حمله هکرها به توییتر ! هک شدن حساب کاربری ایلان ماسک، اوباما و دیگر افراد مهم دنیا!

حمله هکرها به توییتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چند ساعت قبل، طی حمله هکرها به توییتر حساب کاربری چند تن از برجسته‌ترین کارآفرینان دنیا، چند سیاستمدار و شرکت اپل به طور باورنکردنی هک شد!

در پی حمله هکرها به توییتر حساب کاربری باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک، جف بیزوس، بیل گیتس، کانیه وست، مایکل بلومبرگ و شرکت اپل هک شدند. هکرها پس از هک کردن این حساب‌ها، با انتشار توییت‌های مختلف از طرف صاحب اکانت، درخواست ارسال پول و بیت کوین به یک حساب خاص را کردند.

اکانت های هک شده توییتر

 

هکر یا کلاهبرداران بیت کوینی؟!

اکثر پیام‌هایی که توسط هکرها از حساب افرادی چون ایلان ماسک یا بیل گیتس منتشر شده است، محتوای مشترکی را منتشر می‌کنند. در بیشتر این پیام‌ها به مردم وعده داده شده است که در صورت واریز هر مقدار از پول بیت کوین به حساب اعلام شده، دو برابر آن را دریافت خواهند کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که بیش از چندصد نفر فریب این هکرها را خورده و تاکنون حدود 100 هزار دلار به این حساب واریز کرده‌اند.

حساب‌ های هک شده توییتر

حساب‌های کاربری هک شده، از جمله حساب ایلان ماسک و جو بایدن با انتشار متن‌هایی چون «حال وقت آن است که من از شما حمایت کنم. هر میزان بیت‌کوینی که برای این حساب بفرستید، تنها در طول نیم ساعت، دوبرابر آن را به شما خواهم بخشید! اگر 1000 دلار بفرستید، من 2000 دلار به شما باز خواهم گرداند» اقدام به فریب و کلاهبرداری از کاربران توییتر کرده‌اند.

حساب کاربری بیل گیتس نیز از جمله حساب‌های توییتری است که در حمله هکرها به توییتر در امان نمانده و هک شده است. این کلاهبرداران بیت کوین در حساب توییتری بیل گیتس نیز این چنین اعلام کرده‌اند: «همه از من می‌خواهند که بخشی از ثروتم را ببخشم و اکنون زمان آن فرارسیده است. با ارسال هر میزان از بیت کوین به این حساب، دوبرابر آن از طرف من به شما اهدا خواهد شد». این عمل موجب واکنش سخنگوی بیل گیتس شد. او با انتشار پیامی اعلام کرد که این پیام از سوی آقای بیل گیتس منتشر نشده و این ادعا قابل اثبات است.

 

چگونه یکی از قدرتمندترین سیستم های امنیتی، هک شد؟!

توییتر

توییتر اعلام کرد که هکرها به وسیله نفوذ در سیستم امنیتی کارکنان این شرکت و با استفاده از ابزارهای مورد استفاده توسط خود کارکنان، قادر به هک کردن این حساب‌ها شده‌اند. هنوز اطلاعات جزئی و دقیقی از چگونگی هک شدن این حساب‌ها یا توضیحی از میزان به خطر افتادن سیستم‌های امنیتی توییتر ارائه نشده است. این شرکت در حساب رسمی خود با انتشار اعلامیه‌ای خبر هک شدن حساب‌های کاربری افراد یاد شده را اعلام و از کاربران درخواست کرد که فریب این کلاهبرداران را نخورند و برای هیچ حسابی اقدام به واریز پول یا ارز بیت کوین نکنند. همچنین در ادامه افزود که برای مسدود کردن توییت‌های جدید توسط هکرها و قفل کردن این حساب‌ها، دست به تدابیر جدی خواهد زد.

کارشناسان هنوز در حال بررسی چگونگی نفوذ هکرها به سیستم‌های امنیتی توییتر هستند. حال باید دید که توییتر چگونه از پس حل این مشکل بر خواهد آمد و چه توضیحی برای این موضوع خواهد داشت؟! نظر شما در مورد حمله هکرها به توییتر چیست؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400