بررسی بازی The Iron Man VR ؛ تریلر، گیم پلی و نمرات منتقدین

بررسی بازی The Iron Man VR
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بازی The Iron Man VR بپردازیم و گیم‌پلی، داستان، تریلر و نمرات منتقدین را برایتان قرار دهیم. پس با پلازا همراه شوید.

بازی مرد آهنی VR یک گیم ویدیویی تیراندازی مبتنی بر واقعیت مجازی است که توسط استودیوی آمریکایی Camouflaj ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای پلی‌استیشن 4 منتشر شده است. بازی The Iron Man VR بر اساس ابرقهرمان کمیک‌های مارول، مرد آهنی ساخته شده و از افسانه‌های قدیمی دیگر نیز الهام گرفته شده است. در داستان اصلی، یک هکر کامپیوتر و تروریست اسرارآمیز که فقط با نام Ghost (روح) شناخته می‌شود، شروع به حمله به تونی استارک و شرکتش می‌کند و به‌دنبال انتقام از مرگ‌های ناشی از سلاح‌هایی است که شرکت استارک قبل از مرد آهنی شدن او تولید می‌کردند.

پس از تاخیرها و اختلال در تولید بازی ناشی از شیوع ویروس کرونا، این بازی برای پلی‌استیشن VR در تاریخ 3 ژوئن سال 2020 (14 خرداد 99) منتشر شد. در ویدیوی بالا می‌توانید تریلر بازی مرد آهنی VR را تماشا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


خلاصه داستان بازی The Iron Man VR


بازی The Iron Man VR دارای مجموعه شخصیت‌هایی است که از سری کمیک‌های Iron Man و Avengers وجود داشتند. تونی استارک (با صدای جاش کیتون) یک میلیاردر در صنعت و سازنده اسلحه است که در مقطعی قبل از شروع آموزش بازی، توسط تروریست‌ها اسیر شده و با همکار خود هو یینسن، گروگان گرفته شد. سپس هو یینسن در تلاش برای فرار از اسارت کشته شد. پس از بازگشت به ایالات متحده، استارک اعلام کرد که شرکت وی تولید اسلحه را متوقف خواهد کرد و خود را به عنوان مرد آهنین ابرقهرمان به صورت عمومی اعلام کرد.

گیم پلی بازی مرد آهنی VR

پنج سال پس از متوقف کردن تولید اسلحه و تبدیل شدن استارک به مرد آهنی، مدیرعامل تازه منصوب شده Stark Industries، به نام پپر پاتز (Pepper Potts) و همچنین دستیار وفادار او، بسیار در این راه به استارک کمک کردند. بازی The Iron Man VR همچنین مرد آهنی را با دیگر شخصیت‌های اصلی کمیک‌های مارول از جمله نیک فیوری، ماریا هیل و همچنین شرورهایی از جمله Ghost و Living Laser مرتبط می‌سازد.

بازی The Iron Man VR مکان‌های داستانی و اشخاص اقتباس شده از هر دو دنیای کمیک مارول و جهان سینمایی مارول را به تصویر می‌کشد. از جمله این‌ها، یک برج استارک مستقر در شانگهای، خانه ساحلی تونی استارک در مالیبو کالیفرنیا و یک هواپیمای خیالی در کمیک‌های مارول است. در تاریخ 25 مارس 2019 (5 فروردین 98) در اولین نمایش آنلاین State Play SIE نیز فاش شد که بازی The Iron Man VR دارای یک کت و شلوار جدید برای مرد آهنی بوده که توسط آدی گرانوف طراحی شده است.

گیم پلی بازی iron man vr

 


گیم پلی بازی Iron Man VR


گیم پلی بازی مرد آهنی VR از دید اول شخص ارائه می‌شود و از بازیکن می‌خواهد تا با استفاده از مکانیک پرواز و سیستم‌های اسلحه و زره مرد آهنی به دشمنان حمله کند. این حمله در درجه اول به صورت نبردهای هوایی در چندین محیط و از طریق واقعیت مجازی خواهد بود. مرد آهنی می‌تواند به صورت آزادانه در محیط‌های مختلف موجود در بازی که از طریق پیشرفت در سطوح مختلف قابل دسترسی خواهند بود، حرکت کند. همچنین در بازی The Iron Man VR تعامل با شخصیت‌ها، انجام ماموریت‌ها و باز کردن قفل بازوهای جدید زره با پیشرفت در داستان اصلی و یا تکمیل چالش‌های مختلف در خارج از داستان باعث دسترسی به امکانات بیشتری می‌شود.

در بازی The Iron Man VR همچنین بازیکنان شاهد این خواهند بود که Iron Man با هواپیماهای بدون سرنشین جنگی خود برای مبارزه با دشمن خود، روح، به محیط‌ها و مکان‌های مختلفی می‌رود. به عنوان یک بازی واقعیت مجازی، بازیکن از منظر شخص اول بازی کرده و با استفاده از یک کنترلر PlayStation Move بازیکنان این امکان را خواهند داشت تا تسلیحات مرد آهنی و تثبیت‌کننده‌های پرواز را کنترل کنند. از طریق هدست‌های پلی‌استیشن VR و کنترل‌کننده‌های آن، بازیکن می‌تواند به راحتی به محیط‌های مختلف در طول بازی حمله کرده و کارهایی مانند غیرفعال کردن مواد منفجره و… را به آسانی انجام دهد.

بررسی بازی The Iron Man VR

بازیکنان همچنین علاوه بر کنترل آزادانه در حرکت و انجام عملیات مختلف، می‌توانند از سیستم‌های تسلیحاتی زره ​‌پوش از جمله دفع‌کننده‌ها و انواع سلاح‌های کمکی (مانند موشک‌های کوچک یا مواد منفجره در مقیاس بزرگتر) برای شکست دشمنان استفاده کنند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز هر ماموریت بر اساس امتیاز دریافتی که مبتنی بر تعداد ستاره است، بازیکن می‌تواند تا پنج «امتیاز تحقیق» به دست آورد. بازیکن از این طریق می‌تواند برای خرید و به‌روزرسانی مرد آهنی اقدام کند.

یکی از نقاط برجسته بازی The Iron Man VR این است که کنترلرهای PlayStation Move به عنوان دستان شما در بازی عمل می‌کنند؛ به این معنا که می‌توانید محرک‌های آتش موتورهای جت جاسازی شده در دست‌های Iron Man را فشار دهید و آتش برپا کنید. همچنین با بردن دست‌هایتان به پشت و با کلیک بر روی محرک‌ها می‌توانید با سرعت بیشتری به جلو حرکت کنید. با فشار دادن دکمه Move (دکمه بالا روی کنترل کننده) و نگه داشتن کنترلرها به سمت بالا، سلاح اصلی شما همه جا را به آتش می‌کشد. حال اگر کنترل‌کننده‌ها را صاف نگه دارید و دکمه Move را فشار دهید، سلاح‌های ثانویه شما مانند موشک شلیک می‌شوند.

واقعیت مجازی در بازی The Iron Man VR باعث می‌شود تا خود را در داخل بازی حس کرده و ساعت‌ها درگیر انجام آن شوید. به دلیل نیازهای واقعی، انجام بازی The Iron Man VR کار آسانی نیست؛ زیرا علاوه بر روبرو بودن با دوربین، باید در یک دایره باریک روی زمین قرار بگیرید.

تریلر بازی مرد آهنی VR

 


بررسی بازی مرد آهنی VR و نمرات منتقدین


در این بخش به بررسی نمرات منتقدین به بازی The Iron Man VR می‌پردازیم.

 

Attack of the Fanboy / امتیاز: 90

در حالی که بسیاری از بازیکنان ممکن است مدتی از پلی‌استیشن VR خود استفاده نکرده باشند، بدون شک بازی The Iron Man VR مارول باعث می‌شود تا دوباره از VR خود استفاده کنند. این بازی فراتر از یک نسخه نمایشی فنی بوده و Iron Man VR مارول در واقع باعث می‌شود احساس کنید که در حال پرواز هستید و یکی از همه‌جانبه‌ترین تجربه‌های VR تا به امروز محسوب می‌شود.

 

PlayStation Universe / امتیاز: 90

بازی The Iron Man VR ماموریت‌های سختی را برای بازیکنان ارائه می‌دهد و آنها را در لباس نمادین تونی استارک قرار می‌دهد. پرواز و انجام نبرد شگفت‌انگیز است و حیرت‌انگیزتر شیوه غوطه‌ور شدن بازیکنان در تونی استارک است. Iron Man VR با داستان پردازی در فضای VR و دنباله‌های جنگی شگفت‌انگیز، نماد یک بازی کامل VR است.

بازی The Iron Man VR

 

Video Chums / امتیاز: 82

بازی The Iron Man VR مارول برخی از لذت‌بخش‌ترین مأموریت‌های اکشنی را که تاکنون در یک بازی واقعیت مجازی ندیده‌اید، برایتان فراهم می‌کند.

 

Digital Chumps / امتیاز: 80

مرد آهنی و تونی استارک ماجراهای پیچیده و پر از هرج و مرجی را با خود به همراه دارند. واقعیت مجازی واسطه‌ای است که کمی از پیچیدگی بازی می‌کاهد. در اینجا Iron Man VR سعی در کنترل دو جهان دارد و ترکیبی از سرعت بی‌نظیر و ظرافت‌های بازی را برایتان به همراه دارد. این محصول یک نمایش مطمئن و قانع‌کننده از Iron Man است؛ هرچند که از نظر بودجه و سخت‌افزار کمی محدود است.

بررسی بازی مرد آهنی VR

 

IGN Italia / امتیاز: 75

هواداران شخصیت مرد آهنی از تغییر شخصیت تونی استارک لذت خواهند برد. همچنین از کنترل‌ها و عملکرد پرواز قانع‌کننده نیز لذت می‌برند. هرچند که این بازی به زودی تکراری می‌شود؛ زیرا گرافیک در این بازی چندان قانع‌کننده نیست.

 

LevelUp / امتیاز: 70

بازی The Iron Man VR مارول ترکیب بین یک بازی و یک تجربه VR است. برخی از مکانیک‌های آن بسیار راضی کننده هستند، اما نمی‌تواند ماجراجویی را که طرفداران این شخصیت انتظار داشتند، ارائه دهد.

بازی مرد آهنی VR

در این مقاله به بررسی بازی The Iron Man VR پرداختیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. همچنین خوشحال می‌شویم تا نظرات و انتقادهای خود را درباره این عنوان برای تیم پلازا و خوانندگان مقاله بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400