راهنمای خرید آبگرمکن + بهترین آبگرمکن های بازار ایران

راهنمای خرید آبگرمکن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آب گرم لازمه شستشو و رعایت بهداشت و از عوامل موثر بر سلامتی انسان است. اما نکات مهم در خرید آبگرمکن مناسب جهت تامین آب گرم مصرفی مورد نیازمان چیست؟

امروزه استفاده از آب گرم در شستشو و رعایت بهداشت یک امر اجتناب ناپذیر است. در بسیاری از خانه‌ها و مناطق مسکونی و یا حتی اداری استفاده از یک آبگرمکن مناسب جهت تامین آب گرم مورد نیاز افراد ساکن در محل بسیار ضروری است. خرید آبگرمکن مناسب علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی و هزینه، می‌تواند در حفظ سلامت محیط زیست نیز موثر باشد. اما ویژگی‌های یک آبگرمکن مناسب چیست؟ در خرید آبگرمکن به چه نکاتی باید توجه کرد؟ در راهنمای خرید آبگرمکن با پلازا همراه باشید.

خرید آبگرمکن

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


انواع آبگرمکن ؛ کدامیک مناسب شماست؟


راهنمای خرید آبگرمکن

هزینه خرید آبگرمکن حدود 20 درصد از بودجه خانگی شما را مصرف می‌کند و اغلب صاحبخانه تا زمانی که آبگرمکن کاملا خراب نشود به سراغ آن نمی‌رود.

معمولا در هنگام تعویض آبگرمکن یک مدل قدیمی را با یک مدل جدید از همان نوع جایگزین می‌کنند و در نوع آبگرمکن تغییری ایجاد نمی‌کنند؛ چراکه تعویض آبگرمکن از یک مدل تانکری به یک مدل بی تانکر ممکن است به دلیل نیاز به تغییر سیستم لوله کشی و سیستم الکتریکی، گران تمام شود. اما اگر خانه جدیدی در دست احداث دارید و یا برای اولین بار قصد نصب آبگرمکن را دارید نوع بی تانکر آن از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است.

با توجه به مقدار آب داغ مصرفی روزانه شما و نوع سیستم گرم کردن آب (گازی یا الکتریکی)، چندین نوع آبگرمکن وجود دارد. بعضی از انواع آبگرمکن در صرفه‌جویی انرژی موثرند.

 

آبگرمکن مخزنی

آبگرمکن مخزنی / راهنمای خرید آبگرمکن دیواری

آبگرمکن‌های مخزنی متداول‌ترین آبگرمکن‌های موجود در بازار هستند. همان‌طور که از اسم این آبگرمکن پیداست، از یک تانکر ایزوله شده تشکیل شده است که آب را گرم و تا زمان مصرف ذخیره می‌کند. سپس آب گرم را به درون لوله‌های آب داغ می‌فرستد. در این نوع آبگرمکن یک دریچه کنترل دما و فشار وجود دارد و هرگاه هر کدام از این فاکتورها از حد مجاز فراتر رفت، این دریچه‌ها باز می‌شوند.

 

آبگرمکن بدون تانکر

خرید آبگرمکن دیواری

این آبگرمکن‌های بدون تانکر تک منظوره، با استفاده از سیم‌های گرم کننده لوله‌های آب را گرم کرده و در نتیجه آب داغ مورد نیاز شما را تامین می‌کنند. مصرف انرژی در این آبگرمکن‌ها بسیار کمتر از آبگرمکن‌های مخزنی است، اما آب گرم محدودی را در هر دقیقه تامین می‌کنند.

این نوع آبگرمکن برای افرادی که به طور همزمان از دو مجرای آب گرم استفاده نمی‌کنند بسیار مناسب است. آبگرمکن‌های بدون تانکر برای خانه‌هایی که از گاز طبیعی برای گرم کردن آب استفاده می‌کنند بهترین مدل پیشنهادی هستند؛ چراکه مدل‌های الکتریکی ممکن است نیاز به تعویض ظرفیت الکتریکی خانه داشته باشند که بسیار گران قیمت خواهد بود.

 

آبگرمکن هیبریدی

راهنمای خرید آبگرمکن

آبگرمکن‌های هیبریدی گرما را از هوا گرفته و به آب منتقل می‌کنند. میزان مصرف انرژی این آبگرمکن‌ها 60 درصد کمتر از آبگرمکن‌های الکتریکی است و اگر چه قیمتی بالاتر از آبگرمکن‌های الکتریکی دارند، نصب و راه‌اندازی آن‌ها آسانتر است. اما این آبگرمکن‌ها در نواحی بسیار سرد به خوبی عمل نمی‌کنند و باید در مناطقی با متوسط دمای 40-90 درجه فارنهایت نصب شوند.

 

آبگرمکن خورشیدی

خرید آبگرمکن

در آبگرمکن‌های خورشیدی یک سل خورشیدی نصب شده در پشت بام، گرمای خورشید را جذب کرده و به یک جریان ضد یخ‌زدگی در یک سیستم حلقوی بسته در یک مخزن آب، منتقل می‌کند. این سیستم جهت استفاده از گرمای تابستان در مناطق آفتابی بسیار مناسب است.

 

آبگرمکن تراکمی

خرید آبگرمکن دیواری

آبگرمکن تراکمی یک مدل مناسب برای کسانی است که با گاز آب را گرم می‌کنند و به ظرفیتی بیش از 55 گالن نیاز دارند. این آبگرمکن‌ها یک تانکر مانند مدل‌های رایج دارند که گاز خروجی را جذب می‌کنند. معمولا این گاز تبدیل به دود می‌شود، اما در این آبگرمکن‌ها گاز جذب شده از طریق سیم‌ها وارد قسمت پایه آبگرمکن شده و آب سرد ورودی را گرم می‌کند.

 


نکاتی که هنگام خرید آبگرمکن باید به آن توجه کنید


در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که هنگام خرید آبگرمکن باید در نظر بگیرید.

 

گارانتی

مدت زمان گارانتی برای آبگرمکن تقریبا بین 3 تا 12 سال است. مدل‌های دارای مدت زمان گارانتی بیشتر دارای قیمت بالاتری هستند. علاوه بر این در این مدل‌ها المنت و یا برنر‌های بزرگتری به کار رفته‌اند که سرعت گرم کردن آب را افزایش داده و به دلیل داشتن عایق ضخیم‌تر مصرف انرژی را کاهش می‌دهند. یک آبگرمکن که زمان گارانتی طولانی‌تری دارد انتخاب کنید.

 

وسایل ضد رسوب

بعضی برندها کاهش مقدار رسوب مواد معدنی در انتهای تانکر چرخاننده آب را جز ویژگی‌های آبگرمکن خود دانسته و آن را تبلیغ می‌کنند. رسوب عمر المنت آبگرمکن را کاهش می‌دهد، اما نیازی نیست شما برای این نوع آبگرمکن بیشتر هزینه کنید. با خرید یک آبگرمکن که دارای 12 سال گارانتی باشد، مطمئن خواهید بود که آن آبگرمکن المنت ضخیم‌تری دارد.

راهنمای خرید آبگرمکن

 

دریچه های آب پلاستیکی یا برنجی

دریچه‌های برنجی برای خانه‌های ویلایی بادوام‌تر هستند.

 

نمایشگر دیجیتالی

به شما کمک می‌کند که سطح و نوع عملکرد آبگرمکن را زیر نظر داشته باشید. بعضی آبگرمکن‌های هیبریدی با پمپ الکتریکی، یک حالت استراحت دارند که بازده پمپ گرم کننده را در زمانی که شما از آن استفاده نمی‌کنید، افزایش می‌دهد. همچنین نمایشگر آبگرمکن خورشیدی دمای تانکر در فشارهای مختلف را نشان می‌دهد.

 


تکنولوژی های پیشرفته ای که برخی از آبگرمکن ها دارند


در ادامه برخی از تکنولوژی‌های پیشرفته که در آبگرمکن‌ها استفاده می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

 

قابلیت Dry-Fire Protection

این ویژگی در آبگرمکن‌های الکتریکی موجود است و از سوختن المنت بالایی در زمان نبود آب جلوگیری می‌کند. این ویژگی در خرید آبگرمکن از بروز خطرات احتمالی آتش سوزی جلوگیری می‌کند.

 

علامت استاندارد انرژی

راهنمای خرید آبگرمکن دیواری

علامت استاندارد انرژی یک نماد مطمئن برای بازده انرژی است که به مشتریان در صرفه جویی هزینه و محافظت محیط زیست کمک می‌کند.

دو دلیل برای در نظر گرفتن بازده بالا در آبگرمکن وجود دارد: صرفه‌جویی در هزینه و کمک به محیط زیست. بازده آبگرمکن با نرخ فاکتور انرژی (EF) اندازه‌گیری می‌شود. مقدار بالای این فاکتور نشان دهنده مدلی با بازده بیشتر است. بعضی از انواع آبگرمکن‌ها با بازده بیشتر گران‌ترند؛ اما در واقع در بلند مدت در هزینه‌ها صرفه جویی کرده و البته برای محیط زیست هم مناسب‌ترند.

 

تکنولوژی Intuitive

آبگرمکن‌های جدیدی وارد بازار شده‌اند که دما و عملکردشان با توجه به نیازهای ویژه و روزانه شما قابل تنظیم است. مزایای این آبگرمکن‌ها در بازده انرژی بهتر، افزایش دوام و عملکرد هوشمندانه‌تر آن‌هاست.

 


بهترین آبگرمکن های موجود در بازار ایران


در این قسمت برخی از بهترین آبگرمکن های موجود در بازار ایران را معرفی می‌کنیم.

 

آبگرمکن گازی گرم آوران مدل GA 50

خرید آبگرمکن

آبگرمکن گازی گرم آوران مدل GA 50 محصولی از شرکت تولیدی و پخش گرم آوران است. این آبگرمکن دارای مخازنی به ضخامت 2 تا 2.5 و از جنس ورق گالوانیزه است. بدنه این آبگرمکن از فولاد 0.8 الی 1.5 میلی لیتری بود و پوشش رنگ کوره‌ای دارد. آبگرمکن گازی گرم آوران مدل GA 50 دارای ترموستات و مجهز به شیر کنترل AZ3 است. سایز لوله خروجی و ورودی آن 4.3 اینچ و امکان تنظیم شعله در آن وجود دارد. قیمت این آبگرمکن حدودا 1.200.000 تومان و دارای گارانتی 2 ساله است.

 

آبگرمکن برقی برفاب مدل 15EW

راهنمای خرید آبگرمکن

آبگرمکن برقی برفاب مدل 15EW دارای بدنه استیل و ابعاد 56*25*53 سانتی متری است. این آبگرمکن دارای توان 2000 واتی بوده و حجم مخزن آن 13 لیتر است. این محصول دارای ولوم ترموستات بوده و با گارانتی 2 ساله قیمتی در حدود 600.000 تومان دارد.

 

آبگرمکن برقی آزمون مدل Ew Sun کد 13890210

راهنمای خرید آبگرمکن دیواری

آبگرمکن برقی آزمون مدل Ew Sun کد 13890210 با ابعاد 21*34*57 و وزن 10 کیلوگرمی دارای توان 2500 واتی است. حجم این مخزن 14 لیتری بوده و دارای یک المنت گرم کننده است. در این آبگرمکن لوله‌های آب ورودی و خروجی با سایز 4.3 اینچی به کار رفته است. همچنین آبگرمکن برقی آزمون مدل Ew Sun کد 13890210 سیستم جرقه زن خودکار و ولوم ترموستات نیز دارد. قیمت این آبگرمکن حدود 1.000.000 تومان است.

 

آبگرم کن دیواری فکر مدل LAGOON

خرید آبگرمکن دیواری

جنس بدنه آبگرم کن دیواری فکر مدل LAGOON پلاستیکی بوده و ابعاد آن در حدود 35*25*15 سانتی متر است. این آبگرمکن دارای توان 7000 واتی بوده و مخزن ندارد. آبگرم کن دیواری فکر مدل LAGOON توان تامین 4 لیتر آب گرم در دقیقه را دارد، حداقل فشار آب ورودی آن 3 بار و دبی آب ورودی 2 لیتر بر دقیقه است.

دمای آب گرم در این آبگرمکن 80 درجه سانتیگراد است و مصرف گازی ندارد. این آبگرمکن دارای ولوم ترموستات 30، 50 و 80 درجه‌ای است و با برق شهری و فشار عادی آب کار می‌کند و در صورت عدم وجود فشار مناسب به صورت خودکار خاموش می‌شود. این محصول با گارانتی 2 ساله، قیمتی در حدود 1.500.000 تومان دارد. خرید آبگرمکن لاگون یک خرید مطمئن است.

 

آبگرمکن برقی کامیاب کد 15

خرید آبگرمکن

آبگرمکن برقی کامیاب کد 15 با بدنه‌ای از جنس استیل دارای توان 2500 واتی است. مخزن این آبگرمکن از جنس ورق گالوانیزه سفید است. این آبگرمکن با ابعاد کوچک و مناسب برای خانه‌هایی با فضای اندک است. دمای آب در این آبگرمکن تا 90 درجه بالا می‌رود. آبگرمکن برقی کامیاب کد 15 دارای المنت و ترموستان اتوماتیک است. این محصول دارای گارانتی 2 ساله بوده و با قیمت تقریبی 1.000.000 تومان در بازار به فروش می‌رسد.

آبگرمکن یکی از اقلام بسیار ضروری خانه‌هاست که کمتر به آن توجه می‌شود. در این مقاله به چند نکته حیاتی که در خرید آبگرمکن باید به آن توجه داشت اشاره شد و 5 مدل از پرفروش‌ترین آبگرمکن‌های موجود در بازار ایران را معرفی کردیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402