راهنمای خرید ساعت دیواری | قیمت ساعت دیواری در بازار ایران

جدیدترین مدل ساعت دیواری 2020
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای خانه‌ای زیبا به یک ساعت دیواری زیبا و کارآمد نیز نیاز دارید که برای داشتن مناسب‌ترین انتخاب می‌توانید از راهنمای خرید ساعت دیواری پلازا استفاده کنید.

ساعت دیواری را نیز باید همانند بقیه اجزای خانه خود با سلیقه و هماهنگ با سایر وسایل خانه انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از لحاظ طراحی داخلی منزل خود به دست آورید. علاوه بر شکل ساعت دیواری موارد مهم دیگری نیز هستند که برای انتخاب ساعت دیواری مناسب برای خانه خود باید به آنها توجه کنید. اگر می‌خواهید به روز باشید، می‌توانید از میان جدیدترین مدل ساعت دیواری 2020 یکی را انتخاب کنید. می‌توانید متناسب با دکور خانه خود، ساعت دیواری مدرن و شیک یا ساعت دیواری شبرنگ را انتخاب کرده و یا از ساعت دیواری سایز بزرگ استفاده کنید. برای انتخابی آگاهانه‌تر و ساده‌تر می‌توانید از راهنمای خرید ساعت دیواری پلازا استفاده کرده و با قیمت ساعت دیواری در بازار ایران نیز آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


نکاتی که قبل از خرید ساعت دیواری باید بدانید


ساعت دیواری یکی از اجزای مهم و کاربردی در طراحی داخلی خانه است که بسته به طرح و اندازه آن می‌تواند در نوع سبک خانه موثر باشد. قبل از خرید ساعت دیواری حتما از خود بپرسید که چه ویژگی‌هایی را برای آن در نظر دارید. پاسخ‌هایی با عنوان «خرید ساعت دیواری لوکس» یا «خرید ساعت دیواری شیک» نمی‌توانند به شما در انتخاب دقیق ساعت دیواری‌تان کمک کنند. هر چه دقیق‌تر پاسخ دهید انتخاب ساده‌تری نیز خواهید داشت. برای آشنایی با نکاتی که قبل از خرید ساعت دیواری باید بدانید با ما همراه شوید.

 

انواع ساعت دیواری

ساعت دیواری سایز بزرگ

می‌توانید از میان ساعت‌های دیواری، ساعت دیواری‌های مکانیکی که به کوک شدن نیاز دارند و یا ساعت‌های دیجیتالی را که بدون نیاز به کوک شدن و با باتری کار می‌کنند را انتخاب کنید. برای بعضی از مردم کوک کردن ساعت و صدای ایجاد شده از موتور آن واقعا لذت بخش است. این در حالی است که بعضی دیگر ترجیح می‌دهند که به جای کنترل دستی آن، ساعتی کاملا اتوماتیک داشته باشند. ساعت‌های مکانیکی مرتبا به تمیز کردن و روغن‌کاری نیاز دارند، ولی ساعت‌های دیجیتال به طور کلی نیازی به تعمیر نداشته و فقط با تعویض باتری به کار خود ادامه می‌دهند.

ساعت‌های مکانیکی متفاوت نحوه کوک کردن متفاوتی نیز دارند. بعضی از ساعت‌ها هر 14 و بعضی دیگر هر 7-8 روز یکبار به کوک شدن نیاز دارند علاوه بر این تعداد مکان‌های کوک هر ساعت نیز متفاوت است. بعضی‌ها از یک مکان کوک شده و بعضی دیگر برای کوک شدن از سه مکان متفاوت استفاده می‌کنند که هر یک برای کوک شدن قسمت و یا وظیفه متفاوتی از ساعت استفاده می‌شوند.

ساعت دیواری‌های کوارتز دقیق‌ترین نوع ساعت دیواری هستند که در آنها زمان توسط نوسان‌ساز کریستالی کوارتز تنظیم می‌شود. نوسان‌ساز کوارتز سیگنالی را در فرکانسی دقیق ایجاد کرده و عملکرد آن را بسیار دقیق می‌کند. یک نوسان ساز کوارتز ارزان ممکن است چند سال و نوع گرانتر آن ممکن است 20 سال عمر کند. از بهترین برند ساعت دیواری می‌توان به برند هوارد میلر، Bulova، سیکو و ریتم اشاره کرد.

 

اندازه و شکل ساعت دیواری

انتخاب ساعت دیواری

برای خرید ساعت دیواری علاوه بر نوع آن باید به اندازه و شکل هم توجه کنید. از میان ساعت دیواری دیجیتال و آنالوگ یک نوع را انتخاب کرده و در میان ساعت‌های آنالوگ، ساعت دیواری مدرن با عددهای امروزی یا رومی، مطابق با سلیقه خود یکی را بخرید. در کنار این مدل‌ها انواع دیگری از ساعت‌ها همچون ساعت‌های پاندول‌دار و ساعت‌های کوکو یا فاخته‌ای نیز در بازار به فروش می‌رسند.

ساعت دیواری عنصری تک بعدی و کاملا منحصر به طراحی نیست که بتوانید از خرید آن چشم‌پوشی کنید. داشتن ساعت دیواری مناسب‌ترین و ساده‌ترین راه برای آگاهی از زمان است. قبل از خرید ساعت دیواری باید اندازه، شکل و حتی مواد استفاده شده در ساخت قاب ظاهری آن را انتخاب کنید تا بتوانید طرحی متناسب و نزدیک با طراحی خانه خود را در ذهن بیاورید و بر اساس آن خرید کنید. ساعت دیواری چوبی، ساعت دیواری کلاسیک، ساعت دیواری آینه ای و ساعت دیواری برنز تنها چندین مدل از هزاران مدلی هستند که می‌توانید انتخاب کنید.

قبل از خرید ساعت دیواری مکان مناسب برای نصب آن را پیدا کرده و بر اساس آن اندازه ساعت را تعیین کنید. یک اتاق با طراحی ساده و فضای زیاد می‌تواند از یک ساعت دیواری بزرگ یا ساعتی با طراحی کلاسیک یا منحصربه‌فرد بهره ببرد. حتی می‌توانید درست مثل قاب عکس‌هایی که کنار هم روی دیوار نصب می‌کنید از چندین ساعت در کنار هم استفاده کنید. می‌توانید از یک ساعت بزرگ در مکانی مرکزی و ساعت‌هایی کوچکتر با رنگ یا ویژگی‌های مشابه یا حتی با زمان‌های متفاوت و متناسب با کشورهای مختلف در اطراف آن استفاده کنید.

 

رنگ ساعت دیواری

خرید ساعت دیواری

رنگ روشی عالی برای روشن‌تر کردن فضای خسته کننده است. اضافه کردن ساعت دیواری با رنگی گرم می‌تواند زیبایی فضای داخلی خانه شما را بهبود بخشد. توجه داشته باشید که یک ساعت ساده با رنگ خنثی می‌تواند همیشه برای یک خانه با طراحی رنگارنگ مناسب باشد. رنگ‌ها و الگوهای متضاد امروزه کاملا محبوب و مطابق با مد هستند و رنگ‌های سبز پسته‌ای و قرمز در میان رنگ‌های پرطرفدار برای ساعت‌های دیواری هستند.

 

صدا

ساعت دیواری‌های آرام گرد یا بی‌صدا از حرکتی با طراحی خاص استفاده می‌کنند تا صدای تیک تاک موجود در ساعت‌های دیواری را از بین ببرند. صدای تیک تاک در ساعت‌های دیواری سنتی ناشی از حرکت عقربه ثانیه گرد ساعت از یک ثانیه به ثانیه دیگر ایجاد می‌شود. گاهی اوقات می‌توانید این صدای تیک تاک را بشنوید یا حتی مواقعی نیز وجود دارد که مواد استفاده شده در ساخت دیوار باعث تقویت صدای آن می‌شوند. ساعت دیواری‌های آرام گرد یا بی‌صدا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حرکت از یک ثانیه به ثانیه دیگر را به چندین قسمت تقسیم کرده و عقربه ثانیه گرد را به صورت لحظه‌ای به جلو می‌برند. در این ساعت‌ها حرکت این عقربه بصورت حرکت از یک ثانیه به ثانیه دیگر نبوده و به صورت مداوم و پیوسته دیده می‌شود.

 

مکان نصب ساعت دیواری

طبق گفته اکثر طراحان داخلی، ساعت دیواری باید هم سطح چشم ما در حالت ایستاده باشد. مکانی که ساعت را در آن نصب می‌کنید باید مکانی باشد که از آنجا بتوانید زمان را بدون مانع و به راحتی بخوانید. با توجه به اینکه این روزها ساعت‌های بزرگ بسیاری در بازار موجود بوده و مورد توجه و استفاده بسیاری برای طراحی خانه خود قرار می‌گیرد، نصب آنها در ارتفاعی بالاتر روی دیوار هم می‌تواند باعث بزرگ‌تر نشان داده شدن خانه شود. البته به یاد داشته باشید که همیشه باید 9 اینچ میان سقف و ساعت دیواری‌تان فاصله بگذارید.

 


بهترین ساعت دیواری های بازار ایران


در این قسمت از مقاله چند نمونه از ساعت‌های زیبا و پرطرفدار موجود در بازار ایران از جمله بهترین ساعت دیواری چوبی، بهترین ساعت دیواری کلاسیک و ساعت دیواری لوتوس را به همراه قیمت آنها بررسی می‌کنیم.

 

ساعت دیواری لوتوس مدل دو طرفه

خرید ساعت دیواری

 • حدود قیمت: 200 هزار تومان

ساعت دیواری لوتوس مدل دو طرفه ابعادی برابر با 490x410x140 میلی‌متر داشته و وزن آن به 3 کیلوگرم می‌رسد. جنس قاب این ساعت از پلاستیک بوده و از نوع ساعت‌های کوارتز است. این ساعت دیواری دارای عقربه ثانیه شمار بوده و برای نمایش زمان از عقربه و اعداد مدرن و امروزی استفاده می‌کند. منبع انرژی ساعت دیواری لوتوس مدل دو طرفه باتری بوده و رنگ آن قهوه‌ای تیره است.

 

ساعت دیواری ثانیه سازان مدل کوکو B

ساعت دیواری جدید 99

 • حدود قیمت: 250 هزار تومان

ساعت دیواری ثانیه سازان مدل کوکو B ابعادی برابر با 650x306x150 میلی‌متر داشته و وزن آن به 1.8 کیلوگرم می‌رسد. جنس قاب این ساعت از پلاستیک بوده و قطر صفحه آن برابر با 13 سانتی متر است. عقربه‌های این ساعت شب تاب نبوده و دارای تاریخ شمار و آلارم نیست. این ساعت دیواری عقربه ثانیه شمار داشته و برای نمایش زمان از اعداد مدرن استفاده می‌کند. منبع انرژی ساعت دیواری ثانیه سازان مدل کوکو B باتری بوده و ساعت دارای پرنده کوکو و اعلام ساعت توسط کوکو است. علاوه بر این امکان تنظیم بلندی صدای پرنده نیز در این ساعت وجود دارد.

 

ساعت دیواری مدل Roman

بهترین مارک ساعت دیواری

 • حدود قیمت: 90 هزار تومان

ساعت دیواری مدل Roman ابعادی برابر با 1500x1500x5 میلی‌متر داشته و وزن آن به 1 کیلوگرم می‌رسد. ابن ساعت دیواری دارای ثانیه شمار بوده و برای نمایش ساعت از اعداد رومی و عقربه استفاده می‌کند. منبع انرژی ساعت دیواری مدل Roman باتری است.

 

ساعت دیواری پدیده شاپ مدل Harmony

راهنمای خرید ساعت دیواری

 • حدود قیمت:‌ 145 هزار تومان

ساعت دیواری پدیده شاپ مدل Harmony ابعادی برابر با 1200×1200 میلی‌متر داشته و وزن آن به 0.09 کیلوگرم می‌رسد. قطر صفحه این ساعت برابر با 120 سانتی متر بوده و برای نمایش زمان از عقربه استفاده می‌کند. انرژی این ساعت از باتری تامین شده و دارای شابلون نصب آسان جهت جلوگیری از دفرمه شدن ساعت روی دیوار بجای خط کش نصب است. چسبندگی بالا داشته و از فوم خودچسب بجای ام دی اف چسبی استفاده می‌کند. برای نصب آن می‌توانید از سی دی آموزش ویدیویی فارسی نصب و جابجایی ساعت استفاده کنید.

 

ساعت دیواری ژیوار کد ZH-801

شکل ساعت دیواری

 • حدود قیمت:‌ 220 هزار تومان

ساعت دیواری ژیوار کد ZH-801 ابعادی برابر با 600x600x40 میلی‌متر داشته و وزن آن به 3 کیلوگرم می‌رسد. جنس قاب این صفحه از MDF بوده و قطر آن به 60 سانتی متر می‌رسد. عقربه‌های این ساعت شب تاب نبوده و این ساعت دیواری برای نمایش زمان از اعداد رومی و عقربه استفاده می‌کند. منبع انرژی این ساعت دیواری باتری بوده و در رنگ‌های بژ، برنز، مشکی، نقره‌ای، نوک مدادی، طلایی و سفید صدفی قابل تهیه است.

 


جمع بندی


در این مقاله با بهترین ساعت دیواری ها در بازار ایران و قیمت آنها آشنا شدیم و نکات مهم در انتخاب بهترین ساعت دیواری را با هم بررسی کردیم. به نظر شما یک ساعت دیواری خوب دارای چه ویژگی‌هایی است؟ بهترین مارک ساعت دیواری از نظر شما چه مارک‌هایی را شامل می‌شوند؟  کدام یک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟ برای خرید ساعت دیواری چه پیشنهاداتی دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
Inna
.
25 شهریور 1400، 12:01
پاسخ
0
0
بسیار عالی و مفید درباره خرید ساعت دیواری
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402