В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | بهترین لباسشویی های بازار ایران

خرید ماشین لباسشویی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تصور این که زمانی ماشین لباسشویی وجود نداشته، دور از ذهن است. اما صرف داشتن یک ماشین لباسشویی کافی نیست. برای آن که چشم‌بسته هزینه نکنید، به اطلاعات زیر در مورد خرید ماشین لباسشویی نیاز دارید.

چه شد که ماشین لباسشویی عضو ثابت هر خانه شد؟ شاید داستان اختراع ماشین لباسشویی و پذیرفته شدن آن در همه جوامع خیلی برای شما جذاب نباشد؛ اما همه ما می‌دانیم که به وجود آن در خانه‌مان عادت کرده‌ایم و هفته‌ای یکی دو بار به آن نیاز پیدا می‌کنیم. به کمک ماشین لباسشویی می‌توان در صرف وقت، مصرف آب و پودر یا مایع لباسشویی صرفه‌جویی کرد. حتی می‌توان گفت خرید ماشین لباسشویی مناسب و استفاده صحیح از امکانات آن، رنگ و کیفیت لباس‌های شما را حفظ کرده و عمر آن‌ها را طولانی‌تر می‌کند. با ما همراه باشید تا به نکاتی کاربردی برای انتخاب درست و خرید ماشین لباسشویی دلخواهتان بپردازیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


انواع ماشین لباسشویی


در این قسمت با انواع ماشین لباسشویی آشنا می‌شویم.

 

ماشین لباسشویی های مجزا (Freestanding)

ماشین های لباسشویی مجزا رایج‌ترین نوع ماشین لباسشویی هستند. آن‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای که یک خروجی برای تخلیه ماشین و یک پریز برق وجود داشته باشد قرار گیرند. البته برای نصب ماشین لباسشویی باید به لوله ورود آب نیز دسترسی داشت. ماشین‌های لباسشویی مجزا در اندازه‌های مختلفی از 3 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم گنجایش دارند و برخی از مدل‌ها در رنگ‌های مختلف موجود هستند.

مزایا:

 • داشتن طیف گسترده‌تری از ظرفیت‌ها
 • وجود قابلیت‌های متفاوت و رنگ‌های متنوع نسبت به مدل‌های دیواری

معایب:

 • مانند مدل‌های دیواری، به خانه اضافه نمی‌شوند و با هر اثاث‌کشی باید آن‌ها را جابه‌جا و مجددا نصب کرد.

نکات خرید ماشین لباسشویی

 

ماشین لباسشویی های دیواری (Integrated washing machine)

یک ماشین لباسشویی دیواری طوری ساخته شده است که می‌تواند داخل کابینت قرار گیرد؛ بنابراین هنگام بسته بودن درب کابینت دیده نمی‌شود. سعی نکنید از یک ماشین لباسشویی دیواری که آن را توکار نیز می‌نامند، در خارج از آشپزخانه استفاده کنید. به این دلیل که آن‌ها به‌طور کلی به اندازه ماشین لباسشویی هایی که برای نگه داشتن در کنار آشپزخانه طراحی شده‌اند ثابت نیستند.

مزایا:

 • به لطف درب اضافی که در قسمت جلوی مدل‌های دیواری قرار دارد، صدای ماشین لباسشویی کمتر شنیده می‌شود.

معایب:

 • هزینه نصب ماشین های لباسشویی دیواری بیش از دو برابر مدل‌های مجزا است. با این وجود برخی فروشندگان به هیچ وجه ماشین لباسشویی دیواری نصب نمی‌کنند.

 

ماشین لباسشویی های نیمه دیواری (Semi-integrated machines)

این دستگاه‌ها مانند مدل‌های دیواری هستند، اما صفحه نمایش و قسمت کنترل ماشین لباسشویی پوشانده نمی‌شود؛ بنابراین برای تغییر تنظیمات یا خواندن نمایشگرها لازم نیست در کابینت را باز کنید. مدل‌های بسیار کمی از این نوع موجود است.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی

 

همچنین بخوانید :

ماشین لباسشویی های درب بالا (Top loading washing machine)

در این مدل ها لباس‌ها از طریق یک درب در بالای دستگاه، به جای یک درب در جلو، داخل ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند. آن‌ها باریک‌تر از ماشین لباسشویی های معمولی هستند (عرض آن‌ها تقریبا دو سوم مدل‌های عادی است) و به خاطر مسیر باز کردنشان، نمی‌توانند در زیر سطح نگه داشته شوند؛ مگر اینکه بخواهید هر بار که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، ماشین لباسشویی را بیرون بکشید. احتمالا درهای داخلی دارای حالت فنری آزاردهنده‌ای هستند.

نیروی فنر باعث می‌شود که آن‌ها به سختی باز شوند و درها پس از اتمام شستشو به طور خودکار با درب بیرونی تنظیم نمی‌شوند؛ بنابراین شما باید مخزن را بچرخانید تا لباس‌های شسته شده خارج شود. ماشین های لباسشویی درب بالا پر سروصدا، آزاردهنده در هنگام استفاده و دارای لرزش بیش از حد هستند.

 

خشک کن ها (Washer-dryersُ)

اگر فضای کمی دارید، ممکن است یک شوینده-خشک‌کن ترکیبی را مدنظر داشته باشید. اما پیدا کردن ماشینی که هم در شستشو و هم در خشک کردن عملکرد خوبی داشته باشد، کار سختی است. همچنین شایان ذکر است که ظرفیت خشک‌کن در این نوع ماشین لباسشویی همیشه از ظرفیت شستشو کمتر است.

 


قیمت ماشین های لباسشویی


تحقیقات ما نشان داد شما می‌توانید ماشین لباسشویی‌هایی را در محدوده 550 هزار تومان تا 18 میلیون و 500 هزار تومان از برندهای شناخته شده داخلی یا برندهای معتبر خارجی خریداری کنید. این موضوع ثابت می‌کند برای داشتن لباس‌های تمیز نیاز به بودجه زیادی ندارید. به‌طور کلی با هزینه بیشتر، حق انتخاب بیشتری خواهید داشت و می‌توانید ماشین لباسشویی‌هایی با برنامه‌های شستشوی بیشتر، اندازه مخزن بزرگ‌تر یا با صدای کمتر را انتخاب کنید. افزودن ویژگی‌های فانتزی مانند شستشوی سریع که ادعا می‌کند زمان شستشو را بدون آسیب رساندن به کیفیت سرعت می‌بخشد نیز خرید ماشین لباسشویی را پرهزینه‌تر می‌کند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

آیا می‌توانم یک ماشین لباسشویی ارزان‌قیمت عالی تهیه کنم؟ بله. ماشین لباسشویی‌های پرفروش و پرطرفداری نیز وجود دارند که ارزان‌قیمت هستند. اما ماشین لباسشویی‌های بی‌کیفیتی هم با همان قیمت وجود دارند؛ پس برای خرید اقتصادی باید تحقیقاتتان را گسترده‌تر کنید.

برخی اوقات هزینه به مرور به جیب شما باز می‌گردد. چطور؟ فرض کنید ماشین لباسشویی شما کمی گران‌تر باشد، اما در مقابل مصرف برق آن کمتر باشد. با کاهش هزینه برق شما در طول سال، مقداری از هزینه پرداختی‌تان جبران می‌شود.

 


ویژگی های مهم یک ماشین لباسشویی


در این قسمت با برخی از ویژگی‌های مهم ماشین لباسشویی ها آشنا می‌شویم.

 

ظرفیت ماشین لباس شویی

اندازه مخزن ماشین لباسشویی از 5 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم متغیر است. محبوب‌ترین اندازه مخزن متعلق به ماشین لباسشویی‌های 9 کیلویی و 10 کیلویی است. اندازه مخزن براساس وزن لباس خشکی است که می‌توانید در مخزن جای دهید. با این حال، عدد ذکر شده معمولا فقط به برنامه‌های اصلی پنبه یا کتان اشاره دارد و سایر برنامه‌ها دارای ظرفیت کمتری هستند که گاهی اوقات کمتر از نیمی از ظرفیت اسمی مخزن است. در بخش مشخصات فنی هر یک از ماشین‌های لباسشویی، جزئیات در مورد ظرفیت برای برنامه‌های مختلف از پنبه تا الیاف مصنوعی ثبت می‌شود. اکثر خانوارهای متوسط ​​یک دستگاه با ظرفیت 7 کیلوگرم را کاملا مناسب می‌دانند. تصویر زیر به شما امکان می‌دهد ظرفیت مخزن‌های متفاوت را با هم مقایسه کنید.

خرید ماشین لباسشویی

 

اندازه استاندارد ماشین لباسشویی

ابعاد استاندارد ماشین لباسشویی درب جلو 85 سانتی‌متر ارتفاع و 59.5 تا 60 سانتی‌متر عرض است. آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در فضایی به عرض 60 سانتی‌متر قرار بگیرند. اما استثناهایی هم وجود دارد؛ بنابراین قبل از انتخاب مدل، مشخصات آن را بررسی کنید. تصویر زیر را در مورد اندازه‌گیری ماشین لباسشویی برای بررسی قبل از نصب ببینید.

خرید ماشین لباسشویی

سه نکته ای که باید در هنگام اندازه‌گیری عمق و خرید ماشین لباسشویی توجه کنید عبارتند از:

 1. اندازه‌گیری‌های عمق ممکن است شامل لوله و شیلنگ نباشد.
 2. حاشیه درب‌های بزرگ، دکمه‌ها و کنترل‌هایی که به سمت بیرون انحنا دارند یا از جلو بیرون زده‌اند، به‌طور کلی در ابعاد محاسبه نمی‌شوند.
 3. عمق ماشین ظرفشویی را حدود 70 میلی‌متر بیشتر در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که می‌توانید با خیال راحت لوله تخلیه و لوله‌های ورودی آب را در آن جای دهید.

 

سرعت چرخش ماشین لباسشویی

چرخش در پایان برنامه شستشو، آب را از لباس شما خارج می‌کند. در اینجا نحوه یافتن بهترین چرخش برای نیازهای شما آورده شده است:

 • حداکثر سرعت چرخش از 1000 دور در دقیقه تا 1800 دور در دقیقه متغیر است.
 • چرخش ماشین لباسشویی با سرعت 1200 دور در دقیقه و 1400 دور در دقیقه معمول‌تر است.
 • سرعت چرخش بیشتر، قیمت ماشین لباسشویی را افزایش می‌دهد.
 • چرخش سریع‌تر ممکن است پر سر و صداتر باشد.
 • همیشه هزینه پرداختی بیشتر به خاطر سرعت چرخش بالاتر نیست.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

دستگاهی که چرخش خوبی داشته باشد باید اکثر آب را از لباسشویی شما خارج کند و مدت زمان لازم برای ماندن لباس‌ها در خشک کن یا زمان لازم برای خشک شدن لباس‌های آویزان روی بند را کاهش دهد. اما هنگام خرید ماشین لباسشویی دقت کنید؛ تست‌های ماشین لباسشویی نشان داده است که همیشه نمی‌توان اطمینان داشت ماشین لباسشویی که با سرعت چرخش زیاد تبلیغ می‌شود در واقع بهتر از ماشین کندتر است. ماشین لباسشویی‌های با سرعت چرخش 1200 دور در دقیقه وجود دارند که بهتر از بعضی ماشین‌ها با سرعت چرخش 1600 دور در دقیقه، آب لباس را می‌گیرند و بعضی از ماشین‌های سریع، نسبت به مدل‌های کندتر زمان کمتری در سرعت بالای خود می‌چرخند. شما فقط باید از سرعت چرخش سریع برای الیاف مصنوعی و پنبه استفاده کنید؛ لباس‌های پشمی و ظریف به مراقبت ویژه‌تری نیاز دارند.

 

رده انرژی

رتبه‌بندی انرژی ماشین لباسشویی به شما می‌گوید که این مدل چقدر کارآمد است. یک دستگاه کارآمدتر به معنای صرفه‌جویی بیشتر در قبض برق شماست. ماشین لباسشویی +++A کارآمدترین نمونه در بازار است. زمان خرید ماشین لباسشویی برای مصرف کمتر انرژی به دنبال مدل‌هایی با رتبه A یا بالاتر باشید.

نکات خرید ماشین لباسشویی

 

شستشوی سریع

شاید هنگام خرید ماشین لباسشویی با عبارت شستشوی سریع مواجه شده باشید. این گزینه تنظیم مناسب برای زمانی است که در آخرین لحظات شما به شسته شدن لباس نیاز دارید. برنامه‌های شستشوی سریع معمولا 30 دقیقه‌ای هستند. با این حال، برخی از مدل‌ها می‌توانند در کمتر از 15 دقیقه شستشو را انجام دهند. خوب است بدانید که شستشوی سریع فقط باید برای تعداد کمی لباس، آن هم لباس‌هایی که زیاد کثیف نیستند استفاده شود.

 

موتور آرام

ماشین‌های شستشو می‌توانند دارای صدای بلندی باشند. با وجود آشپزخانه‌های اوپن این موضوع چندان جالب نیست. بنابراین، شما به دنبال یک مدل با علامت آرام باشید. آن‌ها دارای موتورهای مخصوص بدون جاروبک هستند که به‌زحمت جیرجیر می‌کنند. هیچ‌کس از خرید ماشین لباسشویی بی‌صدا بدش نمی‌آید!

 

منطق فازی

منطق فازی از سنسورهای هوشمند استفاده می‌کند تا به‌طور خودکار با توجه به وزن بار، شستشو را انجام دهد. با استفاده از این اطلاعات، تنظیمات مورد استفاده برای بهترین، کارآمدترین و سریع‌ترین نتایج تعیین می‌شود.

چه ماشین لباسشویی بخرم

 

دوز خودکار

با استفاده از فناوری دوز خودکار (Autodosing)، از فکر شستشوی لباس‌ها خارج شوید. این فناوری فقط مقدار مناسب مواد شوینده را براساس وزن لباس‌های شما استفاده می‌کند و به‌طور خودکار در بهترین زمان متوقف می‌شود. این بدان معناست که شما از مواد شوینده کمتری استفاده کرده و بهترین نتیجه را خواهید گرفت. پس در خرید ماشین لباسشویی به این گزینه هم توجه کنید.

 

بخارشو

بعضی از ماشین‌های لباسشویی برای مراقبت از لباس شما از قدرت بخار استفاده می‌کنند. دمای بالای ناشی از بخار، شما را از شر باکتری‌ها خلاص کرده و لباس شما را تازه می‌کند. به علاوه، این کار به کم شدن چروک‌ها کمک می‌کند؛ بنابراین بعد از آن اتوکاری کمتری خواهید داشت. در زمان خرید ماشین لباسشویی معمولا به این ویژگی اشاره می‌شود.

 

هوشمندی

کار با لباسشویی از روی مبل؟ بله، درست شنیده‌اید. ماشین‌های شستشو با ویژگی‌های هوشمند به شما امکان می‌دهند تا دستگاهتان را از طریق WiFi و یک برنامه کاربردی آسان به تلفن هوشمند یا تبلت خود وصل کنید. این بدان معنی است که می‌توانید فرایند شستشو را بررسی کنید، تنظیمات را تعیین کرده و یک برنامه شستشو را از کف دست خود آغاز کنید. برای همه افرادی که به تلفن هوشمندشان وابسته هستند، خرید ماشین لباسشویی هوشمند جالب به‌نظر می‌رسد.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی

 


بهترین ماشین لباس شویی های موجود در بازار ایران


در این قسمت به معرفی چند ماشین لباسشویی پرفروش با قیمت‌های متفاوت می‌پردازیم.

 

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل PWT-1554AJ

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

قیمت تقریبی: 2,300,000 تومان

اگر به خرید ماشین لباسشویی دوقلو فکر می‌کنید، این ماشین جدیدترین و آخرین سری از این دسته ماشین لباسشویی‌های شرکت پاکشوماست. گنجایش بالای این ماشین لباسشویی به شما فرصت می‌دهد وسایل و لباس‌های حجیم و سنگینی مانند پتو، پالتو یا تنپوش‌های حوله‌ای را نیز به‌راحتی در خانه بشویید. ظرفیت این ماشین لباسشویی 15.5 کیلوگرم برای شستشو و 7 کیلوگرم برای خشک‌کن است. این ماشین لباسشویی دارای سه حالت تنظیم ظریف، عادی و سنگین است. بسته به برنامه شستشوی منتخبتان، زمان شستشو را بین 3 تا 15 دقیقه انتخاب کنید. گفتنی است که این دستگاه به فیلتر جذب پرز لباس، سیستم ایرجت و شستشوی شرعی (سیستم هدایت آب) مجهز است.

 

ماشین لباسشویی جی پلاس مدل GWM-72B13

نکات خرید ماشین لباسشویی

قیمت تقریبی: 8,000,000 تومان

اگر خرید ماشین لباسشویی با قیمت کم و امکانات قابل قبول در برنامه شماست، با این محصول بیشتر آشنا شوید. رتبه انرژی این ماشین لباسشویی A+++ است. رنگ آن سفید و ظرفیت مخزن آن 7 کیلوگرم است. در حین کار کردن می‌توان به آن لباس اضافه کرد. دارای قفل کودک است و سرعت چرخش موتور آن 1200 دور در دقیقه است.

 

ماشین لباسشویی و خشک کن توکار کندی مدل CDB-485-D

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی

قیمت تقریبی: 8,500,000 تومان

این ماشین لباسشویی دارای ظرفیت 8 کیلوگرم برای شستشو و 5 کیلوگرم برای خشک‌کن است. اگر لباسی را فراموش کرده‌اید در ماشین بگذارید نگران نباشید؛ همین الان ماشین را متوقف کنید و لباس را به ماشین در حال کار اضافه کنید. رنگ این ماشین لباسشویی توکار سفید است، قفل کودک دارد و سرعت چرخش موتور آن 1400 دور در دقیقه است. خرید ماشین لباسشویی توکار کار ساده‌ای نیست؛ پس در بررسی‌هایتان این گزینه را فراموش نکنید.

 

ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-843

چه ماشین لباسشویی بخرم

قیمت تقریبی: 19,000,000 تومان

این ماشین لباسشویی 8 کیلوگرم ظرفیت دارد و در سه رنگ سفید، نقره‌ای و استیل تولید می‌شود.

خرید ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-843 کاملا به‌صرفه است؛ زیرا رتبه انرژی آن A+++ است. همچنین امکان اضافه کردن لباس حین کار، داشتن بخارشو و قفل کودک از مشخصه‌های این ماشین است. سرعت چرخش موتور آن نیز 1400 دور در دقیقه است.

 

ماشین لباسشویی ال جی مدل G840S

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

قیمت تقریبی: 31,500,000 تومان

در خرید ماشین لباسشویی ال جی مدل G840S می‌توانید از بین رنگ‌های سفید، نقره‌ای و تیتانیومی انتخابتان را انجام دهید. ظرفیت 8 کیلوگرمی آن برای قریب به اتفاق نیازهای شما کفایت می‌کند. این محصول کم‌مصرف بوده و رتبه انرژی آن A+++ است. در حین روشن بودن دستگاه می‌توانید به آن لباس‌های جا مانده را اضافه کنید. از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به بخارشو و قفل کودک اشاره کرد.

خرید ماشین لباسشویی

اگر در فکر خرید ماشین لباسشویی هستید، ابتدا سه مورد را مشخص کنید: نوع و ظرفیت مخزن مناسب شما و فضایی که قرار است ماشین در آنجا نصب شود. مورد اخیر می‌تواند در انتخاب نوع و مدل مناسب شما بسیار تاثیرگذار باشد. بودجه‌تان برای خرید ماشین لباسشویی را نیز تعیین کنید. حال در میان گزینه‌هایی که در محدوده بودجه شما هستند قابلیت‌های زیر را بررسی کنید: ظرفیت ماشین لباس شویی، اندازه استاندارد ماشین، سرعت چرخش، رده انرژی، شستشوی سریع، موتور آرام، منطق فازی، دوز خودکار، بخارشو و هوشمندی محصول. بررسی شما کامل شده است. حالا می‌توانید بهترین ماشین لباسشویی را خریداری کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402