اختصاصی پلازامگ: نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3 | جنگ‌های مقدس

داستان بازی Crusaders Kings III
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جدیدترین محصول استودیو پارادوکس برای اثبات پتانسیل بالای خود، به زمان زیادی نیاز نداشت. در ادامه با نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3 در خدمت شما هستیم.

در اولین روز ماه سپتامبر، پارادوکس جدیدترین محصول خود، بازی Crusader Kings III را به بازار عرضه کرد. بازی پادشاهان جنگ های صلیبی 3 یک بازی استراتژی معمولی نیست؛ این عنوان در سبک خودش بدون شک یکی از بهترین بازی‌های عرضه شده تا به امروز محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف بازی Crusader Kings 3 خواهیم پرداخت.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تریلر بازی Crusader Kings 3


پیش از این که سراغ نقد و بررسی اختصاصی پلازا برویم، توصیه می‌کنیم که تریلر بازی Crusaders Kings III را از دست ندهید.

 


نقد و بررسی بازی Crusader Kings III


در ادامه بیشتر در رابطه با نقاط قوت و ضعف بازی صحبت خواهیم کرد. با پلازا و نقد و بررسی بازی Crusader Kings 3 همراه باشید.

 

گیم پلی بازی Crusader Kings 3

بازی Crusader Kings III با یک بخش آموزشی آغاز می‌شود. بخش آموزشی بازی هم کامل بوده و شما را با سیستم کلی بازی آشنا می‌کند و هم از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر توصیه اکید ما این است که از بخش Tutorial بازی به سادگی نگذرید. جدای از این موضوع، عنوان Crusaders Kings 3 متفاوت با دیگر بازی‌های استراتژی است که قبلا تجربه کرده‌اید. این موضوع را احتمالا در همان ساعات ابتدایی بازی متوجه خواهید شد.

در یک نمای کلی اگر بخواهیم بازی Crusaders Kings III را توصیف کنیم، باید گفت که در این بازی شما می‌توانید در نقش پادشاه‌های کشورها و مناطق مختلف به بازی کردن بپردازید. هدف کلی شما در این بازی، نگه داشتن حکومت و تحویل دادن آن به وارثانتان خواهد بود. خب قطعا در این مسیر دشمنان زیادی دارید، موانع زیادی وجود دارند و قرار است که با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کنید.

تیزر گیم پلی بازی Crusader Kings 3

پیش از این که بازی را آغاز کنید، باید ابتدا حکومتی که می‌خواهید فرمانروایی‌اش را بر عهده بگیرید را انتخاب کنید. حکومت‌های مختلف مشکلات خاص خودشان را دارند و این مشکلات به صورت دیفالت در بازی گنجانده شده‌اند. به عنوان مثال اگر شما کنترل شاه سانچو دوم را بر عهده بگیرید، در همان ابتدای بازی ممکن توسط همسایه خود، آلفونسوی ششم مورد حمله قرار بگیرید. به مرور و هر چه که بیشتر در بازی جلو بروید، چالش‌های بیشتری را هم تجربه خواهید کرد. بازی پادشاهان صلیبی 3 یک شبیه‌ساز حکومتی نیست؛ اما خب تقریبا تمامی اتفاقاتی که برای حکومت خود و حکومت‌های اطرافتان رخ می‌دهد را باید کنترل کنید. به همین خاطر است که یاد گرفتن فرمول کلی بازی، زمانبر خواهد بود. به خصوص اگر آشنایی کافی با بازی‌های استراتژی نداشته باشید.

اگر مردم از حکومت شما راضی نباشند، شورش می‌کنند. مالیات‌ها افزایش پیدا می‌کنند، نظرات به سمت شما منفی خواهند شد، جنگ‌های زیاد و متعدد از شما برای مردم و حتی درباریانتان، تصویری منفی خواهد ساخت. به طور کلی تک تک تصمیماتی که در بازی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم می‌گیرید، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بهایی خواهند داشت. برای این که بتوانید با گیم پلی بازی Crusader Kings 3 ارتباط برقرار کنید، باید کمی به خود زحمت دهید.

دانلود بازی کروسیدر کینگز 3

برای موفقیت و سر پا نگه داشتن سلسله خود، باید همیشه بهترین تصمیمات را بگیرید. تصمیمات اقتصادی، سیاسی و نظامی شما همیشه تاثیر خود را بر روی موفقیت و شکست شما و خاندانتان خواهند گذاشت. به عنوان مثال، در مبارزات شما باید درست مثل یک فرمانده فکر کنید! در بخش‌هایی از نقشه، نیروهای دشمن موقعیت جغرافیایی بهتری نسبت به شما دارند پس احتمال پیروزی آن‌ها بیشتر است. تعداد نفرات، کیفیت نیروها و استفاده از فرمانده‌های قابل همیشه در موفقیت شما تاثیرگذار خواهند بود؛ اما تنها فاکتورهای موفقیت نیستند.

روی تک تک بخش‌های بازی به بهترین شکل ممکن کار شده است. وارث سلسله پیش از گرفتن مسئولیت بزرگ حکومت‌داری، بهتر است که آموزش ببیند. در همین راستا شما می‌توانید از اطرافیان خود بخواهید که آموزش وارث و یا دیگر فرزندانتان را بر عهده بگیرند. به این ترتیب، در آینده حکومت در دست افرادی می‌افتد که از هر لحاظ، توانایی‌های فوق‌العاده‌ای دارند و خیلی هم بیشتر مورد قبول دیگران قرار می‌گیرند. بازی Crusader Kings III خیلی عمیق‌تر از بسیاری از استراتژی‌های این چند سال اخیر است.

برای این که رابطه بهتری با همسایه‌ها و یا دیگر فرمانروایی‌ها داشته باشید، می‌توانید از گزینه ازدواج سلطنتی استفاده کنید. به این شکل که پسر یا دختر شما با پسر یا دختر یک فرمانروای دیگر ازدواج می‌کند. به این ترتیب، بین دو فرمانروایی یک اتحاد شکل گرفته و این اتحاد می‌تواند خیلی اوقات به کمک هر دو طرف بیاید. البته تحت شرایط دیگر هم می‌توانید با فرمانروایی‌های دیگر اتحاد تشکیل دهید. منتهی بهترین، همان Arrange Marriage خواهد بود؛ گزینه‌ای که احتمالا زیاد بر روی آن کلیک خواهید کرد!

داستان بازی Crusader Kings III

طبیعتا بازی Crusader Kings 3 هم یک بازی بدون اشکال نیست. ولی خب نسبت ایرادات بازی به نقاط قوت آن، واقعا کم است. از بزرگ‌ترین مشکلات بازی Crusader Kings III می‌توان به رابط کاربری بازی اشاره کرد. با وجود اینکه بخش آموزشی بازی به اندازه کافی کامل بوده و همه‌چیز را به شما یاد می‌دهد، ولی باز هم گم شدن در UI بازی اتفاقی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. منوهای بازی به طرز عجیبی زیاد، تو در تو و حتی پراکنده هستند. در نتیجه خیلی از اوقات برای پیدا کردن چیزی که دنبال آن هستید، باید چند ثانیه‌ای را صرف گشتن در منوهای مختلف بازی کنید.

مبارزات بازی اگرچه عمیق و استراتژیک هستند، ولی حرکت دادن نفرات گاهی اوقات خیلی سخت خواهد بود. این که افراد شما را چه کسی فرماندهی می‌کند، شامل چند شوالیه یا قهرمان می‌شوند و یا اصلا مهارت‌های نظامی رئیس سلسله چقدر پیشرفته است، همه مواردی هستند که روی موفقیت یا شکست شما تاثیر می‌گذارند. مشکل این‌جاست که کنترل کردن نیروهای خودی گاهی اوقات سخت می‌شود؛ این مشکلات صرفا مربوط به حرکت دادن و جابه‌جایی نیروهای شما می‌شوند.

 

صداگذاری و موسیقی های بازی پادشاهان صلیبی 3

در بخش صداگذاری و موسیقی، بازی Crusader Kings III یک بازی بی‌نقص است. خوشبختانه با یک بازی کاملا صامت طرف نیستیم و گه‌گاه با توجه به اتفاقاتی که در دنیای بازی و حکومت شما رخ می‌دهند، صوت‌های مختلفی را خواهید شنید. نقطه عطف بازی اما در این بخش، موسیقی‌هایی هستند که گاهی اوقات هنگام جنگ و یا اعلان جنگ شنیده می‌شوند. این موسیقی‌ها سوای از زیبایی که دارند، با اتمسفر بازی هم هماهنگ هستند. در واقع موضوع فقط گوش‌نواز بودن این موسیقی‌ها نیست؛ بلکه درست استفاده کردن از بهترین موسیقی‌های ممکن در بازی Crusader Kings III یکی دیگر از مواردی است که هنر استودیو پارادوکس را نشان می‌دهد.

تریلر بازی Crusader Kings 3

 


سخن نهایی


استودیو پارادوکس پیش از این توانایی‌ها، پتانسیل و هنر خود را در توسعه بازی Crusader Kings II هم نشان داده بود. اکنون بازی Crusader Kings 3 یک پیشرفت و تکامل نسبت به قبل محسوب شده و همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود؛ این اثر قطعا یکی از بهترین بازی‌های استراتژی تاریخ به شمار می‌رود! عنوانی که به سختی می‌توان از آن دل کند. تاریخ انتشار بازی Crusader Kings 3 دستخوش تغییراتی شده بود و نهایتا 1 سپتامبر سال جاری (11 شهریور 1399) به بازار عرضه شد. کاربران رایانه‌های شخصی در حال حاضر می‌توانند اقدام به خرید یا دانلود بازی Crusader Kings 3 کرده و از یکی از بهترین بازی‌های استراتژی تاریخ لذت ببرید. آیا شما بازی Crusaders Kings III را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خودتان را می‌توانید در قسمت پایین همین صفحه برای ما بنویسید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400