В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

دیدن پشت اشیا با دوربین فیلتر رنگ وان پلاس 8 پرو حقیقت دارد؟

دیدن پشت اشیا با دوربین وان پلاس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بر اساس برخی ادعا‌ها، دوربین گوشی وان پلاس 8 پرو به قابلیتی مجهز است که می‌تواند دیدن پشت اشیا را امکان‌پذیر کند. در ادامه به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت.

چند هفته‌ای می‌شود که اخبار و شایعات مختلفی در مورد اینکه دوربین گوشی وان پلاس 8 پرو توانایی دیدن پشت اشیا را دارد در دنیای تکنولوژی منتشر شده‌اند. اما آیا واقعاً این موضوع حقیقت داشته و دیدن پشت اشیا با استفاده از یک گوشی هوشمند امکان پذیر است؟ اگر واقعاً وان پلاس 8 پرو این توانایی را دارد که اشیا پشت دیوار و یا زیر لباس افراد را نمایان سازد، این مسئله تا چه اندازه می‌تواند بر روی حریم خصوصی افراد تاثیر بگذارد؟ برای پاسخ به این سوالات و سوالات مشابه، مطالعه ادامه این مطلب را از مجله خبری تحلیلی پلازا به شما توصیه می‌کنیم. با ما همراه باشید.

دیدن پشت اشیا

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


دیدن پشت اشیا با دوربین فیلتر رنگ وان پلاس پرو حقیقت دارد؟


وان پلاس 8 پرو قابلیتی را شامل می‌شود که تاکنون در هیچ گوشی هوشمندی مشاهده نشده است. دوربین این گوشی به یک دید X-ray مجهز است که با استفاده از سنسور مادون قرمز می‌تواند داخل اشیایی که پلاستیکی و اکثرا مشکی رنگ هستند را قابل مشاهده کند.

دیدن پشت چیزها با گوشی

برای اولین بار کمتر از یک ماه پیش بود که به این ویژگی توسط کاربران سایت Reddit اشاره شد و پس از آن اخبار مرتبط با این موضوع در شبکه‌های اجتماعی یکی پس از دیگری منتشر شدند. اما این ویژگی تا چه حد قدرتمند است؟ آیا دید ایکس ری گوشی وان پلاس 8 پرو که به عنوان یک فیلتر رنگی در اپلیکیشن دوربین این دستگاه قابل دسترس است، واقعاً دیدن پشت اشیا را برای ما امکان پذیر می‌کند؟ بعلاوه، یک سوال جنجالی این است که آیا این ویژگی توانایی دیدن زیر لباس افراد یا دیدن پشت دیوار را نیز دارد و باید به چشم یک مسئله نگران کننده برای حریم خصوصی به آن نگاه کنیم؟

با بررسی های انجام شده، مشخص شد که دوربین چهارم وان پلاس 8 پرو تحت شرایطی خاص قادر است داخل اشیا را ببیند. در قسمت فیلترهای اپلیکیشن دوربین این گوشی هوشمند، یک فیلتر رنگی تحت عنوان فتوکروم (Photochrom) تعبیه شده است که به محض فعال‌سازی آن متوجه خواهید شد که چیزی فرق کرده است.

فتوکروم وان پلاس

دوربین‌های استانداردی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم به فیلترهای رنگی مجهز هستند. این دوربین‌ها به طور طبیعی، فارغ از نور رنگ محیط، فقط مقدار نوری که در معرض سنسورهای آن‌ها قرار بگیرد را تشخیص می‌دهند. به علاوه از آنجایی که چشم انسان فقط قادر است بخش محدودی از نور که تحت عنوان طیف نوری VIBGYOR شناخته می‌شود را رویت کند، دوربین‌های استاندارد برای جلوگیری از نورهای خارج از این طیف نوری از فیلتر مادون قرمز استفاده می‌کنند. گوشی وان پلاس 8 پرو اما با قرارگیری در حالت رنگی فتوکروم از هیچ کدام از این فیلترها استفاده نمی‌کند و به همین دلیل نسبت به نور مادون قرمز حساس است.

همچنین بخوانید :

اما این حساسیت چگونه باعث می‌شود که دیدن پشت اشیا در دوربین وان پلاس 8 پرو امکان پذیر باشد؟ برخی از اشیا نورهایی در طول موج خاص را به خود جذب کرده و درحالی که در چشم انسان شفاف نیستند، از طریق دوربین وان پلاس 8 پرو به شکل شفاف دیده می‌شوند؛ زیرا همانطور که عنوان شد این دوربین طیف نوری غیرقابل مشاهده برای چشم انسان را محدود نمی‌سازد. این دقیقاً همان حالتی است که بدن انسان در مواجهه با اشعه ایکس در دستگاه رادیوگرافی، شفاف نشان داده می‌شود. به بیان دیگر، می‌توان اینطور نتیجه گرفت که اگر مقدار کافی نور (اشعه ایکس) را به یک شی که از مواد مناسب برای این کار ساخته شده است بتابانیم، می‌توانیم داخل آن را مشاهده کنیم.

دیدن زیر لباس با گوشی؟

همچنین بخوانید :

با این تفاسیر، دوربین وان پلاس 8 پرو نمی‌تواند پشت همه چیز را ببیند و همه اشیا را به صورت شفاف نشان دهد؛ بلکه فقط بر روی اشیایی نازک با رنگ اکثرا مشکی کاربرد خواهد داشت. پس در مورد توانایی دوربین این دستگاه برای دیدن زیر لباس نیز می‌توان این طور نتیجه گرفت که این مسئله کاملاً به نور و جنس لباس افراد بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر دسته کلید خود را زیر یک تیشرت مشکی نازک قرار دهید، شاید وان پلاس 8 پرو بتواند آن را تشخیص دهد؛ اما این دستگاه به هیچ عنوان نمی‌تواند مشخص سازد که در جیب کت و یا کاپشن شما چه چیزی وجود دارد.

 


چطور با استفاده از گوشی موبایل پشت دیوار را ببینیم؟


وال بات برای دیدن پشت دیوار

دیدن پشت دیوار با استفاده از گوشی هوشمند امکان پذیر بوده، اما نه آن طور که به نظر می‌رسد. همانطور که در قسمت قبلی عنوان شد، حتی اگر یک گوشی با قابلیت‌های وان پلاس 8 پرو نیز داشته باشیم، تنها قادر خواهیم بود که پشت اجسام خیلی نازک که طیف‌های نوری خاصی از آن‌ها عبور می‌کنند را مشاهده کنیم. در حقیقت، دیدن پشت دیوار با استفاده از گوشی هوشمند تنها برای کارهایی مثل پیدا کردن جای لوله کشی یا کابل های برق درون دیوار ممکن بوده و همچنین به تنهایی با یک گوشی هوشمند امکان پذیر نخواهد بود.

دستگاه دیدن پشت دیوار با گوشی

اگر می‌خواهید با گوشی هوشمند داخل دیوار را ببینید، باید دستگاهی به نام وال بات (Walbot) را به آن متصل کنید. با اتصال گوشی هوشمند به وال بات که درواقع یک دستگاه تصویر برداری سه بعدی است، این دستگاه دیدن اشیای پشت دیوار را برای شما امکان پذیر کرده و هر چیز متفاوتی با خود دیوار را تشخیص خواهد داد. استفاده از وال بات بسیار ساده است و تنها کافی است که این دستگاه را به پشت گوشی هوشمند خود بچسبانید و آن را با استفاده از یک کابل Micro USB به USB C، به گوشی‌تان متصل کنید. حالا با دانلود و باز کردن اپلیکیشن اختصاصی وال بات می‌توانید با کشیدن این دستگاه بر روی دیوار، محل چیزهایی مثل لوله آب و یا سیم‌های برق که از دیوار عبور کرده‌اند را تشخیص دهید.

دستگاه والبات برای تشخیص اشیا درون دیوار با گوشی

همچنین بخوانید :

البته لازم به ذکر است که وال بات آنچنان دستگاه دقیقی نیست. به عنوان مثال، ممکن است وقتی از این دستگاه برای دیدن پشت دیوار استفاده می‌کنید، یک میله فلزی یا پی‌وی‌سی را به عنوان میله چوبی به شما معرفی کند. بعلاوه، اسکنرهای معمولی نیز مخصوص تشخیص اشیاء دیوار وجود دارند که قیمت آن‌ها بسیار از یک وال بات که برچسب قیمتی 100 دلاری را یدک می‌کشد ارزانتر است. روی هم رفته، درست است که وال بات دیدن پشت دیوار را امکان پذیر می‌سازد، اما این دستگاه از ارزش خرید بالایی برخوردار نیست.

در این مطلب تلاش کردیم صحت ادعای دیدن پشت اشیا با دوربین فیلتر رنگ وان پلاس 8 پرو و همچنین چگونگی دیدن پشت دیوار با گوشی هوشمند را مورد بررسی قرار دهیم که امیدواریم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد. نظر شما در این باره چیست؟ آیا این دوربین فیلتر رنگ شما را به خرید گوشی وان پلاس 8 پرو علاقمند می‌کند؟ به نظر شما این ویژگی آغازگر یک دوران جدید برای به خطر افتادن حریم خصوصی افراد است؟ شما همراهان گرامی پلازا مثل همیشه می‌توانید دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
محمدموسی رحیمی
.
20 بهمن 1401، 23:47
پاسخ
0
1
واقعا اگر اینجوری باشه من همین الان یکی میخرم
avatar
امیررضا غبیشاوی
.
08 دی 1401، 18:52
پاسخ
0
0
عالی
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402