آموزش 20 ترفند فورتنایت برای گیمرهای حرفه ای

آموزش ترفند های بازی فورتنایت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی‌های سبک بتل رویال در دوران اوج تاریخی خود به سر می‌برند. با پلازا همراه باشید تا با ترفندهای فورتنایت بیشتر آشنا شویم.

همچنین بخوانید :

این روزها بازار بازی‌های بتل رویال بسیار داغ است. در این میان بازی محبوب فورتنایت جایگاه منحصر به فردی دارد. اما همین محبوب بودن باعث شده جنبه رقابتی فورتنایت شدت بیشتری به خود بگیرد. چه بسا گیمرهایی که تازه به رقابت آنلاین در بازی فورتنایت وارد می‌شوند در مقابل کهنه سربازان دچار مشکل شوند. اما با یادگیری ترفندهای فورتنایت ممکن است اتفاقات جالبی رخ دهد. با پلازا همراه باشید و ترفند های فورتنایت PS4 و سایر پلتفرم‌ها که در ادامه می‌آیند را در این بازی اجرا کرده و لذت ببرید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


آموزش 20 ترفند فورتنایت برای گیمرهای حرفه ای


ترفندهای فورتنایت

بازی فورتنایت که عنوان بیستمین بازی برتر قرن را به یدک می‌کشد، به طور مرتب در حال تغییر و تحول بوده و این به ویژه در مورد قسمت دوم (Chapter 2) بازی صادق است. نقشه بازی به طور کامل نوسازی شده و از پیچیدگی سلاح، آیتم‌ها، وسایل نقلیه و بسیاری موارد دیگر کاسته شده است تا تجربه فورتنایت بر روی هسته مرکزی خود متمرکز شود. در چنین شرایطی تنها با دانستن بهترین ترفندهای فورتنایت است که می‌توان در رقابت‌های نفس‌گیر و پایان‌ناپذیر آن طعم پیروزی را چشید. در ادامه به معرفی 20 ترفند بازی فورتنایت می‌پردازیم.

 

1- بدانید چطور شروع کنید

در آغاز هر دور بازی، از اتوبوس مکان مناسبی برای پرش انتخاب کنید. مکان‌های دورافتاده منابع کمتری دارند، ولی به شما فرصت می‌دهند تا زمان تثبیت خود، نفسی تازه کنید. اگر ناخواسته در نزدیکی بازیکن دیگری فرود آمدید سعی کنید به سرعت از مکان دور شوید. یک محل جالب برای فرود آمدن، حاشیه‌های خلوت نقشه است.

ترفند فورتنایت

 

همچنین بخوانید :

2- ارتفاع محل فرود مهم است

هنگام خروج از اتوبوس احتمالا شاهد بوده‌اید که چتر برخی از رقبا دیرتر باز می‌شود. چتر نجات شما به صورت خودکار بعد از رسیدن به یک ارتفاع خاص از زمین باز خواهد شد. اگر یک کوه زیر پای بازیکن باشد، چتر او بسیار زودتر از رقیبی که در حال فرود در یک دره است باز می‌شود. بدین ترتیب فرد دوم ‌بسیار زودتر به زمین می‌رسد و می‌تواند سریعا منابع و آیتم‌ها را از آن خود کند.

 

3- سلاح و آیتم ها را بشناسید

به صداهای جادویی که هنگام نزدیک شدن به بعضی از صندوقچه‌ها به گوش می‌رسند دقت کنید. چنین صندوقچه‌هایی دست کم دارای یک آیتم سطح بالا و نیز برخی از بهترین سلاح‌های Fortnite Chapter 2 هستند. این صندوقچه‌ها معمولا در اتاق زیر شیروانی یا پایگاه‌ها پنهان شده‌اند و باید برای رسیدن به محل مخفی کردن آن‌ها موانع را خراب کنید. دسته بندی‌ سلاح‌ها در فورتنایت شامل خاکستری (معمولی)، سبز (غیرمعمول)، آبی (کمیاب)، ارغوانی (حماسی)، نارنجی (افسانه‌ای) و طلایی (اساطیری) می‌شود. بنابراین اگر این ترفند بازی فورتنایت را یاد بگیرید، زمانی که اسلحه ارغوانی دارید به سراغ سلاح‌های آبی نمی‌روید!

ترفندهای بازی فورتنایت

 

4- تا زمانی که می توانید پناه بگیرید

خودداری از حضور در مکان‌های باز که شما را در معرض دید رقبا قرار می‌دهد، یکی از واضح‌ترین ترفندهای فورتنایت است. در مواقع اضطرار نیز هنگام تغییر مکان از نزدیکی پناهگاه‌ها و نقاط امن‌تر عبور کنید و از پرش استفاده کنید تا به هدف دشوارتری تبدیل شوید. از راه رفتن آهسته خودداری کنید. همچنین از درختچه‌ها نیز بهره ببرید. مثلا می‌توانید در درختچه‌ها مخفی شده و به دشمنانی که ظاهر می‌شوند تیر خلاص بزنید. هرچند این جوانمردانه‌ترین ترفند فورتنایت نیست.

 

5- محیط اطراف خود را بررسی کنید

اگر وارد مکان جدیدی می‌شوید که تاسیساتی در آن بنا شده است، آگاه باشید که آن پایگاه توسط یکی از رقبا تاسیس شده و ممکن است برای دفاع از آن در همان نزدیکی حاضر باشند. همچنین آسیب دیده بودن یک ساختمان بدین معناست که بازیکن دیگری قبل از شما به آنجا آمده و ممکن است در آنجا کمین کرده باشد! یکی از ترفندهای فورتنایت در اینجا دقت مداوم به صداهای اطراف است که مکان دشمن را به شما هشدار می‌دهد.

ترفند های فورتنایت

 

6- منابع خود را مصرف کنید

پس از باز کردن صندوقچه یا برداشتن منابع دشمن، احتمالا به آیتم‌هایی برای افزایش جان و سپر محافظتی خود دست خواهید یافت. اگر این آیتم‌ها همین حالا قابل مصرف هستند، دلیلی ندارد آن‌ها را با خود حمل کنید! این ترفند فورتنایت را حتما به کار بگیرید تا با آیتم‌های افزایش جان و سپر محافظتی در جیب، از دنیا نروید!

 

همچنین بخوانید :

7- آثار حضور خود را از بین ببرید

یکی از حیاتی‌ترین ترفندهای فورتنایت هنگام جستجو، بستن درب ساختمان است. در این حالت، شما هنگام ورود کاربر رقیب به ساختمان، صدای درب را شنیده و امکان رودررو شدن بهتر با او را خواهید داشت. همچنین اگر در را باز بگذارید، بازیکن رقیب متوجه حضور شما در ساختمان خواهد شد.

یکی دیگر از ترفندهای فورتنایت این است که درخت‌ها را تا آخر نبرید و حداقل یک ضربه آخر را باقی بگذارید. بدین ترتیب شما خود را در معرض شلیک پس از ناپدید شدن درخت قرار نمی‌دهید و نیز ردپایی از درختان بریده شده در پشت سر خود جای نمی‌گذارید.

ترفند های فورتنایت ps4

 

8- از ارتفاع بهره کافی را ببرید

در اکثر موارد، ارتفاع بالا نسبت به رقبا، شما را در موقعیت بهتری قرار می‌دهد. بنابراین در مکان‌هایی چون بالای ساختمان‌ها و تپه‌ها استقرار یابید و سازه‌ها را به صورت عمودی بنا کنید. البته ارتفاع به تنهایی کافی نیست و باید پناهگاه مناسبی در آنجا داشته باشید. همچنین مراقب باشید به یک هدف مناسب برای تک تیراندازها بدل نشوید.

 

9- سازه های دفاعی بنا کنید

ساخت سریع برج‌ها و سازه‌های دفاعی را با تمرین زیاد فرابگیرید. چهار دیوار و یک راه پله در وسط بنا کنید. با حداکثر سرعت به ساخت و ساز ادامه دهید و به بالا بروید تا یک برج ساده، موثر و مرتفع بنا کنید. می‌توانید در حال حرکت به ساخت و ساز ادامه دهید و به محض ظاهر شدن خطوط راه پله از آن بالا بروید. همچنین اگر در فضای باز مورد حمله تک تیرانداز قرار گرفتید، می‌توانید بین خود و مهاجم، دیوار را قرار دهید.

ترفند های فورتنایت در ps4

 

10- از طوفان به عنوان یکی از ترفندهای فورتنایت استفاده کنید

از کوچک شدن منطقه امن در دورهای اول بازی نترسید. حتی با ماندن در منطقه خطر نیز جان شما به کندی کم می‌شود. اما هنگامی که به دور 4 یا 5 می‌رسید، وضعیت تغییر می‌کند؛ بنابراین بیش از حد از منطقه امن دور نشوید. همزمان که به مناطق مرکزی‌تر نقشه محدود می‌شوید و تعداد رقبا نیز کاهش می‌یابد، سعی کنید دور از مرکز دایره امن باقی بمانید. در این نقاط امکان حمله از زوایای کمتری وجود دارد. در صورتی که به خوبی مراقب چشم طوفان و اینکه چقدر زمان تا دور بعدی طوفان باقی مانده است باشید، می‌توانید از آن برای یکی از بهترین ترفندهای فورتنایت بهره ببرید.

 

11- برای مراحل پایانی آماده باشید

اگر به مرحله آخر رسیدید و تنها تعداد انگشت شماری از رقبا در فضایی کوچک باقی مانده‌اند، تا جایی که می‌توانید پناهگاه‌ها را تخریب کنید. در مرحله آخر بازیکنان تمایل دارند مدت طولانی در مکانی مخفی شده و منتظر نمایان شدن حریفان و زدن آن‌ها شوند. با تخریب پناهگاه‌ها سعی کنید این امکان را از آن‌ها بگیرید. اگر شما اول یک نیروی دشمن را دیدید، از آیتم‌هایی چون Slurp Juice استفاده کنید. این آیتم‌ها در یک مدت محدود جان و سپر محافظتی شما را افزایش می‌دهند. در این صورت، شما در درگیری دست بالا را خواهید داشت. یکی دیگر از ترفندهای فورتنایت در دور آخر این است که پایگاه‌ها و راه پله‌ها را از پایین تخریب کنید تا بر اثر فروریختن ساختمان جان آن‌ها کاهش یابد.

ترفند های بازی فورتنایت

 

12- وسایل نقلیه بسیار پر سر و صدا هستند

وسایل نقلیه در Chapter 2 فورتنایت کاملا دستخوش تغییر شدند و تنها قایق‌های موتوری در دسترس باقی ماند. این قایق‌ها می‌توانند تا چهار بازیکن را انتقال دهند و موشک شلیک کنند. آن‌ها هرچند نقل مکان را سرعت می‌بخشند، اما سر و صدایشان همه را باخبر خواهد کرد. این قایق‌ها محافظت چندانی نیز از سرنشینان خود نمی‌کنند؛ بنابراین بهتر است تنها زمانی که هیچ راه دیگری ندارید از آن‌ها استفاده کنید. اگر کسی شما را شناسایی کند، می‌تواند قبل از فرار و پناه گرفتن شما را هدف قرار دهد.

 

13- آهسته و بی صدا حرکت کنید

اگر به یک مکان نامگذاری شده رفته‌اید، احتمالا تنها نیستید و بهتر است به بهترین شکل ممکن خود را از دید دشمن مخفی کنید. خم شدن، حرکت شما را آهسته و کم صدا می‌سازد و باعث می‌شود دیگران به آسانی متوجه حضور شما نشوند. از طرف دیگر شما به آسانی متوجه حضور دیگرانی که در حال دویدن یا استفاده از ابزار خود هستند می‌شوید. این یکی دیگر از ترفند های بازی فورتنایت است که باعث می‌شود نسبت به دشمن دست بالا را داشته باشید.

آموزش ترفند های بازی فورتنایت

 

14- از هدفون استفاده کنید

صداگذاری عالی و دقیق بازی فورتنایت تنها زمانی که از هدفون استفاده کنید به بهترین شکل ممکن قابل استفاده برای پیروزی در بازی است. پیشتر در این مقاله به تفاوت هدست گیمینگ و معمولی پرداخته بودیم. با داشتن یک هدفون باکیفیت، صدای پا، شلیک و دیگر صداهای محیطی بسیار واضح‌تر به گوش می‌رسند و تشخیص جهت و فاصله آن‌ها امکان‌پذیر می‌شود. شنیدن صدای رقبا قبل از دیدن آن‌ها، یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی فورتنایت است که نباید از آن غافل شوید.

 

15- بازیکن کشته شده می تواند یک تله باشد

گاهی شما به جای صندوقچه یا درون ساختمان، آیتم‌ها را در جایی روی زمین مشاهده می‌کنید. این بدین معناست که یک بازیکن در آن مکان کشته شده است. هرچند آیتم‌های باقیمانده از بازیکن مقتول وسوسه کننده است، اما باید بسیار مراقب باشید. ممکن است شخصی که بازیکن مذکور را کشته است هنوز همان اطراف باشد و برای شما نیز کمین کرده باشد. قبل از اینکه بی پروا به سمت آیتم‌ها بروید، صبورانه محل را بررسی کنید. هنگامی ‌که کاملا از امن بودن منطقه مطمئن شدید به سمت آیتم بروید و آن‌ها را از آن خود کنید.

بهترین ترفند های فورتنایت

 

16- از آیتم های Foraged استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای بازی فورتنایت استفاده از آیتم‌های موسوم به Foraged است که شامل مواردی چون سیب، قارچ و نارگیل می‌شود. این آیتم‌ها در مکان‌های متنوعی در نقشه پیدا می‌شوند. البته متاسفانه نمی‌توان مقدار زیادی از آن‌ها را با خود حمل کرد. یک سیب معادل 5 جان، یک قارچ معادل 5 سپر محافظتی، یک نارگیل معادل 5 جان یا سپر محافظتی و Slurpshrooms معادل 10 جان یا سپر به شما می‌دهد. پیدا کردن و استفاده از این آیتم‌ها یکی از بهترین ترفند های فورتنایت برای مواقعی که از نظر جان یا سپر در مضیقه شدید قرار دارید است.

 

17- کنترل های Builder Pro را در تنظیمات فعال کنید

یکی دیگر از ترفند های فورتنایت در PS4 و دیگر پلتفرم‌ها استفاده از گزینه‌های فراوان کنترلی در بخش تنظیمات بازی است. برای ساخت و ساز سریع‌تر حالت Builder Pro را فعال کنید. می‌توانید گزینه‌های Sprint Cancels Reloading (توقف پر کردن خشاب هنگام دویدن)، گزینه Tap to Search Interact (جستجوی مکان پس لمس کردن)، گزینه Controller Auto-Run، گزینه Turbo Building و گزینه Auto Material Change را فعال کنید. قبل از شروع بازی این کنترل‌ها را تست کنید تا مطمئن شوید همه چیز طبق خواسته شما است.

ترفند های جالب فورتنایت

 

18- سازه ها بهترین دفاع شما هستند

یکی از پیچیده‌ترین ترفندهای فورتنایت استفاده از ساختمان‌ها در نبرد است. اگر بیرون از یک ساختمان سعی کنید به شخصی شلیک کنید، ممکن است به آسانی مورد اصابت گلوله تلافی جویانه دشمن قرار بگیرید. یکی از ترفند های جالب فورتنایت بنا کردن پناهگاه قدرتمند و سپس شلیک به دشمن است. در این حالت می‌توانید چند تیر شلیک کنید و دوباره پناهگاه بسازید و بدین ترتیب از کاهش جان خود جلوگیری کنید.

 

19- مرتب کردن سلاح ها برای انتخاب سریع

شاید قرار دادن این مورد در فهرست ترفندهای فورتنایت عجیب به نظر برسد، اما وقتی تعداد سلاح‌ها و آیتم‌های شما بالا می‌رود، ممکن است پیدا کردن وسیله مورد نظر اندکی زمانبر شود. بنابراین اگر سلاح‌های خود را مرتب کرده و در کنار هم قرار دهید، انتخاب آن‌ها آسان‌تر خواهد بود. به عنوان نمونه در صورت لزوم با یک کلیک سریع اسلحه خود را از ساچمه‌ای به خودکار تغییر می‌دهید.

ترفند بازی فورتنایت

 

20- تنها در مکان های امن از زیپ لاین ها استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای فورتنایت استفاده هوشمندانه از زیپ لاین‌ها است. از زیپ لاین‌ها می‌توان برای نقل مکان بهره برد. اما مشکل این است که انتقال از زیپ لاین‌ها شما را در معرض آسیب قرار می‌دهد. هرچند شما می‌توانید هنگام انتقال شلیک کنید، اما هیچ دفاعی در برابر نیروهای دشمن ندارید. بنابراین پیش از استفاده از زیپ لاین‌ها از امن بودن منطقه اطمینان حاصل کنید.

این مقاله به آموزش ترفند های بازی فورتنایت اختصاص داشت. اما ترفندهای فورتنایت به این 20 مورد خلاصه نمی‌شوند. به نظر شما کدام ترفندهای فورتنایت برای پیروزی در این بازی مهم‌تر هستند؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022