بهترین مسابقات استعدادیابی دنیا ؛ از گات تلنت تا جهان رقص

مسابقات استعدادیابی گات تلنت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا بهترین مسابقات استعدادیابی دنیا را مورد بررسی قرار داده و برایتان معرفی کنیم. پس اگر از طرفداران تلنت شو هستید، با پلازا همراه شوید.

مسابقات استعدادیابی باعث می‌شوند تا جهان با استعدادهای نهفته آشنا شده و آن افراد نیز به شهرت و پول بسیاری برسند. به عنوان مثال، سوزان بویل (Susan Boyle) پس از حضور در مسابقات استعدادیابی گات تلنت، به یک چهره بین‌المللی تبدیل شد. البته همه افراد اینقدر خوش شانس نبوده و بسیاری پس از به اتمام رسیدن این مسابقات به سرعت از یاد مردم می‌روند. با معرفی بهترین مسابقات استعدادیابی دنیا همراه پلازا باشید. همچنین در این مقاله می‌توانید با بهترین مسابقات خوانندگی آشنا شوید.

بهترین مسابقه استعداد یابی امریکا

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • بهترین مسابقات استعدادیابی دنیا
  • مسابقه استعدادیابی The Voice
  • مسابقه استعدادیابی گات تلنت آمریکا
  • مسابقه Britain’s Got Talent
  • مسابقه The X Factor
  • مسابقه Dancing with the Stars
  • مسابقه Last Comic Standing
  • مسابقه استعدادیابی Top Chef
  • مسابقه استعدادیابی Pop Idol
  • مسابقه World of Dance

 


بهترین مسابقات استعدادیابی دنیا


در این مقاله بهترین مسابقات استعدادیابی خارجی را برایتان معرفی می‌کنیم که طبق رأی هواداران رتبه‌بندی شده‌اند. پس اگر کنجکاو هستید تا بیشتر درباره لیست بهترین مسابقات استعدادیابی بدانید، تا انتها این مقاله را دنبال کنید.

 

مسابقه استعدادیابی The Voice

مسابقات استعدادیابی

The Voice یکی از مسابقات استعدادیابی آمریکا است و همانطور که از اسمش مشخص است، یک مسابقه استعداد یابی خوانندگی محسوب می‌شود. این تلنت شو از NBC پخش می‌شود و از بهار سال 2011 تاکنون 18 سری از این مسابقه برگزار شده است. هدف از این مسابقه، پیدا کردن استعداد خوانندگی اعم از خوانندگان آماتور، حرفه‌ای، تک‌خوان و یا گروهی است. افراد بالاتر از 13 سال نیز می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

The Voice از نظر خیلی‌ها بهترین مسابقه استعدادیابی امریکا بوده و برنده، 100،000 دلار آمریکا و یک قرارداد ضبط موسیقی دریافت می‌کند. در این مسابقه، چهار مربی وجود دارند که به نقد عملکرد هنرمندان می‌پردازند و تیم‌های منتخب خود را در طول فصل هدایت می‌کنند. مربیان همچنین برای پیروزی منتخبین خود با هم رقابت می‌کنند تا خود به عنوان مربی برنده آن فصل انتخاب شوند. همچنین در ژوئن سال 2020 اعلام شد که این مسابقه ادامه داشته و فصل نوزدهم آن پخش خواهد شد.

 

مسابقه استعدادیابی گات تلنت آمریکا

مسابقات استعدادیابی دنیا

مسابقات استعدادیابی گات تلنت یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین مسابقات استعدادیابی آمریکا بوده و کمتر کسی است که با این تلنت شو آشنایی نداشته باشد. بی‌شک می‌توان گفت که بهترین مسابقه استعدادیابی امریکا و البته از جذاب‌ترین مسابقات دنیا محسوب می‌شود. این تلنت شو به‌دنبال کشف استعدادهای درخشان در آمریکا است و یکی از تولیدکنندگان اصلی آن نیز سایمون کاول محسوب می‌شود. به همین دلیل خیلی‌ها این برنامه را با نام مسابقه استعداد یابی سایمون می‌شناسند.

همانند تلنت شو قبلی، America’s Got Talent نیز از شبکه تلویزیونی NBC پخش می‌شود و اولین سری آن در سال 2006 برگزار شد. پس از موفقیت فصل اول، تولید بعدی نیز در سال 2007 از سر گرفته شد. هر فصل به طور عمده در طول تابستان پخش شده و میزبان‌های مختلفی را در طول این سال‌ها داشته است. در حال حاضر، میزبان و مجری برنامه تری کروس است.

این برنامه شرکت‌کننده‌های مختلفی را از سراسر ایالات متحده و حتی خارج از کشور جذب می‌کند تا استعداد خود را نشان دهند. این استعدادها نیز عموما شامل آواز، رقص، اجرای کمدی، شعبده‌بازی، بدل‌کاری و ژانرهای دیگر می‌شوند. از زمان آغاز این برنامه، Got Talent در آمریکا کمک کرده است تا استعدادهای جدیدی کشف شوند. همچنین در سال 2013، کتابی با عنوان Inside AGT: Untold Stories of America Got Talent منتشر شد که شرح فصل‌ها، شرکت‌کنندگان در مسابقه، داوران و تکنیک‌های تولید نمایش را به همراه مصاحبه‌های مفصل با شرکت‌کنندگان در تمام فصول دربر داشت.

 

مسابقه Britain’s Got Talent

مسابقات استعدادیابی آمریکا

نسخه بریتانیایی Got Talent نیز برای کشور انگلستان بوده و یک مسابقه تلویزیونی کشف استعدادهای بریتانیایی است. این شو در سال 2007 به دنبال موفقیت America’s Got Talent آغاز شد. همه ساله شرکت‌کنندگان در هر سنی می‌توانند هر استعدادی که دارند را به نمایش بگذارند. در حال حاضر داوران این تلنت شو سایمون کاول، آماندا هولدن، آلیشا دیکسون و دیوید والیامز هستند. از جمله استعدادهای این مسابقات استعدادیابی شعبده بازی، نوازندگی، خوانندگی، اجرای کمدی و… است. تاکنون 13 سری از این مسابقه پخش شده است.

 

مسابقه The X Factor

بهترین مسابقه استعداد یابی امریکا

X Factor یکی دیگر از مسابقات استعدادیابی انگلیس است که برای یافتن استعداد خوانندگی برگزار می‌شود. در این تلنت شو نیز سایمون کاول در بین داوران قرار دارد و از سال 2004 تا 2018، 445 قسمت از پانزده سری آن پخش شد. این شو توسط کمپانی Fremantle’s Thames و Cowell Syco Entertainment تولید شده است. این تلت شو از ITV در انگلیس و در ویرجینیا یک در ایرلند پخش می‌شود. در 7 فوریه سال 2020 (18 بهمن 98) اعلام شد که این مسابقه در طول سال 2020 پخش نشده و در سال 2021 برگزار می‌گردد.

 

مسابقه Dancing with the Stars

مسابقه استعداد یابی خوانندگی

Dancing with the Stars از جمله مسابقات استعدادیابی آمریکا است و یک تلنت شو رقص آمریکایی محسوب می‌شود که برای اولین بار در سال 2005 در ABC به نمایش درآمد. این نسخه آمریکایی از سری مسابقات انگلیسی Strictly Come Dancing الهام گرفته است. تاکنون 28 فصل از این مسابقه برگزار شده و قرار است که بیست و نهمین فصل آن در پاییز 2020 به نمایش درآید.

قالب کلی مسابقه شامل یک چهره مشهور است که با یک رقصنده حرفه‌ای جفت می‌شود. هر یک از زوج‌ها رقص‌های از پیش تمرین شده‌ای را انجام می‌دهند و برای امتیازات داوران و آرای مخاطبان با دیگران به رقابت می‌پردازند. زوجی که کمترین امتیاز را در جمع امتیازات داوران و آراء مخاطبان کسب کند، هر هفته حذف می‌شود تا در نهایت فقط یک زوج قهرمان باقی بماند.

 

مسابقه Last Comic Standing

تلنت شو

Last Comic Standing یکی از مسابقات استعدادیابی آمریکا در NBC بود که از سال 2003 تا 2010 و سپس دوباره در سال 2014 و 2015 پخش شد. هدف از این تلنت شو، انتخاب کمدین از بین گروه بزرگی از کمدین‌ها بود. همچنین برنده، جایزه نقدی و یک ویژه برنامه تلویزیونی دریافت می‌کرد. این تلنت شو در سال‌های مختلف دارای قالب‌های متفاوتی بود. همچنین طنزهایی که از مرحله مقدماتی به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کنند، به دو گروه تقسیم می‌شوند. در فصل چهارم، 40 کمدین به دو گروه 20 نفری تقسیم شدند. این کمدین‌ها در تئاتر الکس در کالیفرنیا مقابل یکدیگر به رقابت پرداختند. سپس هیئت داوران و تهیه‌کنندگان نمایش، فینالیست‌هایی را انتخاب می‌کردند که به مرحله نهایی راه پیدا کنند. نکته جالب اینکه کل گروه در یک محل اقامتی با هم زندگی می‌کردند.

 

مسابقه استعدادیابی Top Chef

مسابقات استعدادیابی شعبده بازی

Top Chef یکی دیگر از بهترین مسابقات استعدادیابی آمریکا است که از سال 2006 به نمایش درآمد. در این تلنت شو، سرآشپزها در چالش‌های آشپزی با یکدیگر رقابت می‌کنند. آنها توسط یک هیئت آشپزهای حرفه‌ای داوری می‌شوند و در هر قسمت یک یا چند شرکت‌کننده از دور مسابقات حذف می‌شوند. این نمایش توسط Magical Elves Productions ساخته شده است.

در شروع هر فصل دوازده تا نوزده سرآشپز با هم رقابت می‌کنند و در طول فصل، در یک آپارتمان یا خانه مسکونی زندگی می‌کنند که دسترسی محدودی به ارتباطات خارجی داشته باشند. در هر قسمت، سرآشپزها در یک مسابقه سریع و یک چالش حذف شرکت کرده و برنده مسابقه Quickfire Challenge جایزه یا مزایای دیگری دارد. بازنده نیز همانطور که از نام این بازی برمی‌آید، از رقابت حذف می‌شود. در نهایت، دو یا سه سرآشپز باقی می‌مانند و هر فینالیست برای درست کردن یک وعده غذایی کامل به چالش کشیده می‌شود. سپس سرآشپزی که بهترین وعده غذایی مورد توجه داوران را درست کند، «سرآشپز برتر» فصل اعلام می‌شود.

 

مسابقه استعدادیابی Pop Idol

مسابقات استعدادیابی خارجی

Pop Idol یکی از مسابقات استعدادیابی موسیقی انگلیس است که توسط سایمون فولر ساخته و از سال 2001 تا 2003 در ITV اجرا شد. هدف از این نمایش انتخاب بهترین خواننده جوان و جدید پاپ در انگلیس بر اساس آرای بینندگان بود. در کل 2 سری از این تلنت شو پخش شد، یکی در 2001-2002 و دومی در سال 2003. پس از آنکه مسابقه استعدادیابی سایمون كاول با نام X Factor در انگلستان در آوریل 2004 برگزار شد، مسابقه استعدادیابی Pop Idol دیگر ادامه پیدا نکرد.

 

مسابقه World of Dance

مسابقات استعدادیابی گات تلنت

World of Dance از جمله بهترین مسابقات استعدادیابی آمریکا است که توسط جنیفر لوپز تهیه شده است. دو فصل اول به میزبانی جینا دوان برگزار شد، ولی فصل سوم شاهد تغییر در میزبان بود؛ زیرا اسکات ایوانز میزبان آن فصل و فصل چهارم بود. این تلنت شو شامل مدل‌های مختلف رقص اعم از انفرادی و گروهی بوده و هر سبکی از رقص را شامل می‌شود. در این مسابقه، رقصندگان برای جایزه بزرگ یک میلیون دلاری با هم رقابت می‌کنند. داوطلبان همچنین توسط داوران مشهور یعنی جنیفر لوپز، نی-یو و درک هاف بررسی شده و امتیاز می‌گیرند.

این مسابقه با همکاری برند مشهور رقص جهانی، World of Dance ساخته شده است که در بیش از 25 کشور جهان مسابقات و رویدادهای رقص برگزار می‌کنند. از جمله این مکان‌ها ایالات متحده، اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا است. این مسابقه در NBC برای اولین بار در سال 2017 نمایش داده شد. همچنین برای فصل سوم در ماه مه 2018 تمدید شد که در 26 فوریه 2019 نمایش داده شد. فصل چهارم این مسابقه از تاریخ 26 مه 2020 (6 خرداد 99) آغاز شده است.

در این مقاله به بررسی بهترین مسابقات استعدادیابی دنیا پرداختیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. همچنین اگر این تلنت شوها را دیده‌اید، نظرات خود را برای ما بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
محمد
.
21 شهریور 1401، 09:47
پاسخ
0
0
به نظر من بهتره اسم این مقاله رو بزاریم بهترین مسابقه های استعداد یابی آمریکا ، انگلیس چون کلا برای همین دوتا کشوره
avatar
MOHSEN XRA
.
02 آبان 1399، 16:53
پاسخ
0
1
بهترین مسابقه استعداد یابی جهان امریکا گات تلنت هست. و عصر جدید ازش اسکی رفته.
avatar
حسین
.
16 شهریور 1399، 23:58
پاسخ
0
0
بهترین مسابقه استعداد یابی امریکا آمریکن گات تلنت هست. واقعا استعدادهای بی نظیری پیدا میشه تو این مسابقات
avatar
فرشید
.
16 شهریور 1399، 22:34
پاسخ
0
1
بهترین مسابقه استعداد یابی امریکا داره که همه دنیا ازش تلقین میکنن. همین عصر جدید هم یه تقلید از این برنامست
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402