معروف‌ترین هنرمندان و بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده‌اند

بازیگران معتاد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فشار کار، مشکلات خانوادگی، گرفتاری‌های مالی و افسردگی همگی از دلایلی هستند که باعث روی آوردن بازیگران مشهور به اعتیاد می‌شود. در این مطلب برخی از بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده اند را به شما معرفی می‌کنیم.

در میان سلبریتی ها و بازیگران سینما، چهره‌های معروفی دیده می‌شوند که زمانی درگیر اعتیاد بوده‌اند. اغلب این افراد در ابتدا به الکل و کوکائین اعتیاد داشتند و سپس به سایر مواد مخدر نظیر هروئین روی آورده‌اند. اما در فهرست زیر که در ادامه مشاهده می‌کنید، نام افرادی دیده می‌شود که پس از یک دوره طولانی اعتیاد به مواد مخدر، این افیون را ترک کرده و با سلامت کامل به جامعه و حرفه اصلی خود برگشته‌اند. با معرفی برخی از بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده اند همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


معروف‌ترین هنرمندان بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده اند


پیش از مشاهده فهرست معروف ترین بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده اند باید به این نکته اشاره کنیم که مصرف الکل و برخی از مخدرها در بسیاری از کشورهای دنیا منع قانونی ندارد. یعنی به افراد گفته می‌شود که در پس مصرف الکل یا مواد مخدر باید از رفتارهای خطر آفرین برای خود و دیگران اجتناب کنند و البته مجازات‌های سختی برای نقض کنندگان این قانون وضع شده است. در ادامه فهرست هنرمندانی که به اعتیاد دچار بوده‌اند را مشاهده خواهید کرد.

 

بردلی کوپر | اعتیاد به الکل

سلبریتی های معتاد

بردلی کوپر یکی از بازیگران و فیلمسازان معروف آمریکایی است که به واسطه نقش‌های کمدی ماندگارش در سینما شهرت دارد. کوپر نیز همانند تمام انسان‌های دیگر، زندگی پر فراز و نشیبی داشته و به راحتی به جایگاه کنونی خود نرسیده است. او بیش از یک دهه به الکل اعتیاد داشته است اما در حال حاضر ترک کرده است و دیگر مانند سابق مشروبات الکلی مصرف نمی‌کند. بردلی کوپر در سال 2015 درباره تاثیرات منفی و مخرب اعتیادش به الکل توضیح داد و اذعان داشت که الکل تمام زندگی او را تحت تاثیر قرار داده بود. وی در یکی از مصاحبه‌های خود درباره اعتیادش چنین گفت:

در زمان اعتیادم دیگر نمی‌توانستم با هیچکس حتی خودم، ارتباط برقرار کنم. اگر اعتیادم را کنار نمی‌گداشتم و زندگی‌ام را تغییر نمی‌دادم هیچگاه نمی‌توانستم محبوبیت سابق خودم را بدست بیاورم. من در زمان اعتیادم دیگر نمی‌توانستم مانند سابق با افراد دیگر ارتباط برقرار کنم. من حتی دیگر نمی‌توانستم مانند گذشته از پدر بیمارم مراقبت و پرستاری کنم.

تمام صحبت‌ها و اظهارات بردلی کوپر درباره اعتیاد به الکل، این واقعیت را نشان می‌دهند که الکل تنها زندگی خود فرد را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد بلکه آرامش و زندگی اطرافیان او را نیز مختل می‌کند. بردلی کوپر نامزد دریافت چندین جایزه اسکار بود اما در زمان اوج شهرت و رسیدن به موفقیت در عرصه بازیگری، درگیر اعتیاد شد و مسیر حرفه‌ای را تحت تاثیر قرار داد.

این اعتیاد چندین ساله به الکل، زندگی او را رو به تباهی و نابودی کشاند اما بردلی کوپر سرانجام در سال 2004 و در سن 29 سالگی تصمیم گرفت اعتیاد خود را کنار بگذارد و به زندگی بازگردد. پس از آن زمان و ترک اعتیاد، مجددا به دنیای سینما بازگشت و به یکی از ستاره‌های موفق هالیوود تبدیل شد.

 

دنیل ردکلیف | اعتیاد به الکل

بازیگران معتاد

همچنین بخوانید :

دنیل ردکلیف ستاره محبوب و دوست‌ داشتنی فیلم‌های «هری پاتر» نیز یکی دیگر از بازیگرانی است که درگیر اعتیاد بوده است. با اینکه کاراکتر «هری» در فیلم‌های هری پاتر، شخصیتی بی‌‌گناه و قهرمانانه بود اما زندگی واقعی و شخصی او چنین نبود و این جوان خوش‌آوازه نیز درگیر اعتیاد به الکل شد. دنیل ردکلیف در سال 2012 در طی مصاحبه‌ای که با مجله ShortList منتشر شد، درباره آثار منفی و مخرب مصرف الکل بر سلامتی و زندگی اجتماعی‌اش صحبت کرد و چگونگی ترک اعتیاد خود در سن 20 سالگی را توضیح داد. او حتی اعتراف کرد که پیش از بازی و رفتن به روی صحنه نیز الکل مصرف می‌کرد و در آن زمان نیز همبازی او گری اولدمن که خود نیز به الکل اعتیاد داشت، از راز اعتیاد دنیل باخبر بود.

او همچنین اعتراف کرد که در زمان هوشیاری و با وجود الکل، نخوردن آن کار بسیار دشواری است اما از پس آن برآمد و توانست اعتیاد خود را کنار بگذارد. یکی از درس‌های بزرگی که دنیل ردکلیف از این ماجرا آموخته، این است که انسان باید خودش بخواهد زندگی‌اش را نجات دهد و هوشیار باشد. او در یک مصاحبه درباره اعتیاد خود چنین گفت:

من باید مصرف الکل را کنار می‌گذاشتم. ترک الکل مرا با دنیایی پر از شادی و خوشحالی مواجه کرد. دنیایی که هرگز تصور نمی‌کردم، وجود خارجی داشته باشد.

این اظهارات، درس‌های مهمی هستند که همه ما می‌توانیم از زندگی دنیل ردکلیف بیاموزیم. درس‌ها و تجاربی که خود او برای آموختنش بهای سنگینی را پرداخت کرده است.

 

استیون کینگ | اعتیاد به مواد مخدر و الکل

سلبریتی های معتاد

استیون کینگ نویسنده معروف آثار و داستان‌های ترسناک دنیا نیز سال‌های بسیاری درگیر مصرف مواد مخدر و الکل بوده است. در سال 1987 خانواده و دوستان کینگ، متوجه اعتیادش می‌شوند و او را وادار به ترک می‌کنند. کینگ پس از این ماجرا در اواخر دهه 1980 مصرف الکل و مواد مخدر را به طور کامل کنار می‌گذارد. او در سال 2013 درباره اعتیاد خود به روزنامه The Guardian توضیحاتی را ارائه کرد و اعلام داشت که هرگز بابت گذشته‌اش شرمنده نبوده و نیست. وی در مصاحبه خود گفت:

در سازمان الکی‌های گمنام (AA) از روش‌های متعددی برای ترک اعتیاد استفاده می‌شد و یکی از آنها «قول دادن» بود. اکثر قول‌ها و وعده‌هایی که من در آن جلسات به خودم داده بودم، اکنون محقق شده‌اند و من امروز با معنای جدیدی از آزادی و خوشحالی در زندگی آشنا شده‌ام و همین برای من کافی است. با این حال من هرگز گذشته‌ام را فراموشی نمی‌کنم و از گفتن حقایق مربوط به گذشته شرمسار نیستم. گذشته‌ام بخشی از من است و بابت آن افسوس نمی‌خورم.

نکته جالبی که درباره زندگی و طرز فکر استیون کینگ وجود دارد این است که هیچگاه سعی نکرده گذشته خود را مخفی کند. او بر این باور است که گذشته‌اش، بخشی از استیون کینگ کنونی است و نیازی به مخفی کردن آن ندارد. این طرز تفکر بسیار قابل تامل است زیرا با فراموش نکردن گذشته، می‌توان درس‌هایی که از آن گرفتیم را همیشه به خاطر داشته باشیم و اشتباهاتمان را تکرار نکنیم. بیوگرافی کامل استیون کینگ را می‌توانید در این مقاله بخوانید.

 

رابین ویلیامز | اعتیاد به کوکائین و الکل

بازیگران معتاد

رابین ویلیامز هنرمند و کمدین معروف آمریکایی نیز در سال‌های اولیه ورود خود به سینما، درگیر مصرف کوکائین و الکل شد. اما زمانی که همکار او «جان بلوشی» در سال 1982 بر اثر مصرف بیش از حد کوکائین و هروئین، جان خود را از دست داد، رابین ویلیامز تصمیم جدی و قاطع خود را برای ترک اعتیاد گرفت. این بازیگر فقید، سال‌های بسیاری درگیر ترک مواد مخدر بود و تا زمان فوت یعنی سال 2014 نیز با این معضل دست و پنجه نرم می‌کرد. او این تلاش‌ها و مبارزات را بخشی از زندگی روزمره خود در نظر می‌گرفت و به آنها خو گرفته بود.

همچنین بخوانید :

متاسفانه اعتیاد و مصرف الکل تا زمان مرگ، همراه رابین ویلیامز بود و در سال‌های پایانی عمرش نیز به بیماری پارکینسون مبتلا شد. وی در سال 2014 دار فانی را وداع گفت و در سن 57 سالگی در گذشت. علت اصلی مرگ رابین ویلیامز اعتیاد به الکل و مواد مخدر نبوده است و برخی خبرگزاری‌ها اعلام کردند که او در ماه‌های آخر زندگی‌اش به افسردگی مبتلا بوده و به همین خاطر دست به خودکشی زده است.

 

مل گیبسون | اعتیاد به الکل

هنرپیشه های معتاد

همچنین بخوانید :

یکی دیگر از بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده ، مل گیبسون بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده مطرح آمریکایی است که در دوران جوانی خود، اعتیاد شدیدی به الکل داشته است. او در سال 2009 به دلیل رانندگی در هنگام مستی، توسط پلیس بازداشت شد. مل گیبسون پیش از این نیز در سال 2006 به دلیل رانندگی پرخطر و عدم هوشیاری، دستگیر شده بود و رفتارهای غیر متعارفی از خود نشان داده بود. پس از این ماجراها و چالش‌های بسیار، مل گیبسون تصمیم جدی خود را برای ترک مصرف الکل گرفت و به یک مرکز حرفه‌ای توانبخشی مراجعه کرد.

مل گیبسون در سال 2016 نیز در یک مصاحبه درباره اعتیاد خود صحبت کرد و از تجارب خود از اعتیاد، چنین گفت:

در زمینه اعتیاد تنها سه گزینه پیش روی ماست: «دیوانگی و جنون»، «مرگ و نابودی» یا «تصمیم به ترک کردن». من ترک کردن را به دو گزینه دیگر ترجیح دادم و به طور جدی تصمیم گرفتم که اعتیاد خود را برای همیشه کنار بگذارم.

 

رابرت داونی جونیور | اعتیاد به الکل، کوکائین و هروئین

هنرپیشه های معتاد

رابرت داونی جونیور بازیگر و خواننده محبوب آمریکایی است که طبق گفته خود، در سنین پایین و پیش از نوجوانی مصرف مواد مخدر را شروع کرد و از اوایل نوجوانی و جوانی، درگیر اعتیاد بوده است. او در اواخر دهه 1990 میلادی چندین مرتبه بازداشت شد و در اوایل سال 2000 نیز در اوج دوران مصرف الکل، کوکائین و هروئین بود و حتی و مدت زمانی را نیز در زندان کالیفرنیا، زندانی بود. پس از آزادی از زندان، تصمیم گرفت اعتیاد خود را کنار بگذارد و به همین دلیل در یک مرکز توانبخشی و ترک اعتیاد بستری شد.

رابرت دوانی جونیور سرانجام در سال 2002 اعلام کرد که اعتیاد خود را کنار گذاشته و اکنون در سلامتی کامل به سر می‌برد. پس از آن نیز فعالیت‌های هنری خود را مجددا از سر گرفت و در سال 2008 نیز با بازی در فیلم «مرد آهنی» توانست بسیار خوش بدرخشد و برنده جایزه ساترن بهترین بازیگر مرد شود.

 

بن افلک | اعتیاد به الکل

بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده اند

بن افلک هنرپیشه و کارگردان معروف آمریکایی نیز چندین سال درگیر اعتیاد به الکل بوده و دوران بسیار سختی را سپری کرده است. وی برای اولین بار در سال 2001 به یک مرکز توانبخشی و ترک اعتیاد مراجعه کرد و از اعتیاد خود به عنوان «مبارزه دشوار و مادام‌العمر» یاد کرد. او پس از گذراندن یک دوره سخت در نهایت توانست اعتیاد خود را ترک کند و به زندگی بازگردد. بن افلک در سال 2018 در یک مرکز توانبخشی و ترک اعتیاد اعلام کرد:

اگر اعتیاد دارید، کمک گرفتن و مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و توانبخشی، نشانه قدرت و شجاعت شماست، نه ضعف و شکست.

بن افلک در سال 1997 برای فیلمنامه فیلم «ویل هانتینگ خوب»، در سال 2012 برای فیلم «آرگو» و بازی به عنوان شخصیت «بتمن» جوایز مختلفی دریافت کرده است. او پس از ترک اعتیاد توانست مجددا در سینما فعالیت کند و از سال 2003 تا کنون نیز آثار ماندگار بسیاری را به عنوان بازیگر و کارگردان خلق کرده است.

 

بیلی جول | اعتیاد به الکل

سلبریتی های معتاد

بیلی جول خواننده و موزیسین مشهور و محبوب آمریکایی نیز اعتراف کرده است که در دوران جوانی اعتیاد شدیدی به الکل داشته و تا مرز نابودی و جنون پیش رفته است. این اعتیاد تا جایی پیش می‌رود که همکارش «التون جان» به او التماس می‌کند که اعتیادش را کنار بگذارد و در مراکز توانبخشی و ترک اعتیاد بستری شود. در اوایل سال 2011  التون جان در مصاحبه با مجله Rolling Stone گفت:

بیلی جول باید در مرکز توانبخشی بستری می‌شد، چون مصرف بی‌رویه الکل به بخشی از زندگی روزمره او تبدیل شده بود.

بیلی جول پس از بستری در یک مرکز توانبخشی، توانست اعتیاد خود به الکل را کنار گذاشته و به زندگی عادی خود بازگردد. او در سال 2013 در یک مصاحبه با مجله نیویورک تایمز درباره اعتیاد خود چنین گفت:

واقعا نمی‌دانم چرا اینقدر الکل مصرف می‌کردم. من عضو سازمان الکلی‌های گم‌نام نبودم و حتی در جلسات درمانی 12 قدم تا ترک اعتیاد نیز شرکت نمی‌کردم. چون معتقد بودن که اعتیاد ندارم. من فقط گاهی اوقات در مصرف الکل زیاده‌روی می‌کردم اما این کار دائمی نبود و تنها در برخی شرایط خاص مانند زمان طلاق از همسرم، این کار را انجام می‌دادم. اما با این وجود، این نوع مصرف الکل نیز نوعی اعتیاد است که به مرور زمان بدتر می‌شود. دقیقا مانند اتفاقی که برای من افتاد.

ما در این مطلب چند تن از بازیگران سینما که درگیر اعتیاد بوده اند را به شما معرفی کردیم. البته سلبریتی‌های زیادی وجود دارند که درگیر اعتیاد به مواد مخدر و الکل بوده‌اند و ما در این فهرست به بخش کوچکی از آنها اشاره کردیم. شما از اعتیاد کدام بازیگر باخبر بودید و از اعتیاد کدام هنرپیشه شوکه شدید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401