10 رستوران برتر جهان به انتخاب جهانگردان

بهترین رستوران جهان در سال 2020
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هرساله بهترین رستوران های جهان از جنبه‌های مختلف انتخاب می‌شوند. در این مطلب قصد داریم به 10 رستوران برتر جهان به انتخاب جهانگردان بپردازیم.

عوامل زیادی دست در دست هم می‌دهند تا یک وعده غذایی برای شما رؤیایی جلوه کند. اگر به لیست برترین رستوران های جهان نگاهی بیندازید، خواهید دید که اغلب آنها از یک سری اصول مشابه (فضا، مکان، نور، طعم، بو، طرز برخورد، موسیقی و…) برای تهیه و سرو غذا استفاده می‌کنند که هیجان مزه و طعم فقط بخشی از آن است. می‌توان گفت که رتبه‌بندی برترین رستوران های دنیا با میزان پایبندی به این اصول رابطه مستقیمی دارد. برای آشنایی با 10 رستوران برتر جهان به انتخاب جهانگردان با پلازا همراه باشید.

۵۰ رستوران برتر جهان

همچنین بخوانید :

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • 10 رستوران برتر جهان به انتخاب جهانگردان
  • رستوران TRB، پکن، چین
  • رستوران Epicure، پاریس، فرانسه
  • رستوران Villa Crespi، اورتا سان جیولیو، ایتالیا
  • رستوران Benazuza، کانکون، مکزیک
  • رستوران The Jane، آنتورپ، بلژیک
  • رستوران Le Brouillarta، سن-ژان-دو-لوز، فرانسه
  • رستوران David’s Kitchen، چیانگ مای، تایلند
  • رستوران El Celler de Can Roca، خیرونا، اسپانیا
  • رستوران Aramburu، بوئنوس آیرس، آرژانتین
  • رستوران Adam’s، بیرمنگام، انگلستان
 • کلام آخر

 


10 رستوران برتر جهان به انتخاب جهانگردان


در ادامه بهترین رستوران های جهان را معرفی می‌کنیم.

 

رستوران TRB، پکن، چین

بهترین رستوران جهان در سال 2019

بی‌شک یکی از مشهورترین رستوران‌های پکن، رستوران تی آر بی (مخفف رستوران معبد پکن) است. در این رستوران غذاهای مدرن اروپایی که سبک و سیاق فرانسوی دارند سرو می‌شود. گفته می‌شود معبد که رستوران در آن واقع‌شده، قدمتی چند صدساله دارد. این امر می‌تواند برای مشتریان به نوعی یک تیر و دو نشان باشد؛ آنها می‌توانند هم از غذای خوب لذت ببرند و هم فضای باستانی اطراف.

این رستوران توانست لقب بهترین رستوران جهان در سال 2019 از نگاه جهانگردان را از آن خود کند. امسال نیز با وجود شیوع ویروس کرونا همچنان برخی سایت‌ها رستوران TRB را بهترین رستوران جهان از نگاه مسافران می‌دانند.

 

رستوران Epicure، پاریس، فرانسه

بهترین رستوران جهان در سال 2020

قطعاً تا به امروز فیلم‌های فرانسوی بسیاری با مضمون آشپزی دیده‌اید که به احتمال زیاد مشهورترین و خاطره‌انگیزترین آنها انیمیشن «راتاتویی» است. فرانسه یکی از مدعیان در صنعت آشپزی (به خصوص آشپزی مدرن) به حساب می‌آید. بنابراین جای تعجب نیست که دو تا از رستوران‌هایش در لیست 10 رستوران برتر جهان قرار گرفته است.

این رستوران به لطف سرآشپز ماهرش یعنی اریک فرچون توانسته 3 ستاره میشلن را دریافت و حفظ کند. مردم و جهانگردان غذادوست بسیاری برای چشیدن دست‌پخت این سرآشپز بزرگ به این رستوران می‌آیند و در اکثر مواقع ناامید برنمی‌گردند.

 

رستوران Villa Crespi، اورتا سان جیولیو، ایتالیا

بهترین رستوران های جهان

یکی دیگر از برترین رستوران های جهان رستوران ویلا کرسپی است. ایتالیا نیز یکی دیگر از مدعیان عرصه آشپزی است که بارها امتحانش را در سراسر جهان با موفقیت پس داده است. در ایران نیز غذاهای ایتالیایی طرفداران زیاد و جایگاه بسیار بالایی دارند؛ به‌طوری‌که بعد از غذاهای سنتی و اصیل ایرانی، غذاهای ایتالیایی به مذاق ما ایرانی‌ها سازگارتر است.

سرآشپز آنتونیو کاناواچیوولو توانسته دو ستاره میشلن را از آن خود کند. در آشپزخانه سرآشپز آنتونیو غذاهای اروپایی که سبک مدرن دارند سرو می‌شود. او سعی دارد که در غذاهایش مزه سنت و مدرنیته در کنار هم قرار بگیرند و اغلب اوقات به دنبال خلق مزه‌های چالش‌برانگیز است.

 

رستوران Benazuza، کانکون، مکزیک

بهترین رستوران های دنیا

به احتمال ‌زیاد اولین فکر ما بعد از شنیدن اسم غذای مکزیکی، فلفل و تندی است. البته این فکر خیلی هم بیراه نیست؛ اما در این رستوران تعادل و هنر حرف اول را می‌زنند. رستوران بنازوزا خیلی زود به واسطه سرآشپز هنرمندش در لیست 10 رستوران برتر جهان قرار گرفت. این رستوران با خلق آثار هنری و خلاقانه شما را به وجد می‌آورد و بهترین قسمت این امر خوردنی بودن این آثار زیبا هستند. مکزیک مانند دیگر کشورهای آمریکای لاتین با رنگ و هنر آمیخته‌شده است؛ این امر را به راحتی می‌توان از غذاهایشان تشخیص داد.

 

رستوران The Jane، آنتورپ، بلژیک

بهترین رستوران جهان

رستوران جین در بلژیک تاکنون توانسته است دو ستاره میشلن را به دست آورد. معماری منحصربه‌فرد این رستوران در کنار غذاهای خلاقانه و دلپذیر هماهنگی بسیار خوبی را ایجاد می‌کنند. همین امر باعث می‌شود مشتریان تجربه لذت‌بخشی داشته باشند.

 

رستوران Le Brouillarta، سن-ژان-دو-لوز، فرانسه

برترین رستوران های جهان

بار دیگر فرانسه و برترین رستوران دنیا این بار با یک ستاره میشلن. این رستوران با داشتن مکان آرام و چشم‌نواز در کنار مزه خوب غذا تجربه لذت‌بخشی را خلق می‌کند. مانند دیگر رستوران های برتر جهان که در این لیست آمده، این رستوران نیز غذاهای مدرن اروپایی سرو می‌کند. مکان توریستی آن تاکنون مسافران زیادی را جذب کرده است.

 

رستوران David’s Kitchen، چیانگ مای، تایلند

برترین رستوران جهان

چهار سال متوالی است که این رستوران لقب رستوران برتر جهان از سوی مسافران را دریافت می‌کند. غذاهای رستوران دیوید با اینکه سعی در مدرن نشان دادن خود دارند، اما در عین حال سادگی را حفظ کردند. منظور این است که طراحی غذاهایش به گونه‌ای نیست که انگار از یک سیاره دیگری آمدند و ارتباط برقرار کردن با آنها سخت باشد. تجربه غذاهای تایلندی که به شیوه اروپایی طبخ می‌شوند بسیاری از مسافران را سر شوق می‌آورد.

 

رستوران El Celler de Can Roca، خیرونا، اسپانیا

برترین رستوران های دنیا

همان‌طور که از اسم آن پیداست، این رستوران نوعی کسب‌وکار خانوادگی است. امروز نیز سه برادر خانواده روکا وظیفه چرخاندن این رستوران را به عهده دارند. در کنار غذا و فضای خوب می‌توان حضور مؤثر در رسانه و همچنین استفاده از قدرت رسانه را عامل موفقیت این رستوران نیز دانست. ساخت مستند، برقراری ارتباط با مشتریان از طریق فضای مجازی، ساخت طعم‌های چالش‌برانگیز و خلاقانه و… ازجمله این عوامل هستند.

 

رستوران Aramburu، بوئنوس آیرس، آرژانتین

برترین رستوران دنیا

این رستوران نیز مانند دیگر رستوران های برتر جهان سعی کرده است غذاهای مدرن اروپایی که شکل و ظاهر مینیمال و مدرن دارند را در منو خود جای دهد. رستوران آمبورو به لطف مهارت عواملش و همچنین وفاداری مشتریانش توانست سال 2019 و 2020 یکی از 10 رستوران برتر جهان باشد.

 

رستوران Adam’s، بیرمنگام، انگلستان

۵۰ رستوران برتر جهان

و اما آخرین اسم در لیست رستوران برتر جهان تعلق می‌گیرد به رستوران آدامز در انگلستان. با اینکه غذاهای اصلی این رستوران زیبا و دل‌انگیز است، اما بیشتر با دسرهایش در فضای مجازی شناخته‌شده است. این رستوران تاکنون توانسته یک ستاره میشلن را از آن خود کند.

 


کلام آخر


هرسال سایت‌ها و مراکز مختلف لیست 50 رستوران برتر جهان را منتشر می‌کنند. متأسفانه امسال به علت شیوع ویروس کرونا اعلام بهترین رستوران جهان در سال 2020 به تعویق افتاد، ولی امیدواریم بعد از گذر از این جریان نتایج به زودی منتشر شوند.

رقابت در «تولید طعم‌های دلپذیر و جدید» همچنان در میان بهترین رستوران های دنیا وجود دارد، اما رقابت در «ایجاد یک تجربه خوب و به‌یادماندنی» به خصوص در سال‌های اخیر پررنگ‌تر شده است. لازم به ذکر است که رستوران‌های معرفی‌شده در این مقاله در عین شیک و مجلل بودن، مناسب شناخت فرهنگ و تمدن اصیل آن کشور نیستند؛ زیرا اغلب آنها به اسم مدرنیزه و تبعیت از اصول گفته‌شده بسیاری از جزئیات فرهنگی‌شان را نادیده می‌گیرند.

بهترین رستوران جهان در سال 2019

بنابراین می‌توان از این 10 رستوران برتر جهان بیشتر به عنوان یک تجربه دلپذیر در سفر یاد کرد تا شناخت غذا و فرهنگ آن جامعه. در این مقاله سعی شد به صورت مختصر و مفید به 10 رستوران برتر جهان به انتخاب جهانگردان بپردازیم. شما می‌توانید نظرات یا انتقاداتتان را با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید، خوشحال می‌شویم که به کامل شدن این مطلب کمک کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400