خرید Arm توسط Nvidia چه تبعاتی برای گوشی هوشمند شما دارد؟

خرید ARM توسط Nvidia
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت Nvidia قصد دارد Arm را به قیمت 40 میلیارد دلار بخرد. خرید Arm توسط Nvidia چه تبعاتی برای گوشی‌های هوشمند دارد؟

عصر روز یکشنبه، شرکت Nvidia اعلام کرد که در حال خریداری ابرغول سیستم‌های رایانه‌ای یعنی شرکت Arm به قیمتی معادل 40 میلیارد دلار آمریکاست. در طی نشست خبری که صبح روز دوشنبه برگزار شد، مدیرعامل Nvidia جِنسِن هوانگ (Jensen Huang) و مدیرعامل شرکت Arm سایمون سیگِرز (Simon Segars) جزئیات بیشتری را در رابطه با تأثیر خرید Arm توسط Nvidia بر بازار و مخصوصاً بازار اسمارت‌فون‌ جهانی آشکار ساختند.

شرکت Nvidia این خریداری را از طریق SoftBank و به مقادیر تخمینی 40 میلیارد دلار انجام داده است. 12 میلیارد این پول بصورت نقد و 21.5 میلیارد دلار هم بصورت خریداری سهام پرداخت خواهد شد. مراحل قانونی این قرارداد ممکن است حدود هجده ماه به طول بینجامد و در این زمان Nvidia و Arm بصورت شرکت‌های جداگانه و طبق روال عادی عمل خواهند کرد. اگر معامله به پایان برسد، Arm به یکی از واحدهای بازرگانی Nvidia مبدل خواهد شد.

خرید Arm توسط Nvidia

Nvidia که در حال کنونی مشتری Arm محسوب می‌شود، اشاره کرده است که Arm استقلال عملیاتی خود را حفظ خواهد کرد. قرار است Arm به صورت یک کمپانی زیرمجموعه عمل کند. این قرارداد همچنین مالکیت معنوی و پرسنل Arm را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. این نکته‌ای بسیار مهم است؛ چراکه شرکای متعدد تجاری Arm مانند سازندگان بزرگ تلفن‌های هوشمند از قبیل Apple و Qualcomm می‌توانند به قرارداد بستن با Arm ادامه دهند.

 

آینده تلفن های هوشمند

تمام گوشی‌های هوشمند در چیپ سیستمی‌شان (SoC) از پردازنده‌ها و دیگر فناوری‌های Arm استفاده می‌کنند؛ در نتیجه این قرارداد می‌تواند تأثیرات زیادی را بر آینده بازار تلفن‌های هوشمند بگذارد. فهرست شرکای تجاری Arm شامل شرکت‌های عظیمی مانند اپل، کوالکام، سامسونگ و غیره است. به دلیل اینکه استقلال عملیاتی Arm در این قرارداد حفظ می‌شود، آینده کاری طراحان SoC تغییر بزرگی نخواهد کرد، اما باید دید نظر این ابر کمپانی‌ها راجع به سرازیر شدن تمام پول‌ها به حساب حریفشان یعنی همان Nvidia چیست.

هوانگ ذکر کرده است که قرار نیست سیستم گرافیکی Mali مربوط به شرکت Arm از میان برداشته شود. Mali در دستگاه‌های زیادی از قبیل تلویزیون و ساعت‌های هوشمند و غیره استفاده می‌شود و قرار نیست که Nvidia مشتریان کنونی Arm را مجبور به استفاده از IP جدید کند. این شرکت اما قصد دارد گزینه‌های جدیدی در اختیار مشتریانی که دسترسی به اکوسیستم پردازش قدرتمند و گیمینگ و دیگر ابزارها را می‌خواهند قرار دهد. البته نباید به این زودی‌ها در انتظار گوشی هوشمندی باشیم که کارت گرافیک Nvidia داشته باشد.

آیا با محصولات شرکت Nvidia آشنایی دارید؟ چگونه کیفیت محصولات این شرکت را در مقایسه با رقبای اصلی‌اش (مانند AMD) می‌سنجید؟ به نظر شما صنعت گوشی‌های هوشمند با خرید Arm توسط Nvidia آینده روشن‌تری خواهد داشت؟ در بخش نظرات با ما همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401