بهترین و سودآورترین مشاغل خانگی | کسب درآمد در منزل

سودآورترین مشاغل خانگی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کسب درآمد در منزل می‌تواند راه‌حل بسیار خوبی برای اوقات فراغت و یا داشتن شغل دوم باشد. برای آشنایی با انواع مشاغل خانگی با ما همراه باشید.

در دهه اخیر و در دنیای کسب و کار، افرادی که مشاغل خانگی را به شغل‌های عادی و بیرون رو ترجیح می‌دهند، افزایش چشمگیری داشته‌اند. در دسترس بودن، نداشتن مشکلات عبور و مرور شهری، نداشتن فشار محل کار و… از جمله دلایلی هستند که شغل های خانگی را برای داشتن شغل دوم (و برای برخی شغل اصلی) مناسب کردند. کسب درآمد در منزل به خصوص برای بانوان و مادران شاغل که روحیه استقلال‌طلبی دارند و یا مجبورند که کار کنند، نوعی معامله دو سر بُرد به حساب می‌آید. در این مقاله همراه پلازا باشید تا به موضوع کسب درآمد در خانه و پردرآمدترین شغل های خانگی ایران و جهان بپردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

بهترین و سودآورترین مشاغل خانگی | کسب درآمد در منزل

در ادامه لیست شغل های خانگی را برای شما فراهم کرده‌ایم. در این فهرست هم به بهترین شغل های خانگی برای زنان و هم برای مردان پرداخته شده است.

بازاریاب

شغل خانگی / شغل در خانه

بازاریابی یکی از شغل های خانگی پردرآمد است. می‌توان شغل بازاریابی را نقل و ‌نبات هر حرفه دانست. برای معرفی و فروش یک محصول لازم است که یک بازاریاب، بستر مناسب برای فروش محصول را شناسایی و مشتریان آن را پیدا کند. بازاریابی یکی از مشاغل خانگی موفق نیز محسوب می‌شود، به عنوان مثال بازاریابی تلفنی جزو بهترین شغل های خانگی برای زنان به حساب می‌آید. با پشتکار و علاقه این شغل می‌تواند به یکی از سودآورترین مشاغل خانگی تبدیل شود.

کارشناس تولید محتوا

شغل در منزل / سودآورترین مشاغل خانگی

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در منزل، کارشناسی تولید محتوا است. این شغل درواقع همان نویسندگی است، ولی به شیوه نوین. کارشناس تولید محتوا یکی از بهترین شغل های خانگی برای افراد خلاق به حساب می‌آید. لازمه‌های داشتن این شغل ذوق نویسندگی، کمی تسلط به زبان انگلیسی و اصول اولیه سئو است. کسب درآمد در منزل به واسطه نوشتن می‌تواند برای بسیاری از مردم جذاب و رؤیایی باشد.

مترجم

مشاغل خانگی موفق / انواع شغل های خانگی

اگر به دو زبان مسلط هستید و یا به عنوان رشته تحصیلی دانشگاهی یک زبان خارجی را انتخاب کرده‌اید، مترجمی می‌تواند یکی از مشاغل خانگی موفق برای شما به حساب بیاید. مترجمی تنها به ترجمه کتاب محدود نمی‌شود، بلکه می‌توانید با ترجمه مقاله‌ها و محتواهای وب‌سایت‌های دیگر نیز به کسب درآمد در خانه مشغول شوید. می‌توان مترجمی را یکی از پردرآمدترین شغل های خانگی ایران به حساب آورد.

طراح گرافیک

پردرآمدترین شغل های خانگی / انواع شغل های خانگی پردرآمد

طراح گرافیک یا گرافیست یکی دیگر از شغل‌هایی است که نیاز به خلاقیت دارد و جزو مشاغل خانگی موفق به حساب می‌آید. در این شغل علاوه بر آشنایی با اصول اولیه رشته گرافیک مانند نقاشی و طراحی، لازم است با نرم‌افزارهای مرتبط با آن نیز آشنایی داشته باشید؛ مانند فتوشاپ، کورل، ادیوس، ایلوستریتور و غیره. بسته به میزان حرفه‌ای بودن و ساعات کاری‌تان، گرافیست بودن می‌تواند جزو پردرآمدترین شغل های خانگی به حساب آمده و می‌توان با استفاده از آن به کسب درآمد در منزل و یا خارج از منزل مشغول شد.

ادمین شبکه های اجتماعی

بهترین شغل های خانگی برای زنان / معرفی شغل های خانگی

امروزه همه ما حداقل با چند نرم‌افزار شبکه‌های اجتماعی آشنا هستیم؛ نرم‌افزارهایی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، فیس‌بوک و غیره. شما می‌توانید از فرصت این آشنایی استفاده کرده و ادمین شبکه‌های اجتماعی شوید. کافی است که طبق روال و به صورت منظم پست‌هایی را در طول روز ارسال کرده و به پیام‌های مخاطبان جواب دهید. این شغل جزو ایده های جدید برای کار در منزل به حساب می‌آید و می‌توان از آن به عنوان شغل خانگی نیز یاد کرد.

پشتیبان وبسایت

بهترین شغل های خانگی / پردرآمدترین شغل های خانگی ایران

پشتیبان وب‌سایت از دیگر مشاغل خانگی وابسته به کامپیوتر و اینترنت است. داشتن آشنایی با اینترنت و کامپیوتر و همچنین مهارت‌هایی مانند طراحی سایت، اصول سئو و بهینه‌سازی سایت از الزامات این کار به حساب می‌آیند. اگر هم با این مهارت‌ها آشنا نیستید، ناراحت نباشید؛ می‌توانید با گذراندن دوره‌های کوتاه مدت، آشنایی نسبی با مهارت‌ها و فضای این کار پیدا کرده و سپس اقدام به درآمدزایی از این حرفه بکنید. پشتیبان وب‌سایت یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در خانه است.

پشتیبان آموزشی

لیست شغل های خانگی

برخی از آموزشگاه‌ها برای پیگیری درس‌های دانش‌آموزان از پشتیبان‌ها استفاده می‌کنند. کار پشتیبان صرفاً پیگیری وضعیت درسی دانش‌آموزان و رسیدگی به برنامه درسی‌شان است. امروزه پشتیبان‌ها را می‌توان به صورت دورکاری نیز استخدام کرد. بنابراین این شغل را می‌توان در رده مشاغل خانگی قرار داد که منجر به کسب درآمد در منزل می‌شود.

مشاور

ایده شغل های خانگی / کار در منزل چی خوبه

همچنین بخوانید :

مشاوره انواع مختلفی دارد. بسته به حرفه‌ای که دارید می‌توانید به عنوان مشاور در آن زمینه فعالیت کنید. در حال حاضر متداول‌ترین نوع مشاوره تلفنی، روانشناسی است و از آنجایی که این کار به صورت تلفنی انجام می‌شود، می‌تواند در لیست شغل های خانگی قرار بگیرد. همانند دیگر شغل‌ها، بسته به میزان حرفه‌ای بودن و ساعات کاری‌تان، مشاوره را می‌توان جزو سودآورترین مشاغل خانگی دانست.

برنامه نویس

کار در منزل برای بانوان

ازجمله مشاغل خانگی که نه قرنطینه به آن آسیبی می‌رساند و نه گسترش دولت الکترونیک، برنامه‌نویسی است. کار برنامه‌نویس نوشتن و ایجاد برنامه‌ها و نرم‌افزارهای کامپیوتر یا تلفن‌های همراه هوشمند است. واضح است که قبل از درخواست این شغل به عنوان منبعی برای کسب درآمد در خانه، باید آموزش‌های مرتبط با آن را گذرانده باشید. می‌توانید این آموزش‌ها را از طریق آموزشگاه و یا رشته تحصیلی در دانشگاه فرابگیرید. جالب است بدانید که بیش از 20% برنامه‌نویسان دنیا خانم هستند؛ بنابراین این شغل یکی از بهترین شغل های خانگی برای زنان به حساب می‌آید.

طراح وبسایت

ایده های جدید برای کار در منزل

این شغل تا حدی مانند پشتیبان سایت است، اما به لحاظ کیفی، کمی تخصصی‌تر محسوب می‌شود. اغلب طراحان وب‌سایت در دانشگاه رشته تحصیلی مهندسی نرم‌افزار را انتخاب کرده‌اند. این حرف به این معنا است که آن‌ها با اصول اولیه برنامه‌نویسی، مبانی ریاضیات مهندسی، طراحی سایت، اصول سئو و غیره به صورت تخصصی‌تری آشنایی دارند. همانند دیگر مشاغل خانگی، بسته به میزان حرفه‌ای بودن و ساعات کاری‌تان، طراحی وب‌سایت می‌تواند برای کسب درآمد در منزل روش خوبی باشد.

 

کارشناس دیجیتال مارکتینگ

اموزش کار در منزل برای خانم ها

این عنوان شغلی درواقع به معنای بازاریابی اینترنتی است و هدف آن پیدا کردن مشتریان و فروش بیشتر محصولات است. ازجمله مهارت‌های لازم برای به دست آوردن این شغل شامل آشنایی با اصول اولیه سئو، محتوا نویسی، بازاریابی، آشنایی با اینترنت و روش‌های تبلیغات در آن و غیره است. می‌توان این دیجیتال مارکتینگ را ازجمله مشاغل خانگی دانست که در آن مجموع حرفه‌های گرد هم آمده‌اند.

اپراتور مرکز تماس

کسب درآمد در خانه

یکی از سودآورترین مشاغل خانگی برای زنان و حتی آقایان پاسخگویی تلفنی است. در اغلب اوقات داشتن فن بیان خوب و مشتری مداری کافی است که شما صاحب این عنوان شغلی شوید. امروزه با گسترش دولت الکترونیک دیگر لازم نیست که برای پاسخگویی تلفنی حتماً به مرکز تماس مراجعه کنید و در آنجا انتظار تلفن را داشته باشید. می‌توانید با هماهنگی‌های لازم خط تلفن ثابت منزلتان را به اپراتور وصل کنید و در منزل به تلفن‌ها پاسخ دهید. لازم به ذکر است که همانند دیگر مشاغل خانگی، بسته به میزان حرفه‌ای بودن و ساعات کاری‌تان، کسب درآمد در منزل خوبی خواهید داشت.

آموزگار

سودآورترین مشاغل خانگی

با گسترش دولت الکترونیک در جهان و همین‌طور ایران، بیشتر مردم به فکر کسب درآمد در منزل افتادند. به همین علت عنوان‌های شغلی که قبلاً فقط به صورت حضوری امکان بهره‌برداری از آن‌ها وجود داشت را به صورت مجازی وارد عرصه کرده‌اند، ازجمله آموزش. بسته به حرفه‌ای که دارید می‌توانید آن را به صورت مجازی به دیگران آموزش دهید و آموزگاری را به عنوان مشاغل خانگی در لیست کارهایتان داشته باشید.

می‌توانید کلاس‌هایتان را به صورت زنده و آنلاین یا به صورت ویدیوهای تدوین‌شده در سایت‌هایی مانند آپارات و یوتیوب بارگذاری کنید و نسبت به بازدیدهایی که در سایت می‌گیرید، مبلغی دریافت کنید.

نویسنده

مشاغل خانگی موفق

نویسندگی ازجمله مشاغل خانگی است که همیشه به آن نیاز خواهد بود. خلاقیت در نوشتن، چه در کتاب و چه در وب‌سایت چیزی نیست که یک روبات یا هوش مصنوعی بتواند از پس آن بربیاید. کسب درآمد در خانه به واسطه نویسندگی هم می‌تواند رؤیایی و هم می‌تواند منجر به خستگی ذهنی شود؛ زیرا کلماتی که در ذهن شما هستند، تعطیلی نمی‌شناسد و 24 ساعته در حال تراوش خواهند بود.

دستیار مجازی

انواع شغل های خانگی

دستیار مجازی یا به عنوان دیگر منشی مجازی یکی از ایده های جدید برای کار در منزل است. در این عنوان شغلی شما هر آنچه را که یک منشی انجام می‌دهد، ازجمله هماهنگی جلسات، پاسخگویی به تلفن‌ها و غیره را به صورت دورکاری و مجازی انجام می‌دهید. این شغل از دسته مشاغل خانگی است که معمولاً ساعت شناور نداشته و در ساعات اداری صورت می‌گیرد. کسب درآمد در منزل به این شیوه نیز جالب خواهد بود.

کلام آخر

پردرآمدترین شغل های خانگی

مشاغل خانگی یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد به صورت جانبی یا حتی به عنوان شغل اصلی محسوب می‌شوند. در این مقاله سعی شد که به بسیاری از مشاغلی که منجر به کسب درآمد در منزل می‌شوند اشاره کوتاهی کرده باشیم. ولی برای طولانی‌تر نشدن این مطلب بسیاری را به ناچار از قلم انداختیم؛ ازجمله آماده‌سازی غذاهای خانگی، کیترینگ، صنایع‌دستی و غیره.

شما کدامیک از این مشاغل نامبرده را می‌پسندید؟ اگر قرار باشد یکی از این شغل‌ها را به عنوان شغل دائمی انتخاب کنید، کدام را انتخاب می‌کنید؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
unknown
.
05 خرداد 1399، 02:59
پاسخ
0
1
افیلیت مارکتینگ ، بازاریابی پورسانتی یا همکاری در فروش چیست و چه محاسن و معایبی دارد?
avatar
آلا مصطفوی
.
13 خرداد 1399، 18:39
پاسخ
0
0
@unknown
سلام تا جایی که بنده اطلاع دارم نوعی بازاریابی+ تبلیغ محصولات فروشگاه‌های اینترنتی برای دارندگان وبسایت با ورودی و بازدید بالا هستش. به ازای فروش اون محصول از طریق وبسایت شما، به شما مبلغی به عنوان پورسانت داده میشه. به نظرم از مزایاش میشه به تمام مزایای کسب‌و‌کارهای اینترنتی و از معایبش هم به تمام معایب کسب‌و‌کارهای اینترنتی اشاره کرد. سوالتون خیلی کلی بود منم سعی کردم مختصر و مفید جوابتونو بدم. با جست‌و‌جوی همین کلمات کلیدی داخل سوالتون تو اینترنت نتایج خیلی خوبی میگیرید. ممنون که مطلب ما رو خوندید و نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401