В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

مقایسه دوربین آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4

مقایسه دوربین آیفون 11 پرو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب به مقایسه دوربین 4 گوشی هوشمند آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4 خواهیم پرداخت. پس اگر از طرفداران عکاسی هستید، با ما همراه باشید.

دوربین، یکی از قسمت‌هایی است که علاقمندان به گوشی‌های هوشمند در هنگام خرید توجه ویژه‌ای به آن خواهند داشت. خیلی از کاربران نیز از دوربین گوشی هوشمند خود به عنوان دوربین حرفه‌ای استفاده می‌کنند. به همین دلیل، کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند سعی می‌کنند به ویژه در دستگاه‌های پرچمدار خود از بهترین دوربین‌ها استفاده کنند. اما در بین گوشی‌هایی که هم‌اکنون به عنوان پرچمدار از آن‌ها یاد می‌شود، دوربین کدام گوشی از همه بهتر است؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه این مطلب به مقایسه دوربین چهار گوشی پرچمدار آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4 خواهیم پرداخت؛ با پلازا همراه باشید.

مقایسه دوربین گلکسی اس 20

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


مقایسه دوربین آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4


برای مقایسه دوربین گوشی‌های آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4، تصاویر ثبت شده توسط این دستگاه‌ها را در صحنه‌های مختلف با هم مورد مقایسه قرار داده و بعد از بیان نقاط ضعف و قوت هر دستگاه، به یک جمع بندی کلی خواهیم رسید.

 

صحنه اول: کلیسای جامع

در صحنه اول، هر چهار گوشی هوشمند تقریبا یک تصویر متفاوت را به ثبت رسانده و اختلاف عکس‌های آن‌ها باهم قابل مشاهده است.

وان پلاس 8 پرو در این صحنه کمی از رقبای خود عقب مانده است. البته دوربین دستگاه به کمک فناوری HDR جزئیات را به خوبی به تصویر کشیده و رنگ‌ها پرطراوت هستند، اما کمی غیر طبیعی. سایه‌ها نیز کمی بیش از اندازه تقویت شده‌اند و به طور کلی می‌توان گفت که تصویر ثبت شده توسط وان پلاس 8 پرو بیش از اندازه «کار شده» است و کمی غیر واقعی به نظر می‌رسد.

همچنین بخوانید :

آیفون 11 پرو در این صحنه نمای طبیعی‌تری از تصویر بویژه قسمت آسمان را نشان می‌دهد و در عین حال طیف‌های مختلف رنگی را نیز بهتر به تصویر کشیده است. سایه‌ها به اندازه کافی نمایش داده شده‌اند و خبری از سیاهی بیش از اندازه آن‌ها نیست. گلکسی اس 20 در استفاده از فناوری الترا HDR در این صحنه بهترین عملکرد را داشته و تصویر ثبت شده توسط آن متناسب‌ترین تصویر بین 4 دستگاه است. البته رنگ آسمان کمی بیش از اندازه اشباع شده به نظر می‌رسد.

پیکسل 4 بعد از آیفون بهترین رنگ آسمان را به نمایش گذاشته، اما پویایی تصویر کمی کم است. البته در قسمت ساختمان کمی تمایل به رنگ صورتی دیده می‌شود؛ به غیر از آن، این دستگاه جزئیات تصویر را به خوبی ثبت کرده است و تفاوت رنگ‌ها در قسمت‌های مختلف نیز به شکل قابل قبولی قابل مشاهده هستند.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه اول:

 • وان پلاس 8: 7 از 10
 • آیفون 11 پرو: 8 از 10
 • گلکسی اس 20: 8 از 10
 • پیکسل 4: 8 از 10

 

صحنه دوم: سالن تئاتر

با توجه به درخشش خورشید در این صحنه چالش‌های بیشتری در انتظار هر چهار گوشی خواهد بود.

وان پلاس پرو 8 در این صحنه نسبت به صحنه اول عملکرد بهتری داشته؛ البته تصویر هنوز کمی غیر واقعی به نظر می‌رسد، اما هایلایت‌های مربوط به نور خورشید به خوبی سرکوب شده، جزئیات کاملا به ثبت رسیده‌اند و روشنایی ناشی از HDR نیز به حداقل رسیده است.

آیفون 11 پرو و گلکسی اس 20 در این صحنه عملکردی مشابه هم دارند. هردو آن‌ها محدوده داینامیکی مناسبی را به نمایش گذاشته، از HDR به درستی استفاده کرده و همچنین رنگ‌ها را در طبیعی‌ترین حالت به تصویر کشیده‌اند. البته آیفون ساختمان را در این صحنه روشن‌تر نشان داده و این درحالی است که گلکسی جزئیات را بهتر نمایش می‌دهد.

پیکسل 4 در این صحنه ضعیف‌ترین عملکرد را دارد. تصویر به ثبت رسیده توسط این دستگاه کمی تاریک بوده و آسمان را مقداری طوفانی نشان داده است. البته در قسمت‌های دیگر رنگ‌ها طبیعی هستند و جزئیات نیز به خوبی ثبت شده‌اند.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه دوم:

 • وان پلاس 8: 7 از 10
 • آیفون 11 پرو: 8 از 10
 • گلکسی اس 20: 9 از 10
 • پیکسل 4: 6 از 10

 

صحنه سوم: مجسمه

این تصویر نیز یکی دیگر از صحنه‌های چالش بر انگیز است که دوربین گوشی‌ها را با رنگ‌های زیادی مواجه می‌کند.

تصویر وان پلاس 8 در این صحنه نیز بیش از اندازه «کار شده» بوده و رنگ‌ها بازهم به شکل غیر واقعی تقویت شده‌اند. البته این دستگاه محدوده داینامیکی را به خوبی مدیریت کرده و تصویر نه تاریک و نه بیش از اندازه روشن است.

در مقایسه دوربین این چهار دستگاه، به طور کلی تصویر آیفون 11 پرو از صحنه سوم بهتر بوده و واضح، روشن و پویا است. این دستگاه با نشان دادن تمام جزئیات و رنگ‌ها بدون اینکه تصویر را غیر واقعی جلوه دهد عملکردی بسیار عالی داشته است.

همچنین بخوانید :

گلکسی اس 20 نیز همانند آیفون یک تصویر واضح و روشن را به ثبت رسانده و دقت رنگی یکسانی را نیز ارائه می‌کند. البته این دستگاه سایه‌ها را کم‌رنگ‌تر نشان داده و در مدیریت درخشش نور خورشید نسبت به آیفون عملکرد ضعیف‌تری داشته است.

پیکسل 4 تصویری را از این صحنه به ثبت رسانده که از بقیه تاریک‌تر است. رنگ‌ها نیز کمی غیر واقعی هستند، البته نه به اندازه وان پلاس 8. با این حال جزئیات به خوبی ثبت شده‌اند.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه سوم:

 • وان پلاس 8: 6 از 10
 • آیفون 11 پرو: 10 از 10
 • گلکسی اس 20: 9 از 10
 • پیکسل 4: 8 از 10

 

صحنه چهارم: پرتره

در این قسمت با قرار دادن هر دستگاه روی حالت پرتره، عملکرد آن‌ها را در این حالت مورد مقایسه قرار خواهیم داد.

در حالت پرتره، وان پلاس به خوبی عملیات جداسازی سوژه و مات کردن پس زمینه را انجام داده است، اما باز هم رنگ‌ها کمی غیر طبیعی هستند که این مسئله باعث شده صورت سوژه کمی بیش از حد پردازش شده به نظر برسد.

در مقابل، آیفون 11 پرو در نگاه اول عملکردی خوب از خود نشان داده است، اما با کمی دقت متوجه می‌شویم که مات کردن و جداسازی به خوبی انجام نگرفته و می‌توان مشاهده کرد که دوربین دستگاه در جدا کردن ساختمان سمت چپ و فنس‌ها دچار مشکل شده است.

گلکسی اس 20 در جداسازی ساختمان نسبت به آیفون بهتر عمل کرده است، اما این دستگاه در ثبت و نمایش جزئیات یکی از بدترین عملکردهای خود را در حالت پرتره به نمایش گذاشته است. پیکسل 4 نیز در جداسازی برخی نقاط دچار مشکل شده است، اما پویاترین، واضح‌ترین، دقیق‌ترین و در مجموع بهترین تصویر را نسبت به رقبای خود به نمایش می‌گذارد.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه چهارم:

 • وان پلاس 8: 6 از 10
 • آیفون 11 پرو: 8 از 10
 • گلکسی اس 20: 7 از 10
 • پیکسل 4: 9 از 10

 

صحنه پنجم: شب

در این صحنه از مقایسه دوربین گوشی‌های آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4،  Night mode آیفون خاموش بوده و همه گوشی‌های اندرویدی روی حالت خودکار تنظیم شده‌اند.

وان پلاس 8 در شب عملکرد خوبی داشته و علیرغم اینکه جزئیات را کمتر از حد انتظار به ثبت رسانده، اما تصویری بدون نویز و با رنگ‌های نسبتا طبیعی را به نمایش می‌گذارد. با خاموش کردن حالت شب یا همان نایت مد آیفون، دوربین این دستگاه تصویری تاریک، بدون جزئیات و با نویز زیاد را به ثبت رساند که اصلا با سه گوشی دیگر قابل مقایسه نیست.

گلکسی اس 20 با عملکردی خوب یک عکس پویا با دقت رنگی بالا و جزئیات زیاد را ثبت کرده است، اما کمی تمایل به رنگ زرد نیز در این تصویر دیده می‌شود. واضح‌ترین تصویر متعلق به پیکسل 4 است. این دستگاه جزئیات بالا، کیفیت رنگی خوب و البته کمی اشباع را به نمایش گذاشته و در مقایسه با سه گوشی هوشمند دیگر واضح‌ترین تصویر را ثبت کرده است.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه پنجم:

 • وان پلاس 8: 9 از 10
 • آیفون 11 پرو: 6 از 10
 • گلکسی اس 20: 8 از 10
 • پیکسل 4: 9 از 10

 

صحنه ششم: در حالت Night mode

هر چهار گوشی هوشمند حالتی را برای عکاسی در شب دارند که برای عکسبرداری در این صحنه فعال شده‌اند.

وان پلاس 8 در این بخش علیرغم اینکه یک تصویر نسبتا تاریک را به ثبت رسانده، اما در مجموع عملکرد خوبی را از خود نشان داده و جزئیات را به خوبی به تصویر کشیده است. آیفون 11 پرو یک عکس روشن‌تر با جزئیات بیشتر و باکیفیت‌تر را ارائه می‌کند، اما تصویر این دستگاه در قسمت‌های نورانی عملکردی ضعیف داشته و این قسمت‌ها کمی مات جلوه می‌کنند.

همچنین بخوانید :

همانند وان پلاس 8، گلکسی اس 20 نیز تصویری تاریک‌تر اما یکدست‌تر را به نمایش می‌گذارد. جزئیات خوبی نیز توسط پرچمدار سامسونگ به ثبت رسیده، اما تصویر دوربین این دستگاه کمی غیرطبیعی جلوه می‌کند و هاله نور اضافی اطراف چراغ‌ها به خوبی نشان دهنده این مسئله است. پیکسل 4 برنده عکسبرداری در شب است. تصویر این دستگاه به روشنی آیفون 11 بوده، اما قسمت‌های نورانی خیلی طبیعی، بدون هیچ چیز اضافه‌ای و با جزئیات کامل به ثبت رسیده‌اند.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه ششم:

 • وان پلاس 8: 9 از 10
 • آیفون 11 پرو: 8 از 10
 • گلکسی اس 20: 7 از 10
 • پیکسل 4: 9 از 10

 

صحنه هفتم: عکاسی سلفی

دوربین سلفی وان پلاس یک عکس متناسب به همراه جزئیات بالا و پویایی عالی را به ما می‌دهد. تنها انتقاد احتمالی به این تصویر این است که تن رنگی پوست کمی سرد و غیر طبیعی جلوه داده می‌شود.

همچنین بخوانید :

آیفون 11 پرو تصویری گرم‌تر و کمی بیش از اندازه اشباع را توسط دوربین سلفی خود به ثبت رسانده است؛ اما به طور کلی عملکرد آن از سایر رقبا بهتر بوده و جزئیات بیشتری را به نمایش می‌گذارد.

اشباع رنگی گلکسی اس 20 کمی تحت کنترل‌تر بوده و رنگ‌ها به واقعیت نزدیک‌تر هستند، اما جزئیات کم‌تری در عکس سلفی این دستگاه ثبت شده‌اند. سلفی پیکسل 4 رنگ‌هایی سردتر را تولید کرده و علیرغم فعال نبودن هیچ حالت زیباسازی خاصی، قسمت‌هایی از پوست صورت را براق می‌کند.

امتیازهای مقایسه دوربین در صحنه هفتم:

 • وان پلاس 8: 9 از 10
 • آیفون 11 پرو: 10 از 10
 • گلکسی اس 20: 8 از 10
 • پیکسل 4: 7 از 10

 

نتیجه نهایی

بدون شک آیفون 11 پرو برنده این مقایسه است. البته گلکسی اس 11 نیز رقابت نزدیکی با نماینده اپل در این مقایسه داشته، اما آیفون در بیشتر حالت‌ها و مقایسه‌ها از سایر گوشی‌ها جلوتر بوده و عملکردی متفاوت از خود نشان داده است. بعد از این دو گوشی هوشمند، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4 نیز نمایشی نزدیک به هم را ارائه کردند که انتخاب برنده واقعی بین آن‌ها کمی سخت است. هردو این دستگاه‌ها نقاط ضعف و قدرت خود را دارند، اما با توجه به عملکرد بهتر پیکسل 4 در حالت پرتره و همچنین غیرطبیعی بودن رنگ‌های تصاویر وان پلاس 8 پرو در بیشتر صحنه‌ها، شاید دادن جایگاه سوم به پیکسل 4 بهتر باشد.

امتیازهای نهایی:

 • وان پلاس 8: 7.6 از 10
 • آیفون 11 پرو: 8.4 از 10
 • گلکسی اس 20: 8.1 از 10
 • پیکسل 4: 7.9 از 10

در این مطلب به مقایسه دوربین چهار گوشی هوشمند آیفون 11 پرو، گلکسی اس 20، وان پلاس 8 پرو و پیکسل 4 پرداخته و آن‌ها را در حالت‌های مختلف مورد آزمایش قرار دادیم. نظر شما در این باره چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

[yop_poll id=”14″]
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402