بررسی بازی Resident Evil 2 Remake ؛ داستان، گیم پلی، ترینر و نمرات منتقدین

بازی Resident Evil 2 Remake
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تقریبا یک سال از انتشار بازی جذاب Resident Evil 2 Remake گذشته است. در این مقاله قصد داریم تا نگاه کاملی بر داستان، تریلر، گیم‌پلی و نقد منتقدین بر یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های 2019 داشته باشیم.

پس از سال‌ها انتظار کپکام (Capcom) بالاخره بازسازی عنوان کلاسیکش یعنی Resident Evil 2 در ژانر وحشت و بقا را منتشر کرد. اگر فقط تریلر معرفی در E3 2018 را دیده باشید، به اندازه طرفداران قدیمی این عنوان ذوق زده خواهید بود. در آن زمان برای طرفداران این سوال پیش آمده بود که این عنوان تا چه حد به بازی اصلی وفادار است؛ باید بگوییم از آن هم موفق‌تر ظاهر شد!

در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات جامعی از این بازی ارائه دهیم که شامل خلاصه داستان، تریلر، بررسی گیم پلی و نقدهای بازی Resident Evil 2 Remake است. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 بازی رزیدنت اویل ۲

 


داستان بازی Resident Evil 2 Remake


در این بخش به بررسی داستان بازی Resident Evil 2 Remake می‌پردازیم.

بازی رزیدنت اویل 2

به مانند نسخه اصلی، بازی Resident Evil 2 Remake داستان دو شخصیت با دو خط داستانی جدا را روایت می‌کند. شخص اول، لیان اسکات کندی (Leon S. Kennedy) پلیس تازه‌کار شهر راکون سیتی است که در روز اول ماموریتش در این شهر به سر می‌برد. او که با یک روز تاخیر وارد این شهر شده و جشن ورود خود را از دست داده، در ایستگاه پمپ بنزین با اتفاق عجیبی رو به رو می‌شود؛ یک موجود با سر و صورت خون آلود، درحال خوردن شخصی دیگر است. لیان که با دیدن این صحنه متعجب می‌شود، به آن موجود دستور ایست می‌دهد اما پس از لحظاتی متوجه می‌شود که با یک انسان رو به رو نیست. پس از از بین بردن او، تصمیم به خروج از سوپرمارکت پمپ بنزین می‌گیرد که در همان لحظه با دختری مواجه می‌شود و سمت او نشانه گیری می‌کند. دختر با فریاد «شلیک نکن!» و لیان با فریاد «سرتو بدزد!»، اولین مکالمه خود را آغاز می‌کنند. 

لیان که در این صحنه جان دختر را نجات می‌دهد، به سمت ماشین رفته و از دست باقی زامبی‌ها فرار می‌کنند. در اینجا با شخص دوم آشنا می‌شویم. کلیر ردفیلد به شهر راکون سیتی آمده تا برادر خود یعنی کریس ردفیلد را که مامور ویژه گروه S.T.A.R.S است و مدتی‌ست که از او خبری نیست را پیدا کند. درحالی که این دو درحال رانندگی به سمت شهر هستند، زامبی‌ها در وسط راه به آنها حمله می‌کنند که باعث چپ شدن ماشین و انفجار آن می‌شود. لیان و کلیر در آخرین لحظه موفق می‌شوند که از ماشینِ درحال آتش سوزی فرار کنند اما هرکدام در نقطه‌ای دیگر از آتش سوزی قرار دارند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که در ایستگاه پلیس راکون سیتی یکدیگر را ملاقات کنند. از این لحظه، خط داستانی این دو از هم جدا و سناریو اصلی آغاز می‌شود.

رزیدنت ایول ۲ بازسازی

همانند نسخه اصلی، خط داستانی لیان و کلیر تفاوت‌های زیادی دارد و هرکدام ماجراهای متفاوتی را تجربه می‌کنند. خط داستانی لیان کمی سخت‌تر و طولانی‌تر است و در آن با ایدا وانگ (Ada Wong) آشنا می‌شود. ایدا به عنوان جاسوس وارد این شهر شده تا نمونه‌ای از ویروس G را پیدا کند. او هویت خود را برای لیان آشکار نمی‌کند. در بخش لیان می‌توانید یک مرحله به عنوان Ada Wong نیز بازی کنید و مراحل مخصوص او را بروید.

خط داستانی کلیر ردفیلد نیز کمی کوتاه‌تر و آسان‌تر است. او در مسیر خود با شری برکین (Sherry Birkin)، دختر آنت برکین و ویلیام برکین آشنا می‌شود. این دو دانشمندانی هستند که ویروس G را ساخته و مسئول فاجعه راکون سیتی هستند. در بازی اگر هم خط داستانی لیان و هم کلیر را به اتمام برسانید، با پایان دوم و اصلی بازی رو به رو خواهید شد. در بخش کلیر نیز می‌توانید یک مرحله را به عنوان شری برکین بازی کنید. این مرحله بصورت مخفی‌کاری و بسیار خلاقانه است که از بازی‌های Resident Evil 7 و Resident Evil Revelations 2 الهام گرفته شده.

 


تریلر بازی Resident Evil 2 Remake


در این بخش می‌توانید تریلر منتشر شده از بازی Resident Evil 2 Remake را با زیرنویس فارسی از تیم پلازا مشاهده کنید.

 


گیم پلی بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک


در این بخش به بررسی گیم پلی بازی Resident Evil 2 Remake می‌پردازیم.

رزیدنت اویل 2 ریمیک

گیم پلی بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک نسبت به نسخه اصلی خود دچار تغییرات ریشه‌ای و عظیمی شده است. این بازی یک بازسازی معمولی مثل بازسازی رزیدنت اویل 1 نیست، بلکه تمام زوایای بازی از جمله گرافیک، گیم پلی، صداگذاری و حتی طراحی شخصیت‌ها دستخوش تغییر شده است. اول از همه به سراغ گرافیک بازی می‌رویم. گرافیک بازی Resident Evil 2 Remake نسبت به Resident Evil 6 پیشرفت بسیار زیادی داشته است. طراحی چشم نواز محیط، توجه به جزئیات، بازتاب نور، قطرات باران و حتی سایه‌ها از جمله ویژگی‌هایی‌ست که با اولین نگاه به چشم می‌آید. 

دومین چیزی که در بازی می‌بینیم، تغییر زاویه دوربین است. در سه سری اول بازی رزیدنت اویل، دوربین بازی ایزومتریک بود از بطور ثابت از بالا و گوشه، محیط بازی را مشاهده می‌کردیم؛ اما اکنون زاویه دوربین به پشت شانه شخصیت تغییر کرده است. این زاویه دوربین برای اولین بار در رزیدنت اویل 4 توسط استاد شینجی میکامی اختراع و ابداع شد که پایه‌گذار بسیاری از بازی‌های بعد از آن است. این ویژگی اکنون بطور کامل بهینه شده و در بهترین شکل خود در بازی اجرا شده است.

این تغییر زاویه به بازیکن قابلیت‌های زیادی می‌دهد. قابلیت‌هایی نظیر جاخالی دادن، ضد حمله، واکنش سریع و یا حتی فرار از موقعیت. سیستم جمع‌آوری آیتم نیز تا حدی دچار تغییر شده است. شما 6 جایگاه محدود برای جمع‌آوری مهمات و گیاه دارید که با گذر زمان و پیدا کردن کیف‌های کمری، می‌توانید این ظرفیت را تا 2 برابر ارتقا دهید. سیستم آپگرید کردن سلاح‌ها نیز با پیدا کردن آیتم‌های ویژه و حل کردن بعضی معما‌های خلاقانه بازی است که باعث می‌شود بازیکن به تمام جنبه‌های بازی دقت کند.

بازی resident evil 2 remake

سومین نکته، طراحی شخصیت‌های بازی است. با اختراع موتور بازی‌سازی جدید RE Engine، طراحی شخصیت‌ها بطور کلی دچار تغییر شده است، زیرا اکنون تیم بازی‌سازی مجبور است از شخصیت‌های واقعی به عنوان موشن کپچر استفاده کند. دلیل تغییر قیافه لیان و کلیر نیز به همین دلیل است. با این موتور بازی‌سازی قبلا در بازی Resident Evil 7 نیز آشنا شدیم؛ جایی که کریس ردفیلد را با ظاهری غریب و جدید مشاهده کردیم. دلیل تغییر قیافه کریس نیز همین است.

گیم‌پلی بازی نیز بسیار بهینه‌تر از قبل شده و اکنون می‌توان از آن به عنوان یک الگو برای ساخت دیگر بازی‌ها استفاده کرد. تیم بازی‌سازی نیز با همین روش، به دنبال باز‌سازی رزیدنت اویل 3 رفت که در تاریخ 14 فروردین 1399 منتشر شد. اکنون ما با یک باز‌سازی کاملا کلاسیک، حرفه‌ای و منطقی رو به رو هستیم. با این‌کار، تفاوت خط داستانی بازی رزیدنت اویل 2 و 3 نیز برایمان مشخص و متمایز شد.

 


سیستم مورد نیاز برای بازی کردن Resident Evil 2 Remake


در این بخش به بررسی سیستم مورد نیاز بازی Resident Evil 2 Remake می‌پردازیم.

بازی resident evil 2 remake برای کامپیوتر

حجم بازی Resident Evil 2 Remake برای دانلود از سایت‌های داخلی، با فشرده سازی حدود 15 گیگابایت است که موقع نصب به 23 گیگابایت می‌رسد. پس بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک برای نصب به حدود 26 گیگابایت فضا نیاز دارد.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی بدین شرح است:

سیستم عامل (OS): ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel® Core™ i5-4460 یا AMD FX™-6300

رم: 8GB

کارت گرافیک: NVIDIA® GeForce® GTX 760 یا AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 26 گیگابایت

و اما سیستم پیشنهادی برای دریافت بهترین عملکرد از بازی:

سیستم عامل (OS): ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel® Core™ i7-3770 یا AMD FX™-9590

رم: 8GB

پردازنده کارت گرافیک: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 یا AMD Radeon™ RX480

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 26 گیگابایت

بازی Resident Evil 2 Remake با این سیستم بصورت 1080p و 60 فریم اجرا می‌شود.

 


بررسی و نمرات منتقدین به بازی رزیدنت اویل 2 بازسازی


در این بخش به نقد و بررسی نمرات بازی Resident Evil 2 Remake از دیدگاه منتقدین جهان می‌پردازیم.

بازی resident evil 2 remake برای ps4

بازی Resident Evil 2 Remake برای رایانه‌های شخصی، کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد. نمره متای بازی به ترتیب 89، 91 و 93 است. بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک با 85 نقد، نمره 91 را بر روی کنسول پلی استیشن 4 بدست آورده که شامل 84 نقد مثبت، 1 نقد متوسط و 0 نقد منفی است.

بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک برای طراحی جدید، گرافیک عالی و وفاداری به نسخه اصلی خود، مورد ستایش بسیاری از منتقدین و طرفداران قرار گرفت. این بازی توانست در بخش‌های مهم و زیادی از جمله «بهترین بازی سال» کاندید شود. تا ماه آخر سال 2019، این بازی توانست بیش از 5.8 میلیون نسخه به فروش برساند و رکورد نسخه اصلی خود را بشکند.

حالا به نقد و بررسی بازی Resident Evil 2 Remake از دیدگاه منتقدین می‌پردازیم.

 

سایت Daily Star: امتیاز 100 از 100

گرافیک فوق العاده، مبارزات تن به تن عالی برای بقا و طراحی محیط بی‌نظیر، همگی باعث می‌شود تا بخواهم بازی Resident Evil 2 Remake را بدون درنگ خریداری کنم.

 

سایت Telegraph: امتیاز 100 از 100

سکوت موجود در بازی به همراه وحشتِ آمیخته با معماهای عالی و اکشن بی‌نظیر، باعث شده تا تجربه بازی Resident Evil 2 Remake ترسناک و در عین حال مفرح باشد. همین ویژگی‌هاست که باعث شده سری بازی‌های Resident Evil به مدت بیش از 20 سال همچنان پرفروش و موفق در عرصه ظاهر شوند. این بازسازی هوشمندانه، توانسته تمامی جزئیات بازی اصلی را پوشش دهد و در کنار آن، نکات جدید و جذابی را به بازی اضافه کرده تا محتوای جدید و گیرایی برای طرفداران داشته باشد.

بازی resident evil 2 remake گیم پلی

سایت GameOver.gr: امتیاز 95 از 100

الهام گرفتن از سه‌گانه اصلی این بازی، بهبود زاویه دوربین و گیم‌پلی رزیدنت اویل 4 و الهام گرفتن از واقع گرایانه بودن رزیدنت اویل 7، باعث شده تا رزیدنت اویل 2 بازسازی تبدیل به بزرگ‌ترین موفقیت آزمایشگاه آمبرلا شود! بازسازی کلاسیک بی‌نظیر و جدید از این بازی باعث شده تا استانداردهای جدیدی وارد عرصه ساخت بازی‌های سبک ترس و بقا بشود. 

 

سایت DualShockers: امتیاز 90 از 100

رزیدنت اویل 2 تنها و بهترین عنوان بازسازی شده‌ای است که تجربه کردم و هرچه فکر میکنم نمی‌توانم هیچ عنوان دیگری را در مقایسه با آن بیاورم.

 

سایت Critical Hit: امتیاز 90 از 100

بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک توانست بار دیگر ثابت کند که چرا سری بازی‌های رزیدنت اویل شاهکار است؛ اما این بار با یک روش جدید و خلاقانه توانست این قضیه را به مخاطب بفهماند. این تغییر رویه بسیار هوشمندانه شکل گرفت؛ ویژگی‌های اصلی بازی به همراه طراحی جدید به‌خصوص در نور پردازی و صداگذاری بی‌نظیر. این بازی یادآور دوران باشکوه گذشته است؛ با این تفاوت که اکنون می‌تواند مسیر جدید و مناسبی را برای خود پیدا کند.

 

 


ترینر بازی Resident Evil 2 Remake


در این بخش به ارائه ترینر بازی Resident Evil 2 Remake می‌پردازیم.

ترینر بازی Resident Evil 2 Remake

گاهی درجه سختی بازی بطور ناعادلانه‌ای غیر ممکن می‌شود؛ در اینجور مواقع گیمرها ممکن است از بازی زده شده و به کل از تمام کردن آن مرحله قطع امید کنند. بعضی معتقدند که «بازیِ من، قوانین من» حق هر گیمر است و بدین جهت حق دارند که بخواهند قوانین بازی را تغییر دهند. بدین منظور، بهترین و معتبرترین ترینر ساخته شده برای بازی Resident Evil 2 Remake را فراهم کردیم که با کلیک بر روی لینک می‌توانید آن را دانلود کنید.

 

دانلود ترینر بازی Resident Evil 2 Remake نسخه FLiNG

دانلود ترینر بازی Resident Evil 2 Remake مخصوص نسخه CODEX

برای استفاده صحیح از ترینر به این نکات توجه کنید:

 1. ابتدا ترینر را باز کرده و سپس بازی را اجرا کنید. برای دریافت عملکرد صحیح نیز کلیدهای گفته شده در ترینر را در منوی بازی اعمال کنید.
 2. رمزهای بازی با استفاده از کلیدهای Numpad قابل اجرا هستند.
 3. این فایل به هیچ وجه ویروس نیست و آسیبی به سیستم شما وارد نخواهد کرد. اگر آنتی ویروس شما پیامی مبنی بر ویروسی بودن فایل اعلام کرد، آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید یا اگر با تنظیمات آنتی ویروس آشنایی دارید، به نرم افزار اجازه دید که این فایل را نادیده بگیرد.
 4. همواره به این نکته توجه داشته باشید که ترینر در فرم اصلی بازی تغییر ایجاد می‌کند. مثلا ممکن است لازم باشد برای گذر کردن از یک مرحله، در جنگ با حریف شکست بخورید یا با دشمنانی که در محیط حضور دارند نجگید و در عوض فرار کنید. ترینر تمامی این قضایا را تغییر می‌دهد. پس در مواقعی که نیاز دارید از ترینر استفاده کنید.

 


سخن پایانی


رزیدنت اویل 2 نسخه بازسازی شده

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم توضیحات جامعی از داستان بازی، گیم پلی و نقد و بررسی منتقدین داشته باشیم. بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک ثابت کرد که کپکام پس از 20 سال هنوز هم می‌تواند هواداران را به وجد بیاورد و با ارائه یک بازی کم‌نقص، دوباره سر زبان‌ها بیوفتد. همانطور که در بخش نقد و بررسی منتقدین نیز شاهد بودید، این بازی پس از تجربه‌های ناموفق نسخه 5 و مخصوصا 6، توانست دوباره خود را به دوران اوج برگرداند و با یک بازسازی بی‌نظیر، استانداردهای جدیدی را برای این سبک معرفی کند؛ درست همانند کاری که شینجی میکامی با رزیدنت اویل 4 انجام داد.

اکنون بازی رزیدنت اویل 3 ریمیک نیز با همین سبک و سیاق منتشر شده تا بار دیگر موفقیت نسخه قبلی خود را تکرار کند که با توجه به نمرات منتقدین، این بار نیز توانسته در این مسیر موفق ظاهر شود.

نظر شما درمورد بازی Resident Evil 2 Remake چیست؟ آیا از انجام آن لذت بردید؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها درمیان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
کاربر میهمان
.
09 مرداد 1397، 11:55
پاسخ
0
0
یا اینhttps://www.telegraph.co.uk/technology/video-games/e3/10921976/The-godfather-of-video-game-horror-Shinji-Mikami-interview.html
avatar
کاربر میهمان
.
09 مرداد 1397، 11:54
پاسخ
0
1
سلام.بسیار عالی بود. اگر امکانش هست مقاله ی زیر را هم ترجمه کنید.11 اگست تولد اقای میکامی خاق رزیدنت اویل هست و میتونید به این مناسبت منتشر کنیدhttps://www.theguardian.com/technology/2014/sep/30/shinji-mikami-evil-within-resident-evil
avatar
طاهره غلامیان
.
09 مرداد 1397، 12:17
پاسخ
0
2
@کاربر میهمان
سلام بررسی میشه و در صورت امکان، کار میشه. ممنون از پیشنهاد شما
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402