راهنمای خرید تلویزیون منحنی + قیمت در بازار ایران

بهترین تلویزیون منحنی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اگر قصد خرید یک تلویزیون جدید دارید، تلویزیون منحنی می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد. با ما همراه باشید تا بتوانید راجع به این نوع تلویزیون اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تلویزیون‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که هر کدام از آن‌ها با تکنولوژی خاصی طراحی شده‌اند و امتیازها و نقاط ضعف خودشان را دارند. در این مطلب قصد داریم به نکاتی که باید قبل از خرید تلویزیون منحنی در ذهن داشته باشید بپردازیم و سپس چند عدد از تلویزیون‌های منحنی موجود در بازار ایران را به همراه قیمت حدودی‌شان به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین تلویزیون های منحنی / معایب تلویزیون منحنی

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


نکاتی که قبل از خرید تلویزیون خمیده باید بدانیم


بهتر است قبل از اینکه بخواهید تصمیم نهایی خود را راجع به خرید تلویزیون خمیده بگیرید، به نکات زیر توجه کنید تا با توجه به نیاز، ترجیح و بودجه مالی خود بهترین گزینه خرید را انتخاب کنید.

برخی از افراد فکر می‌کنند یکی از معایب تلویزیون منحنی این است که بازتاب نورهای ناخواسته منابع روشنایی مختلف و پنجره‌ها روی صفحه تلویزیون نقش می‌بندد. این موضوع برای همه پیش نمی آید، ولی بهتر است به این نکته فکر کنید که می‌خواهید تلویزیون خمیده را در کدام قسمت خانه قرار دهید. در واقع بهتر است هیچ نور اضافه‌ای روی صفحه تلویزیون نیفتد تا بازتابی هم پیش نیاید.

اگرچه تلویزیون های منحنی زیادی در بازار عرضه شده‌اند، اما می‌توان گفت تلویزیون‌های بزرگ‌تر مزایای بیشتری دارند. تلویزیون‌های 65 اینچ کیفیت خوبی دارند، اما بهترین کیفیت تصویر را تلویزیون های منحنی 70 اینچ ارائه می‌دهند.

بهترین تلویزیون منحنی

اگر قصد دارید تلویزیون منحنی را روی دیوار نصب کنید، باید بدانید که تصویر این تلویزیون‌ها روی دیوار خیلی خوب نیست؛ مگر اینکه دیوارتان هم منحنی باشد. نکته دیگری که باید در نصب تلویزیون خمیده مد نظر داشته باشید این است که آن را در سطح دید چشمان خود نصب کنید تا بتوانید از بهترین کیفیت تصویر لذت ببرید.

یکی از نکات دیگری که لازم است قبل از خرید این نوع تلویزیون‌ها بدانید این است که اگر می‌خواهید این تلویزیون را فقط برای یک نفر بخرید، خرید آن بی‌فایده است. تلویزیون های منحنی برای خانه‌هایی مناسب هستند که چندین نفر بخواهند به تماشای آن بنشینند. اگر فقط خودتان در خانه زندگی می‌کنید، خرید تلویزیون خمیده را به شما توصیه نمی‌کنیم.

 


مزایا و معایب تلویزیون منحنی


تلویزیون های منحنی نکات مثبت و منفی زیادی دارند که در این قسمت به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

مزایای تلویزیون خمیده

تجربه ای همه جانبه

تصویر منحنی این گونه تلویزیون‌ها باعث می‌شود زاویه دید شما فقط معطوف به تصویر تلویزیون باشد. به خصوص اگر وسط فضایی نشسته باشید که تلویزیون در آن قرار گرفته، نمایشگر خمیده تلویزیون باعث می‌شود فقط تصویر در معرض دیدتان باشد، نه موارد محیطی دیگر.

اگر تلویزیون منحنی شما به اندازه کافی بزرگ باشد، نمایشگر آن می‌تواند کل فضا را پر کند و شما را به گونه‌ای جذب کند که احساس کنید در فیلم حضور دارید. اگر در کنار تلویزیون خود یک سیستم صوتی بسیار خوب نیز بگذارید یا تلویزیونی تهیه کنید که بلندگوهای درونی خوبی داشته باشد، بهترین تجربه را از خرید یک تلویزیون خمیده خواهید داشت.

 

کنتراست بهتر

بر خلاف تلویزیون‌های مسطح که نور را در تمام سطح تصویر پخش می‌کنند، تلویزیون های منحنی می‌توانند نور نقطه‌های خاصی از صفحه را تقویت کنند و باعث افزایش کنتراست تصویر شوند. اگر باور ندارید، به یک فروشگاه لوازم الکترونیکی رفته و خودتان تفاوت تصویر این دو نوع تلویزیون را بررسی کنید.

تلویزیون خمیده

 

تجربه ای رضایت بخش

چشم‌های انسان به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که اشیا را به صورت سه بعدی ببینند، پس چرا از تکنولوژی امروزه استفاده نکنیم تا تصاویر نیز سه بعدی باشند؟ وقتی برای مدتی طولانی به تماشای تلویزیون‌های مسطح می‌نشینید، چشمانتان اذیت می‌شوند، اما تماشای طولانی‌مدت نمایشگرهای خمیده بسیار راحت‌تر خواهد بود.

 

عمق بیشتر

صفحه نمایشگر تلویزیون های خمیده به اندازه کافی بزرگ است، به همین دلیل تصویر ایجادشده در این تلویزیون‌ها به نظر سه بعدی می‌آید. از آن جایی که پیکسل‌های روی صفحه نمایش با یکدیگر بسیار متفاوت هستند، این طور به نظر می‌رسد که یک پیکسل دورتر از پیکسلی دیگر باشد. در ضمن بسیاری از تلویزیون‌های منحنی در قسمت‌های مختلف صفحه نمایش خود ویژگی تقویت کنتراست هم دارند. این ویژگی به منظور افزایش عمق تصویر به آن رنگ و وضوح می‌بخشد.

 

زاویه دید بهتر

مطمئنا همه افرادی که به تماشای تلویزیون می‌نشینند، نمی‌توانند در مرکز زاویه دید تصویر بنشینند. حتی اگر در گوشه زاویه دید نشسته باشید، تلویزیون های منحنی باعث می‌شوند که رنگ‌های مختلف تصویر را بسیار خوب ببینید. از آن جایی که وقتی کنار تلویزیون نشسته‌اید، لبه‌ها به سمت شما انحنا یافته‌اند، این موضوع باعث می‌شود لبه‌هایی که در زاویه دید شما نیستند هم قابل دیدن باشند. یکی دیگر از نکاتی که راجع به این نوع تلویزیون‌ها وجود دارد این است که انحنای کم موجود در صفحه نمایشگر آن‌ها باعث می‌شود در هر کجای اتاق که ایستاده باشید، بتوانید تصویر تلویزیون را به آسانی تماشا کنید.

قیمت تلویزیون خمیده سامسونگ

 

معایب تلویزیون منحنی

نیاز به فضای بیشتر

حالا که بیشتر تلویزیون‌ها بسیار نازک و مسطح هستند، تلویزیون‌های منحنی فضای زیادی را در خانه اشغال می‌کنند. مخصوصا اگر بخواهید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید، انحنای صفحه نمایشگر فضای زیادی از دیوار را اشغال می‌کند. نصب این تلویزیون‌ها روی دیوار، حالتی عجیب و غریب به فضای خانه می‌دهد.

 

انعکاس نور

اگر یک تلویزیون تخت را در زاویه مناسبی از خانه نصب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که بازتاب نور در صفحه نمایشگر آن هرگز پیش نمی‌آید، اما با خرید تلویزیون های منحنی هیچ‌وقت نمی‌توانید زاویه مناسبی پیدا کنید که بازتاب نور روی صفحه پیش نیاید. به شما توصیه می‌کنیم هنگام تماشای تلویزیون، تمام منابع نور موجود در خانه را خاموش کنید تا هیچ بازتابی اتفاق نیفتد.

 

ضرورت تلویزیون منحنی بزرگ

اگر تلویزیون شما خیلی کوچک باشد، احتمالا انحنای صفحه نمایش آن چنان قابل توجه نخواهد بود و در واقع ممکن است میدان دید کوچک‌تر از آن‌چه که در یک تلویزیون تخت مشاهده می‌شود به نظر برسد. برای تهیه یک تلویزیون خمیده بزرگ باید پول زیادی هزینه کنید. پس بهتر است قبل از تصمیم‌گیری و خرید این گونه تلویزیون‌ها به فروشگاه لوازم الکترونیکی سر بزنید و همه جوانب خرید را بررسی کنید. مطمئن باشید ارزشش را دارد!

مزایای تلویزیون خمیده

 


قیمت حدودی تلویزیون های خمیده در بازار ایران


در ادامه با چند عدد از بهترین تلویزیون های منحنی سامسونگ و قیمت حدودی آن‌ها در بازار ایران آشنا خواهید شد.

 

تلویزیون ال ای دی هوشمند خمیده سامسونگ مدل 55NU7950 سایز 55 اینچ

بهترین تلویزیون های منحنی

  • قیمت حدودی: 20,500,000 تومان

کمپانی سامسونگ، کمپانی پیشگام در تولید تلویزیون های خمیده است. یکی از محصولات خوب این کمپانی، تلویزیون ال ای دی هوشمند خمیده سامسونگ مدل 55NU7950 سایز 55 اینچ است. این تلویزیون دارای صفحه نمایش 55 اینچی است و از کیفیت تصویر 4K و اولترا اچ دی بهره می‌برد. این محصول دارای دو درگاه USB و رابط هوشمند است و صفحه نمایشگر آن LED است. از دیگر نکات مثبت این تلویزیون می‌توان به وجود HDR، اتصال بی سیم (WiFi) و بلوتوث اشاره کرد. این مدل تلویزیون ال ای دی هوشمند خمیده سامسونگ را می‌توان روی دیوار نصب کرد.

 

تلویزیون خمیده سامسونگ 55RU7300

بهترین تلویزیون منحنی

  • قیمت حدودی: 14,000,000 تومان

یکی دیگر از تلویزیون های منحنی سامسونگ، مدل RU7300 55 اینچ است. این تلویزیون نیز کیفیت 4K دارد. تکنولوژی صوتی آن نیز دالبی دیجیتال است. از امکانات ویژه آن می‌توان به این موارد اشاره کرد: سه ورودی HDMI و دو ورودی USB، قابلیت اتصال بی سیم و بلوتوث.

 

 تلویزیون ال ای دی هوشمند خمیده سامسونگ مدل 55N6950 سایز 55 اینچ

تلویزیون منحنی

  • قیمت حدودی: 18,000,000 تومان

این تلویزیون نیز یکی دیگر از محصولات خوب تولیدشده توسط شرکت سامسونگ است. این تلویزیون صفحه نمایش 55 اینچی دارد و از تکنولوژی صفحه LED بهره می‌برد. کیفیت تصویر آن Full HD است، ولی HDR ندارد. این محصول نیز دارای دو درگاه USB و رابط هوشمند است. تلویزیون N6950 را می‌توانید روی دیوار نصب کنید. این محصول قابلیت اتصال بی سیم هم دارد، اما اتصال از طریق بلوتوث برای آن وجود ندارد.

 

تلویزیون خمیده سامسونگ 65RU7300

معایب تلویزیون منحنی

  • قیمت حدودی: 22,000,000 تومان

تلویزیون منحنی سامسونگ RU7300، دارای صفحه نمایشگر 65 اینچی است. این تلویزیون از کیفیت تصویر 4K بهره می‌برد. تکنولوژی صوتی تعبیه‌شده برای آن، دالبی دیجیتال است. این محصول دارای سه ورودی HDMI و دو ورودی USB است. هم‌چنین می‌توانید این تلویزیون را به وای فای و بلوتوث متصل کنید.

همانطور که مطالعه کردید در این مطلب راجع به تلویزیون های خمیده صحبت کردیم. نظر شما راجع به این تکنولوژی چیست؟ آیا تجربه تماشای چنین تلویزیون‌هایی را داشته‌اید؟ خوشحال می‌شویم تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها