نقد و بررسی بازی Predator:Hunting Grounds | تریلر و گیم پلی

بازی Predator:Hunting Grounds
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی Predator:Hunting Grounds به تازگی منتشر شده است. اگر می‌خواهید با این بازی چند نفره آنلاین بیشتر آشنا شوید، با این مقاله همراه باشید.

بیگانگان و موجودات فضایی همیشه مورد توجه علاقه‌مندان به صنعت سرگرمی بوده‌اند. فیلم‌های زیادی بر اساس این موجودات ساخته شده که تقریباً همه آنها هم با استقبال خوبی مواجه شده‌اند. جذابیت موجودات فضایی باعث شده تا آنها به بازی‌های ویدئویی نیز راه پیدا کنند و در طی سالیان اخیر شاهد ساخته شدن بازی‌های زیادی با همین موضوع بوده‌ایم. یکی از جدیدترین عناوین این سبک بازی Predator:Hunting Grounds است که یک گیم پلی متفاوت را ارائه می‌کند. اگر از طرفداران موجودات فضایی هستید و از بازی‌های این سبک هم خوشتان می‌آید، قبل از خرید یا دانلود بازی Predator Hunting Grounds بهتر است با ویژگی‌های مختلف این عنوان بیشتر آشنا شوید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مقاله با پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


گیم پلی بازی Predator:Hunting Grounds


بازی Predator Hunting Grounds

بازی Predator:Hunting Grounds به وسیله استودیوی IllFonic ساخته شده است. این استودیو بازی Friday the 13th: The Game را در کارنامه‌اش دارد که در آن چهار بازیکن بر علیه یک دشمن مبارزه می‌کردند. Predator:Hunting Grounds هم با همین سبک و سیاق ساخته شده است. در این شوتر اول شخص چند نفره، باید با همکاری سایر اعضای تیم خود به پیروزی دست پیدا کنید.

همچنین بخوانید :

بازی بخش داستانی و تک نفره ندارد، اما به طور کلی ماجرا از این قرار است که شما باید در قالب یک تیم چهار نفره برای نابود کردن یک گروه خطرناک که کارشان قاچاق مواد مخدر است تلاش کنید. از سوی دیگر یک موجود فضایی یا شکارچی وجود دارد که دشمن شما و سایر انسان‌ها به حساب می‌آید. مراحل بازی در محیط‌های جنگلی اتفاق می‌افتند و همین موضوع باعث می‌شود تا همیشه ترس از غافلگیر شدن به وسیله موجود فضایی وجود داشته باشد.

روند بازی به این صورت است که شما می‌توانید در نقش کماندوها و یا موجود شکارچی ظاهر شوید. در هر کدام از این دو حالت، گیم پلی بازی برای شما متفاوت خواهد بود. وقتی حالت کماندو را انتخاب می‌کنید باید با همکاری سایر هم‌تیمی‌‌های خود تلاش کنید تا شکارچی را از بین ببرید یا از دید او مخفی بمانید. اگر هم شکارچی باشید هدف اصلی شما کشتن کماندوها است. در هر دو حالت باید با سربازان دشمن نیز مقابله کنید که این سربازان به وسیله هوش مصنوعی هدایت می‌شوند. با کشتن آنها می‌توان امتیازات تجربه یا XP کسب کنید و از این طریق سطح خود را ارتقا دهید و به آیتم‌ها و تجهیزات جدیدتری دست پیدا کنید.

زمان انتشار بازی Predator: Hunting Grounds

یکی از بهترین ویژگی‌های گیم پلی بازی Predator:Hunting Grounds تعادلی است که بین قدرت کماندوها و شکارچی برقرار می‌کند. کماندوها چهار نفر هستند و می‌توانند با همکاری یکدیگر شکارچی را شکست بدهند. رمز موفقیت در این حالت، ماندن در کنار سایر اعضای تیم است، چون در این صورت، آنها می‌توانند در هنگام درگیری‌ها هوای شما را داشته باشند. اما از سوی دیگر شکارچی یا همان موجود فضایی، دارای قدرت‌هایی است که باعث می‌شوند به تنهایی بتواند از پس انسان‌ها بربیاید. این موجود سرعت زیادی دارد و می‌تواند از درختان بالا برود. همچنین در مواقع لزوم می‌تواند نامرئی شود یا با استفاده از تجهیزات مخصوصی که دارد، حتی در تاریکی جنگل کماندوها را مشاهده کند.

نبرد بین این دو گروه با توجه به فضای تیره و تاریکی که بر جنگل حاکم است، باعث می‌شود تا در طول مراحل بازی همواره احساس وحشت داشته باشید. به طور کلی گیم پلی بازی Predator:Hunting Grounds معجونی از تیراندازی و صحنه‌های هیجان انگیز به همراه ترس و دلهره است و تجربه جذابی را برای شما رقم می‌زند.

بازی Predator:Hunting Grounds

در بازی امکان انتخاب کلاس‌های مختلف نیز برای شخصیت‌ها وجود دارد. کماندوها دارای چهار کلاس هستند که هر کدام از آنها ویژگی‌های مخصوص به خودش را دارد. این کلاس‌ها به نوعی مکمل یکدیگر هستند و با همکاری کردن می‌توانند قدرتمندتر ظاهر شوند. در سوی مقابل، شکارچی‌ها هم دارای چهار کلاس هستند که البته با پیشروی در مراحل، کلاس‌های جدیدتر آزاد می‌شوند و می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

 


تریلر بازی Predator: Hunting Grounds


همچنین بخوانید :

در ادامه می‌توانید تریلر بازی Predator:Hunting Grounds را مشاهده کنید تا با حال و هوای این بازی بیشتر آشنا شوید. همان‌طور که در این تریلر می‌بینید، محیط‌های جنگلی از طراحی خوبی برخوردار هستند و تنوع قابل قبولی هم دارند. البته کیفیت گرافیکی بازی در حد بهترین بازی‌های روز نیست، اما نمی‌توان آن را ضعیف نامید. در تریلر زیر همچنین می‌توانید شاهد کماندوها و شکارچی‌های مختلفی باشید که در این بازی امکان انتخاب آنها وجود خواهد داشت. همین‌طور باید به این نکته اشاره کنیم که این تریلر در زمان انتشار بازی Predator: Hunting Grounds منتشر شده است و بخش‌های زیادی از گیم پلی آن را نمایش نمی‌دهد.

 


نقد و بررسی بازی Predator:Hunting Grounds و نمرات منتقدین


بازی Predator:Hunting Grounds

بازی Predator Hunting Grounds برای افرادی که به دنبال یک داستان جذاب و درگیر کننده هستند اصلا انتخاب مناسبی نیست. تقریباً هیچ قصه‌ای در این بازی وجود ندارد و فقط می‌توانید در بخش چند نفره آن به رقابت با سایر بازیکنان‌ها و همچنین هوش مصنوعی بپردازید. حتی در بازی اطلاعاتی درباره گذشته شخصیت‌های اصلی نیز وجود ندارد و صرفاً می‌توانید قدرت‌های مختلف آنها را مشاهده کنید و سپس به انتخاب آنها اقدام نمایید. به طور کلی این گونه به نظر می‌رسد که سازندگان بازی فرض را روی این گذاشته‌اند که بازیکن‌ها، فیلم‌های مجموعه Predator را تماشا کرده‌اند و به همین خاطر نیازی نیست که درباره حال و هوا یا داستان بازی توضیح زیادی به آنها ارائه کنند.

همان‌طور که گفتیم در شروع بازی Predator Hunting Grounds باید انتخاب کنید که می‌خواهید کماندو باشید یا شکارچی. در هر دو حالت یک دشمن مشترک خواهید داشت که سربازان تحت هدایت هوش مصنوعی هستند. متاسفانه وجود این سربازان جذابیت زیادی به گیم پلی بازی اضافه نمی‌کند. آنها به راحتی کشته می‌شوند و چالش خاصی را برای بازیکن به وجود نمی‌آورند. جالب اینجاست که اگر به عنوان کماندو بازی را شروع کنید، هدف اصلی شما از بین بردن تشکیلات مربوط به همین سربازان خواهد بود، اما اگر بتوانید قبل از این کار شکارچی را شکست دهید، بازی تمام می‌شود! این موضوع به خوبی ثابت می‌کند که سربازان هوش مصنوعی فقط برای پر کردن بعضی از لوکیشن‌های بازی استفاده شده‌اند. اگر این سربازان کمی قوی‌تر بودند یا تاثیر بیشتری در روند بازی داشتند قطعاً جذابیت گیم پلی را بیشتر می‌کردند.

دانلود بازی Predator Hunting Grounds

با این حال اگر در نقش شکارچی بازی را آغاز کنید، لذت بیشتری از کشتن سربازان نصیبتان می‌شود. شکارچی‌ها قدرت‌های منحصر به فردی مثل دویدن سریع یا پرش بلند دارند و می‌توانند با روش‌های جالبی انسان‌ها را نابود کنند. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید لذت بیشتری از بازی Predator Hunting Grounds ببرید یا حوصله کار تیمی را ندارید، شخصیت شکارچی را انتخاب کنید. البته بازی کردن به عنوان کماندو هم مزایای خاص خودش را دارد و برای مثال لذت همکاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. همچنین در این حالت گیم پلی تیراندازی اول شخص استانداردی را تجربه می‌کنید.

همچنین بخوانید :

 یکی از ایرادات بزرگ این بازی عدم وجود تنوع در حالت‌های مختلف برای بازی کردن است. در واقع تنها یک حالت در این بازی وجود دارد که درباره‌اش توضیح دادیم. این موضوع باعث می‌شود که پس از گذشت مدت کوتاهی، احساس کنید که Predator Hunting Grounds چیزی جز یک تجربه تکراری و خسته کننده نیست. اگر سازنده‌ها یک یا دو حالت دیگر به بخش چند نفره اضافه می‌کردند، حداقل می‌توانستند ارزش تکرار بازی خود را بیشتر کنند.

علاوه بر این، در بخش فنی هم به نظر می‌رسد که تیم سازنده بازی تلاش زیادی برای برطرف کردن مشکلات و باگ‌های آن نکرده‌اند. در بخش گرافیک مشکلات متعددی مثل لود نشدن تکسچرها، افت فریم و همچنین طراحی بی‌کیفیت برخی از قسمت‌ها قابل مشاهده است. انیمیشن شخصیت‌ها نیز ایرادات فراوانی دارد که در هنگام حرکت آنها به وضوح می‌توانید مشاهده کنید. علاوه بر این در بخش آنلاین و موارد مربوط به سرور بازی هم بعضا با مشکلاتی مواجه می‌شوید که ادامه کار را غیر ممکن می‌کنند.

تریلر بازی Predator: Hunting Grounds

در مجموع اگر بخواهیم درباره بازی Predator:Hunting Grounds اظهار نظر کنیم، می‌توانیم آن را یک تجربه متفاوت و جالب بنامیم که با ایرادات فنی نسبتاً زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. این بازی پتانسیل‌های نهفته زیادی دارد که اگر سازندگان بتوانند در آینده با ارائه آپدیت‌ها و برطرف کردن مشکلات، این پتانسیل‌ها را بارور کنند، قطعاً این بازی می‌تواند وضعیت بهتری داشته باشد؛ مخصوصا اضافه شدن یک یا دو حالت دیگر برای بخش چند نفره، ارزش تکرار این بازی را افزایش خواهد داد.

جالب است بدانید که بازی Predator:Hunting Grounds از سوی منتقدان نیز با نقدهای متوسطی مواجه شده است. اکثر آنها به تکراری بودن روند بازی و همچنین مشکلات فنی آن ایراد گرفته‌اند و از سوی دیگر، وجود شخصیت شکارچی را به عنوان نکته مثبت آن بر شمرده‌اند. میانگین امتیازات این بازی در وبسایت متاکریتیک 55 از 100 است که نمره قابل قبولی برای یک بازی به حساب نمی‌آید.

نظر شما درباره بازی Predator Hunting Grounds چیست؟ آیا به این بازی و به طور کلی به مجموعه Predator علاقه دارید؟ آیا فیلم‌های این مجموعه را تماشا کرده‌‌اید؟ لطفاً نظرات خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400