با بهترین (و بدترین) پایان بازی های ویدیویی آشنا شوید

پایان خوب بازی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با یک بازی ویدیویی باید در نظر گرفت نحوه پایان آن محسوب می‌شود. در این مقاله بهترین و بدترین پایان بازی های ویدیویی را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

مقوله پایان‌بندی (Ending) از جمله موارد مهمی است که در بازی‌های ویدیویی اغلب برخی از سازندگان آن را نادیده می‌گیرند. می‌توان گفت پایان‌بندی یک بازی ویدیویی همانند بخش‌های دیگر آن از جمله گرافیک، گیم‌پلی و موارد دیگر اهمیت مخصوص به خود را دارد. بر همین اساس می‌توان مثال‌هایی از بازی‌های خوب و باکیفیت برشمرد که دارای پایان‌بندی بد هستند و در برخی موارد نیز بازی‌های متوسطی که به واسطه پایان‌بندی خوب خود در یاد و خاطره‌هایمان مانده‌اند. در مقاله‌ای که در پیش رو دارید قصد داریم تعدادی از بهترین و بدترین پایان بازی های ویدیویی را برای شما فهرست کرده و مثال‌های عملی مواردی را که گفتیم با همدیگر بررسی کنیم. با پلازا همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین پایان بازی های ویدیویی


در این قسمت بهترین پایان های بازی های ویدیویی را برای شما فهرست می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

15. بازی Red Dead Redemption

پایان بازی

در رتبه پانزدهم فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی بازی Red Dead Redemption محصول کمپانی راک استار (RockStar) قرار دارد. پایان‌ نسخه اول بازی Red Dead از جمله تجربه‌های تلخ و شیرینی است که به عنوان یک گیمر حتما باید آن را تجربه کنید؛ تجربه‌ای که احتمال دارد هنگام رویارویی با آن مقداری اشک هم بریزید.

 

14. بازی The Last Of Us

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

چهاردهمین عنوان فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی بازی The Last Of Us است که پایان آن از جمله احساسی‌ترین پایان‌های موجود در عناوین مختلف صنعت گیمینگ محسوب می‌شود؛ تا جایی که گمان می‌کنیم در حال تجربه پایان یک فیلم تحسین شده هستیم. شاید بتوان گفت مقوله‌ای که پایان بازی The Last Of Us را از عناوین دیگر متمایز می‌کند، میزان واقع‌گرایی آن باشد که سبب باورپذیری و همذات‌پنداری هرچه بیشتر مخاطب می‌شود.

 

13. بازی Batman: Arkham City

پایان خوب بازی

در سیزدهمین رتبه فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی بازی Batman: Arkham City قرار دارد. در بازی Arkham City در شهر حصاربسته‌ای قرار خواهید گرفت که کارایی یک زندان را دارد و از همین نقطه به بعد است که ماجراهای عجیب‌وغریب بازی درگیرتان خواهد کرد. در این بازی تقریبا همه دشمنان بتمن در داستان بازی نقش دارند و در نقطه‌های پایانی آنقدر با پیچ‌و‌خم‌های داستانی روبه‌رو خواهید شد که تصور پایان و حتی وجود آن برایتان دشوار خواهد شد. اما هنگامی که با پایان بازی مواجه خواهید شد، بدون شک درگیر آن خواهید بود.

 

12. بازی Halo: Reach

بهترین پایان های بازی

دوازدهمین رتبه فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی به بازی Halo: Reach اختصاص دارد. بازی Halo: Reach آخرین عنوان استودیو بازی‌سازی بانجی (Bungie) قبل از خروج آن از کمپانی مایکروسافت برای ساخت بازی Destiny محسوب می‌شود. از جمله نقاط قوت Halo: Reach می‌توان به بخش چندنفره عالی و همچنین بخش تک‌نفره خوب آن اشاره کرد.

روند بازی Halo: Reach به گونه‌ای است که شما را از یک ماموریت به ماموریت دیگر سوق می‌دهد و در ماموریت آخر نیز باید تا جایی که می‌توانید برای زنده ماندن تلاش کنید که در نوع خود یک پایان دراماتیک محسوب می‌شود.

 

11. بازی Undertale

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

در جایگاه یازدهم فهرست بهترین پایان‌ بازی های ویدیویی بازی Undertale قرار دارد. بازی Undertale را از جنبه‌های مختلف می‌توان یک شاهکار نامید و از جمله دلایلی که می‌توان برای این ادعا برشمرد، پایان منحصربه‌فرد آن محسوب می‌شود. تمامی تصمیمات شما در بازی Undertale اهمیت مخصوص به خود را دارند و نکته کلیدی آن‌جاست که هر کدام از این تصمیمات بر پایان‌بندی بازی نیز تاثیر خود را خواهند گذاشت. این بازی چندین پایان‌بندی دارد که هر کدام از آن‌ها به شکل خاص خود جذاب هستند.

 

10. بازی GTA V

پایان بازی

در جایگاه دهم فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی عنوان GTA V قرار دارد. بازی GTA V از عناوین دیگری است که دارای چندین پایان مختلف است و می‌توان گفت هر کدام از این پایان‌بندی‌ها نتیجه قابل تاملی برای شخصیت‌های مختلف بازی به بار می‌آورند. جا دارد بگوییم که اغلب این پایان‌ها برای کاراکترهای GTA V همانند فرنکلین (Franklin)، یک خاتمه تلخ و شیرین به همراه دارند. تصمیمات شما در بازی را نیز از قلم نیندازیم که همه‌شان در پایانی که خواهید دید نقش خواهند داشت.

 

9. بازی Super Mario Galaxy

پایان خوب بازی

در نهمین رتبه فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Super Mario Galaxy قرار دارد. آخرین مراحل بازی Super Mario Galaxy را می‌توان برخی از بهترین مراحل موجود در تاریخ بازی‌های ماریو نامید و آخرین رویارویی با هیولای آن نیز از جمله خاطره‌انگیزترین‌های ماریو است.

 

8. بازی South Park: The Stick of Truth

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

رتبه هشتم فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی به عنوان South Park: The Stick of Truth اختصاص دارد. در پایان این بازی با شف (Chef) مبارزه خواهید کرد؛ شفی که اکنون در جلد یک زامبی احیا شده است. علاوه بر این با یک دشمن دوم که Big Bad Government Guy نامیده شده است نیز خواهید جنگید و این فرد دوم ادعا خواهد کرد که نام اصلی قهرمانتان دواهخین (Dovahkhin) بوده و شما یک Dragonborn هستید. در واقع می‌توان گفت طنز موجود در پایان‌بندی این عنوان، آن را از عناوین مشابه خود متمایز کرده و یک خاتمه منحصربه‌فرد را برایمان رقم می‌زند.

 

7. بازی Portal 2

در هفتمین جایگاه فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Portal 2 قرار دارد. بازی Portal 2 عنوانی است که کمدی سیاه، معماهای درگیرکننده و روایت داستانی منحصربه‌فرد را با همدیگر ترکیب می‌کند تا تجربه‌ای برایتان رقم بزند که تاکنون در یک بازی ویدیویی نداشته‌اید. مطمئنا پس از تمام کردن Portal 2 به این نتیجه خواهید رسید که یکی از بهترین عناوین گیمینیگ را به اتمام رسانده‌اید. از منظر بسیاری از مخاطبان لحظاتی که با Portal 2 سپری کرده‌اند جزو تعدادی از بهترین خاطرات گیمینگشان محسوب می‌شود.

 

6. بازی The Walking Dead

پایان خوب بازی

ششمین عنوانی که در فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، بازی The Walking Dead است. نام بردن از بازی The Walking Dead در فهرست امروزمان شاید کمی کلیشه‌ای باشد؛ چراکه می‌توان گفت این بازی در بسیاری از فهرست‌های بهترین پایان بازی ها حضور دارد. با این وجود و در هرحال می‌توان گفت پایان بازی The Walking Dead یکی از بهترین پایان‌های یک عنوان ویدیویی در عرصه گیمینگ محسوب می‌شود.

 

5. بازی Silent Hill 2

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

عنوان پنجم فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Silent Hill 2 محسوب می‌شود. بازی Silent Hill 2 از زعم بسیاری از افراد یکی از ترسناک‌ترین عناوین صنعت گیمینگ محسوب می‌شود. در مورد پایان‌بندی آن نیز می‌توان گفت پایان‌های مختلف این بازی از جمله مواردی هستند که بسته به سلیقه خود، یا یکی از آن‌ها را دوست خواهید داشت و یا از آن متنفر خواهید بود.

 

4. بازی Call of Duty 4: Modern Warfare

پایان بازی

در جایگاه چهارم فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Call of Duty 4: Modern Warfare قرار دارد. می‌توان گفت بازی Call of Duty 4: Modern Warfare با انتشار خود تحول عظیمی در صنعت گیمینگ و بازی‌های شوتر ایجاد کرد. این بازی چه از نظر خلاقیت خود در بخش چندنفره و چه از نظر تجربه‌ای که در بخش تک نفره‌اش برایمان به ارمغان می‌آورد، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و دارد. اما شاید بتوان گفت پایان بازی از جمله مواردی باشد که افراد کمی بتوانند آن را فراموش کنند.

 

3. بازی Bioshock Infinite

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

در رتبه سوم فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Bioshock Infinite قرار دارد. بازی‌های Bioshock به‌ گونه‌ای ساخته شده‌اند که برای اغلب افراد علاوه بر آن‌که تجربه گیمینگ منحصر‌به‌فرد خود را منتقل می‌کنند، توانایی برقراری ارتباط به عنوان یک اثر هنری را نیز دارا هستند. دنیای عناوین Bioshock از منظر غنی بودن و داستانی که ارائه می‌دهند مثال‌زدنی محسوب می‌شود. در رابطه با پایان بازی Bioshock Infinite می‌توان گفت این پایان‌بندی شباهت زیادی با احساسی که از پایان فیلم Inception گرفته‌ایم دارد و با وجود کمی سردرگم بودن، پیچیدگی و لطافت خاصی دارد که کمتر در عناوین مشابه شاهد آن هستیم.

 

2. بازی Shadow of The Colossus

پایان خوب بازی

دومین رتبه فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی به بازی Shadow of The Colossus اختصاص دارد. جا دارد از کمپانی سونی (Sony) از بابت بازسازی این بازی متفاوت تشکر کنیم. تاکنون عناوین متفاوتی را بررسی کردیم و از خوب بودن پایان‌بندی هر کدام حرف زدیم. شاید بتوان گفت پایان‌بندی بازی Shadow of The Colossus یک‌و‌سرگردن از تمامی عناوینی که تاکنون معرفی کردیم تاثیرگذارتر است؛ چرا که روح و روانمان را هدف قرار می‌دهد و کمتر عنوانی در صنعت گیمینگ حداقل از منظر بار احساسی به پای آن می‌رسد.

 

1. بازی Legend of Zelda: Ocarina of Time

پایان بازی

به اولین رتبه فهرست بهترین پایان بازی های ویدیویی رسیدیم و این جایگاه به بازی Legend of Zelda: Ocarina of Time اختصاص دارد. بازی Ocarina of Time دارای یکی از اسطوره‌ای‌ترین پایان‌بندی‌ها در میان تمام عناوین ویدیویی محسوب می‌شود. حتی به بیانی می‌توان گفت پایان‌بندی بازی Ocarina of Time به نوعی بهترین پایان میان پایان‌بندی‌های دیگر محسوب می‌شود.

 


بدترین پایان بازی های ویدیویی


بهترین پایان های بازی های ویدیویی را بررسی کردیم و حال نوبت به زیر ذره‌بین قرار دادن فهرست بدترین پایان های بازی های ویدیویی است. با پلازا همراه باشید.

 

15. بازی Fallout 3

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

در پانزدهمین رتبه فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی بازی Fallout 3 قرار دارد. بازی Fallout 3 از جهات بسیاری یک عنوان خوب محسوب می‌شود؛ اما از سوی دیگر پایان آن را می‌توان کمی ناامیدکننده دانست. در توصیف پایان‌بندی بازی Fallout 3 می‌توان گفت یکی از دلایل خسته‌کننده بودن آن نقش بسیار کم قهرمان اصلی در شکل دادن این خاتمه محسوب می‌شود.

 

14. بازی Super Mario 64

بدترین پایان بازی

جایگاه چهاردهم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی به بازی Super Mario 64 اختصاص دارد. برای به اتمام رساندن این بازی باید ساعات زیادی تلاش کنید و با هیولاهای مختلفی دست‌و‌پنجه نرم کنید؛ اما نهایتا حاصل تمام این‌ کارها (به غیر از لذت ذاتی گیم پلی عناوین ماریو) بوسه‌ای است که پیچ (Peach) بر بینی شما خواهد زد! از منظری دیگر می‌توان گفت پایان‌بندی بازی Super Mario 64 از نظر پاداش‌دهنده بودن کمی درجا می‌زند؛ تا جایی که ارزش از بین بردن هیولای آخر بازی نیز زیر سوال می‌رود.

 

13. بازی Batman: Arkham Asylum

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

رتبه سیزده فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی را به بازی Batman: Arkham Asylum اختصاص داده‌ایم. این بازی که اولین عنوان سری بازی‌های بتمن محسوب می‌شود، بازی باکیفیتی است که می‌توان آن را در زمره بهترین‌ها قلمداد کرد؛ اما از سوی دیگر پایان آن به اندازه‌ جنبه‌های دیگر تحسین‌برانگیزش آنطور که باید ظاهر نمی‌شود. پایان بازی Arkham Asylum را می‌توان به نوعی ضد اوج نامید؛ چراکه تمامی قضایا با از بین بردن یک جوکر جهش یافته به پایان می‌رسند.

 

12. بازی Skyrim

پایان بازی

جایگاه دوازدهم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی به بازی Skyrim اختصاص دارد. اگر این پرسش را از شما بپرسیم که از تجربه بازی Skyrim چه مواردی را به خاطر دارید، احتمالا پاسخ شما در راستای ماموریت‌های پایان‌‌ناپذیر، دشمنان جذاب و دنیای باز بازی باشد؛ اما احتمالا پایان‌بندی این بازی خوب جزو این موارد نیست. پایان بازی اسکایریم یکی از فراموش‌پذیرترین پایان‌بندی‌های صنعت گیمینگ محسوب می‌شود؛ چراکه عملا هیچ اتفاق مهمی در آن روی نمی‌دهد.

 

11. بازی Mass Effect 3

پایان خوب بازی

جایگاه یازدهم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی را به بازی Mass Effect 3 اختصاص داده‌ایم. پایان‌ بازی Mass Effect 3 از منظر اغلب مخاطبان و طرفداران بد محسوب می‌شود. سری Mass Effect از جمله عناوینی است که با دادن حق انتخاب به بازیکنان و همچنین رویاروکردن آن‌ها با نتایج انتخاب‌هایشان شناخته می‌شود؛ اما متاسفانه این مورد را در رابطه با پایان‌بندی این بازی نمی‌توانیم اذعان کنیم.

 

10. بازی Life Is Strange

پایان خوب بازی

برای دهمین جایگاه فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی، عنوان Life Is Strange را انتخاب کرده‌ایم. بازی Life Is Strange با استفاده از فرمول عناوین کمپانی تل‌تیل (Telltale) و ترکیب آن با داستانی واقع‌گرایانه‌تر و از جهاتی شخصی‌تر، ما را با تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد روبه‌رو کرده است که انتخاب‌هایمان در آن نقشی اساسی بازی می‌‌کنند؛ اما متاسفانه پایان بازی آن‌طور که باید ظاهر نمی‌شود. دلیل این امر تصمیماتتان در مقاطع پایانی بازی محسوب می‌شود که در هر صورت به پایانی ناامیدکننده منجر خواهند شد.

 

9. بازی Middle-Earth: Shadow Of Mordor

پایان خوب بازی

در نهمین جایگاه فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Middle-Earth: Shadow Of Mordor قرار دارد. این عنوان نیز از جمله بازی‌هایی بود که با ویژگی‌های خود صنعت گیمینگ را با شگفتی روبه‌رو کرد. سیستم نمسیس (Nemesis)‌ بازی از جمله مواردی بود که برای یک بازی ویدیویی بسیار جذاب طراحی شده بود. از سوی دیگر در رابطه با پایان‌بندی Shadow Of Mordor تعریف چندانی نمی‌توان کرد؛ چراکه کل آن یک رویداد سریع‌وسیر عجله‌وار محسوب می‌شود.

 

8. بازی Borderlands

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

در هشتمین جایگاه فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی، بازی Borderlands قرار دارد. یک پایان بد در رابطه با بازی‌ها را می‌توان به دو دسته طبقه‌بندی کرد: اولین دسته پایان‌های ناامیدکننده و دومین دسته پایان‌هایی که عجله‌وار و فراموش‌شدنی هستند. پایان‌بندی بازی Borderlands را می‌توان جزو دسته دوم نامید؛ چراکه نهایتا انتظارمان در رابطه با دروازه‌ افسانه‌ای بازی (Vault) و گنج موجود در آن برآورده نمی‌شود.

 

7. بازی Ghosts N’ Goblins

پایان بازی

جایگاه هفتم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی به عنوان Ghosts N’ Goblins تعلق دارد. بازی Ghosts N’ Goblins را می‌توان از سخت‌ترین بازی‌های ویدیویی دانست؛ عنوانی که به ویژه برای طرفداران بازی‌های سختی همانند Dark Souls و Cuphead مناسب است. البته از قلم نیندازیم که تجربه این عنوان جذاب نیز هست؛ چراکه در طی آن قادر هستید با موج‌های مختلفی از هیولاها و شیاطین به شیوه Run and Gun مبارزه کنید. نقطه ضعف این بازی را نیز باید در پایان آن دانست؛ چراکه پس از از بین بردن هیولای آخر، تازه به این امر پی خواهید برد که کل بازی یک خواب محسوب می‌شد و برای دیدن پایان‌بندی واقعی باید بازی را از نو شروع کنید!

 

6. بازی Fallout 4

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

رتبه ششم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی به بازی Fallout 4 اختصاص دارد. شاید بتوان گفت اکثر بازی‌های کمپانی Bethesda از نظر پایان‌بندی کمی سردرگم عمل می‌کنند. در بازی Fallout 4 نیز متاسفانه تمامی پایان‌های تدارک دیده شده ناامیدکننده محسوب می‌شوند و امیدواریم این کمپانی بازی‌سازی در عناوین آینده خود در رابطه با پایان‌بندی بازی‌ها بهتر عمل کند.

 

5. بازی Asura’s Wrath

پایان خوب بازی

جایگاه پنجم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی متعلق به بازی Asura’s Wrath است. بازی Asura’s Wrath در شکل کلی آن یک عنوان بسیار ارزشمند است؛ چراکه عناوین بسیار کمی همانند آن در صنعت گیمینگ وجود دارند. در این بازی کنترل آسورا (Asura) را به دست می‌گیرید و همانطور که از نام بازی مشخص است در طی آن خشم درونی آسورا را به بیرون خواهید راند. متاسفانه همانقدر که گیم‌پلی بازی جذابیت خاص خود را دارد، در مقوله پایان‌بندی خوب عمل نمی‌کند؛ چراکه برای باز کردن پایان اصلی بازی باید آن را خریداری کنیم.

 

4. بازی Assassin’s Creed 3

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

جایگاه چهارم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی به بازی Assassin’s Creed 3 اختصاص دارد. واقعیت امر آن است که در سری بازی‌های Assassin’s Creed عناوین ناامیدکننده زیادی تاکنون وجود داشته‌اند و در زمینه پایان‌بندی نیز این مقوله به شکل شدیدتری نیز خود را نشان می‌دهد. از سوی دیگر احتمالا در میان بازی‌های Assassin’s Creed این نسخه سوم (Assassin’s Creed 3) باشد که دارای یکی از بدترین پایان‌بندی‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است.

 

3. بازی Halo 2

بهترین پایان بازی / بهترین پایان های بازی

در رتبه سوم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی عنوان Halo 2 قرار دارد. شاید اگر به پایان تعلیق‌آمیز Halo 2 به عنوان دلیل خوبی برای تجربه بازی Halo 3 جهت پی بردن به ادامه داستان نگاه کنیم، به پایان‌بندی آن کمی علاقه پیدا کنیم؛ اما این پایان‌بندی بدون شک برای افرادی که در هنگام انتشار بازی آن را تجربه کرده‌اند، یک رویارویی بد بوده است.

 

2. بازی Mirror’s Edge

پایان خوب بازی

در جایگاه دوم فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی بازی Mirror’s Edge قرار دارد. عنوان جدید Mirror’s Edge با نام Catalyst به شکل کلی آن‌طور که باید بازخورد مثبتی از سوی مخاطبان و منتقدین دریافت نکرده است؛ اما نسخه اصلی بازی موفق به دریافت بازخوردهای مثبت فراوانی شده است و از جنبه‌های مختلف یک بازی منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. گیم‌پلی بازی Mirror’s Edge از جمله مواردی بود که می‌توانستید ساعت‌ها درگیر آن شوید؛ اما متاسفانه پایان این بازی نیز تعریف چندانی ندارد.

 

1. بازی Batman: Arkham Knight

پایان خوب بازی

رتبه اول فهرست بدترین پایان بازی های ویدیویی به عنوان Batman: Arkham Knight اختصاص دارد. بازی Batman: Arkham Knight را از نظر بازخورد مخاطبان آن می‌توان در دو دسته قرار داد: عده‌ای علاقه شدیدی به بازی از خود نشان دادند و عده‌ دیگری نیز از بازی متنفر بودند. گیم‌پلی بازی Arkham Knight تکراری و داستان آن نیز نسبت به عناوین بتمن دیگر در درجه پایین‌تری قرار دارد. در رابطه با پایان‌بندی نیز می‌توان گفت برای دیدن آن نیازمند اتمام تمامی ماموریت‌های اصلی و فرعی و موجود در بازی هستید که به خودی خود یک نقطه ضعف محسوب می‌شود.

پایان خوب بازی

بهترین و بدترین پایان بازی های ویدیویی را برایتان فهرست کردیم و امیدواریم از خواندن فهرست امروزمان نیز نهایت لذت را برده باشید. از قلم نیندازیم که به غیر از موارد بالا مثال‌های بی‌شمار زیادی از یک پایان خوب و همچنین بد در زمینه‌های بازی‌های ویدیویی می‌توان شمرد و عناوین بالا صرفا نمونه‌های شاخص‌تر این مثال‌ها هستند. همچنین امیدواریم در آینده بیشتر شاهد پایان‌‌بندی‌های خوب و باکیفیت باشیم تا پایان‌بندی‌های بد؛ چراکه اغلب عناوینی که دارای پایان‌بندی بد هستند، از جنبه‌های مختلف دیگر عناوین باکیفیتی محسوب می‌شوند. نظر شما چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
نوید
.
02 فروردین 1399، 16:28
پاسخ
0
0
باسلام مرگ کلمنتاین تو ووکینگ دد رو نگفیتن تو بدترین ها
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400