بررسی فیلم Knives Out ؛ داستان، تریلر، بازیگران و نمرات

فیلم Knives Out / فیلم چاقوکشی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله آثار سینمایی اخیری که سبب بازخورد مثبت منتقدین شده است، می‌توان به فیلم Knives Out اشاره کرد. در این مقاله فیلم چاقوکشی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما باشید.

فیلم Knives Out یک فیلم در ژانر معمایی است که در سال 2019 و توسط ریان جانسون (Rian Johnson) ساخته شده است. در این فیلم بازیگرانی همانند دنیل کریگ و کریس ایوانز به ایفای نقش پرداخته‌اند. در مقاله‌ای که در پیش رو دارید قصد داریم به بررسی جوانب مختلف فیلم چاقوکشی بپردازیم. همراه پلازا بمانید.

فیلم Knives Out / فیلم چاقوکشی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

این مقاله حاوی اسپویل است.

 


داستان فیلم Knives Out


داستان فیلم Knives Out با دعوت رمان نویس جنایی ثروتمندی به نام هارلن ترومبی از خانواده‌اش برای زندگی در عمارت بزرگش در ایالت ماساچوست برای هشتاد و پنجمین سالگرد تولدش آغاز می‌شود. صبح روز بعد فرن، خدمتکار خانه هارلن او را با حنجره بریده پیدا می‌کند. پلیس از سوی دیگر نتیجه می‌گیرد که مرگ هارلن یک خودکشی است؛ اما از طرف افرادی نامعلوم، کارآگاهی به نام بنویت بلنک جهت رسیدگی به پرونده اجیر می‌شود.

بلنک پی می‌برد که روابط هارلن با خانواده‌اش در اواخر زندگی او دچار خدشه شده بود. هارلن تهدید کرده بود که اسرار دامادش ریچارد را به خاطر خیانت به همسرش لیندا فاش خواهد کرد. علاوه بر این او مقرری ماهانه عروس خود جونی را نیز به خاطر دزدی از او قطع کرده، پسر جوان خود والت را از کمپانی نشریه‌اش اخراج کرده و با نوه‌اش رنسوم نیز در این اواخر همواره بحث و مشاجره می‌کرد.

نقد فیلم knives out / فیلم چاقو کشی دوبله

از سوی دیگر ماجرا، نکته‌ای که بلنک هنوز از آن بی‌خبر است در رابطه با پرستار هارلن مارتا کابررا است که پس از مهمانی به شکل تصادفی به جای داروهای معمول هارلن، او را با مورفین اوردوز می‌کند و به دلیل عدم پیدا کردن پادزهر، هارلن فقط چند دقیقه با مرگ فاصله پیدا می‌کند. هارلن برای نجات مارتا از مخمصه به او کمک می‌کند که برای رفع ابهام از خود یک سناریو ساختگی بسازد و سپس با خنجر خود خودکشی می‌کند. گره روایت زمانی پیچیده‌تر می‌شود که مادر هارلن او را هنگام اتفاق افتادن این موارد مشاهده کرده و او را با رنسوم، نوه هارلن اشتباه می‌گیرد.

هنگامی که بلنک از مارتا راجع به قتل هارلن سوال می‌پرسد، مارتا جواب‌های حقیقی اما ناقصی می‌دهد. بلنک از مارتا درخواست می‌کند که برای پرونده‌اش کمکش کند. سپس نوبت به جستجوی خانه می‌رسد و مارتا مطمئن می‌شود که شواهد و مدارک را مخفی کرده است. پس از آن وصیت‌نامه هارلن خوانده می‌شود و او تمامی دارایی خود را به مارتا می‌بخشد. خانواده هارلن در واکنش به این قضیه شوکه شده و مارتا را مورد هدف شک و تردید خود قرار می‌دهند. رنسوم کمک می‌کند که مارتا فرار کند و همچنین او را متقاعد می‌کند که اعتراف کند و در ازای کمک خود سهم خود از ارثیه پدری را می‌خواهد.

دانلود فیلم knives out / تریلر فیلم Knives Out

همچنین بخوانید :

اعضای دیگر خانواده سعی می‌کنند مارتا را متقاعد کنند که از ارث خود صرف نظر کند و والت تهدید می‌کند که مادر مارتا را به عنوان شهروند غیرقانونی تحویل قانون خواهد داد. پس از آن مارتا نامه‌ای از یک منبع نامعلوم دریافت می‌کند که محتویات آن شامل یک فتوکپی از آزمایش تشخیص مسمومیت پس از مرگ هارلن است. او و رنسوم به دفتر آزمایشگاه می‌روند، اما آنجا را در کمال تعجب سوخته می‌یابند. مارتا سپس ایمیلی ناشناس حاوی آدرس و زمان دقیق برای دیدار با فرستنده نامه دریافت می‌کند. پلیس نیز که در عین حال در حال انجام تحقیقات در رابطه با این آتش‌سوزی است، متوجه مارتا و رنسوم شده و با تعقیب آن‌ها رنسوم را دستگیر می‌کند.

بلنک دلیل این دستگیری را اظهارات مادر مارتا در رابطه با دیدن رنسوم در شب حادثه و مشاهدات او اعلام می‌کند. مارتا سپس به آدرس موجود در ایمیل می‌رود و فرن را در حالی که اوردوز کرده است پیدا می‌کند. مارتا با وجود دودلی خود به فرن کمک کرده و به اورژانس زنگ می‌زند. سپس با بلنک دیدار می‌کند و ماجرا را اعتراف می‌کند؛ فارغ از آنکه رنسوم قبلتر تمام ماجرا را به پلیس گفته است. مارتا در عین حال می‌خواهد برای اعضای خانواده نیز حادثه رخ داده را اعتراف کند؛ اما بلنک پس از خواندن گزارش مسمومیت هارلن، مانع از این قضیه می‌شود.

داستان فیلم Knives Out / بازیگران فیلم Knives Out

بلنک نتیجه بررسی‌های خود را به مارتا، رنسوم و پلیس اعلام می‌کند: پس از آنکه رنسوم در مهمانی پی می‌برد که هارلن تمام دارایی خود را به مارتا خواهد بخشید، محتویات داروهای هارلن را عوض کرده و پادزهر را نیز از میان می‌برد تا مارتا به شکل تصادفی سبب قتل هارلن شود و در نتیجه آن با حکم قانون از دریافت دارایی منع شود. بنابراین مارتا بی‌گناه اعلام می‌شود. پس از گزارش مرگ هارلن به عنوان خودکشی، رنسوم به شکلی ناشناس بلنک را مامور می‌کند که مارتا و تقصیر او را در ماجرای اتفاق افتاده شده شناسایی کند.

فرن بعدها رنسوم را در حال دزدیدن جعبه داروهای مارتا جهت مخفی کردن کار خود مشاهده می‌کند و نامه نامعلوم را او به مارتا ارسال می‌کند. از سوی دیگر رنسوم از این نامه سوء استفاده کرده و آزمایشگاه را برای از بین بردن گواه بی‌گناه بودن مارتا می‌سوزاند. رنسوم علاوه بر این فرن را با مورفین اوردوز کرده و محل او را به مارتا ایمیل می‌کند؛ به این قصد که مارتا را به عنوان قاتل فرن جلوه دهد. در صحنه‌های پایانی فیلم شاهد دستگیر شدن رنسوم و خارج شدن یک به یک افراد خانواده از عمارتی هستیم که اکنون متعلق به مارتا است.

 


تریلر فیلم چاقوکشی


در ویدئوی بالا می‌توانید تریلر فیلم Knives Out را تماشا کنید.

 


بازیگران فیلم Knives Out


در این قسمت فهرست کامل بازیگران فیلم Knives Out را مشاهده می‌کنید:

 • کریستوفر پلامر (Christopher Plummer) در نقش هارلن ترومبی
 • جیمی لی کرتیس (Jamie Lee Curtis) در نقش لیندا دریس‌دیل
 • دان جانسون (Don Johnson) در نقش ریچارد دریس‌دیل
 • کریس ایوانز (Chris Evans) در نقش هیو رنسوم دریس‌دیل
 • تونی کولت (Toni Collette) در نقش جانی ترومبی
 • کترین لانگفورد (Katherine Langford) در نقش مگان مگ ترومبی
 • مایکل شنون (Michael Shannon) در نقش والتر والت ترومبی
 • ریکی لیندهوم (Riki Lindhome) در نقش دونا ترومبی
 • جیدن مارتل (Jaeden Martell) در نقش جیکوب ترومبی
 • کی کالان (K Callan) در نقش ونتا ترومبی
 • آنا د آرماس (Ana de Armas) در نقش مارتا کابررا
 • ادی پترسن (Edi Patterson) در نقش فرن
 • ام. امت والش (M. Emmet Walsh) در نقش آقای پروفراک
 • دنیل کریگ (Daniel Craig) در نقش بنویت بلنک
 • کیت استنفیلد (Lakeith Stanfield) در نقش کاراگاه ارشد الیوت
 • نوآ سیگان (Noah Segan) در نقش آقای واگنر
 • فرانک اوز (Frank Oz) در نقش آلن استیونز
 • مارلین فورته (Marlene Forte) در نقش خانم کابررا

نمرات فیلم Knives Out

 


نکات جذاب درباره فیلم چاقوکشی


در این بخش قصد داریم برخی از نکات جذاب را در رابطه با فیلم Knives Out بررسی کنیم. با ما باشید.

 • کی کالان با وجود آنکه در این فیلم نقش مادر کریستوفر پلامر را بازی می‌کند، در زندگی واقعی از او شش سال کوچکتر است.
 • آثار هنری موجود در عمارت فیلم Knives Out و طراحی‌هایی که در این عمارت می‌بینیم یادآور موتیف ممنتو موری (Memento Mori) هستند. این آثار که صحنه‌هایی از زندگی روزمره را با همراهی اسکلت‌ها و جمجمه‌ها نشان می‌دهند، حول محور انگاره «یادآوری مرگ» می‌چرخند؛ انگاره‌ای که از دوره ویکتوریایی و جهت یادآوری فانی بودن همه انسان‌ها، چه فقیر و چه ثروتمند باب شد.
 • ام. امت والش به عنوان بازیگر جایگزین و به جای ریکی جی (Ricky Jay) در این فیلم حضور پیدا کرده است؛ چراکه جی در تاریخ 24 نوامبر 2018 و در حین پروسه تولید فیلم جان خود را از دست داد. سازندگان برای ادای احترام به او در یکی از صحنه‌های فیلم عکس جی را به دیوار زده‌اند.
 • نام فیلم که Knives Out گذاشته شده است در اصل اسم یکی از آهنگ‌های آلبوم 2001 گروه راک انگلیسی Radiohead با نام Amnesiac است.

فیلم Knives Out / فیلم چاقوکشی

 


نقد بررسی فیلم Knives Out


در بخش آخر مقاله‌مان قصد داریم به نقد و بررسی فیلم Knives Out و نمرات و نظر منتقدین بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

The Wall Street Journal / جو مورگن‌استرن: 100

فیلم Knives Out نوعی از سرگرمی را برایمان ارائه می‌دهد که هم هوشمندانه و هم صاحب سبک است و بدون شک طرفداران سینما را جذب خواهد کرد. به نوعی می‌توان گفت این فیلم جزو آثار سینمایی است که در سال‌های اخیر کمتر شاهدشان هستیم؛ آثاری که سازندگانشان کیفیت تک تک اجزای فیلم را در اولویت قرار داده‌اند.

 

Indiewire / دیوید اهرلیچ: 91

فیلم Knives Out اثری درگیرکننده، سرگرم‌کننده و متحیرکننده است که سبک و سیاق قدیمی را با گره‌های داستانی مدرن پیوند زده است. مشاهده گره‌گشایی معمایی فیلم یکی از لذت‌بخش‌ترین مواردی است که در رابطه با آن می‌توان اذعان کرد.

نقد فیلم knives out / فیلم چاقو کشی دوبله

 

Los Angeles Times / جاستین چنگ: 90

این فیلم بدون شک از جهاتی یک اثر هنری خنده‌دار محسوب می‌شود؛ چراکه مجموعه‌ای ارزشمند از کنایه‌ها، تحقیرها، دیالوگ‌های ماندگار و لحظات کمیک را برای ما تدارک دیده است. اما در عین حال فیلم Knives Out یک روایت کلاسیک کارآگاهی با تمامی جدیت و بزرگی که لایق آن است نیز هست.

 

IGN / کریس تیلی: 85

هسته روایی مرکزی فیلم Knives Out به قدری درگیرکننده است که بدون شک مخاطب خود را چندین بار تحت شگفتی قرار می‌دهد. این مورد به ویژه به این دلیل حائز اهمیت است که ژانر فیلم ژانری است که بسیاری از فرمول‌ها در آن مورد آزمایش قرار گرفته و تازگی خود را از دست داده‌اند. می‌توان گفت از جمله مواردی که فیلم را نسبت به رقبای خود متمایز می‌کند، حس شوخ طبعی نهفته در آن محسوب می‌شود.

فیلم Knives Out / فیلم چاقوکشی

در ابتدا داستان فیلم Knives Out را برای شما تشریح کرده و سپس مقاله‌مان را با بررسی تریلر این فیلم خوب،‌ فهرست بازیگران و زیر ذره‌بین قرار دادن تعدادی از مهم‌ترین نقدهای آن ادامه دادیم. نظر شما درباره این فیلم چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400