اولین تیزر فیلم خورشید مجید مجیدی برای جشنواره ونیز منتشر شد!

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم خورشید مجید مجیدی به عنوان نماینده ایران به جشنواره فیلم ونیز راه پیدا کرد. این فیلم تازه‌ترین اثر مجید مجیدی است که مصائب کودکان کار را روایت می‌کند.

فیلم خورشید مجید مجیدی یکی از فیلم‌های منتخب برای شرکت در جشنواره فیلم ونیز است که در کنار 17 فیلم دیگر برای دستیابی به جایزه شیر طلایی به رقابت می‌پردازد. فهرست هفتاد و هفتمین دوره جشنواره فیلم ونیز به تازگی تکمیل شد و فیلم ایرانی خورشید نیز توسط عوامل برگزار کننده این جشنواره بزرگ برای شرکت در آن انتخاب شده است.

18 کشور مختلف از جمله آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، جمهوری آذربایجان، لهستان و غیره در بخش رقابتی این فستیوال بزرگ برای دریافت جایزه شیر طلایی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در ادامه می‌توانید تیزر فیلم خورشید مجید مجیدی را مشاهده کنید.

فیلم خورشید مجید مجیدی در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر نیز برنده جوایز بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین طراحی صحنه شد و بسیار خوش درخشید. اما فیلم خورشید این بار در سطح بین‌المللی حضور دارد و در بخش رقابتی فیلم‌های جشنواره ونیز با رقبای قدرتمندی از کشورهای دیگر به رقابت می‌پردازد.

جشنواره فیلم ونیز کار خود را به مدت 10 روز و از تاریخ چهارشنبه 12 شهریور 99 به طور رسمی آغاز خواهد کرد و فیلم خورشید مجید مجیدی نیز در این فستیوال بزرگ حضور خواهد داشت. در دوره گذشته این جشنواره، جایزه شیر طلایی به فیلم جوکر اهدا شد، اما باید ببینیم این جایزه ارزشمند، امسال نصیب کدام فیلم می‌شود.

فیلم خورشید مجید مجیدی

فیلم ایرانی خورشید یا Sun Children حول محور زندگی کودکان کار و مشکلات آنها می‌چرخد و بازیگران مطرحی چون علی نصیریان، جواد عزتی و طناز طباطبایی نیز در آن حضور دارند. این فیلم در جشنواره فیلم فجر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و منتقدان مواجه شد و توانست سه جایزه مهم را از آن خود کند.

جالب است بدانید که در جشنواره فیلم ونیز امسال، حضور کارگردانان زن از سال‌های گذشته پررنگ‌تر بوده و از میان 18 فیلم منتخب این جشنواره، 8 فیلم آن متعلق به کارگردانان زن است. به نظر می‌رسد رقابت جشنواره فیلم 2020 ونیز از سال‌های پیش کمی دشوارتر باشد، اما شانس مجید مجیدی نیز برای دریافت جایزه شیر طلایی این فستیوال کم نیست.

سخن پایانی

مسائل مربوط به کودکان کار یکی از دغدغه‌های قدیمی برای فیلم‌سازان ایرانی بوده است. با حضور بازیگرانی همچون علی نصیریان و جواد عزتی به نظر می‌رسد با فیلم جالبی روبرو باشیم. امیدواریم خورشید بتواند در جشنواره فیلم ونیز موفق ظاهر شود. فیلم خورشید نظر شما در خصوص فیلم خورشید مجید مجیدی چیست؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022