بررسی بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening؛ داستان، گیم پلی و نمرات منتقدین

بازی The Legend of Zelda
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی The Legend of Zelda را می‌توان یکی از محبوب‌ترین عناوین کنسول‌های نینتندو دانست. از بهترین قسمت‌های سری بازی افسانه زلدا می‌توان به بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening اشاره کرد.

همچنین بخوانید :

با گسترش صنعت بازی‌های ویدیویی، بسیاری از سازندگان به بازسازی عناوین باشکوه گذشته خود روی آورده‌اند. بازسازی‌ها را می‌توان به دو دسته ریمیک (دوباره‌سازی کامل) و ریمستر (ارتقای گرافیکی) تقسیم کرد. آخرین قسمت منتشر شده از سری بازی The Legend of Zelda ریمیکی عالی از یکی از نسخه‌های کلاسیک این فرنچایز است. در ادامه به بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening می‌پردازیم.

بازی افسانه زلدا

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

 


نگاهی به نسخه کلاسیک بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening


خرید بازی the legend of zelda

این اثر در سال 1993 برای کنسول Game Boy منتشر شد. بازی افسانه زلدا بیداری لینک چهارمین قسمت از این سری بوده و همچون عناوین پیشین در سبک ماجراجویی قرار داشت. این بازی را می‌توان از معدود نسخه‌های این سری دانست که در سرزمین افسانه‌ای هیرول (Hyrule) دنبال نشده و شخصیت نمادین این مجموعه، شاهزاده زلدا، در آن حضور ندارد. بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening ابتدا به عنوان پورتی از بازی A Link to the Past برای کنسول دستی Game Boy در دست ساخت بود. بازی‌سازان شرکت نینتندو در زمان‌های اضافه‌کاری خود بر روی این بازی کار می‌کردند. با افزایش وسعت این پروژه، نینتندو تصمیم به توسعه آن در قالب یک بازی مستقل گرفت.

وظیفه کارگردانی این عنوان بر عهده تاکاشی تزوکا بود. او در ساخت این بازی از سریال مشهور و سورئال Twin Peaks الهامات فراوانی گرفت. ساخت این اثر یک سال به طول انجامید. این نسخه از سری بازی The Legend of Zelda موفقیتی تمام عیار بود. فروش قابل توجه و استقبال یک‌صدای منتقدان آن را به یکی از بهترین عناوین این فرنچایز محبوب تبدیل کردند. در ادامه نسخه‌ای رنگی از این اثر برای کنسول Game Boy Color منتشر شد که از محتوای جدیدی برخوردار بود. در مجموع شش میلیون نسخه از این بازی به فروش رفت. بسیاری از رسانه‌های تخصصی دنیای بازی این اثر را در زمره بهترین عناوین تاریخ قرار می‌دهند.

 


داستان بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening


بازی The Legend of Zelda: Link's Awakening

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، داستان این قسمت از سری بازی The Legend of Zelda در پادشاهی هیرول جریان نداشته و در آن به جز لینک، قهرمان همیشگی این فرنچایز، در کنار اشاره‌ای جزئی به شاهزاده زلدا نشانه‌ای از شخصیت‌ها و مکان‌های معروف این سری پیدا نخواهید کرد. تمامی وقایع این بازی در جزیره کوهولینت (Koholint) دنبال می‌شوند. این جزیره نسبتا کوچک خانه رمز و رازها و کوره‌راه‌های پیچیده فراوانی است. داستان بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening پس از عناوین Ocarina of Time و A Link to the Past و پیش از بازی Oracle of Seasons and Ages اتفاق می‌افتد. همچنین در این اثر شاهد حضور افتخاری بسیاری از شخصیت‌های مشهور بازی‌های نینتندو مانند وارت، یوشی، کربی و دکتر رایت هستیم. علاوه بر این در طول این قسمت از سری بازی افسانه زلدا بارها شاهد شکسته‌شدن دیوار چهارم خواهید بود.

همچنین بخوانید :

ماجرای این اثر با سفر لینک به کشورهای دیگر آغاز می‌گردد. در جریان یکی از این سفرها، کشتی او قربانی طوفانی سهمگین شده و به ساحل جزیره کوهولینت می‌نشیند. در ادامه لینک با یکی از اهالی این جزیره به نام مارین برخورد می‌کند. در این‌جا مشخص می‌شود که ساکنین این جزیره کوچک‌ترین ارتباطی با دنیای بیرون ندارند. لینک برای بازگشت به خانه خود باید نگهبان کوهولیت را پیدا کند. این نگهبان بر فراز کوهستان تمارنچ به خواب عمیقی فرو رفته و تنها راه برای بیداری او، استفاده از هشت ساز مخفی در قسمت‌های مختلف جزیره است. در مجموع داستان بازی The Legend of Zelda Link’s Awakening دوست‌داشتنی و سرگرم‌کننده بوده و مخاطب را تا انتها با خود همراه می‌کند.

 


تریلر بازی افسانه زلدا بیداری لینک


این نسخه از مجموعه بازی افسانه زلدا نخستین بار در فبریه 2019 معرفی شد. کمپانی نینتندو بازی The Legend of Zelda را در تاریخ 20 سپتامبر سال گذشته به صورت دیجیتالی و فیزیکی به بازار عرضه کرد. تاکنون بیش از 4 میلیون نسخه از این بازی به فروش رفته است. این اثر را می‌توان یکی از محبوب‌ترین عناوین کنسول نینتندو سوییچ دانست. در این قسمت می‌توانید تریلر این قسمت از سری بازی The Legend of Zelda را مشاهده کنید.

 


گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening


بازی the legend of zelda

این قسمت از مجموعه بازی افسانه زلدا همچون عناوین قبلی سری در سبک اکشن ماجراجویی قرار داشته و از زاویه دوربین بالا به پایین استفاده می‌کند. این اثر کاملا جهان‌باز بوده و بازیکنان می‌توانند به شکلی آزادانه در نقشه آن به گشت و گذار بپردازند. سیاهچال‌های متنوعی در سرتاسر این نقشه پراکنده شده‌اند. این سیاهچال‌ها مملو از معماهای جذاب، مبارزات درگیرکننده و ماموریت‌های فرعی به یاد ماندنی هستند. از تفاوت‌های این اثر با دیگر عناوین مشابه از سری بازی The Legend of Zelda می‌توان به برخورداری لینک از توانایی پریدن اشاره کرد.

همچنین برخی از مراحل بازی به صورت دو بعدی دنبال شده و یادآور بازی‌های کلاسیک هستند. مخاطبان توانایی ارتقای شمشیر و سپر لینک را داشته و می‌توانند از آیتم‌های مختلفی نیز بهره ببرند. در این اثر مینی‌گیم‌های متنوعی وجود دارند که بر ساعات مفید بازی خواهند افزود. بازیکنان می‌توانند با جمع‌آوری قطعات مخصوص، سیاهچال‌های شخصی خود را ساخته و با تکمیل آن‌ها جوایز مختلفی دریافت کنند. در مجموع این قسمت از سری بازی افسانه زلدا ارزش تکرار بسیار بالایی داشته و روزهای زیادی مخاطبان را سرگرم خواهد کرد.

 


بررسی و نمرات منتقدین به بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening


بازی the legend of zelda برای pc

این اثر موفق به جلب نظر شمار بالایی از منتقدان دنیای بازی و کسب میانگین امتیاز 87 در وبسایت متاکریتیک شده است. در ادامه می‌توانید نظرات تعدادی از منتقدان معتبر در مورد این قسمت از مجموعه بازی The Legend of Zelda را مطالعه کنید.

سایت Forbes: امتیاز 100 از 100

این اثر یک بازسازی عالی از یکی از عناوین بی‌نقص سری بازی افسانه زلدا است. اگر تاکنون موفق به تجربه نسخه اصلی نشده‌اید، این بازسازی را از دست ندهید. اگر خاطرات زیادی با نسخه کلاسیک دارید نیز با محتوای جدید فراوانی روبرو خواهید بود. اگر بازی Breath of the Wild را بهانه مخاطبان برای خرید کنسول نینتندو سوییچ بدانیم، بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening دلیل آن‌ها برای نگه‌داشتن آن است. پس آماده شده و به تجربه دنیای زیبای این اثر بپردازید.

سایت IGN: امتیاز 94 از 100

این بازسازی علی‌رغم ارتقای ظاهر نسخه اصلی، حس و حال آن را حفظ می‌کند. جدیدترین نسخه از مجموعه بازی افسانه زلدا را می‌تواند کلاس درسی با موضوع دوباره‌سازی آثار کلاسیک دانست.

سایت Attack of the Fanboy: امتیاز 90 از 100

دانلود بازی the legend of zelda

نسخه‌های منتشر شده از سری بازی The Legend of Zelda بر روی کنسول‌های خانگی و دستی با کیفیت بالای خود شناخته می‌شوند. برخی از خاص‌ترین عناوین این مجموعه برای کنسول‌های قابل حمل نینتندو منتشر شده‌اند. نسخه اصلی بازی مورد بحث مثالی عالی از این نکته بود و این بازسازی نیز بار دیگر جایگاه این سری به عنوان یکی از بهترین فرنچایزهای دنیای بازی‌های ویدیویی را تثبیت می‌کند.

سایت Game Informer: امتیاز 90 از 100

نسخه اصلی Link’s Awakening یکی از بازی‌های مورد علاقه من است. با این وجود تجربه دوباره آن اثر قدیمی در عصر مدرن کمی دشوار خواهد بود. بازسازی مورد بحث کوچک‌ترین بهانه‌ها برای خودداری از تجربه یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه را از بین می‌برد. من به کسانی که برای نخستین بار این اثر را بازی می‌کنند، حسادت می‌ورزم. با این وجود بازگشت به دل یکی از بهترین ساخته‌های دنیای بازی، بسیار لذت‌بخش است.

سایت VG247: امتیاز 80 از 100

این بازسازی از ظاهری زیبا برخوردار بوده و تغییرات جزیی و هوشمندانه متعددی با نسخه کلاسیک این قسمت از مجموعه بازی The Legend of Zelda دارد. تنها نقطه ضعف این اثر را می‌توان عملکرد ضعیف سیستم خلق سیاهچال آن دانست. طراحی عالی بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening از این دوباره‌سازی نیز تجربه‌ای ارزشمند می‌سازد. فرمول قدیمی مجموعه بازی افسانه زلدا همچنان سرگرم‌کننده است.

سایت EGM: امتیاز 80 از 100

دانلود بازی the legend of zelda برای اندروید

این بازسازی را می‌توان گرفتار در میان گذشته و حال دانست. اثر مورد بحث یک عنوان کلاسیک از مجموعه بازی The Legend of Zelda با موسیقی و گرافیک زیبا است. این بازی به خوبی برای کنسول سوییچ بهینه شده و تجربه‌ای عالی در سبک ماجراجویی است.

سایت GameSpot: امتیاز 80 از 100

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening شما را به دهه 90 میلادی خواهد برد. این عنوان را می‌توان از بسیاری جهات اثری ساده دانست. بازسازی مذکور بهترین راه برای تجربه یکی از بهترین ماجراجویی‌های لینک بوده و مخاطبان سری بازی افسانه زلدا را راضی خواهد کرد. امروزه بازسازی عناوین کلاسیک به امری متداول تبدیل شده است؛ امری که منتقدان زیادی دارد. با این حال توصیه می‌کنیم تجربه این بازی را از دست ندهید.

بازی افسانه زلدا اندروید

در این مطلب به بررسی بازسازی بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening پرداختیم. این عنوان برای کنسول سوییچ منتشر شده و تجربه‌ای سرگرم‌کننده در ژانر ماجراجویی را برای مخاطبان رقم خواهد زد. نظر شما در مورد مجموعه بازی افسانه زلدا چیست؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402