چرا تولید آیفون پرچمدار در کشور هند یک اشتباه بزرگ است؟

آیفون پرچمدار در کشور هند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به نظر می‌رسد کمپانی اپل (Apple) قصد دارد آیفون پرچمدار در کشور هند تولید کند. اما این اقدام چه خطراتی برای کمپانی اپل دارد و چرا یک اشتباه بزرگ است؟

به گزارش وبسایت TechCrunch شرکت فاکس‌کان که وظیفه تولید قطعات گوشی‌های هوشمند اپل را بر عهده دارد به تازگی در شهر چنای هند واحد جدیدی برای تولید آیفون 11 اپل راه‌اندازی کرده است. این اولین بار است که اپل آیفون پرچمدار در کشور هند تولید می‌کند و همین موضوع تعجب بسیاری از کارشناسان را بر انگیخته است.

کمپانی اپل از سال 2017 کار تولید مدل‌های پایین‌تر آیفون را در کشور هند آغاز کرد. همیشه خبرهایی مبنی بر راه‌اندازی خط تولید گوشی‌های پرچمدار آیفون در هند به گوش می‌رسید، اما هیچگاه این خبر به طور رسمی تائید نشد. اگر این خبر صحت داشته باشد خطرات و زیان‌های متعددی در انتظار اپل خواهد بود!

آیفون پرچمدار در کشور هند

 

تولید آیفون پرچمدار در کشور هند یک اشتباه است!

هند دومین بازار بزرگ تلفن‌های هوشمند در جهان را دارد و از طرف دیگر، بعد از چین، دومین کشور پرجمعیت دنیا است. وجود این پتانسیل بالقوه در هند، این کشور را به یک منطقه جذاب برای کمپانی‌های تولید کننده تلفن همراه تبدیل کرده است. شرکت اپل هم به همین دلیل چند سالی است با تولید گوشی‌های قدیمی‌تر خود نظیر آیفون 6s و آیفون SE در این بازار حضور داشت. با این وجود تاکنون فقط توانسته حدود 1 درصد از بازار هند را به محصولات خود اختصاص دهد. مشکل کجاست؟!

قیمت بالای محصولات اپل و قدرت خرید پایین مردم هند بزرگ‌ترین مشکل است! بعد از تولید آیفون پرچمدار در کشور هند قطعا قیمت آن با قیمت جهانی تفاوتی نخواهد داشت. تصور این موضوع که آیفون‌های تولیدی در کشور هند ارزان‌تر از آیفون‌های تولید شده در چین است، برداشت اشتباهی است. اگر خط تولید آیفون 11 اپل در کشور هند راه‌اندازی شود، قطعا به قیمتی کمتر از آیفون 11 موجود در اروپا و آمریکا فروخته نمی‌شود. اما قدرت خرید مردم هند کاملا متفاوت است!

آیفون پرچمدار در کشور هند

دلیل موفقیت شیائومی، هواوی و سامسونگ در کشور هند، قیمت پایین‌تر گوشی‌های آنها بوده است. شیائومی هم‌اکنون بیشترین سهم از بازار تلفن همراه در هند را دارد که دلیل اصلی آن همسان کردن امکانات و قابلیت گوشی‌های پرچمدار خود با قدرت خرید مردم است. کاری که اپل به هیچ وجه قادر به انجام آن نیست. پایین آوردن کیفیت سخت افزار در تاریخ کمپانی اپل سابقه ندارد و حتی گوشی‌های به اصطلاح میان‌رده این کمپانی هم قیمتی بالاتر از پرچمداران سایر کمپانی‌ها دارد.

با این حال، اگر خبر راه‌اندازی خط تولید آیفون پرچمدار در کشور هند درست باشد و اپل این خبر را تائید کند، به نظر می‌رسد این اقدام صرفا برای رهایی از تعرفه واردات 20 درصدی کشور هند باشد که روی گوشی‌ها وضع کرده‌اند. قیمت پرچمداران اپل بعد از ورود به کشور هند حداقل 20 درصد افزایش پیدا می‌کند که دلیل آن، همین قانون واردات است. باید منتظر واکنش کمپانی اپل در مورد این خبر باشیم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401