معرفی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR (بازی باب اسفنجی)

بررسی بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر از طرفداران انیمیشن محبوب باب اسفنجی هستید، برای آشنایی با جدیدترین بازسازی بازی باب اسفنجی یعنی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR همراه پلازا باشید.

بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom اغلب به عنوان بهترین بازی باب اسفنجی ساخته شده در تاریخ در نظر گرفته می‌شود و همچنین با توجه به انتشار نسخه اصلی‌اش در سال 2003، می‌توان آن را یکی از بهترین بازی‌های پلتفرمر سه بعدی در اوایل دهه 2000 دانست. به دلیل محبوبیت همیشگی این انیمیشن، Purple Lamp Studios و THQ Nordic با هم همکاری کرده‌اند تا بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR را برای طرفداران بازی باب اسفنجی بازسازی کنند. این بازی در تاریخ 23 ژوئن 2020 (3 تیر 1399) برای پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز، نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4 و ایکس‌باکس وان منتشر شد. در این مقاله از پلازا می‌توانید بیشتر با این عنوان آشنا شوید.

بررسی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تریلر بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR


در تریلر بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated، دنیای رنگارنگ، زیبا و دوست داشتنی بیکینی باتم همراه با شخصیت‌های محبوب انیمیشن باب اسفنجی را مشاهده می‌کنیم. یک بازی که عاشقان باب اسفنجی را حسابی سر ذوق می‌آورد؛ چون می‌توانند به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز در شهر بیکینی باتم بپیوندند و در دنیایی پرشور ساعت‌ها غرق شوند.

 


داستان بازی باب اسفنجی


بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated

همانطور که از یک بازی باب اسفنجی انتظار دارید، داستان بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR یک ماجرای بامزه و خنده دار است. شخصیت دردسرساز و شرور شهر بیکینی باتم یعنی پلانکتون، طرحی را برای تصاحب تمام شهر با استفاده از ارتش روبات‌ها طراحی می‌کند، اما به طور تصادفی کنترل آن‌ها را از دست می‌دهد و روبات‌ها اراده آزاد می‌گیرند و هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند.

روبات‌ها در سراسر بیکینی باتم پخش می‌شوند و شروع به آزار و وحشت ساکنان شهر می‌کنند. آیا باب اسفنجی و دوستان همیشگی‌اش پاتریک و سندی می‌توانند تهدید روبات‌های فلزی شرور را از بین ببرند و آرامش را دوباره در شهر زیبا و آرام خود برقرار کنند؟ در طول مسیر بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR، شما می‌توانید بسیاری از ماجراها و لحظات خنده‌دار را انتظار داشته باشید!

دانلود بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR بازیکنان را به مکان‌های مختلف و گوناگونی با الهام از انیمیشن برجسته باب اسفنجی (SpongeBob) منتقل می‌کند. از قسمت‌های سرسبز Jellyfish گرفته تا اعماق تاریک Mermalair، مراحل و مکان‌های موجود در بازی باب اسفنجی برای کاوش و ماجراجویی به همان اندازه که انیمیشن آن گسترده بود، متنوع است.

 


گیم پلی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR


دانلود بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

گیم پلی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR در درجه اول حول ماجراجویی در بیکینی باتم و مبارزه با روبات‌ها با استفاده از تعداد زیادی توانایی‌های متنوع و متفاوت می‌گردد. بازیکنان با انواع مختلفی از پازل‌های پلتفرمینگ به چالش کشیده می‌شوند که توانایی آن‌ها را در زمان‌بندی صحیح حرکات، جلوگیری از برخورد با موانع خطرناک و موارد دیگر آزمایش می‌کند. علاوه بر این، بازیکنان همچنین باید با انواع مختلفی از ربات‌ها مواجه شوند که هر یک تهدید منحصر به فردی با قدرت خاص هستند. به عنوان مثال، ربات تارتار (Tar-Tar) از دور شما را با خمپاره‌های سس تارتار بمباران می‌کند، در حالی که ربات همر (Ham-mer) با حمله از نزدیک می‌کوشد تا شما را نابود و خرد کند.

بازی باب اسفنجی

طراحان بازی برای کمک به شما در از بین بردن نیروهای هرکدام از ربات‌ها، تعدادی توانایی مختلف در اختیارتان قرار داده‌اند. باب اسفنجی، پاتریک و سندی هرکدام یک روش حمله اساسی دارند، اما جدا از این نیز هر شخصیت از نظر توانایی‌های مختلف متفاوت است.

باب اسفنجی قادر است سلاح‌های حبابی ایجاد کند و خودش را به یک توپ تبدیل کند تا به دور خود بچرخد. باب به ترتیب با Bash یا Bounce به دشمنانی که در بالا یا پایین خودش قرار گرفته‌اند حمله می‌کند. علاوه بر این، او می‌تواند با یک توپ بولینگ حبابی به دشمنان دور از خودش حمله کند. سرانجام برای اهدافی که به حمله دقیق نیاز دارند، می‌توانید از توانایی حباب کروز برای هدایت موشک حباب به دشمنان استفاده کنید.

بازی باب اسفنجی

در مرحله بعدی، پاتریک می‌تواند دشمنان را تحت تأثیر قرار دهد و آن‌ها را بی‌حس کند، سپس می‌تواند آن‌ها را برداشته و به سمت دشمنان دیگر پرتاب کند. پاتریک با «پرتاب میوه» در مراحلی از بازی می‌تواند قفل مناطق غیرقابل دسترسی قبلی را باز کند یا دشمنان خود را  از دور شکست دهد.

و سرانجام سندی قادر است روی قلاب‌های تگزاسی تاب بخورد و از شکاف‌های بزرگ عبور کند. او همچنین می‌تواند برخی از دشمنان را معلق نگه دارد و از آن‌ها استفاده کند. حمله و قدرت اصلی سندی، خرد کردن و ضربات کاراته او است که توانایی مورد علاقه وی در انیمیشن باب اسفنجی بود.

تریلر بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

با توجه به اینکه هدف شما چیست، برای ادامه بازی و باز کردن قفل مناطق جدید، باید کفگیرهای طلایی را جمع کنید. بیشتر اوقات، کفگیرهای طلایی را برای تکمیل مناطق مختلف در هر مرحله یا یافتن مکان‌هایی که در فضاهای بازی پنهان هستند، دریافت خواهید کرد. ولی باید حواستان را حسابی جمع کنید؛ زیرا یکی از نکات اساسی برای پیشروی در بازی جمع کردن آیتم‌های مختلف مورد نیاز برای هر مرحله است. مثلا گاهی با پیدا کردن یکسری لوازم مورد نیاز آقای کربز می‌توانید کفگیر طلایی جایزه بگیرید.

بازی باب اسفنجی

همان‌طور که پیشتر گفتیم، هر شخصیت قابل بازی (باب اسفنجی، پاتریک و سندی)، توانایی‌های خاصی دارد که به آن‌ها امکان دسترسی به مناطق خاص در هر مرحله را می‌دهد و بازیکنان برای تکمیل همه چیز باید هر بخش از مراحل بازی باب اسفنجی را با شخصیت متناسب با چالش‌های آن قسمت ادامه دهند. تغییر شخصیت بازی نیز در ایستگاه‌های خاصی صورت می‌گیرد. پس برای پیشبرد بازی با هر کدام از شخصیت‌ها، باید حتما به یکی از ایستگاه‌های تهیه شده در بیکینی باتم بروید و آن‌جا تعویض را انجام دهید.

در کنار همه چیزهایی که در بازی اصلی بازسازی شده، Battle for Bikini Bottom Rehydrated همچنین قصد دارد محتوای جدیدی را برای بازیکنان ارائه دهد. این شامل یک مبارزه رئیس با Robo Squidward است و همچنین یک حالت چند نفره (آنلاین و آفلاین) که در آن می‌توانید با یکی از دوستانتان بازی کنید و با امواج بی پایان دشمنان ربات مقابله کنید. در این حالت، آقای کربز و حلزون نیز به عنوان شخصیت‌های قابل بازی اضافه شده‌اند که هرکدام از آنها حرکت ویژه خود را دارند.

بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

 


طراحی بصری بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated


اگر از طرفداران بازی اصلی بودید، امتیاز اصلی فروش بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated، تصاویر بصری و گرافیک بی‌نظیر آن است که به طور کامل بازسازی شده است. این بازی با رزولوشن‌های مدرن ارائه شده است و دارای کیفیت، بافت، نور، سایه و انیمیشن با کیفیتی بسیار بالاتر است.

تریلر بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

همچنین از نظر رنگ به طور قابل توجهی اشباع‌تر به نظر می‌رسد و ممکن است بعضی از این همه رنگارنگی خوششان نیاید، اما بدون شک این امر باعث می‌شود بازی پر جنب و جوش‌تر به نظر برسد و ماجراجویی در شهر رویایی بیکینی باتم برای عاشقان این انیمیشن حسابی هیجان‌انگیزتر شود. وقتی با شروع بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR به دنیای بیکینی باتم وارد می‌شوید، به لطف گرافیک بالای بازی، همه چیز واقعی و قابل لمس به نظر می‌رسد.

 


نمرات منتقدین و بررسی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR


دانلود بازی باب اسفنجی

بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR توانسته است امتیاز 68 را در سایت متاکریتیک کسب کند. با ما همراه باشید تا برخی از نظرات منتقدین بازی را بررسی کنیم.

 

Impulsegamer: امتیاز 92

من از تماشای این بازی لذت بردم و می‌دانم که پسرم این بازی را دوست داشت. اگر طرفدار این انیمیشن هستید و یا فردی در خانواده‌تان طرفدار باب اسفنجی است، این بازی لبخند بر روی لبتان خواهد آورد.

 

GamePro Germany: امتیاز 85

بازسازی Battle for Bikini Bottom اجرای عاشقانه‌ای از نسخه اصلی است که طرفداران باب اسفنجی نباید آن را از دست بدهند.

 

Finger Guns: امتیاز 80

چه چیزی بیشتر از همه برای من برجسته است؟ فکر در نظر گرفته شده برای طراحی هر مرحله.

بازی باب اسفنجی

Atomix: امتیاز 80

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated جان تازه‌ای به یکی از بهترین بازی‌های سال 2003 می‌بخشد. این یک بازسازی است که هر طرفدار باب اسفنجی یا بازی اصلی نباید آن را از دست بدهد.

 

IGN Italia: امتیاز 78

یک بازسازی خوب با برخی موارد اضافی. در بعضی قسمت‌ها کمی دست و پا چلفتی است، اما برای طرفداران باب اسفنجی خنده دار و عالی است.

 

Malditos Nerds: امتیاز 70

بازی Spongebob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated پیچیده‌ترین و چالش برانگیزترین پلتفرمر موجود نیست، اما تنوع کافی را ارائه می‌دهد تا همچنان مانند سال 2003 سرگرم کننده باشد.

بررسی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

Malditos Nerds: امتیاز 70

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated اوقات خوبی به ما می‌دهد. این یکی از بهترین اقتباس‌های یک سریال انیمیشنی در یک بازی ویدیویی است. علیرغم اینکه عنوانی است که قدمت آن‌را در چندین زمینه نشان می‌دهد، اما زمانی که صحبت از بازسازی می‌شود می‌توانست بهتر باشد. با این حال جذابیت باب اسفنجی و جهان او هنوز هم وجود دارد.

 

BaziCenter: امتیاز 65

Spongebob Squarepants یک تجربه سرگرم‌کننده و رنگارنگ با گیم پلی ساده و در عین حال متنوع است که حرکت خود را تا انتها حفظ می‌کند و اگر جلوه‌های بصری قدیمی آن نبود، عنوان بزرگی می‌شد.

 


کلام آخر


در بازی باب اسفنجی با یک بازی پلتفرمر سه‌بعدی رنگارنگ و زیبا مواجه هستیم که بیشتر مخاطبانش کودکان هستند. پس نباید انتظار یکسری مراحل پیچیده و ماموریت‌های سخت را داشته باشیم. همه‌چیز در ماجراجویی و کاوش در دنیایی زیر آب همراه با شخصیت‌های دوست‌داشتنی و محبوب کارتون باب اسفنجی خلاصه می‌شود. شما باید به سه شخصیت اصلی بازی یعنی باب اسفنجی، پاتریک و سندی کمک کنید تا با ربات‌های شرور مبارزه کنند و تا می‌توانید آیتم‌های گوناگون جمع‌آوری کنید و مراحل را به اتمام برسانید.

گیم پلی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR

در این مقاله از پلازا با بررسی بازی SpongeBob SquarePants: BfBBR همراهتان بودیم. نظر شما درباره بازی SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated چیست؟ شما بازی اصلی را انجام داده‌اید؟ اگر چنین است، آیا شما مشتاقانه منتظرید ببینید که نسخه بازسازی شده چقدر عالی است؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400