مروری بر سری بازی های Hitman از ابتدا تاکنون

مجموعه بازی های Hitman
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مجموعه بازی های Hitman همواره یکی از پرطرفدارترین بازی‌های سبک مخفی‌کاری بوده است. در این مقاله قصد داریم تا مروری بر تاریخچه این بازی محبوب داشته باشیم. با پلازا همراه باشید.

هیتمن (Hitman) یک بازی اکشن در سبک مخفی‌کاری است که توسط کمپانی دانمارکی «آی او اینتراکتیو» (IO Interactive) ساخته و توسط کمپانی‌های «ایدوس اینتراکتیو» (Eidos Interactive) و «اسکوئر انیکس» (Square Enix) منتشر شده است. استودیو ایدوس تا سال 2017، زیر مجموعه اسکوئر انیکس بود تا اینکه در آن سال اسکوئر انیکس تصمیم گرفت تا برخی از استودیوهای زیرمجموعه خود را به فروش برساند که ایدوس نیز یکی از آنان بود. این استودیو با مستقل شدن، حق امتیاز سری بازی های Hitman را نیز تصاحب کرد. این مجموعه بازی برای رایانه‌های شخصی، کنسول‌های خانگی پلی استیشن 2 و ایکس باکس، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در دسترس است.

بازی های Hitman دو رمان و یک کتاب مصور نیز همراه خود دارند که «هیتمن: دشمن درون» (Hitman: Enemy Within) توسط ویلیام دایتز (William C. Dietz)، «هیتمن: لعنت شدگی» (Hitman: Damnation) توسط «ریموند بنسون» (Raymond Benson) و کمیک مصور «مامور 47: ظهور یک آدمکش» (Agent 47: Birth Of A Hitman) توسط «کریستوفر سبلا» (Christoper Sebela) نوشته و طراحی شده است. دو فیلم نیز با نام‌های Hitman در سال 2007 و Hitman: Agent 47 در سال 2015 منتشر شدند که هردو اقتباص ضعیفی از این مجموعه بوده و نمرات ناامید کننده‌ای دریافت کردند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تاریخچه مجوعه بازی های Hitman


در این بخش مروری بر تاریخچه سری بازی های هیتمن خواهیم داشت.

دانلود مجموعه بازی های hitman

داستان بازی حول محور فرد کلون شده‌ای به نام «مامور 47» (Agent 47) می‌گردد که یک قاتل قراردادی است و به حدی در این کار حرفه‌ای بوده که شهرت و آمار جهانی بسیار خوبی را برای خود ثبت کرده است. اولین کسی که متن داستانی بازی را نوشت، «مورتن ایورسن» (Morten Iversen) بود که وظیفه نوشتن داستان بازی Hitman: Codename 47 و بازی Hitman 2: Silent Assassin را برعهده داشت. او همچنین در ساخت و تولید بازی های Hitman: Contracts و Hitman: Blood Money نیز نقش داشت. آهنگسازی این مجموعه در سبک‌های ارکسترال و الکترونیک بود که یکی از معروف‌ترین و خوش‌نام‌ترین آهنگسازان صنعت بازی‌های ویدئویی یعنی «جسپر کید» (Jesper Kyd) وظیفه ساخت و تولید آن را برای سری بازی های Hitman برعهده داشت.

پنجمین نسخه از سری اصلی این بازی با نام «هیتمن: آمرزش» (Hitman: Absolution) در تاریخ 20 نوامبر 2012 مصادف با 30 آبان 1391 منتشر شد که همراه آن، یک نسخه اسپین آف با نام «هیتمن: چالش تک‌تیرانداز» (Hitman: Sniper Challenge) برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 عرضه شد. ششمین نسخه از بازی هیتمن بصورت اپیزودیک و چند قسمتی در سال 2016 طی ماه‌های مارس تا دسامبر منتشر شد. هفتمین نسخه از مجموعه بازی های Hitman نیز در نوامبر 2018 با نام Hitman 2 برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد.

سری بازی های هیتمن برای اندروید و آیفون نیز با نام‌های Hitman: Go و Hitman: Sniper منتشر شدند که اولی در سبک استراتژیک نوبتی و دومی در سبک شوتر اول شخص است. برای دانلود این بازی و همچنین دانلود بهترین بازی های مخفی کاری می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 


گیم پلی بازی Hitman


اکنون به معرفی ویژگی‌های خاص گیم پلی سری بازی های Hitman می‌پردازیم.

سری بازی های هیتمن برای اندروید

اکثر نسخه‌های سری بازی های Hitman در سبک مخفی کاری سوم شخص بودند و مراحل این‌گونه بود که باید یک یا چند هدف از پیش تعیین شده توسط مامور 47 کشته می‌شدند. در اغلب مواقع، بازیکن می‌تواند از چند روش مختلف ماموریت را به پایان برساند. بازیکن می‌تواند با انجام یک ترور دقیق، فقط شخص مورد نظر را از بین برده یا حمام خون به راه بیندازد! اما با این حال، بازی به افرادی که مراحل را با دقت بالا و کمترین خطا به پایان برسانند، پول و اسلحه‌های جدید جایزه می‌دهد. کسب رتبه بالا معمولا با کشتن هدف و نه هیچ شخص دیگر و به صدا در نیامدن آژیر خطر بدست می‌آید.

مامور 47 می‌تواند هر لباسی را بپوشد (تعمیر کار، پلیس، پیش‌خدمت) تا دشمنان را گول بزند و به نقاط غیرقابل دسترس برسد. تمرکز بازی هیتمن روی قایم شدن در سایه‌ها نیست؛ بلکه مخلوط شدن بین دشمنان است! با توجه به اینکه دشمنان در بازی تا زمانی که تحریک و مجبور نشوند از اسلحه استفاده نمی‌کند، استفاده از خشونت بر عهده بازیکن است.

بازی hitman برای کامپیوتر

در هر بازی، شخصیت اصلی یعنی مامور 47، نمی‌تواند مانورهای زیادی روی حرکات خود بدهد؛ به عنوان مثال نمی‌تواند پرش کند، از دیوار بالا برود یا از لبه آویزان شود. البته بعضی وقت‌ها بازی به شما اجازه می‌دهد از لبه یک بالکن به بالکن دیگر بپرید اما این اتفاق به ندرت پیش می‌آید. این قضیه باعث می‌شود تا بازیکن برای مانور دادن در محیط محدودیت داشته باشد اما اکثر اوقات خود بازی به شما راه‌هایی را نشان می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن به سطوح بالاتر یا پایین‌تر بروید مثل استفاده از نردبان، راه پله یا آسانسور.

در اولین نسخه از بازی، مامور 47 می‌توانست بین اجسام با فاصله کم پرش کند و در نسخه چهارم یعنی Hitman: Blood Money او می‌توانست از یک سری اجسام به خصوص مثل فنس یا دیوار‌های آجری بالا برود. همچنین او می‌توانست از طریق دریچه روی سقف آسانسور بالا رفته و از بالا دشمن را غافلگیر کند.

یکی از ویژگی‌های خاص بازی، بررسی میزان تنش محیط یا «مشکوک سنج» (Suspicion Meter) است که به بازیکن نشان می‌دهد چه میزان افراد حاضر در محل یا نگهبانان به او مشکوک شده‌اند که البته این قضیه به چند عامل بستگی دارد. به عنوان مثال راه رفتن با لباس نگهبانان و در دست داشتن اسلحه درست باعث می‌شود تا هیچ توجهی جلب نکنید. یا مثلا اگر لباس پیشخدمت رستوران را پوشیده و بجای همراه داشتن دسر، اسلحه به دست قدم بزنید، قطعا موقعیت شما لو می‌رود.

تمام سری بازی های Hitman

همچنین بخوانید :
نسخه دوم از این بازی یعنی Silent Assassin شما را مجبور می‌کرد تا هر هدف را تنها با یک شلیک از پا در بیاورید. با توجه به تعداد شلیک‌ها و میزان موفقیت‌تان در بخش مخفی کاری، در پایان هر مرحله به شما امتیاز داده می‌شد. بهترین امتیاز برای زمانی بود که بدون جلب توجه، بلند شدن صدای آژیر و استفاده از یک گلوله برای هر هدف، مرحله را به پایان می‌رساندید.

در بیشتر مواقع، مامور 47 مجبور بود تا جسدها را مخفی کرده و از به صدا درآمدن آژیر خطر جلوگیری کند. در مقدمه بازی Hitman: Blood Money اینطور نشان می‌دهد که شما می‌توانید اجساد را در سطل آشغال مخفی کنید. بسیاری از هدف‌ها را می‌توانید بدون شلیک گلوله از پا در بیاورید و صحنه قتل را یک اتفاق «تصادفی» جلوه دهید. این سبک از گیم پلی در همین بازی یعنی Blood Money رواج یافت.

 


لیست بازی های Hitman


در این بخش به بررسی نسخه‌های منتشر شده از سری بازی های Hitman به ترتیب انتشار می‌پردازیم.

دانلود سری بازی های Hitman برای کامپیوتر

تا پایان سال 2019، هفت بازی تحت عنوان Hitman منتشر شد که همه آن‌ها توسط کمپانی «آی او اینتراکتیو» (IO Interactive)  ساخته شدند. تا تاریخ مارس 2013، طبق آمار مجموعه بازی های Hitman بیش از 8 میلیون نسخه فروش داشت. بازی در سبک اکشن ماجراجویانه بر پایه مخفی کاری با زاویه دوربین سوم شخص است اما این انتخاب را هم دارید که دوربین بازی را به اول شخص تغییر دهید بجز بازی های Hitman: Codename 47 و Hitman: Absolution که در Absolution زاویه دوربین روی شانه شخصیت مثل رزیدنت اویل 4 بود. تا پایان سال 2015، بیش از 15 میلیون نسخه از این بازی به فروش رفت.

ترتیب سری بازی های Hitman را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام بازیتاریخ انتشارپلتفرمامتیاز متاکریتیک
بازی Hitman: Codename 47سال 2000PC73 از 100
بازی Hitman 2: Silent Assassinسال 2002Game Cube, PC, PS 2, Xbox87 از 100
بازی Hitman: Contractsسال 2004PC, PS 2, Xbox80 از 100
بازی Hitman: Blood Moneyسال 2006PC, PS 2, Xbox, Xbox 36083 از 100
بازی Hitman: Absolutionسال 2012PC, PS 3, Xbox 36083 از 100
بازی Hitmanسال 2016PC, PS4, Xbox One85 از 100
بازی Hitman 2سال 2018PC, PS4, Xbox One84 از 100

 

دانلود سری بازی های Hitman

نسخه‌های فرعی و کالکشن

نام بازیتاریخ انتشارپلتفرمامتیاز متاکریتیک
بازی Hitman Goسال 2014PC, PS4, PS Vita, iOS, Android81 از 100
بازی Hitman: Sniperسال 2015Android, iOS76 از 100
کالکشن بازی Hitman Trilogyسال 2013PS 3, Xbox 36071 از 100
کالکشن بازی Hitman HD Enhanced Collectionسال 2019PS4, Xbox One69 از 100

 


سخن پایانی


دانلود سری بازی های هیتمن برای کامپیوتر

بطور کلی در این مقاله سعی داشتیم تا به بررسی و معرفی سری بازی های Hitman بپردازیم. این عنوان یکی از پرطرفدارترین بازی های سبک مخفی کاری محسوب شده و در مقام مقایسه در کنار بازی‌هایی همچون اسپلینتر سل (Tom Clancy’s Splinter Cell) قرار می‌گیرد. سری بازی های هیتمن با قدمت 20 ساله، همچنان در رقابت و فروش شرایط خوبی دارد و طرفداران نیز همواره با حمایت خود، اشتیاق سازندگان را برای ادامه دادن این سری بیشتر می‌کنند. همانطور که در جدول نیز مشاهده کردید، بین بازی Hitman: Blood Money و بازی Hitman: Absolution بیش از 6 سال فاصله بود که طی این مدت با پیگیری و درخواست هواداران، این مجموعه کار خود را پایان نداد و دوباره به عرصه رقابت برگشت.

نظر شما در مورد این مجموعه چیست؟ طرفدار مامور 47 از سری هیتمن هستید یا سم فیشر از سری Splinter Cell؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
ایلیا نظری
.
11 فروردین 1400، 12:49
پاسخ
2
0
از نظر من بهترین نسخه ی هیتمن 4 یا همون بلاد مانی هست چن عالیه 3 گانه ی اخرش گنده
avatar
Mr.r7
.
24 آبان 1399، 12:25
پاسخ
1
1
هیتمن از رقیباش که میشن میگ باس و سم خیلی سرتره
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400