برندگان مسابقه عکاسی مینیمال 2020 + گالری عکس های برگزیده

برندگان مسابقه عکاسی مینیمال 2020
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

مسابقه عکاسی مینیمال 2020 به کوشش مجله «سیاه‌وسفید مینیمالیست» برای دومین سال برگزار شد و برندگان سال 2020 در گروه‌های مختلف اعلام شدند.

مسابقه عکاسی مینیمال 2020 برگزار شد. برای این مسابقه بیش از 4200 عکس از 41 کشور در 12 گروه از جمله عکاسی خیابانی، ویرایش عکس، عکس‌های مفهومی و هوایی ارسال شده است. جورج بایرن عکاس استرالیایی عنوان «عکاس مینیمالیستی سال» را برای مجموعه عکس‌های خود به نام «Exit Vision» کسب کرد؛ هرچند که دو عکس وی به ترتیب در دسته‌های انتزاعی و هنرهای زیبا در جایگاه دوم قرار گرفتند.

مسابقه عکاسی مینیمال 2020

میلاد صفابخش، بنیانگذار و مدیر مسابقه عکاسی مینیمال گفت:

به عنوان یک رویکرد در عکاسی، مینیمالیسم یا عکاسی مینیمالیستی توسط عکاسان در تمامی ژانرها قابل استفاده است. مهم نیست که عکاس پرتره، معماری، منظره و غیره باشید، چون تا زمانی که نگاه مینیمالیستی به اطرافتان داشته باشید عکس‌های مینیمالیستی همیشه گزینه‌ای مناسب هستند.

عکس‌های مقام‌های اول، دوم و سوم مسابقه عکاسی مینیمال 2020 در هر گروه در کتابی منتشر می‌شوند و هنگام بازگشایی گالری مینیمال برلین به نمایش گذاشته خواهند شد.

 

گالری عکس های برگزیده در هر گروه

گروه عکس های انتزاعی مسابقه عکاسی مینیمال 2020

سبک انتزاعی در عکاسی

نفر اول: استانیسلاس آگریس، عکاس و موسیقی‌دان فرانسوی

وی گفته است:

من اهل حومه پاریس هستم؛ بنابراین بخشی از کارهای عکاسی من این است که روی اشکال هندسی، الگوها و رنگ‌های پالتی محیط شهری و روزانه تمرکز کنم. هدف من این است که گاهی تصویری انتزاعی از رنگ‌های سیر ارائه کنم و بدین ترتیب یک اثر هنری ایجاد کنم که فرم و ماده در آن جلوه کند. عکاسی به من اجازه می‌دهد تا چشمانم را به روی جهان و مکان‌هایی که روزمره در آن‌ها هستم یا گذر می‌کنم، باز نگه دارم. فکر می‌کنم برای عکاسی معماری یا هر نوع عکاسی دیگرم (منظره و عکاسی خیابانی)، دنیای اصلی مینیمالیستی و گرافیکی است. تلاش برای یافتن خطوط ساده، منحنی‌ها و بازی با پیش زمینه و پس‌زمینه برای ایجاد اشکال جدید واقعاً برای من اهمیت دارد.

 

نفر دوم: جورج بایرن

او درباره این عکس گفته است:

این تصویر از یک سری عکس من به نام Exit Vision است. این عکس یک کولاژ است که از عناصر مکان‌های مختلف ساخته شده است. عکس‌ها بر روی فیلم با فرمت متوسط گرفته شده است. برای این سری من در دنیای پیرامونم، به دنبال رنگ‌ها و فرم‌ها می‌گردم و بعد سعی می‌کنم دوباره آن‌ها را بسازم و تصویری جدید را بازسازی کنم. این عکس‌ها در فرآیند مونتاژ یا کولاژ، به همان اندازه که بصری هستند خلاقانه‌اند.

 

نفر سوم: لزلی مک‌گروگر

در این عکس تپه‌های قایق بادبانی قدیمی در حال استراحت در حوضچه‌ای خشک، داستان هر سفری است که در جریان آب، امواج و آوارها داشته‌اند. الگوی خاطرات انباشته شده که با رنگ‌های خرد شده و لکه‌های زنگ زده نوشته شده است، خود نه تنها پایان اقیانوس، بلکه پایان نویسنده و کاتب ماجراهای آنها است. این قایق‌ها در پایان زندگی خود در اقیانوس از قایقی دیگر در ساحل غربی فرانسه عکس گرفته شده‌اند. عکس‌های اقیانوس نیز در نزدیکی همان آب‌هایی است که این قایق‌ها روزی در آن‌ها به سفرهای دریایی رفته‌اند.

 

گروه عکس های هوایی مسابقه عکاسی مینیمال 2020

نفر اول: روبرتو کورینالدسی

عکاسی هوایی

نام این عکس «روی دریا» است.

 

نفر دوم: مارسین گیبا

عکاسی هوایی

این عکس‌ها از سری عکس‌های «انسان بر روی زمین» هستند و فرم‌هایی را نشان می‌دهند که از زاویه دید معمول ما قابل مشاهده نیستند.

 

نفر سوم: کوین کرافگارتنر

عکاسی هوایی

حوضچه های تبخیر نمک که به آن‌ها «سالترن» نیز می‌گویند، استخرهای مصنوعی کم‌عمقی هستند که برای استخراج نمک از آب دریا طراحی شده‌اند. برای تهیه این نمک دریایی، بسیاری از شرکت‌ها در استرالیا از روشی به نام «تبخیر خورشیدی» استفاده می‌کنند.

 

گروه معماری مسابقه عکاسی مینیمال 2020

نفر اول: دو کولکارنی

عکاسی معماری

این عکاس خانه‌های رهاشده در کانادا را به تصویر کشیده است.

 

نفر دوم: جان کوزموپولوس

عکاسی معماری

وی خانه‌های خلیج را هنگام طلوع خورشید و گرم شدن خانه‌های چوبی و صخره‌های سنگی را هدف عکاسی خود برای این گروه قرار داده است.

 

نفر سوم: ریچارد جانسون

عکاسی معماری

این عکاس اهل تورنتو کانادا از سال 2007 تا 2020 توجه خود را به مسافران در برف و سازه‌های جالبی که اختراع می‌کنند معطوف کرده و تنوع موجود در این نوع معماری را نشان داده است.

 

گروه عکاسی در شب مسابقه عکاسی مینیمال 2020

نفر اول: ریچل وارن

عکاسی در شب

او این عکس‌ها را در زمستان و شب‌هنگام گرفته است. به نظر او پایان زمستان بهترین زمان برای عکاسی از گیاهانی است که به خواب فرو رفته‌اند.

 

نفر دوم: بنجامین بریونس گرندی

عکاسی در شب

این سری عکس‌ها در مورد روشی غیرمعمول برای دیدن طبیعت در شب است که توسط ستاره‌ها و نور مصنوعی روشن می‌شود. نور مصنوعی که به شکلی هوشمندانه مورد استفاده قرار گرفته، در منظره دخالت می‌کند و باعث می‌شود مانند صحنه تئاتری باشد که یک میلیون سال است بازی طبیعت در آن انجام می‌شود.

 

نفر سوم: سویی سینگ ونسنت لیم

عکاسی در شب

آیا در این عکس رقصیدن درختان با ستاره‌ها را احساس می‌کنید؟ من می‌توانم درختان حرا که به نام درختان رقص معروفند را با عشق در آغوش گرفته و تمام طول شب با آسمان پر از ستاره‌های رنگارنگ با آن‌ها تانگو برقصم. راه شیری مشغول تماشا بود و من از زیبایی‌ای که می‌دیدم حیرت کردم.

 

گروه عکاسی پرتره مسابقه عکاسی مینیمال 2020

نفر اول: ویکی مارتین

عکاسی پرتره

سری عکس‌های «خویشتن» از ضرب‌المثل «چشم‌ها پنجره روح هستند» الهام گرفته است و تمایل دارد نیاز به دیدن چشم در یک پرتره را به چالش بکشد. مقصود عکاس در هر پرتره ایجاد شخصیت، روایت و تشویق همدلی بدون درک بصری چشم‌ها است.

 

نفر دوم: تیم فرانکو

عکاسی پرتره

این عکس‌ها از جامعه جدید موج‌سواران در کره جنوبی گرفته شده است.

 

نفر سوم: کارولین شنایدر

عکاسی پرتره

این عکس‌ها که بین سال‌های 2010 تا 2018 گرفته شده‌اند، تمرکز هنری عکاس بر روی پرتره با حسی وسیع را به نمایش می‌گذارند. او همیشه به دنبال کیفیت موضوع است.

شما به کدام سبک عکاسی علاقه دارید؟ عکس‌های کدام گروه برایتان دلپذیر و دلنشین بود؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سین
.
16 آذر 1400، 07:57
پاسخ
0
0
من حس می‌کنم عکس مینیمال گرفتن خیلی سخت‌تر باشه. تازه قضاوت کردنش سخت تره.
جدول فروش فیلم ها