اولین فیلم آمریکایی با بازی شهاب حسینی که موفق به دریافت مجوز پخش شد!

فیلم جدید شهاب حسینی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم جدید شهاب حسینی با عنوان آن شب، اولین فیلم تولید شده در آمریکا است که موفق شد در ایران مجوز نمایش گرفته و در جشنواره فیلم فجر نیز شرکت کند.

فیلم آن شب (The Night)، محصول سال 98، اولین تجربه بازیگری شهاب حسینی در آمریکا و اولین تجربه کوروش آهاری به عنوان کارگردان است. سرمایه‌گذاران اصلی فیلم جدید شهاب حسینی محمد درمنش، الکس بروتو و جفری آلارد (سرمایه‌گذار فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس) هستند. علاوه بر این، کارگردان و فیلمنامه نویس ایرلندی برنده جایزه اسکار، یعنی تری جرج نیز به عنوان مشاور با این پروژه همکاری کرده است. تولید فیلم آن شب بر عهده شرکت‌های آمریکایی Seven Skys Entertainment و Mammut Pictures است که هردو این شرکت‌ها سابقه خوبی در پخش و تولید فیلم‌های مطرح هالیوودی داشته‌اند. با نگاهی اجمالی به سرمایه‌گذاران و عوامل تولید فیلم جدید شهاب حسینی می‌توان دریافت که تیم ماهری در تولید این اثر نقش داشته‌اند و می‌توان فروش خوبی را پس از اکران، برای این فیلم متصور شد. در ادامه تیزر فیلم آن شب با نقش آفرینی متفاوت شهاب حسینی را مشاهده می‌کنید.

 

همچنین بخوانید :

از آمریکا تا جشنواره فجر!

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، فیلم آن شب با بازی شهاب حسینی در آمریکا فیلمبرداری و تولید شده است. از لحاظ سبکی می‌توان این فیلم را در هر دو دسته ژانر روانشناختی و وحشت قرار داد. با توجه به این که کوروش آهاری فعالیت سینمایی خود را نه در ایران بلکه در آمریکا آغاز کرده است، فیلم آن شب نیز از لحاظ فنی و تکنیکال، خط و ربط فیلم‌های هالیوودی را دنبال می‌کند. هرچند که به گفته محمد درمنش، تهیه کننده اثر، در تولید این فیلم تلاش شده که تا حد ممکن از مختصات تولیدی هالیوود فاصله گرفته و به سینمای ایران نزدیک‌تر شوند.

شهاب حسینی در آن شب

همچنین بخوانید :

فیلم جدید شهاب حسینی موفق شد تا در سال 98 و پیش از صدور دستور تحریم‌های شدیدتر علیه ایران توسط ترامپ، مجوز نمایش خود را برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو اخذ کند. پس از نمایش فیلم آن شب، بسیاری از منتقدین بر این عقیده بودند که این عنوان به نوعی روشن‌کننده چراغ ژانر وحشت در سینمای ایران و نقطه عطفی برای آن خواهد بود.

 

داستان فیلم The Night

فیلم آن شب، داستان یک زوج ایرانی ساکن آمریکا با بازی شهاب حسینی و نیوشا جعفریان را روایت می‌کند. آن‌ها پس از اقامت در یک هتل و با بروز اتفاقات مختلف در آن محبوس می‌شوند و این اتفاق سبب می‌شود که این زوج ناچار شوند تا با رازهایی که از یکدیگر پنهان نگه داشته‌اند رو به رو شوند.

فیلم جدید شهاب حسینی

البته برخی از منتقدین سینما، فیلم آهاری را الهام گرفته از داستان فیلم شاینینگ استنلی کوبریک دانسته و برخی از سکانس‌های آن را به همین فیلم نسبت داده‌اند. آهاری در پاسخ به این نقد گفت:

قطعا الهام‌هایی از برخی فیلم‌ها گرفته‌ام، اما لزوما برنامه‌ریزی نشده بوده و اگر پلان یا شاتی شبیه فیلم شاینینگ می‌بینید آگاهانه نبوده است. من هیچ پیش زمینه‌ای برای نوشتن فیلمنامه‌ای با این موضوع نداشتم، اما در ما چیزهایی رسوب کرده که در نوشتن ما تاثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید :

علاوه بر فیلمنامه و عوامل تولید قوی، فیلم جدید شهاب حسینی از طراحی صحنه بسیار عالی و متناسب با فضای داستان بهره برده است. تمامی نمادها و تصاویر به کار گرفته شده در لوکیشن‌های فیلمبرداری دارای معنا و مفهوم روانشناسی خاص خود بوده و تیم بزرگی برای طراحی لوکیشن‌ها و ایده پردازی برای دکور صحنه‌ها مشغول به کار بودند. همچنین به گفته جانشین طراح صحنه، طرح تتوی روی دست شهاب حسینی که در سکانس‌هایی از فیلم دیده می‌شود از کتاب بومیان آمریکا انتخاب شده که یک تقویم سنگی بوده است. این تتو نماد این است که این افراد در تمام روزها و شب‌های تاریخ گیر کرده‌اند و شیطان روزگار خودشان هستند.

باید دید با شروع اکران عمومی فیلم آن شب، فروش آن در گیشه به چه صورت خواهد بود و آیا اکثریت مردم نیز از ورود این سبک به سینمای ایران استقبال خواهند کرد یا خیر. نظر شما در این باره و ساخت فیلم‌های ایرانی در ژانر وحشت چیست؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400