بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر ؛ از Warcraft 3 تا Rise of Nations

بهترین بازی های استراتژیک برای کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی‌های استراتژیک یکی از محبوب‌ترین ژانرها به شمار می‌روند. در این مقاله قصد داریم چند تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

بازی‌های استراتژیک به دلیل حجم نسبتا کمتر نسبت به سایر ژانرها و همچنین پتانسیل بالا برای داستانی جذاب انتخاب خوبی به شمار می‌روند و همین دلیل باعث شده که بخش بزرگی از کودکی ما را به خود اختصاص دهند. با پلازا باشید تا نگاهی به بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر داشته باشیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر


در ادامه 13 مورد از بهترین بازی های استراتژیک PC را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1. بازی Age of Wonders: Planetfall – سال 2019

بهترین بازی های استراتژیک تاریخ

هر کدام از بازی‌های Age of Wonders را انتخاب کنید اشتباه نکرده‌اید و اگر طرفدار بازی‌های علمی تخیلی نیستید، پس حتما Age of Wonders 3 را امتحان کنید. اما Age of Wonders: Planetfall است که همه ما را به وجد آورده است. این بازی در یک کهکشان قدیمی شروع می‌شود. شما باید با دیگر گروه‌های سیاره از آمازون‌های سوار بر دایناسورها گرفته تا حشرات غول‌پیکر بر سر فرمانروایی مبارزه کنید.

ساختمان امپراتوری نسبت به نسخه‌های قبلی خود بسیار پیشرفت کرده و از نظر ساختار و وضوح بهبود چشمگیری داشته است، اما تاکتیک‌های جنگی و انواع و اقسام نیروها تغییر آنچنانی نداشته‌اند. لیزرها را بر روی مارمولک‌های غول پیکر بچسبانید و قهرمانان خود را به شکل دلخواه خود بیارایید. این بازی ریزه‌کاری‌های بسیاری دارد که همگی به کیفیت آن می‌افزایند.

 

2. بازی Command & Conquer: Red Alert 2 سال 2000

بهترین بازی های استراتژیک تاریخ

اکثر عنوان‌های C&C وست وود خارق‌العاده هستند، اما Red Alert 2 دارای بهترین فعالیت‌ها، جالب‌ترین نیروها و نقشه‌های جذاب است. جناح‌های مختلف همگی منحصر به فرد هستند و شخصیت بیشتری نسبت به بازی اصلی دارند، مثل هشت‌پاهای شوروی و دلفین‌های متفقین. آنها همچنین تعادل خوبی بین واقعیت و فانتزی را در کات سین‌ها رعایت کرده‌اند. درست است که این بازی حالت شوخی و جک دارد، اما بسیار سرگرم‌کننده است.

 

3. بازی Starcraft: Wings of Liberty سال 2010

بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر

علاوه بر اینکه مهمترین بازی استراتژی رقابتی دهه گذشته است، Starcraft 2 نحوه ساخت یک کمپین سنتی RTS را یک تنه تغییر داد که این، سزاوار تمجید است. Heart of Swarm نمونه خوبی از این مورد است، اما نسخه انسان‌محور Wings of Liberty نقطه شروع این داستان بود؛ یک ماجراجویی مبتکرانه که در هر مرحله جنبه‌هایی از بازی را با هم مخلوط می‌کند. از سناریوهای دفاع زامبی گرفته تا سیارات که هر چند دقیقه یک بار سیل گدازه آنها را می‌پوشاند. در این بازی شما باید در حین پیشروی، عناصر اصلی Starcraft را یاد بگیرید.

 

4. بازی Warcraft 3 سال 2002

بهترین بازی های استراتژیک، بهترین بازی های استراتژیک تاریخ

امروزه Warcraft به عنوان مبدأ کل ژانر MBOA شناخته می‌شود. یک بازی استراتژیک مبتکرانه و نامجو که معنای استراتژیک را تغییر داد و توانست فانتزی را در دل ژانر استراتژیک بگنجاند. وجود پیشگام عناصر RPG در قالب قهرمانان با هیولاهای دوست‌داشتنی و شخصیت دهی به تک‌تک نیروها این بازی را از سایر بازی‌های استراتژیک جدا می‌کند. کمپین گسترده بازی هم که چیزی از یک رمان کامل کم ندارد و با پافشاری خود داستانی عمیق و چندبعدی ارائه می‌کند. همچنین با چند بار کلیک روی نیروها شوخی‌های جالبی می شنوید که در نوع خود منحصربه‌فرد هستند. حیف که نسخه بازسازی شده آن یعنی Warcraft 3 Reforged به خوبی نسخه اصلی نیست. به هر حال Warcraft 3 یکی از بهترین بازی های استراتژیک تاریخ محسوب می‌شود.

 

5. بازی Company of Heroes سال 2006

بهترین بازی های استراتژیک pc

Company of Heroes یکی دیگر از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر است. برخی از بازی‌ها سعی می‌کنند از جنبه عاطفی جنگی معاصر فاصله بگیرند؛ بازی Company of Heroes این‌گونه نیست. سبک این بازی خشن و وحشیانه است. شاید روش‌های آن کاملاً شبیه هالیوود است: مثل ضدهوایی گل‌آلود که صاف از دل فیلم Saving Private Ryan بیرون آمده است، اما نتیجه‌اش یکی از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر است که تاکنون ساخته شده و به بهترین شکل توانسته جدال تاکتیکی بین نیروهای جنگ جهانی دوم را به تصویر بکشد.

 

6. بازی Homeworld سال 1999

بهترین بازی های استراتژیک برای کامپیوتر

همچنین بخوانید :

از جنبه مکانیکی، Homeworld یک بازی استراتژیک سه بعدی فوق‌العاده است. از اولین بازی‌هایی که توانست با موفقیت ژانر استراتژیک-جنگی را از حالت یک‌بعدی جدا کند. فقط این نیست. این بازی یک پیروزی بزرگ در حوزه طراحی فضا و صداگذاری محسوب می‌شود، از موسیقی دلهره‌آور در مأموریت‌های اول تا صدای طبل‌ها وقتی کشتی‌ها شروع به ریختن آتش می‌کنند، همه و همه خبر از کیفیت بالای این عنوان می‌دهند. اگر سریال Battlestar Galactica را دوست داشتید، حتماً این بازی را امتحان کنید.

 

7. بازی Rise of Nations سال 2003

بازی های استراتژیک قدیمی

بازی Age of Empires این فرصت را به ما داد که بتوانیم قرن‌ها پیشرفت نظامی را در نبردهای نیم‌ساعته بگنجانیم، اما بازی Rise of Nations این کار را بهتر انجام می‌دهد و به نحو هوشمندانه‌ای عناصر مختلف بازی‌های استراتژیک را به خدمت می‌گیرد که به همین دلیل هم جزو بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر قرار گرفته است. شما به جای این که سربازان خود را در یک پایگاه مستقر کنید، برای گسترش مرزهای خود شهرهایی را در سرتاسر نقشه ایجاد می‌کنید. بازی‌های زیادی وجود ندارند که به شما اجازه دهند تانک را در مقابل تیر و کمان قرار دهید، اما در این بازی این کار ممکن است.

 

8. بازی Endless Legend سال 2014

بازی های استراتژیک تاریخی

بازی Endless Legend اثبات این است که شما برای ساخت یک بازی در ژانر 4X نیازی به قربانی کردن داستان ندارید. هر یک از جناح‌های این بازی ویژگی‌های نامتقارن و منحصر به فردی از خود بروز می‌دهند و این امر به همراه داستانی پر محتوا جذابیت این عنوان را دوچندان کرده است. به عنوان مثال، جناح «بروکن لردز» ارواح خون آشامی هستند که با موجودیت خود در حال جدالند و «نکروفاژ» که گروهی تشنه قدرت هستند و دیپلماسی برای آنها معنایی ندارد. سیزده جناح در این بازی وجود دارد و با وجود اکسپنشن‌های متنوع، این بازی در حوزه خود بی‌رقیب است.

 

9. بازی Third Age: Total War سال 2013

بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر

Third Age: Total War یکی دیگر از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر محسوب می‌شود. تا قبل از Total War: Warhammer، ما برای بدست آوردن فانتزی‌های Total War باید به مادهای مختلف رجوع می‌کردیم، اما با وجود مودهای خوب Third Age ارزشش را داشت. این بازی نوع دگرگون‌شده Medieval 2 است که عصر سوم سرزمین میانه (Middle earth) را شامل می شود؛ از جمله شهرها، نقاط دیدنی و همه هیولاها و اورک‌هایی که با آنها خاطره دارید. ارباب حلقه‌ها الهام مادهای زیادی بوده، اما این یکی از بهترین‌هاست.

 

10. بازی Sins of a Solar Empire سال 2008

بهترین بازی های استراتژیک تاریخ

بازی Sins of a Solar Empire یک بازی استراتژیک ‌با تمی فانتزی است که سعی در نشان دادن المان‌های جزئی از واقعیت دارد. این بازی در مورد امپراطوری‌هایی است که امروز شکل گرفته، قدرت می‌گیرند و تا شب نشده از هم می‌پاشند. البته جنگ و آتش‌سوزی تمام داستان نیست؛ دیپلماسی هم بخشی از آن است. اما بیشتر سفینه‌های فضایی غول‌پیکر و جنگ‌های فضایی و یاغی‌گری در آن حکم می‌کند.

 

11. بازی Warhammer 40,000: Dawn of War 2 سال 2004

بهترین بازی استراتژیک کامپیوتر

شاید بهتر بود نسخه اول این بازی را به عنوان یکی از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر معرفی کنیم؛ اما لطفی در راست-کلیک کردن و برنده شدن نیست. در نسخه دوم شما نیروهای کمتری را کنترل می‌کنید، ولی در عوض ‌تک‌تک نیروها توانایی‌های کشنده‌ای دارند. از آنها استفاده کنید و سفینه‌های دشمن را نابود سازید.

 

12. بازی Civilization IV سال 2005

بهترین بازی های استراتژیک pc

جنگ تنها یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شما را در این بازی استراتژی کلاسیک پیروز کند. دیپلماسی، برنده شدن در مسابقات فضایی و پیروزی‌های فرهنگی، همه گزینه‌های قابل قبولی هستند که می‌توانند شما را برنده کنند. قشنگی این بازی همین است: تنها یک راه درست و مناسب برای بازی کردن وجود ندارد. چه شما بخواهید یک فرد جنگ‌طلب باشید و چه یک دیپلمات، Civilization IV راه را برای شما باز گذاشته است.

 

13. بازی Age of Empires سال 1997

بهترین بازی های استراتژیک برای کامپیوتر

بازی Age of Empires یکی از بازی های استراتژیک قدیمی است که با چند اکسپنشن‌ مختلف توانسته از عصر پارینه سنگی تا دوره ماشین آلات را در قالب بازی به تصویر بکشد. شما در این بازی می‌توانید در نقش امپراطوری روم یا انگلستان و چندین و چند امپراطوری دیگر بازی کنید. کمپین این بازی بسیار قوی و پر محتواست و تا ساعت‌ها می‌تواند شما را سرگرم کند.

در این مقاله بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر را برای شما معرفی کردیم. هر یک از این بازی‌ها توانسته در جایگاه خود بسیار قوی ظاهر شود و رضایت طرفداران بسیاری را جلب کند. شما کدام یک از این بازی‌ها را تا به حال تجربه کرده‌اید؟ به نظر شما بهترین بازی های استراتژیک برای کامپیوتر کدام عناوین هستند؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید. ممنونیم که با پلازا همراه بودید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402