معروف ترین هنرمندانی که طلاق گرفته اند (ایرانی و خارجی)

عکس هنرمندانی که طلاق گرفتن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

امروزه مقوله طلاق در میان زوج‌ها بسیار رایج شده است و هنرمندان ایرانی یا خارجی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مطلب هنرمندانی که طلاق گرفته اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

در چند سال اخیر نرخ جدایی و طلاق، چه در ایران و چه خارج از ایران بسیار بالا رفته است و هر روزه شاهد خبرهای شوکه‌کننده طلاق افراد مشهور هستیم. البته این موضوع در زندگی مردم معمولی نیز بسیار زیاد اتفاق می‌افتد، اما طلاق افراد معروفی چون بازیگران، خواننده‌ها، فوتبالیست‌ها و سایر هنرمندان به دلیل شهرتشان، سر و صدای بیشتری دارد. در ایران و خارج از ایران، تعداد هنرمندانی که طلاق گرفته اند بسیار زیاد است و برخی از آنها نیز با حواشی و چالش‌های بسیاری از یکدیگر جدا شده‌اند.

عوامل بسیاری از جمله اختلاف فرهنگی، عدم تفاهم و از همه مهم‌تر مشکلات اقتصادی در این امر دخیل هستند. وضعیت مالی نابسامان یکی از دلایل اصلی طلاق است که این مشکل اغلب دلیل طلاق مردم عامه است. با این حال طلاق بنا به هر دلیلی اتفاق می‌افتد و به همین بهانه در این مقاله از پلازا معروف‌ترین هنرمندانی که طلاق گرفته اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


هنرمندان ایرانی که از هم طلاق گرفته اند


در این بخش هنرمندان و بازيگران طلاق گرفته سينمای ايران را به شما معرفی کرده و زندگی مشترک آنها را به صورت مختصر بررسی خواهیم کرد.

 

محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان

هنرمندانی که طلاق گرفته اند

محمدرضا شریفی‌نیا و آزیتا حاجیان جزء قدیمی‌ترین هنرمندانی که طلاق گرفته اند محسوب می‌شوند، اما در برخی مراسم‌ها و جشن‌های سینمایی مختلف در کنار یکدیگر و البته با همراهی فرزندانشان دیده شده‌اند. این دو بازیگر معروف در سال 1358 ازدواج کردند و دو فرزند دختر دارند. مهراوه و ملیکا شریفی‌نیا هر دو راه پدر و مادر خود را در پیش گرفتند و بازیگر شدند. این دو پس از چندین سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند و آزیتا حاجیان بعد از آن با محمد کریمی هراتی ازدواج کرد، اما شریفی‌نیا دیگر ازدواج نکرد و مجرد ماند.

 

مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی

بازيگران طلاق گرفته ايراني

مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی نیز زوج سینمایی دیگری هستند که به صورت ناگهانی از یکدیگر طلاق گرفتند. این دو در سال 1389 با یکدیگر ازدواج کردند و یکی از زوج‌های جذاب سینمایی بودند که علی‌الظاهر علاقه زیادی به یکدیگر داشتند. پست‌های اینستاگرامی آنها بسیار عاشقانه بود، اما در سال 1395 و در کمال ناباوری از هم جدا شدند و این جدایی در زمان خود یکی از طلاق‌های سینمایی جنجالی بود. مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی پس از طلاقشان ازدواج نکردند و هر دو همچنان مجرد هستند.

 

رامبد جوان و سحر دولتشاهی

بازیگرانی که از هم جدا شدند

رامبد جوان و سحر دولتشاهی نیز یکی دیگر از بازيگران طلاق گرفته ايرانی هستند که در کمال ناباوری از هم جدا شدند. این دو در سال 1387 ازدواج کردند و در سریال «مسافران» به کارگردانی رامبد جوان نیز در کنار یکدیگر همکاری کردند. آنها پس از 6 سال زندگی مشترک و در سال 1393 از یکدیگر طلاق گرفتند.

جالب است بدانید که سحر دولتشاهی، همسر دوم رامبد جوان بود. او در سال 1383 با ماندانا روحی ازدواج کرد و در سال 1387 نیز از یکدیگر طلاق گرفتند. رامبد جوان پس از جدایی از سحر دولتشاهی در سال 1395 با نگار جواهریان ازدواج کرد و به تازگی صاحب دختری به نام «نوردخت» شدند. اما سحر دولتشاهی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

 

هومن سیدی و آزاده صمدی

هنرمندانی که از هم جدا شدند

هومن سیدی و آزاده صمدی نیز در فهرست بازیگرانی که از هم جدا شدند قرار دارند و پس از چندین سال زندگی مشترک از یکدیگر طلاق گرفتند. این دو بازیگر معروف در سال 1385 ازدواج کردند و پس از آن نیز در سریال تلویزیونی «راه بی‌پایان» و در مقابل دوربین همایون اسعدیان به ایفای نقش پرداختند و با یکدیگر همکاری کردند. اما این زوج به صورت ناگهانی در سال 1392 از هم طلاق گرفتند و هومن سیدی یک سال بعد، مجددا ازدواج کرد و اکنون دختری به نام «نیل» دارد. اما آزاده صمدی مجرد باقی ماند و ازدواج نکرد.

 

فرزاد حسنی و آزاده نامداری

بازیگران مطلقه

از جمله مجریانی که طلاق گرفته اند نیز می‌توانیم به فرزاد حسنی و آزاده نامداری اشاره کنیم. این دو مجری معروف در سال 1392 ازدواج کردند و پس از یک سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. جدایی آنها یکی از جدایی‌های پر حاشیه و جنجالی بود که سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخت.

این دو مجری طبق گفته خودشان، اختلافات و مشکلات زیادی با یکدیگر داشتند و حتی آزاده نامداری با انتشار عکسی از صورت کبود خود، اعلام کرد که توسط فرزاد حسنی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. با این حال، آزاده نامداری در سال 1394 مجددا ازدواج کرد و دختری به نام «گندم» دارد. اما فرزاد حسنی هنوز ازدواج نکرده است.

 

فریبرز عرب نیا، آتنه فقیه نصیری و زنده یاد عسل بدیعی

هنرمندانی که طلاق گرفتن

فریبرز عرب‌نیا یکی از بازیگران توانمند سینما و تلویزیون است که در سریال «مختارنامه» بسیار خوش درخشید. این هنرمند معروف در ابتدا با آتنه فقیه نصیری ازدواج کرد و پس از چندین سال زندگی از یکدیگر طلاق گرفتند. جزئیاتی درباره ازدواج و علت طلاق این زوج توسط هیچ یک از آنها منتشر نشد و این جدایی در کمال آرامش و سکوت انجام شد.

آتنه فقیه نصیری پس از طلاق از فریبرز عرب‌نیا، ازدواج نکرده و هنوز مجرد است. اما فریبرز عرب‌نیا پس از آن با زنده یاد عسل بدیعی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج پسری به نام «جانیار» است. این دو هنرمند نیز پس از چندین سال از یکدیگر طلاق گرفتند و فریبرز عرب‌نیا بعد از آن دیگر ازدواج نکرد. مرحومه عسل بدیعی نیز در فروردین 92 و در سن 35 سالگی به علت مرگ مغزی درگذشت.

 

ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی

طلاق بازیگران ایرانی در سال 99

یکی دیگر از هنرمندانی که طلاق گرفتند و از یکدیگر جدا شده‌اند، ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی هستند که در دوران اولیه شهرت آناهیتا نعمتی به واسطه فیلم «هیوا» با یکدیگر آشنا شدند. ابوالفضل پورعرب در آن زمان در اوج شهرت و محبوبیت خود بود که با آناهیتا نعمتی ازدواج کرد. حاصل ازدواج این زوج، پسری به نام «رایکا» است. ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی نیز پس از چندین سال زندگی مشترک در سال 1390 از یکدیگر طلاق گرفتند و هیچکدام از آنها نیز تاکنون مجددا ازدواج نکرده است.

 

امین زندگانی و مینا لاکانی

عکس هنرمندانی که طلاق گرفتن

امین زندگانی و مینا لاکانی نیز در دسته بازیگران طلاق گرفته سینما قرار دارند که سال‌ها پیش از یکدیگر جدا شده‌اند. این زوج نیز درباره ازدواج و طلاق خود هیچگونه اخبار و اطلاعات خاصی منتشر نکردند و کاملا بی سر و صدا از یکدیگر جدا شدند. مینا لاکانی پس از طلاق خود مجددا ازدواج نکرد و در سال 1390 به آمریکا مهاجرت کرد. اما امین زندگانی پس از آن با بازیگر معروف سینما و تلویزیون، یعنی الیکا عبدالرزاقی ازدواج کرد که ظاهرا زندگی خوبی دارند و در برنامه‌های تلویزیونی متعدد نیز حضور پیدا می‌کنند و از ازدواج خود راضی هستند.

 

پیمان قاسم خانی و بهاره رهنما

بازیگرانی که از هم جدا شدن

پیمان قاسم‌خانی و بهاره رهنما نیز جزء هنرمندانی که طلاق گرفته اند به حساب می‌آیند و این طلاق به صورت کاملا دوستانه و مودبانه انجام شد. پیمان قاسم‌خانی نویسنده معروف طنز در سال 1370 با بهاره رهنما ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دختری به نام «پریا» است. این زوج پس از 14 سال زندگی مشترک در سال 1394 از یکدیگر جدا شدند که این طلاق نیز در فضای مجازی بسیار سر و صدا به راه انداخت و هواداران آنها را شوکه کرد.

این دو پس از طلاق با انتشار پستی در اینستاگرام، خبر جدایی‌شان را اعلام کرده و برای یکدیگر آرزوی خوشبختی کردند. بهاره رهنما پس از این جدایی در سال 1396 با امیرخسرو عباسی ازدواج کرد که عکس‌های ازدواج دوم او در فضای مجازی بسیار پر حاشیه شد. اما پیمان قاسم‌خانی تاکنون ازدواج نکرده و دخترشان پریا نیز برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرده است.

 

ناصر هاشمی و سیما تیرانداز

بازیگران طلاق گرفته ایرانی جدید

ناصر هاشمی و سیما تیرانداز نیز یکی دیگر از هنرمندانی که طلاق گرفته اند محسوب می‌شوند که سال‌ها از جدایی آنها می‌گذرد. این دو در تئاتر با یکدیگر آشنا شدند و در سال 1374 ازدواج کردند. اما این ازدواج دوام چندانی نداشت و این دو هنرمند در سال 1382 از یکدیگر طلاق گرفتند. آنها خبر طلاق خود را رسانه‌ای نکردند و اطلاعات زیادی از جدایی‌شان منتشر نشد. حتی خبر طلاق این زوج هنری، یک سال بعد در فضای مجازی انتشار یافت. سیما تیرانداز پس از گذشت چند سال با مجید جوزانی ازدواج کرد و پسری به نام «رایان» دارد، اما ناصر هاشمی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

 


هنرمندان خارجی که از هم جدا شده اند


در این بخش چندین مورد از هنرمندان خارجی که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند را به شما معرفی کرده و زندگی مشترک آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

برد پیت و آنجلینا جولی

اسامی بازیگرانی که از هم جدا شده اند

جدایی آنجلینا جولی و برد پیت در میان هنرمندانی که طلاق گرفته اند، سر و صدای زیادی را به همراه داشت. این دو بازیگر سرشناس و محبوب آمریکایی در هنگام بازی در فیلم «آقا و خانم اسمیت» با یکدیگر بیشتر آشنا شده و به تدریج به هم علاقه‌مند شدند. این دو در سال 2014 با یکدیگر ازدواج کردند و 3 فرزند اصلی و 3 فرزند خوانده دارند.

البته آنجلینا جولی و برد پیت پیش از رسمی کردن رابطه خود با یکدیگر زندگی می‌کردند و بچه‌دار شدند. این دو پس از دو سال زندگی مشترک در سال 2016 به طور ناگهانی و عجیب از هم جدا شدند و این خبر، هواداران آنها در سراسر دنیا را در شوک بزرگی فرو برد. آنجلینا جولی علت طلاق خود از برد پیت را آرامش فکری و روحی فرزندانش اعلام کرد. این دو هنرمند محبوب پس از طلاق از یکدیگر تاکنون ازدواج نکرده‌اند و هر دو مجرد هستند. برای خواندن بیوگرافی برد پیت می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

کریس پرت و آنا فاریس

هنرمندانی که طلاق گرفتند

از دیگر هنرمندانی که طلاق گرفته اند و جدایی جنجالی داشته‌اند نیز می‌توانیم به کریس پرت و آنا فاریس اشاره کنیم. این دو یکی از عشاق معروف هالیوود بودند و ظاهرا رابطه زناشویی بسیار خوبی با یکدیگر داشتند. این دو بازیگر محبوب در سال 2007 و هنگام فیلمبرداری فیلم کمدی «امشب منو ببر خونه» با یکدیگر آشنا شدند و دو سال بعد ازدواج کردند.

کریس پرت و آنا فاریس سه سال بعد نیز صاحب فرزندی به نام «جک» شدند و در رسانه‌ها و مراسم‌های مختلف نیز حضور پیدا می‌کردند و مرکز توجه پاپاراتزی‌ها بودند. اما این زوج خوشبخت در سال 2017 و در کمال ناباوری از یکدیگر جدا شدند. هیچکس خبر این جدایی را باور نمی‌کرد تا اینکه کریس پرت و آنا فاریس به صورت رسمی خبر طلاق خود را اعلام کردند و به اخبار داغ شایعات مختلف، پایان دادند.

 

لیدی گاگا و تیلور کینی

لیست بازیگرانی که از هم جدا شده اند

از دیگر هنرمندانی که طلاق گرفته اند نیز می‌توانیم به لیدی گاگا خواننده مشهور و همسر سابق او تیلور کینی، بازیگر محبوب آمریکایی اشاره کنیم. تیلور کینی تاثیر بسزایی در پیشرفت لیدی گاگا داشت و خود لیدی گاگا نیز در مصاحبه‌های مختلف به این موضوع اشاره کرده است. این زوج هنری در سال 2011 با یکدیگر ازدواج کردند و زندگی مشترک خوبی داشتند.

اما در سال 2016 تصمیم به جدایی گرفتند و طلاق خود را به صورت رسمی اعلام کردند. لیدی گاگا و تیلور کینی پس از طلاق، رابطه دوستانه خود را حفظ کرده و همچنان با یکدیگر در ارتباط هستند. لیدی گاگا همچنین در یک مصاحبه گفته است که آنها دوستان خوبی برای هم هستند و علیرغم جدایی هنوز هم یکدیگر را دوست دارند. بیوگرافی کامل لیدی گاگا را می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید.

 

چنینگ تیتوم و جینا دوان

هنرمندانی که طلاق گرفتند

چنینگ تیتوم و جینا دوان نیز یکی دیگر از هنرمندانی هستند که پس از چندین سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. چنینگ تیتوم هنرپیشه معروف و محبوب حال حاضر هالیوود است که طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. جینا دوان نیز بازیگر جذاب آمریکایی است که در سال 2006 و در زمان فیلمبرداری فیلم «Step Up» با یکدیگر آشنا شدند.

آنها پس از سه سال آشنایی، سرانجام در سال 2009 با یکدیگر ازدواج کردند. این زوج هنری به مدت 9 سال با یکدیگر زندگی کردند و ظاهرا همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه در سال 2018 خبر طلاق خود را به صورت رسمی اعلام کردند. خبر این طلاق نیز برای هواداران این دو هنرمند بسیار شوکه‌کننده بود. جینا دوان کمی بعد، مجددا ازدواج کرد، اما چنینگ تیتوم همچنان مجرد است و ازدواج نکرده است.

 

جانی دپ و امبر هرد

عکس هنرمندانی که طلاق گرفتن

از جنجالی‌ترین هنرمندانی که طلاق گرفته اند می‌توانیم به جانی دپ و امبر هرد اشاره کنیم که ماجراهای آنها در چند ماه اخیر بسیار خبرساز بوده است. جانی دپ پیش از ازدواج با امبر هرد در سال 1983 با همسر اول خود «لوری آن آلیسون» ازدواج کرد، اما این ازدواج دوام چندانی نداشت و این زوج پس از دو سال زندگی مشترک و در سال 1985 از یکدیگر جدا شدند. جانی دپ پس از این جدایی، سال‌های زیادی ازدواج نکرد، اما در این میان در سال 1998 خبر رابطه‌اش با «ونسا پارادی» مدل، خواننده و بازیگر معروف فرانسوی منتشر شد و این رابطه تا سال 2012 ادامه یافت.

جانی دپ سه سال پس از آن با امبر هرد هنرپیشه و مدل آمریکایی معروف ازدواج کرد و ظاهرا رابطه خوبی با یکدیگر داشتند، اما اختلافات آنها از سال 2017 به صورت علنی اعلام شد. امبر هرد از جانی دپ به دلیل ضرب و شتم، شکایت کرد و این شکایت شروع جنگ میان آنها شد و پس از آن هر دو شروع به افشاگری از حقایق پنهان زندگی خصوصی‌شان کردند. این دو جلسات متعددی در دادگاه حضور پیدا کردند و رای دادگاه این دو هنرمند به زودی اعلام خواهد شد. البته این دو همان سال 2017 از هم به صورت رسمی جدا شدند. بیوگرافی جانی دپ را می‌توانید در اینجا بخوانید.

 

مارک آنتونی و جنیفر لوپز

هنرمندانی که طلاق گرفتند

مارک آنتونی و جنیفر لوپز نیز در فهرست هنرمندانی که طلاق گرفته اند قرار می‌گیرند. آنها پس از چندین سال زندگی مشترک در کمال ناباوری از یکدیگر جدا شدند. مارک آنتونی خواننده معروف آمریکایی و جنیفر لوپز نیز بازیگر و خواننده مشهور آمریکایی در سال 2004 با یکدیگر ازدواج کردند و 2 فرزند (2 قلوی دختر و پسر) دارند و که در آن زمان یکی از زوج‌های محبوب و جذاب هالیوودی بودند. این دو نیز در سال 2014 و به صورت ناگهانی از یکدیگر طلاق گرفتند و خبر جدایی آنها در دنیا بسیار شوکه‌کننده و عجیب بود.

جالب است بدانید که جنیفر لوپز پیش از مارک آنتونی، دو ازدواج ناموفق دیگر نیز داشت. او در سال 1977 با «اوجانی نوآ» ازدواج کرد و پس از یک سال از هم جدا شدند و بعد از آن نیز در سال 2001 با «کریس جاد» ازدواج کرد، اما این ازدواج نیز دوام چندانی نداشت و در سال 2003 به جدایی ختم شد. جنیفر لوپز از سال 2019 با «الکس رودریگز» بازیکن معروف بیس‌بال نامزد کرده است، ولی هنوز ازدواج نکرده‌اند. اگر از طرفداران جنیفر لوپز هستید، می‌توانید بیوگرافی او را نیز در این مطلب بخوانید.

ما در این مقاله هنرمندانی که طلاق گرفته اند را به شما معرفی کردیم. بازیگران و هنرمندان ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که پس از چندین سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. برخی از آنها مجددا ازدواج کردند، اما برخی دیگر نیز مجرد ماندند. شما از جدایی کدام هنرمندانی که طلاق گرفته اند و در این فهرست معرفی شدند، باخبر بودید؟ لطفا نظرات خود را در بخش ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022