В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

بررسی بازی Persona 5 Royal ؛ تریلر، گیم پلی و نمرات منتقدین

بازی PERSONA 5 ROYAL
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا یکی دیگر از بازی‌های محبوب یعنی بازی Persona 5 Royal را معرفی کنیم. همچنین داستان، تریلر، گیم‌پلی و نقد و بررسی بازی را نیز برایتان قرار می‌دهیم.

Persona 5 Royal یک بازی ویدیویی به سبک نقش‌آفرینی است که توسط اتلوس ساخته شده است. این بازی درواقع ادامه سری بازی‌های Persona است. بازی پرسونا 5 برای پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4 در ژاپن در سپتامبر 2016 و در آوریل 2017 در سراسر جهان منتشر شد. همچنین نسخه گسترده‌تری از بازی پرسونا 5 با محتوای جدید در اکتبر سال 2019 در ژاپن و در مارس 2020 در سراسر جهان منتشر شد. اگر سری‌های قبلی این بازی را انجام داده‌اید و یا طرفدار این سبک از بازی‌ها هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا با بازی Persona 5 Royal بیشتر آشنا شوید. همراه پلازا باشید.

بازی پرسونا 5 رویال

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان بازی پرسونا 5 رویال


همچنین بخوانید :
بازی Persona 5 Royal در توکیوی مدرن اتفاق می‌افتد و داستان درباره اتفاقات بعد از انتقال جوکر به آکادمی شوجین به دلیل متهم شدن او به یورش و محاکمه وی است که البته او به دروغ متهم شده بود. در طی سال تحصیلی، او و سایر دانش‌آموزان به قدرت‌های ویژه‌ای دست پیدا کردند و این سبب شد تا به گروهی از ماموران مخفی، معروف به Phantom Thieves of Hearts تبدیل شوند. سپس آن‌ها Metaverse، یک قلمرو فوق طبیعی که از خواسته‌های ناخودآگاه بشریت ناشی می‌شود را کشف می‌کنند تا خواسته‌های بد را از قلب بزرگسالان بدزدند.

مانند بازی‌های قبلی پرسونا، این گروه با استفاده از توانایی‌های فیزیکی برگرفته از قدرت ذهن خود که با عنوان Persona شناخته می‌شود، با دشمنان معروف به Shadows می‌جنگند. مضامین بازی حول محور آزادی از محدودیت‌های جامعه مدرن می‌چرخد، در حالی که داستان آن به‌شدت از داستان‌های Picaresque (داستان‌هایی با مضمون ماجراجویی و پیروزی قهرمانان) الهام می‌گیرد.

بازی پرسونا 5 رویال

پس از آنکه جوکر از زنی که توسط یک مرد مست در خیابان مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود دفاع می‌کند، به اشتباه او به جرم تجاوز محکوم شده و با آزادی مشروط از زندان بیرون می‌آید. در نتیجه، او از مدرسه اخراج و به توکیو می‌رود تا در کنار یکی از آشناهای خانوادگی خود یعنی سوژیرو ساکورا بماند و در آکادمی Shujin در طول دوره آزادی مشروط خود شرکت کند.

پس از ورود جوکر، او به اتاق مخملی فرستاده می‌شود که درواقع این اتاق جایی بین واقعیت و رویا است و فردی که در آن اتاق بود ایگور نام داشت. ایگور به او هشدار می‌دهد که برای جلوگیری از خرابکاری‌های آینده باید دوره توانبخشی را بگذراند و به وی اجازه دسترسی به استفاده از اپلیکیشن ماوراء‌الطبیعه‌ای در موبایل را می‌دهد که سبب می‌شود تا جوکر به داخل Metaverse و کاخ مربی متجاوزگر والیبال مدرسه، یعنی شوگورو کاموشیدا کشیده شود.

نقد بازی پرسونا 5 رویال

د

ر همین حین، جوکر با مورگانا، یک گربه سخنگو آشنا می‌شود. مورگانا او را از توانایی‌های دیگری آگاه می‌سازد و آن توانایی این است که او می‌تواند قلب‌های افراد بدجنس را با دزدیدن گنج‌های آن‌ها که درواقع ریشه عاطفی رفتار آن‌ها است، تغییر دهد و آن گنج‌ها نیز در کاخ‌هایی تحت کنترل سایه‌هایشان است. پس از آن، ریوجی، جوکر، ان و مورگانا گروه Phantom Thieves of Hearts را تشکیل می‌دهند و فساد را از قلب بزرگسالان شهر می‌دزدند.

 


تریلر بازی Persona 5 Royal


در این قسمت تریلر بازی Persona 5 Royal را برایتان قرار دادیم تا فضای اصلی بازی را مشاهده کنید.

 


گیم پلی بازی پرسونا 5 رویال


بازی Persona 5 Royal یک بازی ویدئویی نقش‌آفرینی است که در آن بازیکن نقش دانش‌آموز دبیرستانی به نام جوکر را بر عهده می‌گیرد و در نقش جوکر برای یک سال تحصیلی در مدرسه مدرن توکیو تحصیل می‌کند. بازی پرسونا 5 رویال توسط یک چرخه شبانه‌روزی و سیستم‌های هواشناسی اداره می‌شود که رفتارهای عمومی اجتماعی را بتواند شبیه‌سازی کند. اتفاقاتی که در طول سال تحصیلی جوکر رخ می‌دهند، برگرفته از نمایشی از پیش تعیین شده و نیز اتفاقات تصادفی هستند. جوکر می‌تواند به صورت پاره وقت کار کند و فعالیت‌هایی در اوقات فراغت خود انجام دهد.

بازی PERSONA 5 ROYAL

فعالیت‌های مختلفی که بازیکن در طول بازی Persona 5 Royal انجام می‌دهد، ویژگی‌های شخصیتی جوکر را افزایش می‌دهد که در هنگام نبرد، بر وی تاثیرات مثبت و منفی خواهد داشت. همچنین شخصیت اصلی می‌تواند روابط اجتماعی مختلفی را ایجاد کند و یا روابط قدیمی را بهبود ببخشد. بهبود روابط با اعضای گروه، توانایی‌های مختلفی را برای استفاده در جنگ از قبیل توانایی Pass Baton Pass باز می‌کند که به بازیکن اجازه دسترسی به وسایل و تجهیزات جدید، افزایش امتیاز تجربه و… را می‌دهد.

در کنار زندگی معمولی مدرسه، گیم‌پلی ماجراجویی (Dungeon crawling) با دو نوع مختلف در قلمرویی به نام Metaverse وجود دارد: سیاه‌چال‌های خاص داستان به نام کاخ‌ها و سیاه‌چال‌های Mementos که به طور تصادفی ایجاد شده‌اند. هر دو سیاه‌چال‌ها شامل سایه‌ها و توانایی‌های فیزیکی برگرفته از قدرت ذهن هستند که از چهره‌های اساطیری و مذهبی الگوسازی شده‌اند. در داخل سیاه‌چال‌های Mementos موجود در بازی Persona 5 Royal، گروه می‌تواند برای شخصیت‌های غیرقابل بازی از طریق لینک‌های محرمانه درخواست دهد.

بررسی بازی پرسونا 5 رویال

در هنگام جستجو در بازی Persona 5 Royal، برای جلوگیری از اینکه سایه‌های دشمن شما را ببینند، باید مخفی شوید. همچنین برای حل بعضی از معماها می‌توانید از یک توانایی بینش، معروف به چشم سوم استفاده کنید. هنگام کاوش در کاخ‌های خاص داستان، یک «سنگر هوشیاری» وجود دارد که کارهای کل گروه را زیر نظر می‌گیرد. بسته به کارهایی که می‌کنید مثلا حملات غافلگیرانه و از بین بردن دشمنان در کاخ، اگر آن سنگ میزان کمبود امنیت در کاخ را 100٪ نشان دهد، کل گروه باید کاخ را ترک کنند.

 


نقد و بررسی بازی پرسونا 5 رویال


داستان بازی پرسونا 5 رویال

در ادامه به نقد و بررسی بازی پرسونا 5 رویال می‌پردازیم و نگاهی به نمرات منتقدین می‌اندازیم.

 

GameGrin / امتیاز: 100

بازی Persona 5 Royal همانند سری‌های پیشین و همانطور که انتظار می‌رود، جذاب، پر از تنوع محتوا و پیشرفت‌های جدید در بازی است. بازی پرسونا 5 رویال درواقع بهترین بازی نقش‌آفرینی ژاپنی این نسل است.

 

DarkStation / امتیاز: 100

بازی Persona 5 Royal در اصل یک نسخه نهایی از بازی Persona 5 محسوب می‌شود که ادامه بازی‌های Persona 4 Golden و Persona 3 FES است. طرفداران این بازی اطمینان داشته باشند که سری جدید بازی بدون شک بی‌نظیر است. تقریباً همه چیزهایی که در مورد بازی اصلی در Persona 5 دوست داشتید نه تنها در Persona 5 Royal وجود دارند، بلکه بهبود نیز یافته‌اند.

گیم پلی بازی پرسونا 5 رویال

 

Hobby Consolas / امتیاز: 97

اگر Persona 5 یک الماس در بین بازی‌ها بود، نسخه رویال آن با تغییرات و پیشرفت‌های عظیم، یک گنج در سری بازی‌های این ژانر محسوب می‌شود. جزئیات بازی آن را به یک بازی فوق‌العاده تبدیل می‌کنند.

 

DJuegos / امتیاز: 95

بازی Persona 5 Royal یکی از بهترین و جذاب‌ترین داستان‌ها را در بین بازی‌های این ژانر به خود اختصاص داده است. جای تعجب نیست که عنوان «رویال» را به دست آورده است.

 

Metro GameCentral / امتیاز: 90

بازی Persona 5 Royal قطعا یکی از بهترین بازی‌های نقش آفرینی ژاپنی است که تاکنون ساخته شده است. حتی اگر برخی از موارد اضافی داستان را دوست نداشته باشید، همچنان ارزش بازی کردن را دارد.

 

GameSpace / امتیاز: 80

با وجود محتوای لذت‌بخش موجود در بازی Persona 5 Royal، لزوماً برای کسانی که قبلاً Persona 5 را بازی کرده‌اند، جذاب نیست. البته بازی تقریباً در هر قسمت بی‌نقص به نظر می‌رسد، به خصوص در طراحی رزمی.

 

TheGamer / امتیاز: 70

بازی Persona 5 Royal یکی دیگر از تجربه‌های عجیب Persona بود. یک بازی عجیب، شگفت‌انگیز و سرگرم‌کننده داستان محور است که البته دارای داستانی است که قادر به تحقق پتانسیل‌های موجود در بازی نیست و اساساً درک شخصیت‌های اصلی دشوار است.

بازی PERSONA 5 ROYAL

در این مقاله بازی Persona 5 Royal را معرفی کردیم و تریلر، داستان و نیز گیم‌پلی آن را قرار دادیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402