مایکل شوماخر در وضعیت زندگی نباتی است! بهبودی کامل حاصل نمی شود

سلامتی مایکل شوماخر
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

مایکل شوماخر قهرمان اتومبیلرانی که پس از حادثه اسکی خبر زیادی از او نیست، احتمالا در وضعیت زندگی نباتی باشد. او 7 سال پیش دچار این حادثه شد.

قهرمان افسانه‌ای اتومبیلرانی و پرافتخارترین راننده فرمول یک، مایکل شوماخر، هفت سال پیش هنگام اسکی در کوه‌های آلپ دچار ضربه مغزی شد. مایکل شوماخر که 3 ژانویه 2019 (13 دی 1397) به سن پنجاه سالگی رسید، پس از این حادثه در انظار عمومی دیده نشد و گزارشات خبر از مراقبت‌های ویژه دارویی و رفاهی می‌دهند که هر هفته 115,000 یورو خرج دارد. انتظار می‌رود تاکنون بیش از 20 میلیون یورو برای سلامتی شوماخر خرج شده باشد.

مایکل شوماخر

گرچه تقریبا هیچ خبری از وضعیت سلامتی مایکل شوماخر منتشر نشده است، اما پروفسور اریش ریدرر، متخصص اعصاب زوریخ، اخیرا نظرات خود در مورد این قهرمان آلمانی را منتشر کرده است. پروفسور ریدرر می‌گوید:

من فکر می‌کنم شوماخر در وضعیت زندگی نباتی است، بدین معنا که بیدار است، اما واکنشی نشان نمی‌دهد. او نفس می‌کشد، ضربان قلبش می‌زند، احتمالا می‌تواند بنشیند و چند قدم، با کمک دیگران راه برود، اما بیشتر از این نیست.

وی همچنین در سخنان خود به این نکته اشاره کرد که احتمالا دیگر هیچگاه شوماخر را همانند زمان قبل از تصادف نخواهیم دید. زندگی نباتی، یا حالت نباتی پایدار، وضعیتی است که اغلب به علت آسیب‌های شدید مغزی یا ضربه مغزی ایجاد می‌شود. بیمار در این وضعیت چرخه خواب و بیداری دارد، درجه حرارت بدنش کنترل می‌شود، قادر به تنفس، دفع و بلع است، اما قادر به پاسخ‌دهی هدفمند نیست و حرکاتش اغلب بر اساس الگوهای احساسی-غریزی است. این افراد عموما آگاهی و شناختی نسبت به محیط اطراف ندارند و قادر به تکلم نیستند.

این بیماران اغلب تا آخر عمر در همین وضعیت باقی می‌مانند و امید به بهبودی در آنان بسیار اندک است. موارد انگشت‌شماری نیز به زندگی بازگشته‌اند، اما آنان دچار حالت نباتی پایدار نبوده‌اند، بلکه دچار حالت نباتی موقت شده‌اند که وضعیتی بین کما و بازگشت به زندگی طبیعی است.

وضعیت سلامتی مایکل شوماخر

علیرغم این چشم‌انداز تیره و تار، یکی از بهترین دوستان شوماخر، ژان توت که اخیرا به ملاقات او رفته است می‌گوید:

مایکل در حال مبارزه است. ما می‌دانیم که او حادثه وحشتناک و تاسف‌آوری در اسکی داشته که سبب بروز مشکلات بسیاری برای او شد، اما او همسر فوق‌العاده‌ای دارد که کنارش است، فرزندان و پرستارانی که در کنار او هستند و تنها کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که برای او و خانواده‌اش آرزوی بهترین‌ها را داشته باشیم.

همچنین بخوانید :

البته گزارش شده است که شوماخر همچنان از تماشای مسابقات فرمول 1 لذت می‌برد و پسر او مایک شوماخر که اکنون 21 ساله است، قصد دارد پا جای پای پدر خود بگذارد و راننده فرمول 1 شود. این پسر 21 ساله آلمانی در حال حاضر در مسابقات فرمول 2 شرکت می‌کند و امیدوار است سال آینده بتواند در صف نخست برای تیم فرمول یک هاس یا آلفا رومئو باشد.

کلام آخر

همه ما امیدواریم مایکل شوماخر، این قهرمان افسانه‌ای، در مبارزه خود پیروز شود و بار دیگر او را در مجامع عمومی ببینیم. به نظر شما او موفق می‌شود؟ لطفا نظرات خود را از طریق بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما درمیان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها