آیفون 9 ؛ مشخصات، اخبار، شایعات و زمان رونمایی

iPhone 9 / آیفون 9
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیفون 9 یا آیفون اس ای 2 می‌تواند همان آیفون ارزان قیمت و اقتصادی باشد که بسیاری از کاربران مدت‌ها است آن را از اپل می‌خواهند.

بسیاری از کاربران مدت‌هاست که منتظر مدل جدید آیفون اس ای هستند و شیوع ویروس کرونا هم سبب شده مدت بیشتری منتظر بمانند. آیفون 9 احتمالا پس از مدت‌ها انتظار در این ماه رونمایی خواهد شد و به نظر می‌رسد این مدل از آیفون همان گوشی ارزان قیمت اپل باشد که بسیاری منتظرش بودند. گفته می‌شود این گوشی که با نام آیفون اس ای 2 نیز شناخته شده است، ظاهری شبیه به آیفون 8 خواهد داشت و از لحاظ سخت‌افزاری نیز هم رده آیفون 11 است. اپل در سال 2018 فروش اولین سری آیفون اس ای را متوقف کرد و از همین رو انتظار می‌رود آیفون SE 2020 از سوی کاربرانی که به دنبال گوشی با صفحه نمایش کوچک هستند با استقبال زیادی مواجه شود.

اگر شایعات و اخبار در مورد آیفون 9 صحت داشته باشند، این گوشی پتانسیل قرار گرفتن در فهرست بهترین گوشی‌های سال را خواهد داشت. در این مطلب به تمامی اخبار منتشر شده از آیفون 9 از جمله تاریخ عرضه، قیمت و ویژگی‌های احتمالی آن خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


زمان معرفی آیفون 9


پانزدهم آوریل (27 فروردین 99) احتمالا زمان معرفی آیفون 9 است. این تاریخ را جان پروسر، یکی از کارشناسان حوزه فناوری اعلام کرده و گفته اپل 15 آوریل را برای معرفی گوشی و 22 آوریل (3 اردیبهشت 99) را برای عرضه آن به بازار در نظر گرفته است؛ هرچند این موضوع هنوز قطعی نشده و به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است اپل زمان معرفی آیفون 9 را عقب بیندازد.

این در حالی است که از چندی پیش قاب‌های مختلفی برای یک آیفون 4.7 اینچی مدل 2020 در فروشگاه‌های آنلاین در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند و به همین دلیل بسیاری بر این باور هستند که علی‌رغم شیوع این ویروس، در ماه جاری شاهد عرضه آیفون 9 خواهیم بود. مدت کوتاهی پس از آن هم پروسر با انتشار یک اسکرین شات از صفحه طرح تعویض گوشی شرکت مخابراتی ورایزن، اعلام کرد که نام آیفون 9 جزو گوشی‌هایی است که کاربران می‌توانند در طرح تعویض این شرکت آن را دریافت کنند.

iPhone 9 / قیمت آیفون 9

البته مدت زیادی است که اخبار و شایعات مختلفی در مورد مدل جدید آیفون اس ای منتشر می‌شوند؛ حتی قبل از اینکه نام آیفون 9 مطرح شود هم هر از چندگاهی خبری در مورد آیفون اس ای جدید به گوش می‌رسید. اولین اخباری که در مورد زمان معرفی آیفون 9 منتشر شد به سال گذشته و یادداشت تحلیلگر معروف مینگ چی کو برمی‌گردد که در آن وی خبر از عرضه یک آیفون اقتصادی در شش ماه اول سال 2020 را داده بود. اگر این اخبار و شایعات درست باشند، به نظر می‌رسد پیش‌بینی این تحلیلگر بالاخره رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت.

 


نام آیفون 9


iPhone 9 / مشخصات آیفون 9

در ابتدا در اخباری که در ارتباط با مدل جدید آیفون اس ای منتشر می‌شدند از این گوشی جدید با نام آیفون اس ای 2 یاد می‌شد. اما ممکن است اپل نام دیگری برای این گوشی در نظر گرفته باشد. بر اساس شایعاتی که به تازگی منتشر شدند، اپل نام آیفون 9 را برای این گوشی انتخاب کرده؛ زیرا گفته می‌شود این آیفون جدید از لحاظ طراحی شباهت زیادی به آیفون 8 خواهد داشت. اما از طرف دیگر برخی از سازندگان قاب گوشی مثل توتالی پیش‌فروش قاب‌های خود برای این گوشی را با استفاده از نام آیفون اس ای 2 شروع کرده‌اند.

اما ظاهرا این گوشی یک نام احتمالی دیگر هم خواهد داشت. کانال Front Page Tech در یوتیوب به نقل از یک منبع ناشناس مدعی شده گوشی جدید اپل با نام آیفون و بدون هیچ پسوند یا پیشوندی وارد بازار می‌شود؛ البته چنین چیزی خیلی بعید به نظر می‌رسد.

 


قیمت آیفون 9


مشخص کردن قیمت آیفون 9 هم مانند نام آن کار سختی است، ولی تا به امروز همه نشانه‌ها حاکی از آن است که این گوشی در مقایسه با سایر آیفون‌ها ارزان قیمت‌ترین مدل خواهد بود. این عنوان در حال حاضر در اختیار آیفون 8 است که در سال 2017 وارد بازار شد و در حال حاضر هم با قیمت 449 دلار به دست کاربران می‌رسد. پیش از آن، آیفون اس ای را داشتیم که ابتدا با قیمت 399 و سپس با قیمت 349 دلار به فروش می‌رسید.

بر اساس یادداشت دیگری که مینگ چی کو منتشر کرده، قیمت آیفون 9 مانند قیمت اولیه آیفون اس ای 399 دلار خواهد بود، یعنی 300 دلار ارزان‌تر از مدل پایه آیفون 11 و 50 دلار ارزان‌تر از آیفون 8. علاوه بر این، گوگل هم پیکسل 3a که مانند آیفون 9 مدل اقتصادی‌تر یک گوشی گرانقیمت است را با همین قیمت به فروش می‌رساند و به نظر می‌رسد اپل با عرضه این گوشی قصد رقابت با پیکسل 3a گوگل را دارد.

iPhone 9 / زمان معرفی آیفون 9

هرچند با توجه به اینکه کار بر روی پیکسل 4a از مدت‌ها قبل شروع شده و احتمالا در اواخر بهار همین سال شاهد عرضه آن به بازار خواهیم بود، گوگل نگرانی چندانی از بابت آیفون جدید اپل نخواهد داشت.

 


نمایشگر و طراحی آیفون 9


در یادداشتی که مینگ چی کو در ماه اکتبر منتشر کرد گفته شده بود که آیفون 9 از لحاظ طراحی هیچ تفاوتی با آیفون 8 نخواهد داشت. کو همچنین گفته بود که اپل مانند آیفون اس ای در این گوشی نیز همچنان از یک نمایشگر 4.7 اینچی استفاده خواهد کرد و احتمالا مدل‌های 5.5 یا 6.1 اینچی را نیز در ادامه وارد بازار می‌کند. در حقیقت کد جدیدی که اخیرا در iOS 14 مشاهده شده به یک گوشی جدید به نام آیفون 9 پلاس اشاره می‌کند. بنابراین به احتمال زیاد آیفون 9 در دو مدل وارد بازار می‌شود و مدل پلاس آن نیز مانند آیفون 8 پلاس با یک صفحه نمایش 5.5 اینچی عرضه خواهد شد.

iPhone 9 / آیفون se 2020

افزون بر این انتظار می‌رود اپل در آیفون SE 2020 حواشی بزرگ آیفون 8 را همچنان حفظ کند. علاوه بر این گفته می‌شود این گوشی با یک سنسور اثر انگشت تاچ آیدی که در پنل جلویی قرار گرفته عرضه می‌شود. با این حال کو پیش‌بینی کرده که در مدل بزرگتر این گوشی یعنی آیفون 9 پلاس شاهد قرارگیری سنسور اثر انگشت بر روی دکمه پاور دستگاه خواهیم بود و به این ترتیب دیگر نیازی به دکمه خانه نخواهد بود.

به تازگی رندرهایی از آیفون 9 منتشر شده که نشان می‌دهند این گوشی شباهت زیادی به آیفون 8 دارد و اپل با هدف تمایز این دو گوشی تنها به انجام چند تغییر جزیی در طراحی آیفون 9 اکتفا کرده است. با این حال بر اساس سایر گزارشات، ظاهر آیفون 9 بیشتر از همه به آیفون ایکس شبیه است. همچنین تصاویری که همراه با این گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که طراحی آیفون 9 مانند آیفون ایکس است با این تفاوت که در آیفون 9 مثل آیفون 4 و آیفون اس ای، پنل جلویی از قاب‌های فلزی مستطیل تشکیل شده است.

تصویر زیر رندر غیررسمی آیفون 9 است که بر اساس همین گزارشات ساخته شده است. با وجود اینکه این طراحی بسیار جذاب است، ولی با سایر اخبار و شایعاتی که از این گوشی منتشر شده همخوانی ندارد. البته ممکن است این گوشی مدل بزرگتر آیفون 9 باشد و همراه با آیفون 12 وارد بازار شود.

iPhone 9 / عکس آیفون 9

بر اساس یک گزارش دیگر، تامین پنل‌های نمایش این گوشی بر عهده ال‌جی خواهد بود. در این گزارش گفته شده بود که این پنل‌ها در حال حاضر در حال گذراندن تست‌های کیفیت هستند تا وارد خط تولید شوند.

 


مشخصات آیفون 9


اپل ممکن است دست به کار غیرمنتظره‌ای بزند و در بخش مشخصات آیفون 9 قدرت پردازشی این گوشی را کاهش ندهد. به گفته کو این کمپانی از همان تراشه A13 که در آیفون 11 آن را به کار گرفته در این گوشی استفاده خواهد کرد. اگر این پردازنده را در کنار 3 گیگابایت رم قرار دهیم یک گوشی قدرتمند و کارآمد خواهیم داشت. اما گذشته از تراشه و میزان رم، کو ادعای دیگری در مورد سایر مشخصات فنی آیفون اس ای 2 نکرده است.

iPhone 9 / زمان عرضه ایفون se 2020

بر اساس شایعات این احتمال وجود دارد که در این گوشی شاهد قابلیت تشخیص چهره اپل، یعنی فیس آیدی باشیم. اما به غیر از این موارد تا به امروز هیچ اطلاعات دیگری از مشخصات آیفون 9 منتشر نشده است. البته کو گفته برخلاف خانواده آیفون 12، آیفون SE 2020 از 5G پشتیبانی نخواهد کرد. به این ترتیب اپل می‌تواند این گوشی را با قیمت بسیار کمتری نسبت به این خانواده وارد بازار کند.

 


ویژگی هایی که از آیفون SE 2020 انتظار داریم


با وجود اینکه کو در یادداشت‌های خود حداکثرها و حداقل‌ها را برای این گوشی تعیین کرده، ولی باز هم ویژگی‌هایی هستند که دوست داریم آن‌ها را در آیفون 9 ببینیم.

برای مثال پشتیبانی از فیس آیدی از آن دسته از مواردی است که قابل انتظار است؛ زیرا اپل مدت‌ها است این ویژگی را به گوشی‌های خود اضافه کرده و افزودن آن به آیفون 9 نیز می‌تواند تعداد بیشتری از کاربران را جذب این گوشی کند. اپل علاوه بر این باید مراقب باشد که برای بخش دوربین این گوشی هم کم نگذارد. طبعا اگر دوربین‌های این گوشی مثل آیفون 11 پرو نباشند کسی به آن خرده نمی‌گیرد، ولی این دوربین‌ها حداقل باید در سطحی باشند که فاصله چندانی با سایر دوربین‌هایی که در سایر آیفون‌ها استفاده شده نداشته باشند. ممکن است در بازه قیمتی زیر 400 دلار بهترین دوربین را داشته باشد، به طوری که دوربین‌های پیکسل 3a و پیکسل 4a در برابرش حرفی برای زدن نداشته باشند.

iPhone 9 / قیمت آیفون se 2020

مشخصات آیفون 9 باید تا جایی که امکان دارد به آیفون 11 شباهت داشته باشد و همچنین در رنگ‌های متنوعی هم وارد بازار شود. این گوشی باید دستگاهی باشد که حداقل چندین سال بدون مشکل کار کند و خریداران آن را راضی نگه دارد. باید امیدوار باشیم که تولید چنین گوشی با کیفیتی در این بازه قیمتی کار خیلی سختی برای اپل نباشد. همچنین برای خرید باتری آیفون 9 و سایر لوازن جانبی آن می توانید به فروشگاه اینترنتی پلازا مراجعه نمایید. نظر شما درباره این گوشی اقتصادی اپل چیست؟ در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400