کارمندان شرکت فورد می‌ خواهند که این شرکت از ساخت اتومبیل های پلیس دست بکشد!

ماشین های پلیس فورد
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

کارمندان شرکت فورد خواهان قطع همکاری این شرکت با پلیس و توقف تولید و فروش ماشین‌های پلیس شده‌اند. دلیل این خواسته آنها چیست؟

بر اساس گزارش منتشر شده در وبسایت Jalopnik، کارمندان شرکت فورد خواهان توقف تولید و فروش ماشین‌های پلیس شدند. این درخواست در حالی مطرح می‌شود که تظاهرات بی‌شماری تحت عنوان زندگی سیاهان ارزش دارد (Black Lives Matter) در سراسر آمریکا و جهان ادامه یافته است. شرکت خودروسازی فورد بیش از هر شرکت خودروسازی دیگر در آمریکا با پلیس این کشور در زمینه تولید و فروش وسایل نقلیه اختصاصی پلیس همکاری دارد و در حدود دو سوم این بازار را در اختیار دارد.

کارمندان شرکت فورد

چندین ویدیو منتشر شده از تظاهرات مختلف در سرتاسر آمریکا افسران پلیس را سوار بر خودروهای ساخت شرکت فورد نشان می‌دهد که به داخل جمعیت تظاهر کنندگان وارد می‌شوند. سخنگوی فورد این گزارش‌ها را تأیید کرده، اما حاضر به اظهار نظر بیشتر نشده است.

همچنین بخوانید :

ظاهرا ویدیوهای ضبط شده از خشونت‌های بی‌پایان پلیس در چند ماه اخیر باعث ایجاد تحرکاتی در برخی از صنایع به خصوص در بخش فناوری شده است. به عنوان مثال آمازون اعلام کرده است که به پلیس به مدت یک سال اجازه استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره خود را نخواهد داد. مایکروسافت نیز تصمیمی مشابه به این را اتخاذ کرده است. اما چنین اقداماتی در صنعت حمل و نقل هنوز رخ نداده است. یکی از دلایلی که کارمندان شرکت فورد برای قطع همکاری فورد با پلیس این کشور بیان می‌کنند به نقل از Jalopnik به شرح زیر است:

ما نمی‌توانیم ادعای حمایت از مبارزه با نژادپرستی را داشته باشیم، در حالی که ارگان‌هایی را که باعث خشونت علیه سیاهان آمریکایی می‌شوند را پشتیبانی و حمایت می‌کنیم.

به نقل از وبسایت Jalopnik کارمندان شرکت فورد در نامه‌ای خطاب به جیم هک مدیرعامل این شرکت نوشتند:

در طول تاریخ، وسایل نقلیه‌ای که کارمندان فورد طراحی و ساخته‌اند به عنوان ابزاری برای وحشیگری و ظلم پلیس استفاده شده‌اند. این شیوه‌های نژادپرستانه اعمال قانون که جامعه ما را به ستوه آورده است ریشه در بنیان و تاریخ کشور ما دارند و شرکت فورد به مدت هفتاد سال است که به ادامه آن کمک می‌کند؛ درست از زمانی که این شرکت در سال 1950 اولین خودرو پلیس خود را به دنیا معرفی کرد و ما به عنوان بخشی غیر قابل انکار از این روند مدت‌هاست که در تجدید نظر درباره نقش خود در این موضوع تعلل کرده‌ایم.

ماشین های پلیس فورد

این نامه از سوی جمعی از کارمندان شرکت فورد که خواستار پایان همکاری این شرکت با پلیس در خصوص فروش وسایل نقلیه شده‌اند نوشته شده است. جیم هکت مدیرعامل این شرکت طی یک نامه غیررسمی که وبسایت Jalopnik نیز به آن دسترسی یافته است، به سرعت به کارمندان خود این چنین پاسخ داد:

خودروهای پلیس شرکت فورد به افسران در انجام وظایفشان کمک می‌کنند و این اصلا موضوع بحث‌برانگیزی نیست و سوءرفتار پلیس ربطی به خودرویی که پلیس از آن استفاده می‌کند، ندارد.

یادداشت وی این چنین ادامه می‌یابد:

با باز پس گرفتن خودروهای افسران پلیس ما عملا به امنیت آن‌ها آسیب می‌زنیم و شرایط  کار کردن آن‌ها را سخت‌تر می‌کنیم. من باور دارم شرایط نامطلوب کنونی موقعیت بسیار بهتری را در اختیار شرکت فورد قرار خواهد داد که نه‌تنها ابداع راه حل‌های جدید را امکان‌پذیر خواهد کرد، بلکه حتی موقعیت خاص ما یک اهرم برای پشتیبانی از تبادل نظر و اصلاحات ضروری در جهت داشتن جامعه‌ای امن‌تر برای همه خواهد شد.

سخن پایانی

در گزارش Jalopnik آمده است که کارمندان شرکت فورد خواهان آن هستند که این شرکت خودروسازی تا 15 ژانویه (26 دی 99) اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهد. نظر شما درباره این درخواست کارمندان شرکت فورد چیست؟ از اینجا نیز می‌توانید تاریخچه شرکت فورد را بخوانید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها