آموزش تصویری ریست فکتوری گوشی سامسونگ و آیفون

آموزش فکتوری ریست گوشی‌های سامسونگ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

ریست فکتوری گوشی سامسونگ یا آیفون در زمان فروش یا سپردن آن به دست تعمیرکاران موبایل امر بسیار ضروری محسوب می‌شود؛ چراکه از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی شما جلوگیری خواهد کرد.

ریست کردن گوشی سامسونگ به معنی پاک شدن تمام اطلاعات شخصی و برنامه‌های جانبی از روی گوشی است. به عبارت دیگر پس از ریست کردن سامسونگ، فقط آن دسته از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض بر روی آن باقی خواهد ماند؛ به گونه‌ای که انگار تازه گوشی را از بازار خریداری کرده‌اید. اگر خیلی از کارکرد گوشی سامسونگ یا آیفون سر در نمی‌آورید، نگران نباشید؛ چون که در این مطلب از پلازا ریست فکتوری گوشی سامسونگ و آیفون را به زبان بسیار ساده برای شما توضیح خواهیم داد.

ریست فکتوری سامسونگ

آنچه در ادامه می‌خوانید :

 


آموزش تصویری ریست فکتوری گوشی سامسونگ


شما می‌توانید از روش‌های متفاوتی برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که قبل از این کار در صورت نیاز حتماً از اطلاعات دستگاه یک بک‌آپ (Backup) تهیه کنید. در ادامه روش‌های گوناگون ریست فکتوری برای گوشی سامسونگ را با تصاویر باکیفیت به شما آموزش خواهیم داد.

 

ریست فکتوری گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات

قبل از ریست فکتوری گوشی به نکات زیر توجه کنید :

همچنین بخوانید :
  • حتی‌الامکان از اطلاعات مورد نیاز خود بک‌آپ تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از نرم‌افزارهای معتبر استفاده کنید.
  • به خاطر داشته باشید که ریست فکتوری ممکن است چند دقیقه به طول انجامد. به همین خاطر باتری گوشی خود را حداقل 70% شارژ کنید.
  • امکان لغو ریست فکتوری وجود ندارد. بنابراین تمام اطلاعات ضروری خود را به یک دستگاه دیگر انتقال دهید.

 

قدم اول

ریست کردن سامسونگ

زمانی که گوشی شما روشن است وارد گزینه تنظیمات (Setting) شوید.

 

قدم دوم

ریست کردن گوشی سامسونگ

در این مرحله با گزینه‌های متعددی روبرو می‌شوید، اما باید گزینه بک‌آپ و ریست (Backup & reset) را از منوی تنظیمات انتخاب کنید.

 

قدم سوم

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

گزینه فکتوری دیتا ریست (Factory data reset) یا همان تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید.

 

قدم چهارم

ریست فکتوری برای گوشی سامسونگ

در این مرحله گزینه ریست گوشی (Reset phone) را فشار دهید.

 

قدم پنجم

آموزش فکتوری ریست گوشی های سامسونگ

در آخر گزینه پاک کردن همه (Erase everything) را انتخاب کنید.

 

ریست کردن سامسونگ از طریق کد

اگر ریست فکتوری از طریق تنظیمات برای شما مشکل است، می‌توانید با وارد کردن کدهای دستوری این کار را انجام دهید.

ریست فکتوری سامسونگ

برای ریست فکتوری از طریق کد باید ابتدا گزینه Phone را فشار دهید و سپس کد دستوری #3855*2767* یا #2878*2767* را در آنجا وارد کنید.

ریست کردن سامسونگ

این روش بیشتر مشکلات و ارورهای گوشی را حل می‌کند، اما همواره بهتر است که ریست فکتوری را با استفاده از تنظیمات انجام دهید.

 

همچنین بخوانید :

ریست فکتوری سامسونگ از طریق سیستم اندروید ریکاوری

در زمانی که گوشی روشن باشد، ریست فکتوری سامسونگ را می‌توان به آسانی از طریق تنظیمات یا کد دستوری انجام داد. اما اگر گوشی بنا بر هر دلیلی خاموش بوده و یا به علت هنگ کردن امکان دسترسی به تنظیمات وجود نداشته باشد، شما می‌توانید با ورود به سیستم اندروید ریکاوری، گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

 

قدم اول

ریست کردن گوشی سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ شما دارای دکمه فیزیکی هوم ( نظیر نوت 4 یا گلکسی اس 6) است، باید به صورت همزمان دکمه‌های ولوم پایین، هوم و پاور را فشار دهید تا منوی اندروید ریکاوری برای شما نمایان شود.

برای اجرای اندروید ریکاوری در گوشی‌هایی که دکمه فیزیکی هوم ندارند، باید دکمه‌های ولوم پایین، ولوم بالا و پاور را همزمان نگه دارید.

 

قدم دوم

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

از منوی اندروید ریکاوری، گزینه «Wipe data/ factory reset» را انتخاب کنید. برای حرکت بین گزینه‌ها باید از دکمه‌های بالا و پایین صدا استفاده کنید.

 

قدم سوم

ریست فکتوری برای گوشی سامسونگ

در این مرحله باید گزینه «Delete all user data» را انتخاب کنید.

اگرچه ریست کردن سامسونگ از طریق تنظیمات تقریباً تمام اطلاعات گوشی را پاک می‌کند، اما برخی از اطلاعات حساس در دستگاه باقی می‌ماند؛ به گونه‌ای که هکرها از طریق آن اطلاعات به آدرس ایمیل، لیست مخاطبین یا عکس‌های ذخیره شده در فضای ابری نظیر گوگل درایو دسترسی پیدا خواهند کرد. بنابراین توصیه می‌شود که در صورت امکان از نرم‌افزارهای موجود برای این کار استفاده کنید.

 


آموزش تصویری ریست فکتوری گوشی آیفون


ریست فکتوری گوشی آیفون با گوشی سامسونگ کاملاً متفاوت است؛ چراکه سیستم عامل دو گوشی با یکدیگر تفاوت دارد. البته قبل از ریست گوشی آیفون بهتر است که یک نسخه بک‌آپ از اطلاعات گوشی تهیه کنید. این کار را می‌توانید به 2 روش زیر انجام دهید:

  • وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه iCloud را انتخاب کنید. سپس در منو گزینه Backup را انتخاب کرده و بر روی «Back UP Now» ضربه بزنید. با انجام این کار تمام فایل‌های قبلی در حساب آی‌کلاد شما ذخیره خواهند شد.

ریست فکتوری آیفون

  • گوشی آیفون خود را به کامپیوتر وصل کرده و برنامه iTunes را اجرا کنید. پس از شناسایی گوشی آیفون توسط کامپیوتر و برنامه آی تیونز، ابتدا گزینه «This Computer» و سپس گزینه «Back Up Now» را انتخاب کنید. در این حالت تمام اطلاعات آیفون در کامپیوتر ذخیره خواهد شد.

ریست کردن آیفون

پس از تهیه نسخه بک‌آپ از گوشی آیفون قادر خواهید بود که از طریق روش‌های زیر گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

 

ریست فکتوری گوشی آیفون از طریق تنظیمات

در مواقعی که امکان دسترسی به کامپیوتر نداشته باشید، می‌توانید عملیات ریست فکتوری را از درون خود گوشی انجام دهید.

ریست کردن گوشی آیفون

گزینه تنظیمات را در منوی آیفون باز کرده و بر روی عبارت General ضربه بزنید. سپس گزینه ریست (Reset) را انتخاب کرده و پس از آن عبارت Erase all contents and settings را لمس کنید. در این مرحله باید کلمه عبور یا کد امنیتی گوشی را برای تایید عملیات وارد کنید. گوشی شما در عرض چند دقیقه و پس از چند بار ری‌استارت شدن، به طور کلی ریست خواهد شد.

 

ریست کردن آیفون از طریق iTunes

ریست فکتوری گوشی آیفون

اگر کلمه عبور گوشی را فراموش کرده‌اید، ابتدا گوشی را خاموش کرده و دکمه‌های قفل و هوم (Home) را فشرده و نگه دارید و همزمان گوشی آیفون را با استفاده از کابل به کامپیوتر وصل کنید تا جایی که لوگوی آی‌تیونز بر روی صفحه گوشی نمایان شود. آنگاه دکمه قفل را رها کنید، در نهایت پس از گذشت چند ثانیه می‌توانید از داخل برنامه آی‌تیونز گزینه «Restore iPhone» را انتخاب کرده و گوشی آیفون را به طور کامل ریست کنید.

 

ریست فکتوری آیفون از طریق آی‌کلاد (Find My iPhone)

اگر برای ریست کردن گوشی آیفون خود به کامپیوتر دسترسی ندارید، می‌توانید از راه دور نیز اطلاعات آیفون را پاک کنید. البته برای این کار نیاز به اپل آیدی، اینترنت و سیستم کامپیوتری خواهید داشت.

آدرس اینترنتی iCloud.com/find را در مرورگر کامپیوتر وارد کنید و با استفاده از اپل آیدی گوشی خود در آن لاگین شوید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از یک گوشی آیفون دیگر و با انتخاب گزینه Find My iPhone به عنوان کاربر مهمان وارد سامانه iCloud شوید.

ریست فکتوری برای گوشی آیفون

در مرحله بعد باید بر روی عبارت «All Devices» کلیک کرده و گوشی خود را انتخاب کنید. در آخر گزینه «Erase iPhone» را انتخاب کنید تا گوشی شما از راه دور و به صورت خودکار ریست شود.

 


سخن پایانی


ریست فکتوری گوشی سامسونگ و آیفون یکی از مهارت‌های ضروری برای صاحبان آن به شمار می‌رود. خوشبختانه روش‌های زیادی برای ریست فکتوری این دو محصول وجود دارد که در این مطلب به تمام آن‌ها اشاره کردیم. اگر در زمینه ریست کردن گوشی سامسونگ و آیفون اطلاعات دیگری دارید، دانش خود را در پایین همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
سمیر
.
14 آذر 1400، 15:08
پاسخ
0
0
بعد از ریست فکتوری تازه باید بدویی دنبال برنامه ها و فایل ها!
avatar
sara
.
06 شهریور 1400، 12:46
پاسخ
0
0
ممنون از سایت خوبتون
جدول فروش فیلم ها