معرفی بازی Returnal ؛ تریلر، داستان، گیم پلی و تاریخ انتشار

تاریخ انتشار بازی Returnal
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از بازی‌هایی که برای کنسول پلی استیشن 5 معرفی شده، Returnal است. با ما همراه باشید تا اطلاعاتمان درباره بازی Returnal را با هم مرور کنیم.

بازی Returnal یکی از آن عناوین جالب و عجیب است که در رویداد رونمایی از کنسول PS5 معرفی شد. این بازی به وسیله استودیوی سازنده Super Stardust ساخته شده است، اما با تمام بازی‌های قبلی آنها تفاوت‌های زیادی دارد. استودیوی Housemarque با انتشار تریلر بازی Returnal نشان داد که همچنان به تم فضایی علاقه دارد. بازی Returnal قرار است سبک‌های اکشن و روگ‌لایک را با هم ترکیب کند و یک گیم پلی تیراندازی سوم شخص متفاوت را به نمایش بگذارد. در این بازی، بازیکن‌ها خودشان را در یک سیاره بیگانه می‌بینند که با هر بار مرگ، محیط‌های سیاره تغییر می‌کنند. بعد از هر بار مردن، بلافاصله می‌توان کار را از ابتدا آغاز کرد.

همچنین بخوانید :

علاوه بر جلوه‌های گرافیکی پیشرفته‌ای که این بازی از آن بهره می‌برد، ویژگی‌های جدید کنسول بازی PS5 در بخش صدای سه‌بعدی هم به کمک Returnal می‌آیند تا بتواند مخاطبان خود را هر چی بیشتر با اتمسفر خود درگیر کند. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه با حال و هوای بازی بیشتر آشنا شوید، حتما تریلر بازی Returnal را در ویدیوی بالا تماشا کنید. همان‌طور که دیدید، بازی درباره یک فضانورد زن تنهاست که در سیاره‌ای دور افتاده گرفتار شده است. این فضانورد پس از هر بار مردن، دوباره زنده می‌شود. اگر می‌خواهید بیشتر با گیم پلی بازی شوتر سوم شخص Returnal آشنا شوید، در ادامه با این مقاله از پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تاریخ انتشار بازی Returnal برای پلی استیشن 5


بازی Returnal

مثل اکثر بازی‌های دیگری که برای کنسول پلی استیشن 5 معرفی شده‌اند، بازی Returnal هم هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد. حتی در تریلر بازی هم به این موضوع اشاره‌ای نشد که Returnal در زمان عرضه کنسول PS5 در دسترس خواهد بود یا باید تا سال 2021 منتظر آن بمانیم. اما معمولا کنسول‌های جدید با یک یا دو بازی AAA از کمپانی‌های شخص‌سوم (Third-Party) عرضه می‌شوند که اصلا بعید نیست Returnal یکی از همین بازی‌ها باشد.

با توجه به اینکه تریلر نمایش داده شده از بازی مربوط به نسخه PS5 بود، تا این لحظه باید بازی Returnal را یک عنوان اختصاصی بنامیم، اما ممکن است در آینده پلتفرم‌های دیگری هم برای این بازی معرفی شوند.

 


داستان بازی Returnal


بازی Returnal برای پلی استیشن 5

یکی دیگر از بخش‌های ناشناخته بازی Returnal که فعلا اطلاعات کمی درباره آن وجود دارد، داستان این بازی است. بر اساس چیزی که از تریلر فهمیدیم، سفینه شخصیت اصلی بازی در یک سیاره مرموز سقوط می‌کند، اما از دلیل این سقوط چیزی نمی‌دانیم. همچنین متوجه شدیم که این سقوط نه فقط یک بار، بلکه بارها اتفاق افتاده است! اگر فیلم Edge of Tomorrow را دیده باشید بهتر می‌توانید با داستان بازی Returnal ارتباط برقرار کنید. در آن فیلم، شخصیت اصلی در یک چرخه تکرار شونده زمانی گیر افتاده بود و یک سری سکانس‌ها به صورت پی در پی برایش تکرار می‌شدند.

به نظر می‌رسد بعد از سقوط در این سیاره، شخصیت اصلی بازی، زمان مشخصی در اختیار دارد تا بتواند از سیاره فرار کند. اگر طی این زمان موفق به فرار نشود، می‌میرد و باید کارش را از ابتدا آغاز کند. منتها این مردن‌ها و تکرارها، تاثیرات شدیدی روی ذهن و روح این شخصیت می‌گذارند که احتمالا این موضوع در گیم‌پلی بازی هم تاثیرگذار خواهد بود. از آنجا که ما در سیاره تنها هستیم و شخصیت دیگری وجود ندارد، احتمالا بخش عمده‌ای از داستان در قالب مونولوگ‌های شخصیت اصلی روایت می‌شود. احتمالا طی همین تک‌گویی‌ها با مواردی مثل علت سقوط سفینه یا سرگذشت قهرمان بازی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تا به اینجا یک چیز کاملا مشخص است؛ Returnal داستان شاد و سرخوشانه‌ای را روایت نمی‌کند. دنیای بازی بیش از اندازه تاریک و غم‌زده است و حال هوای آن را می‌توان با بازی Death Stranding مقایسه کرد. شخصیت اصلی بازی در محیط‌های ترسناک، به تنهایی قدم می‌زند و به کشف راز‌های مخفی این سیاره می‌پردازد. به نظر می‌رسد که بازی Returnal پتانسیل خوبی برای تعریف یک قصه تاثیرگذار داشته باشد، اما همه چیز به عملکرد سازنده‌ها در این زمینه برمی‌گردد.

 


گیم پلی بازی Returnal


بازی Returnal

اولین چیزی که در رابطه با گیم پلی بازی شوتر سوم شخص Returnal باید به آن اشاره کنیم، سبک روگ‌لایک این بازی است. بازی‌های روگ‌لایک دارای مراحلی هستند که به صورت تصادفی ایجاد می‌شوند؛ یعنی هر بار که بازی را از ابتدا آغاز می‌کنید، با چیدمان جدیدی از مراحل و دشمنان مواجه خواهید شد. همچنین اکثر این بازی‌ها دارای مرگ دائمی هستند؛ بدین معنی که اگر شخصیت اصلی در بازی بمیرد، باید کار را از ابتدا آغاز کرد. اگر بخواهیم بازی‌هایی را در این سبک مثال بزنیم می‌توانیم به Dead Cells و Below اشاره کنیم که هر دو جزو شاهکارهای سبک روگ‌لایک محسوب می‌شوند و تجربه آنها را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

یکی دیگر از مواردی که در توضیحات رسمی بازی به آن اشاره شده، قابلیت سوییچ بین حالت‌های مختلف تیراندازی است. با استفاده از ویژگی‌های جدیدی که دسته کنسول PS5 دارد، شما می‌توانید در هر لحظه از بازی که بخواهید، حتی در هنگام مبارزات، به سرعت بین حالت‌های تیراندازی سوییچ کنید. این موضوع می‌تواند تنوع مراحل را بالاتر ببرد و جذابیت بیشتری به گیم پلی بازی Returnal تزریق کند.

همان‌طور که گفتیم پس از هر بار مردن شما در بازی، محیط‌های سیاره تغییر می‌کنند. البته هنوز زود است که در این باره قضاوت کنیم، اما باید ببینیم که این تغییرات تا چه حد عمیق هستند و به چه شکلی اجرا می‌شوند. برای مثال ممکن است شاهد تغییرات گسترده در نورپردازی‌ها، تغییر کردن آب و هوا یا رنگ‌های اصلی محیط باشیم. ایجاد این موارد و برنامه‌ریزی آنها برای آنکه به صورت تصادفی اجرا شوند چالش بزرگی برای سازنده‌های Returnal خواهد بود. مخصوصا با توجه به این قضیه که بازی کاملا سه‌بعدی است؛ حال آنکه اکثر بازی‌های روگ‌لایک به صورت دوبعدی ساخته می‌شوند.

گیم پلی بازی Returnal

یکی دیگر از مواردی که در تریلر بازی Returnal به وضوح مشاهده می‌شود، نزدیک شدن سبک بازی به عناوین شوتم‌آپ است. بازی‌های سبک شوتم‌آپ معمولا به شکلی طراحی می‌شوند که شخصیت اصلی باید به طور مداوم به طرف دشمنانی که به سمت او سرازیر می‌شوند شلیک کند. این سبک در بازی‌های قبلی استودیوی Housemarque هم مورد استفاده قرار گرفته بود و سازنده‌ها به هیچ وجه با آن بیگانه نیستند، منتها این بار یک لایه داستانی هم به بازی خودشان اضافه کرده‌اند و زاویه دوربین را نیز به کلی تغییر داده‌اند.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب بازی که در تریلر نیز دیده می‌شود، تنوع دشمنان است. به طور کلی به نظر می‌رسد که در بازی با دو نوع دشمن سروکار داشته باشیم: دشمنان معمولی و غول‌ها. طبیعتا برای نابود کردن دشمنان معمولی کار راحت‌تری در پیش داریم و با استفاده از سلاح‌های مختلف، می‌توانیم آنها را از بین ببریم. اما کشتن غول‌ها به استراتژی و تاکتیک نیاز دارد.

یکی دیگر از چالش‌های بازی مربوط به حافظه شخصیت اصلی است. به نظر می‌رسد که بعد از هر بار مردن و زنده شدن، حافظه او مختل می‌شود و تغییراتی در آن به وجود می‌آید. برای مثال در یکی از صحنه‌های تریلر می‌بینیم که قهرمان بازی به سمت یک خانه روستایی در یک مزرعه حرکت می‌کند، اما در لحظه دیگر، همان خانه و مزرعه به شکل ویران شده دیده می‌شوند. احتمالا این تغییرات حافظه روی داستان و گیم‌پلی بازی هم تاثیرگذار هستند.

بازی شوتر سوم شخص Returnal

امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم اطلاعات بیشتری درباره بازی Returnal به دست آوریم. نظر شما درباره این بازی چیست؟ کدام یک از بازی‌های معرفی شده برای کنسول پلی استیشن 5 از نظر شما جالب‌تر هستند؟ لطفا نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402