انتظاراتی که از بازی Resident Evil 4 Remake داریم

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اخیرا شایعات زیادی درباره بازسازی Resident Evil 4 منتشر شده‌اند. در این مقاله قصد داریم انتظاراتمان از بازی Resident Evil 4 Remake را مرور کنیم.

سری رزیدنت اویل یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های ژانر ترسناک در بین علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی است. بازی‌های این مجموعه معمولاً روی دو عنصر ترس و بقا تمرکز دارند و دارای گیم‌پلی هیجان‌انگیزی هستند. علاوه بر این، بازی‌های Resident Evil از داستان و شخصیت‌های عمیقی نیز بهره می‌برند. یکی از بهترین شماره‌های این مجموعه Resident Evil 4 است که اخیراً زمزمه‌های زیادی در رابطه با بازسازی آن شنیده می‌شود. به همین بهانه در ادامه نگاهی به بازی‌های سری رزیدنت اویل از جمله شماره چهارم این مجموعه می‌اندازیم و همچنین انتظاراتمان از بازی Resident Evil 4 Remake را مرور می‌کنیم. با پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


مروری بر بازی های مجموعه رزیدنت اویل


بازسازی Resident Evil 4

مجموعه رزیدنت اویل به وسیله کمپانی کپکام و شخصی به نام شینجی میکامی خلق شده است. بازی‌های این مجموعه به چنان محبوبیتی دست یافته‌اند که حتی از روی آن‌ها فیلم، انیمیشن و کمیک نیز ساخته شده است. داستان این مجموعه درباره یک ویروس خطرناک به نام T است که توسط شرکتی به اسم آمبرلا ساخته شده و باعث می‌شود تا انسان‌ها به زامبی تبدیل شوند. در بازی‌های مختلف این سری نیز شاهد تلاش شخصیت‌هایی هستیم که قصد دارند با پیامدهای ویروس T مقابله کنند.

تاکنون بازی‌های زیادی از مجموعه رزیدنت اویل منتشر شده‌اند. در واقع اگر بخواهیم همه بازی‌های این سری را حساب کنیم، بیش از 20 عنوان را باید نام ببریم. اما در ادامه تنها به معرفی بازی‌های اصلی رزیدنت اویل می‌پردازیم.

 

همچنین بخوانید :

بازی Resident Evil (سال 1996)

این بازی اولین بار در سال 1996 برای کنسول بازی پلی استیشن منتشر شد. داستان بازی درباره دو شخصیت به نام‌های کریس ردفیلد و جیل ولنتاین بود که هر دو از اعضای گروه S.T.A.R.S بودند و برای پیدا کردن سایر نفرات این گروه، وارد راکون سیتی می‌شدند. آن‌ها پس از ورود به این شهر در یک عمارت بزرگ زندانی می‌شدند و باید در آنجا با زامبی‌ها و سایر موجودات خطرناک مبارزه می‌کردند. در ابتدای بازی، بازیکنان باید از بین دو شخصیت اصلی، یکی را انتخاب کرده و بازی را شروع می‌کردند. بازی Resident Evil نمرات بسیار خوبی از منتقدان گرفت و باعث شد تا حضور زامبی‌ها در رسانه‌های مختلف از جمله بازی‌های ویدیویی دوباره پررنگ شود.

 

بازی Resident Evil 2 (سال 1998)

شماره دوم این مجموعه هم برای کنسول پلی استیشن منتشر شد. داستان این بازی دو ماه بعد از ماجراهای شماره اول روایت می‌شد و شخصیت‌های اصلی آن لئون اس. کندی و کلیر ردفیلد بودند. آن‌ها باید تلاش می‌کردند تا از راکون سیتی که تمام ساکنانش به زامبی تبدیل شده بودند فرار کنند. گیم‌پلی این بازی روی جستجو، مبارزات و همچنین حل معماها تمرکز داشت. تفاوت اصلی این بازی هم با شماره قبلی وجود مسیرهای چندگانه بود؛ هر کدام از شخصیت‌ها خط داستانی و موانع مربوط به خودش را داشت.

بازی Resident Evil 4 remake

 

بازی Resident Evil 3: Nemesis (سال 1999)

سومین بازی این سری در سال 1999 برای کنسول پلی استیشن منتشر شد. ماجراهای این بازی در دو بخش اتفاق می‌افتادند. بخش اول قبل از بازی Resident Evil 2 جریان داشت و بخش دوم بعد از این بازی روایت می‌شد. شخصیت اصلی این بازی جیل ولنتاین بود که تلاش می‌کرد تا از یک شهر زامبی زده فرار کند. انتخاب‌هایی که بازیکنان در طول بازی انجام می‌دادند باعث تغییر پایان داستان می‌شد. در این بازی هم از موتور گرافیکی دو بازی قبلی استفاده شده بود و شاهد مدل‌های سه‌بعدی و پس‌زمینه‌های از پیش رندر شده بودیم. همچنین مثل دو بازی قبل، دوربین این بازی هم ثابت بود.

 

همچنین بخوانید :

بازی Resident Evil – Code: Veronica (سال 2000)

این بازی در سال 2000 برای کنسول دریم‌کست سگا منتشر شد. Code: Veronica در واقع چهارمین بازی اصلی از سری رزیدنت اویل محسوب می‌شود و همچنین اولین بازی این مجموعه است که برای کنسولی غیر از پلی استیشن منتشر شد. داستان بازی سه ماه بعد از ماجراهای بازی Resident Evil 2 و به طور همزمان با اتفاقات Resident Evil 3: Nemesis روایت می‌شد. در این بازی کلیر ردفیلد و برادرش کریس، به عنوان شخصیت‌های اصلی حضور داشتند. از تفاوت‌های بارز این بازی با شماره‌های قبلی می‌توان به محیط‌های کاملا سه‌بعدی و همچنین دوربین متحرک اشاره کرد. 

 

بازی Resident Evil Remake (سال 2002)

این بازی در واقع نسخه بازسازی اولین شماره مجموعه رزیدنت اویل است که در سال 2002 برای کنسول گیم‌کیوب به انتشار رسید. در این بازسازی شاهد بهبودهای گرافیکی زیادی بودیم و همچنین برخی از مکانیک‌های گیم‌پلی نیز تغییر کرده بودند. ضمنا پازل‌ها و محیط‌های جدیدی به بازی اضافه شدند که جذابیت آن را افزایش می‌دادند. اگرچه داستان کلی این بازی تفاوتی با نسخه اصلی نداشت، اما برخی جزئیات داستانی جدید به آن اضافه شده بودند.

بازسازی Resident Evil 4

بازی Resident Evil Zero (سال 2002)

اگر نسخه بازسازی شماره اول این مجموعه را حساب نکنیم، Resident Evil Zero پنجمین بازی اصلی رزیدنت اویل به حساب می‌آید که در سال 2002 برای کنسول گیم‌کیوب عرضه شد. به لحاظ داستانی، این بازی را باید پیش درآمد بازی اول مجموعه بنامیم. شخصیت‌های اصلی این بازی ربکا چمبرز و بیلی کوئن بودند که وارد یک سازمان آموزشی متروکه می‌شدند تا به دنبال کارکنان شرکت آمبرلا بگردند. گیم‌پلی این بازی شبیه عناوین قبلی مجموعه بود، با این تفاوت که این بار بازیکنان می‌توانستند به طور همزمان هر دو شخصیت را کنترل کنند. سوئیچ کردن بین شخصیت‌ها برای حل کردن معماهای بازی ضروری بود.

 

همچنین بخوانید :

بازی Resident Evil 4 (سال 2005)

این بازی که در مجموع ششمین بازی اصلی از سری رزیدنت اویل است، ابتدا برای کنسول گیم‌کیوب منتشر شد. چون در ادامه می‌خواهیم به طور مفصل‌تر درباره این عنوان و همچنین بازی Resident Evil 4 Remake صحبت کنیم، در اینجا توضیحات بیشتری درباره آن نمی‌دهیم.

 

بازی Resident Evil 5 (سال 2009)

هفتمین بازی اصلی سری رزیدنت اویل در سال 2009 برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر شد. داستان این بازی درباره کریس ردفیلد و یک شخصیت جدید به نام شوا آلومار بود که در یک شهر آفریقایی باید با زامبی‌ها و یک سازمان تروریستی مبارزه می‌کردند. طی اجراهای این بازی، کریس متوجه می‌شود که باید با گذشته‌اش مواجه شود. او با یک دشمن قدیمی به نام آلبرت وسکر مبارزه می‌کند و همچنین با همکار سابقش یعنی جیل ولنتاین مواجه می‌شود.

بازی Resident Evil 4 remake

 

بازی Resident Evil 6 (سال 2012)

این بازی هم برای کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر شد. داستان بازی درباره چهار شخصیت کریس ردفیلد، لئون اس. کندی، جیک مولر و ایدا وانگ بود که هر کدام خط داستانی مربوط به خودشان را داشتند. نکته جالب این بود که داستان هر چهار شخصیت به یکدیگر مرتبط می‌شد. در هنگام بازی با هر کدام از این شخصیت‌ها، سبک گیم‌پلی فرق می‌کرد و این موضوع باعث می‌شد تا تنوع بازی بیشتر شود.

 

بازی Resident Evil 7: Biohazard (سال 2017)

این بازی در سال 2017 برای کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و همچنین کنسول سوییچ منتشر شد. برخلاف شماره‌های پنجم و ششم این مجموعه که بیشتر به سمت اکشن گرایش پیدا کرده بودند، بازی Resident Evil 7 به ریشه‌های این مجموعه نزدیک‌تر شده بود و روی جستجوی محیط تمرکز داشت. داستان بازی درباره شخصیتی به نام اتان وینترز بود که در یک مزرعه متروکه به دنبال همسرش می‌گشت و در آنجا باید با یک خانواده آدمخوار مقابله می‌کرد. این بازی اولین شماره در مجموعه رزیدنت اویل بود که دوربین اول شخص داشت.

بازی Resident Evil 4 remake

 

بازی Resident Evil 2 Remake (سال 2019)

بازسازی شماره دوم مجموعه رزیدنت اویل سال گذشته برای کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد. داستان این بازی تفاوتی با نسخه اصلی نداشت و فقط شاهد بازسازی گرافیک و گیم‌پلی آن بودیم. در این نسخه همه چیز از جمله محیط‌ها، شخصیت‌ها و دشمنان از ابتدا طراحی شده بودند و سبک بازی نیز تا حد زیادی تغییر کرده بود.

 

بازی Resident Evil 3 Remake (سال 2020)

جدیدترین بازی از مجموعه رزیدنت اویل چندی پیش برای پی‌سی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد. این بازی که نسخه بازسازی شده Resident Evil 3: Nemesis است داستان جیل ولنتاین و کارلوس اولیویرا در مواجهه با زامبی‌ها را روایت می‌کند. در این بازی هم تغییرات عمده‌ای نسبت به نسخه اصلی صورت گرفته است و شاهد طراحی مجدد تمام مراحل هستیم. سبک بازی هم تغییرات زیادی کرده و برخی از جزئیات داستانی نیز عوض شده‌اند. 

 


معرفی بازی Resident Evil 4


بازسازی Resident Evil 4

اما قبل از اینکه به بازی Resident Evil 4 Remake بپردازیم بهتر است با نسخه اصلی آن بیشتر آشنا شویم. Resident Evil 4 در سال 2005 برای کنسول گیم‌کیوب و با فاصله کمی برای پلی استیشن 2 عرضه شد. در سال‌های بعد این بازی برای سایر پلتفرم‌ها نیز به انتشار رسید. در بازی Resident Evil 4 برای اولین بار از دوربین روی شانه استفاده شده بود که یکی از نوآوری‌های مهم این بازی به شمار می‌رفت. شخصیت اصلی این بازی لئون اس. کندی بود که ماموریت داشت تا دختر رئیس جمهور آمریکا، اشلی گراهام را که توسط یک فرقه مرموز اسیر شده بود نجات دهد. ایدا وانگ هم یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی این مجموعه بود که در بازی Resident Evil 4 حضور داشت.

این بازی از سوی منابع مختلف به عنوان بهترین بازی سال 2005 انتخاب شد و امتیازات بسیار خوبی از منتقدان گرفت. هنوز هم از Resident Evil 4 به عنوان یکی از بازی‌های تاثیرگذار سبک ترس و بقا یاد می‌کنند. دوربین روی شانه که در این بازی از آن استفاده می‌شد، بعدها در بسیاری از بازی‌های دیگر مورد الگوبرداری قرار گرفت. به طور کلی Resident Evil 4 را یکی از از بهترین و تاثیرگذارترین بازی‌های دهه 2000 می‌دانند.

 


چه انتظاراتی از بازی Resident Evil 4 Remake داریم؟


اما حالا که بحث بازسازی شماره چهارم این مجموعه حسابی داغ شده، بیایید ببینیم که باید چه انتظاراتی از این بازی داشته باشیم. قبل از هر چیز لازم است بگوییم که کمپانی کپکام با دو نسخه بازسازی که برای شماره‌های دوم و سوم این مجموعه ساخت، به خوبی ثابت کرد که مهارت بالایی در احیای بازی‌های پرطرفدار قدیمی‌اش دارد. اما رزیدنت اویل 4 واقعاً یک بازی کامل و فوق‌العاده بود. حالا سوال این است که بازی Resident Evil 4 Remake باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا حتی از نسخه اصلی‌اش هم بهتر شود؟

بازسازی Resident Evil 4

اولین موردی که کپکام می‌تواند به فکر بهتر کردنش باشد، شخصیت اشلی است که به عنوان یک همراه در طول بازی Resident Evil 4 Remake در کنار لئون حضور دارد. در سال 2005 که نسخه اصلی این بازی عرضه شد، اشلی همراه بدی نبود، اما طی این سال‌ها بازی‌هایی منتشر شده‌اند که در آن‌ها شاهد حضور شخصیت‌های همراه بسیار باهوش و مفیدی بوده‌ایم. این شخصیت‌های همراه، با قابلیت‌های مختلفی که داشتند، به اشکال متفاوت به بازیکن کمک می‌کردند. حالا انتظار داریم که اشلی هم بتواند در طول مراحل بازی، برای حل کردن معماها یا حتی در مبارزات به لئون کمک کند.

مورد بعدی مربوط به صحنه‌های هیجان‌انگیز کلیدزنی می‌شود. در این صحنه‌ها با زدن یک یا چند دکمه، لئون یک واکنش بسیار سریع انجام می‌داد و اگر دکمه‌ها را به موقع نمی‌زدیم، به راحتی باعث کشته شدن او می‌شدیم. چنین صحنه‌هایی باعث بالا بردن جذابیت گیم‌پلی می‌شود، اما موضوع این است که این صحنه‌ها حالا برای بازیکنان تکراری شده‌اند و لازم است که با صحنه‌های جدیدتر جایگزین شوند. بنابراین امیدواریم که کپکام سکانس‌های دکمه‌زنی جدیدی را برای بازی Resident Evil 4 Remake  طراحی کند. 

در نهایت خوشحال می‌شویم اگر کپکام غافلگیری‌های زیادی را برای این بازی در نظر گرفته باشد. البته این شرکت نشان داده که موقع بازسازی بازی‌هایش چیزهای جدیدی را به آن‌ها اضافه می‌کند و به احتمال زیاد این اتفاق برای نسخه بازسازی رزیدنت اویل 4 نیز رخ خواهد داد. حتی بدمان نمی‌آید که تغییراتی نیز در خط داستانی اتفاق بیفتند یا یک شخصیت جدید به بازی اضافه شود. به هر حال Resident Evil 4 یکی از خاص‌ترین بازی‌های کپکام است و طبیعتاً بازسازی آن هم باید خاص‌تر از همیشه باشد.

نظر شما درباره بازی Resident Evil 4 Remake چیست؟ آیا اصلا با بازسازی این بازی موافق هستید؟ آیا نسخه‌های بازسازی شده قبلی مجموعه رزیدنت اویل را تجربه کرده‌اید؟ لطفاً نظرات خود را در این رابطه از طریق کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

899×519 (950×548)
109.89 KB
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022