بازی The Lord of the Rings: Gollum برای PS5 منتشر می‌شود

بازی The Lord of the Rings: Gollum
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

جدیدترین عنوان سری بازی ارباب حلقه‌ها بازی The Lord of the Rings: Gollum محسوب می‌شود. با ما باشید تا جزئیات جدید بازی The Lord of the Rings: Gollum را با همدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

بازی The Lord of the Rings: Gollum جدیدترین عنوان سری بازی ارباب حلقه‌هاست که به تازگی از آن جزئیات و اطلاعات بیشتری منتشر شده است. یک تریلر جدید و شماری از جزئیات در رابطه با بازی از سوی سازندگان آن، یعنی کمپانی Daedelic انتشار یافته است. این بازی قرار است برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس عرضه شود.

همچنین بخوانید :

در طی یک مصاحبه تیلمن شانن (Tilman Schanen) طراح و سرپرست اصلی بازی Gollum در رابطه با تصمیمات روایتی میان کاراکتر Gollum و جنبه دیگر شخصیت او یعنی Smeagol سخن گفته است. بازیکنان در بازی The Lord of the Rings: Gollum هر دو این کاراکترها را کنترل خواهند کرد و از هر دو آن‌ها برای پیشروی در بازی استفاده خواهند کرد. شانن در این رابطه گفته است:

در این بازی به این سادگی‌ها نیست که برای خوب بودن، اسمیگل (Smeagol) را انتخاب کنید و برای بد بودن، سراغ گالوم (Gollum) بروید. اولین قانون ما در ساخت این بازی وفاداری نسبت به اصل این کاراکتر و یا حداقل برداشت ما از آن محسوب می‌شود. از آن جایی که شما در این بازی دو شخصیت را در قالب یک کاراکتر کنترل خواهید کرد، طرفداری از هر کدام از آن‌ها نوعی احساس کنترل به شما خواهد داد. اما این کنترل بیشتر به شکل آن است که یک کامیون با دو چرخ پنچر برانید و سعی کنید از صخره به پایین پرت نشوید!

بازی The Lord of the Rings: Gollum

این توضیح شانن نشان از تضادهای درونی شخصیت اصلی بازی The Lord of the Rings: Gollum دارد و همچنین نحوه تاثیرگذاری این تضادها بر روی روایت بازی و زیر شاخه‌های موجود در آن. شاید حتی بتوان گفت توضیح شانن در رابطه با بازی بسیار بیشتر از تریلر کنونی آن به ما در شناخت این عنوان کمک می‌کند؛ چراکه در این تریلر هیچ خبری از مراحل درون بازی، مبارزات و یا گشت و گذار نیست. حتی چشم سائورون نیز در این تریلر کمی بی روح جلوه داده شده است.

در واقع او در این تریلر بیشتر از آنکه یک «ارباب ترسناک» به نظر برسد، شبیه به یک «برج ارتباطات» است! البته صرف فکر کردن به اینکه تضادها و کشمکش‌های روانشناختی کاراکتر گالوم سبب خواهد شد نتایج مختلفی را در بازی شاهد باشیم جالب توجه است؛ اگرچه می‌توان گفت تمام این‌ها نهایتا زیر سایه داستان بازی و روند آن قرار خواهند گرفت. شانن در این رابطه می‌گوید:

البته نهایتا سرنوشت گالوم تا حد زیادی بر اساس نوشته‌های کتاب‌ها تعیین می‌شود.

بازی The Lord of the Rings: Gollum

در مصاحبه‌ای که با شانن انجام شده است بحث‌های جالب دیگری نیز مطرح شده است؛ از جمله مقایسه گیم پلی نسخه جدید بازی ارباب حلقه‌ها با گیم پلی بازی شاهزاده پارسی (Prince of Persia) که از جمله المان‌های اساسی آن دویدن بر روی دیوارها و گیم پلی عمودی است. علاوه بر این بر اساس گفته‌های شانن گیم پلی بازی The Lord of The Rings: Gollum بیشتر بر مبنای مخفی‌کاری و تلاش برای فرار از مبارزه خواهد بود که به خودی خود با گیم پلی عناوین قبلی همانند بازی Shadow or War و بازی Shadow of Mordor که بر روی نسل کنونی کنسول‌های سونی و مایکروسافت منتشر شده‌اند در تضاد است.

سخن پایانی

جا دارد اشاره کنیم که برنامه تلویزیونی Lord of The Rings نیز بر روی شبکه آمازون پرایم ویدیو (Amazon Prime Video) به زودی پخش خواهد شد و می‌توانیم نتیجه بگیریم که حداقل در چند سال پیش رو طرفداران دنیای ارباب حلقه‌ها (در صورت خوب بودن این سری و بازی) راضی خواهند بود. البته از سوی دیگر می‌توان گفت هنوز دلیل قانع‌کننده‌ای برای خرید بازی The Lord of the Rings: Gollum به عنوان یکی از طلایه‌داران کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت وجود ندارد و باید منتظر اطلاعات بیشتر بود. نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را در رابطه با بازی The Lord of the Rings: Gollum از طریق قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها