راهنمای خرید لاستیک خودرو + قیمت در بازار ایران

car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو کویر تایر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انسان اگر کفش نداشته باشد راه نمی‌رود، خودرو اگر تایر! اگر خودرویی با تایرهای فرسوده دارید و یا به هر دلیلی قصد دارید برای خودرو خود یک جفت تایر خریداری کنید، این راهنمای خرید لاستیک خودرو می‌تواند کمک بزرگی به شما کند.

همان طور که یک انسان نمی‌تواند بدون کفش‌های مناسب خوب راه برود، یک خودرو نیز نمی‌تواند بدون داشتن تایرهای مطمئن جاده پیمایی کند. خرید لاستیک ماشین از جهات مختلفی اهمیت زیادی دارد. امنیت یک خودرو تا حدود زیادی به لاستیک زیر آن بستگی دارد؛ یعنی اگر یک لاستیک مطمئن برای خودرو خود خریداری نکرده باشید، باید هر لحظه منتظر یک اتفاق ناگوار باشید! فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که شما نیاز دارید هنگام خرید یک لاستیک برای خودرو خود آنها را بدانید. اگر قصد خرید لاستیک ماشین دارید، این راهنمای خرید لاستیک خودرو می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو کویر تایر

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


نکات مهم در خرید لاستیک خودرو


car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو با کارت ملی

قبل از انتخاب یک لاستیک برای خودرو خود، باید مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک لاستیک مناسب را بدانید. شاید جالب باشد بدانید که نوع خرید لاستیک ماشین می‌تواند به خودرو شما، وزن خودرو شما، آب و هوای منطقه، نوع رانندگی شما و… بستگی داشته باشد. در ادامه این مطلب مهم‌ترین عواملی که می‌توانند در خرید لاستیک خودرو شما دخیل باشند را گردآوری کرده‌ایم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

در چه شرایط آب و هوایی رانندگی می کنید؟

car tire buying guide/ خرید لاستیک ماشین

این امر واضح است که اگر شما در شهر اهواز زندگی می‌کنید، باید انتخابتان با کسی که در شمال کشور زندگی می‌کند کاملا تفاوت داشته باشد. البته معمولا در طراحی و جنس تولید تایرها این مورد لحاظ می‌شود که تایر باید قابلیت تحمل دماهای بالا، آب و هوای بارانی، یخبندان و… را داشته باشد، اما انتخاب یک لاستیک مناسب با آب و هوای منطقه، به استفاده طولانی مدت‌تر شما از لاستیک خودرویتان منجر می‌شود.

انواع لاستیک‌هایی وجود دارند که برای تمام فصول مناسبند. این لاستیک‌ها دماهای پایین (نه در حد زیر صفر) و دماهای بالا (نه در حد جوش آوردن آب!) را می‌توانند تحمل کنند. به عبارت دیگر اگر در شهری زندگی می‌کنید که هر 4 فصل را در طول سال تجربه می‌کنید اما تعادلی نسبی در هر فصل وجود دارد، بهتر است از تایرهایی که مناسب برای تمام فصول هستند استفاده کنید. در ایران شهرهایی مثل شیراز، اصفهان و تهران چنین آب و هوایی دارند.

لاستیک‌های دیگری نیز وجود دارند که مخصوصا برای آب و هوای بسیار گرم و بسیار سرد طراحی می‌شوند. اگر در مناطق غالبا گرمسیر و یا غالبا سردسیر ایران زندگی می‌کنید، بهتر است بنا به پیشنهاد این راهنمای خرید لاستیک خودرو از لاستیک مناسب با آب و هوای غالب منطقه خود استفاده کنید.

 

در چه نوع جاده ای رانندگی می کنید؟

car tire buying guide/ خرید لاستیک ماشین

نوع جاده نیز از عوامل بسیار مهم در خرید لاستیک ماشین است. اگر شغل شما رانندگی تاکسی است، پس اکثرا در داخل شهر رانندگی می‌کنید و باید سعی کنید لاستیک‌هایی را انتخاب کنید که با ترمزهای متعدد شما مشکلی نداشته باشند و همچنین مصرف سوخت را تا حداقل کاهش دهند. اما اگر شغل شما ایجاب می‌کند که در بیرون از شهر و جاده‌های بزرگ راهی، طولانی مدت رانندگی کنید باید در خرید لاستیک ماشین خود به این موضوع توجه کنید که لاستیک خریداری شده باید سفرهای طولانی و داغ شدن را تحمل کند و همچنین لرزش‌های جاده را به خود جذب کند تا در طول سفر طولانی خود کمتر احساس ناراحتی کنید.

مورد نادری نیز وجود دارد. اگر اهل رانندگی آفرود و مناطق بیابانی و کوهستانی هستید، علاوه بر یک خودروی مناسب، باید از لاستیک‌های مخصوص این نوع رانندگی نیز استفاده کنید. این لاستیک‌ها معمولا دارای آج‌های بلند هستند و جنس بسیار سختی دارند. در هر صورت لاستیک‌های آفرود و بیابانی با لاستیک‌های معمولی درون شهری و بیرون شهری تفاوت‌های عمده‌ای دارند.

 

نوع رانندگی شما چگونه است؟

car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو

درست است؛ خرید لاستیک خودرو حتی به نوع رانندگی شما نیز بستگی دارد. افرادی وجود دارند که عاشق سرعت هستند! پای آن‌ها با پدال گاز بسیار آشناتر است تا پدال ترمز! گرچه رانندگی تند کاملا خطرناک بوده و پیشنهاد می‌شود به جای خرید لاستیک مناسب با این کار، نوع رانندگی خود را تغییر دهید. اما شاید شغل شما رانندگی ماشین‌های مسابقه‌ای باشد که در آن صورت بحث تفاوت دارد.

اگر (به هر دلیل!) باید خودرو خود را با سرعت بالا برانید، باید از لاستیک‌هایی استفاده کنید که توانایی کار کردن مداوم را داشته باشند و در مقابل داغ کردن مقاومت زیادی از خود نشان دهند. اگر اهل رانندگی آرام و با طمانینه هستید، بهتر است به معیارهای دیگر خرید لاستیک خودرو توجه بیشتری کنید.

 

خودرو شما چیست؟

car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو پراید

واضح است که نوع لاستیک، باید با نوع خودرو همخوانی داشته باشد. خودروهای سدان، شاسی بلند، کراس اوور و خودروهای سنگین، همه نوع تایر مخصوص به خود را دارند و باید در موقع خرید لاستیک خودرو به نوع خودروتان هم حتما توجه کنید.

 

سایز لاستیک مورد نیاز شما چقدر است؟

car tire buying guide/راهنمای خرید لاستیک خودرو

آخرین معیاری که در این راهنمای خرید لاستیک خودرو مطرح می‌شود، سایز لاستیک مدنظر ما است. برای خودروهای اسپرت و جوان‌پسندتر، لاستیک‌هایی که در اصطلاح خودمان به آن‌ها لاستیک پهن هم می‌گوییم کاربرد بیشتری دارند، اما اگر خودرو شما سبک و کوچک است و یا علاقه‌ای به ظاهر اسپرت خودرو ندارید، بهتر است از سایز معمولی تایرها خریداری کنید؛ چرا که لاستیک‌های پهن به دلیل افزایش سطح تماس با جاده، معمولا مصرف سوخت را نیز افزایش می‌دهند.

بر روی لاستیک معمولا اعداد و حروف زیادی درج می‌شود که هر کدام معنی و مفهوم خاص خود را دارد. در تصویر زیر متداول‌ترین حروف و اعداد درج شده بر روی لاستیک و معنی آنها را می‌بینید:

car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو آنلاین

 


راهنمای خرید لاستیک خودرو در ایران


تا اینجای کار با مهم‌ترین معیارهایی که شما برای انتخاب یک لاستیک باید رعایت کنید آشنا شدیم. در بخش دوم این راهنمای خرید لاستیک خودرو قصد داریم به پرفروش ترین‌ لاستیک‌های بازار ایران اشاره کنیم و مشخصات هرکدام را مرور کنیم. در کشور ما، لاستیک‌های وارداتی و تولید داخلی هر دو وجود دارند. شرکت‌های تولیدی بزرگی مثل کویر تایر، لاستیک یزد، لاستیک بارز و… در ایران وظیفه تولید لاستیک را بر عهده دارند. از جمله برندهای خارجی لاستیک موجود در بازار ایران هم می‌توان به هانکوک، رودستون، لوسینی، نکسن، فالکون و… اشاره کرد.

در ادامه قصد داریم به چند مورد از محصولات پرفروش در بازار ایران اشاره کنیم و به توضیح نکات مهمی مثل نحوه خرید لاستیک خودرو دولتی و آموزش خرید لاستیک خودرو اینترنتی و خرید لاستیک خودرو با کارت ملی بپردازیم. در قدم اول بهتر است با محبوب‌ترین انواع تایرهای موجود در بازار شروع کنیم.

 

لاستیک گلدستون مدل GS-2020

car tire buying guide/ راهنمای ثبت نام و خرید اینترنتی لاستیک خودرو

 • پهنا: 185
 • فاق: 65
 • اندازه رینگ: 15
 • قیمت: 500 هزار تومان
 • مناسب برای خودروهای پژو 206، پژو 405، پژو پارس، رنو ال 90 و سمند

لاستیک گلدستون مدل GS-2020 یکی از پرفروش‌ترین لاستیک‌های بازار ایران است که برای خودروهایی مثل پژو 206، پژو 405، پژو پارس، رنو ال 90 و سمند کاملا مناسب بوده و از همه مهم‌تر تولید داخلی است. شاخص سرعت این لاستیک H است (مناسب برای سرعت زیاد) و برای تمام فصل‌ها می‌توان از آن استفاده کرد. این تایر، از نوع تایرهای تیوپلس است. همچنین اگر قصد خرید لاستیک خودرو پراید را دارید، طبق نظر کاربران گلدستون GS-2020 برای پراید هم مناسب است.

 

لاستیک بارز P648 سایز 165/65R13

car tire buying guide/ خرید لاستیک خودرو بارز

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402