10 نمونه جذاب از جنگ پدر و پسر در بازی های ویدیویی

پدر و پسر در بازی های ویدیویی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله از پلازا به سراغ یک موضوع جذاب می‌رویم. با ما همراه باشید تا نمونه‌هایی از نبرد بین پدر و پسر در بازی های ویدیویی را با هم مرور کنیم.

رابطه بین والدین و فرزندانشان همیشه خوب و خوش نیست و گاهی هم با چالش همراه می‌شود. متاسفانه خیلی از ما تجربه بحث کردن با پدر و مادر خود را داشته‌ایم. گاهی اوقات برای آنکه بتوانیم به چیزی که می‌خواهیم برسیم و گاهی هم به این خاطر که فکر می‌کنیم صلاح کار را بهتر می‌دانیم و والدینمان در اشتباه هستند. به هر حال چنین اختلاف نظرهایی در تمام خانواده‌ها وجود دارد. در بازی‌های ویدیویی گاهی شاهد هستیم که این اختلافات وارد سطح جدیدی می‌شوند و حتی به جنگیدن می‌رسند. منظورمان جنگیدن به صورت فیزیکی است! اگر باور نمی‌کنید، با این مقاله از پلازا همراه باشید تا 10 نمونه از نبردهای بین پدر و پسر در بازی های ویدیویی را با یکدیگر مرور کنیم. در ضمن در ادامه 5 مورد از نبردهای بین پدر و دختر را نیز مثال می‌زنیم تا اینقدر نگویید دخترها بابایی هستند!

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


بهترین نبردهای پدر و پسر در بازی های ویدیویی


 در ادامه فهرستی از 10 نبرد تاریخی و حماسی بین پدر و پسر در بازی های ویدیویی را مشاهده می‌کنید. با این توضیح که در عناوین، ابتدا نام پسر و سپس نام پدر به همراه نام خانوادگی ذکر شده است.

 

کانر / هیتم کنوی

کانر / هیتم کنوی / پدر و پسر در بازی های ویدیویی

همچنین بخوانید :

بازی‌های مجموعه Assassin’s Creed جذابیت‌های زیادی دارند. روایت داستان در دوره‌های تاریخی مختلف و پیوند آن با تکنولوژی‌های دنیای مدرن چیزی است که در کمتر بازی دیگری می‌بینیم. همان‌طور که می‌دانید رابطه خویشاوندی در بازی‌های این مجموعه همیشه از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. یکی از این روابط مربوط به کانر کنوی و پدرش هیتم می‌شود. هیتم از جوانی نزد تمپلارها تربیت شده بود و قصد داشت به ساخت «دنیای جدید» کمک کند، اما خودتان که رابطه اساسین‌ها و تمپلارها را می‌دانید. در نهایت شاهد یکی از خاطره‌انگیزترین نبردهای بین پدر و پسر در بازی های ویدیویی بودیم و هیتم در دستان پسرش جان سپرد.

 

لوک اسکای‌واکر / دارث ویدر

dad-son-Video-Games / لوک اسکای‌واکر / دارث ویدر

این یکی شاید در نگاه اول متعلق به دنیای سینما باشد، اما در بازی سال 2015 این مجموعه با عنوان Star Wars Battlefront نیز شاهد نبرد لوک اسکای‌واکر و پدرش دارث ویدر بودیم. این بازی شوتر اول شخص که ویژگی‌های جذاب زیادی هم داشت، نمرات نسبتا خوبی از منتقدان گرفت و توانست به یکی از بازی‌های مورد پسند طرفداران این مجموعه تبدیل شود. اما وقتی صحبت از نبرد و مبارزه در دنیای جنگ ستارگان باشد، لوک و لرد ویدر حرف اول و آخر را می‌زنند. مبارزه این دو در بازی Star Wars Battlefront به شدت دیدنی بود.

 

جیمی / مایکل د سانتا

جیمی / مایکل د سانتا / پدر و پسر در بازی های ویدیویی

یکی از عجیب‌ترین روابط بین پدر و پسر در بازی های ویدیویی مربوط به همین مایکل د سانتا و پسرش می‌شود. اگرچه شاهد نبرد فیزیکی بین آنها نبوده‌ایم، اما به قدری چالش و بحث با یکدیگر داشتند که از هر جنگی بدتر بود. جیمی نمونه واقعی یک جوان بی‌مصرف و دردسرساز است. او تمام روز را به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازد، زیاد سیگار می‌کشد، مواد مخدر مصرف می‌کند و حتی برای اموال و آبروی پدرش یک تهدید واقعی به شمار می‌رود. رابطه بین جیمی و مایکل بسیار آشفته و نابسامان است و البته از بازی‌های سری GTA چیزی جز این هم انتظار نمی‌رود.

 

جین / کازویا / هیهاچی میشیما

جین / کازویا / هیهاچی میشیما

وقتی صحبت از دعواهای بین نسلی می‌شود، به سختی می‌توان خانواده میشیما از سری Tekken را فراموش کرد. هیهاچی، پسرش کازویا و نوه‌اش جین یکی از پیچیده‌ترین نبردهای خانوادگی را رقم زده‌اند. همه چیز با هیهاچی شروع شد. او ابتدا پسرش کازویا را از یک پرتگاه به پایین پرتاب کرد تا به قول خودش به یک مرد واقعی تبدیل شود! سپس با نوه‌اش جین مبارزه کرد تا روح شیطانی او را نابود کند. کازویا که از سقوط در پرتگاه جان سالم به در برده بود، صاحب روح شیطانی شد و تصمیم گرفت از پدرش انتقام بگیرد. او سپس با پسرش جین جنگید تا مانع از دزدیده شدن نیروهای شیطانی خودش شود. به طور کلی مبارزه اعضای این خانواده تمامی ندارد.

 

دیمین / بروس وین (بتمن)

dad-son-Video-Games / دیمین / بروس وین (بتمن)

یکی دیگر از نبردهای جذاب و غیرمنتظره بین پدر و پسر در بازی های ویدیویی مربوط به بازی مبارزه‌ای Injustice 2 است و جایی که شاهد قرار گرفتن دیمین وین، با لباس معروف شخصیت رابین در مقابل پدرش بتمن بودیم. در این بازی دیمین به سلاح‌های جالبی مجهز شده بود. برای مثال او از یک شمشیر به همراه یک سلاح گرم قدرتمند استفاده می‌کرد. در بازی Injustice 2 بارها شاهد مبارزه بتمن و دیمین بودیم که هر بار یکی از آنها برنده این نبرد می‌شد.

 

دانته / آلیگیرو آلیگیری

دانته / آلیگیرو آلیگیری / پدر و پسر در بازی های ویدیویی

اگر بازی Dante’s Inferno را تجربه کرده باشید، حتما شخصیت آلیگیرو را می‌شناسید. او پدر دانته و یک مرد بسیار حریص بود که اموال افراد فقیر را غارت می‌کرد. او همچنین به حدی با همسر خودش یعنی مادر دانته بدرفتاری کرد که او را وادار به خودکشی کند. آلیگیرو پس از مرگش به چهارمین طبقه جهنم یعنی «حرص» وارد شد و در آنجا دانته را دید. آلیگیرو در جهنم به شکل یک موجود بزرگ و چاق ظاهر شده بود. در نهایت مبارزه سختی بین دانته و پدرش درگرفت و در نهایت دانته توانست او را شکست دهد.

 

تیدوس / جت

dad-son-Video-Games / تیدوس / جت

در بازی Final Fantasy X با تیدوس (Tidus) و پدرش جت (Jecht) آشنا شدیم. جت در ابتدا یک مبارز قدرتمند بود که کم کم به انحراف کشیده شد. او پسرش را دوست داشت، اما این علاقه را به شکل جالبی نشان می‌داد. جت برای آنکه تیدوس را قدرتمند بار بیاورد، به او سختی و زجر می‌داد. در بازی مبارزه‌ای Dissidia Final Fantasy شاهد نبرد این پدر و پسر بودیم.

 

کریتوس / زئوس

کریتوس / زئوس / پدر و پسر در بازی های ویدیویی

احتمالا از همان ابتدای مقاله حدس می‌زدید که یکی از شماره‌های فهرست متعلق به خدای جنگ باشد. خیلی‌ها فکر می‌کنند که زئوس از ابتدا یک خدای قدرتمند بود، اما این موضوع واقعیت ندارد. وقتی زئوس خیلی جوان بود به وسیله تایتان‌ها نجات داده می‌شود، اما در نهایت تصمیمی خشمگینانه می‌گیرد و همه آنها را زندانی می‌کند. او با یک زن فانی ازدواج می‌کند و از او صاحب دو فرزند به نام‌های کریتوس و دمیوس می‌شود. زئوس از طریق پیشگویی همسرش هرا متوجه می‌شود که در آینده توسط یکی از فرزندانش به او خیانت خواهد شد. او فکر می‌کند که آن فرزند دمیوس باشد و به همین خاطر او را به زندان می‌اندازد. اما بعدها مشخص می‌شود که پیشگویی به کریتوس اشاره داشت. او که فکر می‌کرد برادرش کشته شده، به مبارزه با زئوس پرداخت تا از او انتقام خون برادرش را بگیرد.

 

اِمِت / لُرد بیزینس

اِمِت / لُرد بیزینس / پدر و پسر در بازی های ویدیویی

بازی‌های مجموعه LEGO همیشه از جذابیت بالایی برخوردار هستند. اینکه بتوانیم در دنیای جذاب اسباب‌بازی‌های ساختنی قدم بزنیم و به ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز و بامزه بپردازیم واقعا لذت‌بخش است. در سال 2014 که فیلم The Lego Movie اکران شد، همه منتظر بازی این مجموعه بودند تا بتوانند همان اتفاقات فیلم را خودشان تجربه کنند و پیش ببرند. البته این بازی تفاوت‌های اندکی با نسخه سینمایی‌اش داشت. داستان مربوط به شخصیتی به نام امت بود که با لرد بیزینس وارد مبارزه می‌شد. لرد بیزینس قصد داشت تا جلوی خلاقیت ذاتی دنیای لگوها را بگیرد و امکان ساختن چیزهای جدید با قطعات لگو را متوقف کند. خوشبختانه امت توانست جلوی این فاجعه را بگیرد.

 

جک / جان مارستون

جک / جان مارستون

جان مارستون را می‌توانیم یکی از بهترین شخصیت‌ها در بازی‌های ویدیویی بنامیم. یک یاغی دوست‌داشتنی که با مرگش در پایان بازی Red Dead Redemption اشک خیلی‌ها را درآورد. درگیری جان با پسرش جک شبیه سایر نبردهای میان پدر و پسر در بازی های ویدیویی نبود، اما واقعا روی مخاطب تاثیر می‌گذاشت. جک به خاطر کارهای غیرقانونی که پدرش انجام می‌داد و همچنین به خاطر روزهایی که دور از خانه بود او را سرزنش می‌کرد. این موضوع به خوبی نشان می‌داد که اتفاقات زندگی جان نه‌تنها خودش، بلکه اطرافیان او را نیز ناراحت می‌کرد. در محتوای دانلودی Undead Nightmare DLC شاهد بودیم که جک به یک زامبی تبدیل شده و جان باید او را از بین ببرد. این یکی از تلخ‌ترین صحنه‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی بود.

 


5 نبرد پدر و دختری در بازی های ویدیویی


حالا که با ماندگارترین نبردهای پدر و پسر در بازی های ویدیویی آشنا شدیم، اجازه بدهید 5 مورد از جنگ بین دخترها و پدرها را نیز مرور کنیم.

 

مِی / نورمن

dad-son-Video-Games / مِی / نورمن

نسل‌های زیادی با مجموعه Pokémon خاطره دارند. همیشه شاهد نقش پررنگ مادرها در این مجموعه بوده‌ایم، اما نورمن، رهبر Petalburg Gym و پدرش در بازی از شخصیت‌های فراموش نشدنی دنیای پوکمون هستند. متاسفانه در بازی چاره‌ای جز مبارزه با او نداشتیم، چون فقط یک ارباب واقعی پوکمون باید وجود داشته باشد!

 

آولین دی گرندپری / مادلین دو لیل

آولین دی گرندپری / مادلین دو لیل

یکی دیگر از عناوین این فهرست هم متعلق به مجموعه Assassin’s Creed است. البته این یکی کمی با بقیه موارد موجود در لیست کمی تفاوت دارد. با شخصیت آولین دی گرندپری در بازی Assassin’s Creed III: Liberation آشنا شدیم. او تلاش می‌کرد تا رهبر تمپلارها را از بین ببرد. اما وقتی با او مواجه شد فهمید که این فرد یک زن است و این زن کسی نبود جز مادلین، مادر خودش!

 

سرانا / لُرد هارکن

سرانا / لُرد هارکن

در بازی Elder Scrolls V: Skyrim شاهد حضور نژادهای مختلفی بودیم. یکی از این نژادها خون‌‌آشام‌ها بودند که لرد هارکن یکی از قدرتمندترین افراد این نژاد بود. در یکی از ماموریت‌های بازی باید با کمک سرانا، دختر لرد هارکن با او مبارزه می‌کردیم. پس‌زمینه داستانی سرانا و پدرش هم جالب است که در اینجا فرصت کافی برای بازگو کردن این داستان را نداریم.

 

کیتانا / شائو کان

dad-son-Video-Games / کیتانا / شائو کان

اصلا به دور از انصاف بود اگر این فهرست را بدون اشاره به بازی Mortal Kombat به پایان می‌بردیم. نبرد بین شائو کان و دخترخوانده‌اش کیتانا قصه‌ای طولانی دارد. مبارزه این دو نفر در بازی‌های Mortal Kombat همیشه جذاب بوده است.

 

انجل / هندسام جک

انجل / هندسام جک

انجل، دختر شخصیت اصلی بازی‌های Borderlands یعنی هندسام جک، یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های این مجموعه است. او مستقیما با جک وارد مبارزه نشده است، اما در بازی Borderlands 2 او شما را راهنمایی می‌کند تا پدرش را نابود کنید.

نظر شما درباره این فهرست چیست؟ فکر می‌کنید جای کدام پدر و پسر (یا پدر و دختر) در این لیست خالی است؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
Amin
.
26 تیر 1399، 09:58
پاسخ
0
0
نبرد سالید اسنیک و پدرش بیگ باس : بازی metal gear 2 : solid snake
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401