بررسی بازی آخرین بازمانده از ما قسمت ۲ (The Last of Us Part II) + نسخه مالتی پلیر

بازی The Last of Us Part II
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی The Last of Us Part II را می‌توان از جنجالی‌ترین و مهم‌ترین بازی‌های سال جاری دانست. تاریخ انتشار بازی The Last of Us Part 2 نوزدهم ژوئن گذشته (27 خرداد) بود. در این مطلب به تمامی جزییات مرتبط با بازی لست اف اس 2 خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم لیستی از انقلابی‌ترین و مهم‌ترین بازی‌های کامپیوتری تاریخ تهیه کنیم، The Last of Us در صدر آن قرار خواهد گرفت. موفقیت تجاری و هنری کم‌نظیر این اثر، ساخت دنباله‌ای بر آن را قطعی کرد. به تازگی بازی The Last of Us Part 2 منتشر شده و به دلیل تصمیمات ساختارشکن و جنجالی کارگردان آن، نیل دراکمن، نظر تمامی علاقه‌مندان به دنیای سرگرمی را به خود جلب کرده است. در این مطلب به طور مفصل به بازی The Last of Us Part II می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

داستان بازی The Last of Us Part II

در ابتدا به بررسی داستان بازی لست اف اس 2 خواهیم پرداخت.

گیم پلی بازی لست اف اس 2

شاید بتوان مهم‌ترین، اساسی‌ترین و جنجالی‌ترین بخش این بازی را، داستان لست اف اس 2 دانست؛ معجونی تاریک، چندلایه و درگیرکننده که به موضوعات اخلاقی انسانی چون خشم، غم، فقدان و انتقام می‌پردازد. پس از ماجراهای اصلی، الی و جوئل به زندگی در کمپ ادامه داده‌اند. اکنون پنج سال از فرار آن دو از بیمارستان می‌گذرد. این بار مخاطبان کنترل الی را در دست خواهند گرفت. او اکنون 19 سال داشته و مبارزی قدرتمند و در عین حال حساس است. تمامی اتفاقات زندگی الی، از او شخصیتی قوی و در عین حال شکننده ساخته‌اند؛ شخصیتی که برای رسیدن به اهداف خود از آسیب زدن به هیچکس خودداری نمی‌کند.

به صورت خلاصه، داستان بازی The Last of Us Part II را می‌توان حکایتی پر فراز و نشیب و شوکه‌کننده از انتقام در دنیایی پسا آخرالزمانی دانست. استفاده نویسندگان از عناصری چون فرقه‌ای مذهبی و المان‌های اخلاقی، یکی از تاثیرگذارترین و بهترین داستان‌ها در دنیای بازی را خلق کرده است. با این حال، سیر داستانی با آنچه مخاطبان در ذهن خود از ادامه بازی The Last of Us انتظار داشتند، کاملا متفاوت خواهد بود؛ امری که منجر به انتقادها کوبنده و تیز طرفداران به نویسندگان این اثر شده است.

تریلر بازی The Last of Us Part 2

در ادامه «تریلر قسمت دوم بازی Last of Us» را مشاهده می کنید.

جدیدترین تریلر بازی The Last of Us Part II تریلری است که تاریخ عرضه اولیه آن را نشان می‌داد. در این تریلر که در شهریور 98 و در استریم State of Play نشان داده شد، الی در لست اف اس ۲ را مشاهده می‌کنیم که با اتفاقات بدی مواجه می‌شود و همچنین در این تریلر، اولین نگاه به جوئل را داریم.

اصلی‌ترین تریلر جدید لست اف اس 2 در مراسم E3 2018 نمایش داده شد که بعد از یک صحنه احساسی، شاهد گیم پلی و مبارزات خشن و مخفیانه بازی بودیم. در این گیم‌پلی، الی را می‌بینیم که باید در طبیعت برای حفظ جان خود مبارزه کند. به نظر می‌رسد موفقیت در نبردها، نیازمند ایجاد تعادلی بین مخفی‌کاری و حملات مستقیم است و آسیب‌های بازی، واقع‌گرایانه‌تر هستند. این سبک گیم‌پلی کمی متفاوت نسبت به بازی اول است؛ اما قطعا هیجان‌انگیزتر هم است. در در ادامه ویدیوی از «گیم پلی The Last of Us Part 2» تماشا کنید.

گیم پلی بازی The Last of Us Part 2

در مراسم E3 2018 ما اولین تریلر گیم پلی بازی لست اف اس 2 را دیدیم. با توجه به اینکه این بار الی شخصیت اصلی بازی است، انتظار می‌رفت که گیم پلی بازی نسبت به نسخه قبلی، کمی متفاوت باشد و در این نمایش هم دیدیم که اینگونه است.

بازی the last of us 2

در گیم پلی بازی The Last of Us 2 ،  الی حرکاتی مشابه با جوئل دارد؛ اما حرکاتی هم وجود دارند که کاملا متفاوت از قبل هستند. مورد اول این است که این بار، قابلیت پریدن وجود دارد. قطعا دکمه جدید پریدن، دنیای The Last of Us 2 را پیچیده‌تر کرده و گشت‌وگذار در آن را لذت‌بخش‌تر می‌کند؛ همچنین پتانسیل این را دارد تا نبردها را جذاب‌تر کند. صحبت از مبارزه شد، باید بگوییم که الی مشت نمی‌زند بلکه یک چاقو برای از بین بردن دشمنان در اختیار دارد. نبردهای تن به تن به نظر می‌رسد کمی پیشرفت کرده‌اند و استفاده از محیط و جای خالی دادن بهتر شده است.

پیشنهاد می شود برای خرید دسته بازی به فروشگاه پلازا مراجعه کنید.

گیم پلی بازی the last of us part 2

در ادامه بحث گیم پلی لست اف اس 2 باید بگوییم که الی نه تنها به عنوان یک شخصیت، رشد داشته است؛ بلکه دشمنان او هم پیشرفت کرده‌اند و واقع‌گرایانه‌تر از همیشه هستند. موجودات آلوده در بازی The Last of Us Part 2 هم هوشمندتر از قبل هستند که آن‌ها را به رقبای دشواری تبدیل می‌کند. سیستم هوش مصنوعی بازی پیشرفت کرده است و به دشمنان اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کرده و وقتی الی مخفی می‌شود، به دنبال او بگردند. قطعا لحظات هیجان‌انگیز و دشواری را در بازی تحربه خواهیم کرد.

شخصیت های بازی The Last of Us 2

در این بخش نگاهی به شخصیت‌هایی که در بازی The Last of Us Part II حضور دارند، خواهیم داشت.

جوئل

تریلر بازی the last of us part 2

جوئل (Joel)، پروتاگونیست و شخصیت قابل بازی آخرین ما بود. او یک فرد دارای کشمکش درونی بود که نمی‌خواست به‌جز خودش، به کسی دیگری کمک کند. متأسفانه، او درگیر ماجراهای خاتمه دادن به بیماری ویروسی CordyCeps شد و سعی کرد که دخترکی را با خود همراه کند که کلید حل این درمان را در اختیار دارد. جوئل در اولین تریلر منتشرشده از بازی آخرین بازمانده 2 حضور داشت که البته در آن، کمی پیرتر به نظر می‌رسد. در تریلر جدید دلست اف اس هم اولین بار، به صورت واضح، چهره او را دیدیم. لازم به ذکر است که او قرار نیست این بار شخصیت قابل بازی این عنوان باشد.

الی

EllieThe Last of Us 2 / الی در آخرین بازمانده از ما 2

الی (Ellie)، دختر بچه‌ای بود که در بازی لست اف اس از طاعون در امان مانده بود. گروه فایرفلایز اعتقاد داشتند که او پادزهر درمان این بیماری را در اختیار دارد. او شخصیتی بددهن و سرسخت است که همیشه آماده بود تا خودش را در وضعیت خطر قرار دهد.

اکنون وی شخصیت اصلی بازی The Last Of Us 2 است و نسبت به گذشته، بزرگ شده است. او تمام مهارت‌هایی که جوئل به او درگذشته آموزش داده بود را در این بازی استفاده خواهد کرد تا به هدفی که در ذهن خود دارد، برسد.

دینا

Dina The Last Of Us 2 / دینا در آخرین بازمانده از ما 2

شخصیت دینا (Dina) در تریلر پرحاشیه مراسم E3 سال گذشته، به طرفداران معرفی شد. در این تریلر، او و الی در صحن رقص، صحبت‌های احساسی و عاشقانه‌ای را با یکدیگر رد و بدل می‌کنند. گرچه هنوز نقش وی در طول بازی مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد که تأثیر بسزایی بر احساسات الی خواهد داشت.

دینا یکی از اعضای پناهگاه فایرفلای است که برادر جوئل، تامی آن را بنا کرده است. با استناد بر این مورد، احتمالاً آن سکانس منتشرشده در تریلر مراسم E3، مربوط به قسمت‌های اول بازی است. هر طور اتفاقی که بیافتد، ما به این‌گونه تصور می‌کنیم که پایان داستان این دو کاراکتر بسیار تلخ خواهد بود و پایانش می‌تواند مشابه پایان غم انگیز از دست رفتن معشوقه سابق الی، یعنی رایلی (Riley) در بازی The Last Of Us: Left Behind باشد.

شخصیت لارا بیلی

Laura Billy The Last Of Us 2 / لارا بیلی در آخرین ما 2

تعدادی از بازیگران و صداپیشگان معروفی برای به پایان رساندن مراحل ساخت بازی The Last Of Us 2 به تیم ناتی داگ ملحق شدند. یکی از بازیگرانی که حضورش در بازی The Last Of Us 2 تأیید شده، لارا بیلی (Laura Bailey) است شخصیت وی در یکی از تریلرهای بازی، همراه دیگر شخصیت‌ها معرفی شد. او توسط یک زن خطرناک دستگیر شده است اما بعدا از دستش خلاص می‌شود.

گرچه نام شخصیتی که لارا بیلی در آن هنرنمایی می‌کند، هنوز اعلام نشده است؛ اما خیلی گمانه زنی می‌کنند که او نقش مادر الی را در بازی ایفا خواهد کرد. این امکان وجود دارد که وی، دومین شخصیت قابل بازی این اثر مورد انتظار باشد.

 

امیلی

Emily The Last Of Us 2 / امیلی در آخرین بازمانده از ما 2

در آخرین ما مردم می‌توانند به اندازه زامبی‌ها، غیرانسانی باشند. در تریلری از این بازی، با زنی خطرناک به نام امیلی (Emily) آشنا می‌شویم که برای سازمان Seraphites کار می‌کند؛ سازمانی که هدفش پاک کردن تمام دنیا از گناه است.

او یک زن بی‌نام و نشانی را گروگان گرفته است اما در نهایت با حمله یارا و لو (Yara and Lev) شکار می‌شود. حدس ما این است که حضور امیلی، مقدمه‌ای برای آشنایی با سازمان مخوف Seraphites خواهد بود، سازمانی که به احتمال زیاد حزب آنتاگونیست اصلی این بازی تلقی می‌شود.

پیشنهاد می‌شود برای تزیین و محافظت از دسته بازی از محافظ دسته PS4 استفاده کنید.

یارا و لو

Yara Lev The Last Of Us 2 / یارا و لو در آخرین بازمانده از ما 2

در یکی از نمایش‌های بازی The Last Of Us 2 با یک سازمان جدید و شخصیت‌های کاملاً جدید در مقطع زمانی نامعلوم آشنا شویم. در میان این شخصیت‌های جدید، دو شخصیت به نام‌های یارا و لو معرفی شدند که جزو اعضای سابق سازمان Seraphites بودند. آن‌ها به یک زنی که گرفتار خشم کنترل نشده امیلی شده، کمک می‌کنند تا فرار کند. آن‌ها همچنین کلیکرها را شیاطین (Demons) خطاب می‌کنند. باید ببینیم که این دو شخصیت مرموز چگونه با داستان ارتباط پیدا می‌کنند.

 


امتیازات بازی The Last of Us 2


تاریخ انتشار بازی the last of us part 2

بدون شک، بازی The Last of Us Part II از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آثار هنری سال‌های گذشته است. نیل دراکمن و دیگر اعضای استودیو ناتی داگ موفق به خلق عنوانی جنجالی، تاثیرگذار، جریان‌ساز و به یاد ماندنی شده‌اند. در وب‌سایت متاکریتیک، 112 نقد از بازی لست اف اس ۲ درج گشته است. بازی آخرین بازمانده از ما 2 بیش از 100 نقد مثبت، 8 نقد متوسط و میانگین امتیازهای بسیار خوب 94 دارد. در ادامه می‌توانید به مطالعه بررسی بازی The Last of Us 2 از دیدگاه منتقدین جهان بپردازید.

 

واشنگن پست: 100

بازی اخرین بازمانده ازما 2 دستاوردی شگفت‌انگیز است؛ ترکیبی میخکوب‌کننده از گیم‌پلی نفس‌گیر، داستان‌گویی محیطی فوق‌العاده و مسائل پیچیده اخلاقی که تا مدت‌ها در ذهن هواداران دنیای بازی خواهد ماند.

 

دیجیتال ترندز: 100

بازی The Last of Us Part II

بازی لست آف آس 2 را می‌توان به مشتی سهمگین به شکم تشبیه کرد؛ اثری قدرتمند که بهترین جنبه‌های نسخه اصلی را به مناسب‌ترین شکل ممکن بهبود می‌بخشد. داستان این اثر شما را مسحور و با پیچش‌های داستانی دور از انتظار، درگیر خود می‌کند. سطح جزییات و کیفیت طراحی دنیا و بستر روایی بازی The Last of Us Part II در بالاترین درجه ممکن قرار دارند.

 

تلگراف: 100

بازی لست اف اس 2 حتی از دستاوردهای نسخه اول نیز پیشی می‌گیرد. در بخش‌های ابتدایی، سازندگان بر ارتباط عاطفی و احساسی شخصیت‌ها و گذشته آن‌ها تمرکز کرده و در ادامه آن‌ها را راهی مسیری غیر قابل پیش‌بینی می‌کنند. با وجود برخی مشکلات بخش‌های پایانی، نمی‌توان منکر اثر احساسی بی‌نظیر بازی The Last of Us Part 2 شد.

 

گاردین: 100

بازی لست اف اس 2

شاید مقایسه مناسبی نباشد، اما بازی The Last of Us Part II از منظر روایی، مرا به یاد بازی Shadow of the Colossus می‌اندازد؛ اثری کم‌نظیر و عالی با محوریت قدرت خشم و غم بر رفتارهای انسان. من تحت تاثیر هوشمندی بازی لست اف اس 2 در استفاده از قدرت‌های مخاطب قرار گرفتم. شیوه استفاده این بازی از برترین جنبه‌های مدیوم بازی‌های رایانه‌ای برای تاثیرگذاری بر مخاطب، فوق‌العاده است. در واقع، این داستان تنها در بستر بازی‌ها قابل روایت بوده و از آن دست آثاری است که در دهه یک یا دو مرتبه تکرار خواهد شد.

 

وی‌جی 247: 100

با اتمام تیتراژ بازی The Last of Us Part 2 من همچنان درگیر هیجان چند ساعت پایانی آن بودم. وفاداری بی‌ثبات من به شخصیت‌ها، عشق و تنفر من از آن‌ها، اشک‌ها و لبخندهایم به همراه آن‌ها، خشم و ناراحتی من از رفتار آن‌ها، همگی نشان‌دهنده سطح بی‌نظیر و جدیدی از شخصیت‌پردازی در دنیای بازی هستند. بازی لست اف اس 2 اثری ویژه و خاص است؛ اثری که بلافاصله پس از اتمام آن، به دامان شخصیت‌هایش بازخواهید گشت و دوباره تمامی ماجراهای آن را تجربه خواهید کرد.

 

آی‌جی‌ان: 100

بازی The Last of Us Part 2 شاهکاری بی‌بدیل در حوزه گیم‌پلی، داستان‌گویی سینمایی و طراحی دنیای غنی بوده و از هر لحاظ بر نسخه اصلی برتری دارد.

 

گیم اینفورمر: 100

بازی The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2 تاثیر احساسی بی‌نظیری بر من گذاشت.

 

پلی‌استیشن لایف‌استایل: 100

بازی لست اف اس 2 سفری احساسی بوده که مفهوم قهرمان در مرکز یک داستان را با تکنیک‌های روایی خاص، که تنها در دنیای بازی محقق هستند، را تغییر می‌دهد. این بازی، تجربه‌ای چندلایه از تقارن و جزییات بوده و مخاطبان تا مدت‌ها در مورد آن صحبت خواهند کرد. سطح وسواس و دقت به کار رفته در تمامی بخش‌های این بازی، حتی از استانداردهای بالای استودیو ناتی داگ نیز بالاتر است. بازی The Last of Us Part II نماد یک عصر و ادامه‌ای بی‌نقص بر عنوان نخست به شمار می‌رود؛‌ اثری فراموش‌نشدنی که داستان احساسی و چالش‌برانگیز خود را با شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی روایت می‌کند.

 

گیمز‌ریدار پلاس: 100

آواز وداع ناتی داگ برای کنسول PS4، اثری شگفت‌انگیز، حماسی، جنجالی و فراتر از تصورات ما از دنباله یکی از بهترین بازی‌های تاریخ است.

 

فوربز: 95

آخرین بازمانده از ما قسمت ۲

بازی لست اف اس 2 عنوانی مبهوت‌کننده، مهم، عمیق و تاثیر گذار بوده و تجربه آن بر تمامی مخاطبان دنیای بازی واجب است.

 

مجله اسلنت: 90

بازی The Last of Us Part II نگاهی هوشمندانه و عاقلانه به مفهوم ظلم و تاثیر آن بر روح انسان دارد.

 

مجله اج: 90

بدون شک، استودیو ناتی داگ تمام تلاش خود در خلق اثری بی‌نقص و فوق‌العاده را انجام داده است. با وجود برخی مشکلات، نتیجه تلاش آن‌ها شگفت‌انگیز به شمار می‌رود. بازی لست اف اس 2 را می‌توان محصول بودجه و نیروی انسانی نامحدود و آزادی هنری کامل سازندگان آن دانست. این اثر به عنوان یک عنوان اکشن پرخرج، بی‌رقیب است، اما به عنوان دنباله‌ای بر یکی از بهترین داستان‌های تاریخ به صورت شگفت‌انگیزی عمیق، جسورانه و مشکل‌دار خواهد بود.

 

گیم‌اسپات: 80

بازی The Last of Us Part II

تحمل بازی The Last of Us Part 2 بسیار مشکل است؛ امری که از عدم کنترل مخاطب بر اعمال الی ناشی می‌شود. او شخصیتی پیچیده و پرضعف بوده که بارها با خودخواهی خود به دیگران ضربه می‌زند. گاهی اوقات، دردهای اعمال شده توسط مخاطب، تاثیری عمیق بر او خواهند گذاشت. بازی لست اف اس 2 را می‌توان اثری شلخته و تاریک دانست که به دلایلی واضح، مخاطبان را غمگین خواهد کرد. هر چه بیشتر به بررسی و تحلیل این اثر بپردازید، به عمق و ارزش داستان و شخصیت‌ها آن پی خواهید برد. در واقع، روند روایی این اثر کاملا برخلاف خواسته مخاطبان است؛ امری که از آن اثری زیبا و نابودگر می‌سازد.

 

گیم‌کریتیکس: 70

بازی The Last of Us Part II

من در پایان بازی The Last of Us Part II احساس افسردگی می‌کردم؛ احساسی که ناشی از تلاش‌های سازندگان نبود. ناتی داگ یکی از مستعدترین استودیوهای دنیای بازی بوده و از منابعی برخوردار است که بسیاری از بازی‌سازان آرزوی آن‌ها را در سر می‌پرورانند. با این وجود، دستاوردهای آن‌ها توسط مشکلات سخت‌افزاری و گیم‌پلی ناامیدکننده کمرنگ می‌شوند. بازی لست اف اس 2 را می‌توان سفری قابل قبول و پرمشکل دانست که بهتر بود در قالب رمانی درگیرکننده چاپ می‌شد.

 


شایعات و اخبار بازی The Last of Us Part II


در این بخش به برخی از اخبار پیرامون آخرین بازمانده از ما قسمت ۲ خواهیم پرداخت؛ یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بازی‌های تاریخ که جنجال‌های فراوانی را رقم زده است.

بخش مولتی پلیر بازی لست اف اس ۲ تایید شد

حالت چند نفره The Last of Us Part 2 در یک توییتی مبهم از نیل دراکمن تأیید شد. می‌توان گفت که این قضیه، خبری بود که انتظارش را می‌کشیدیم. با توجه به گفته‌ی خالق این مجموعه آقای نیل دراکمن، طرفداران برای تجربه کردن بخش چند نفره بازی آخرین بازمانده از ما قسمت ۲ باید صبور باشند. او همچنین اشاره کرد که این قضیه ارزش صبر کردن را دارد.

همانطور که اشاره کردیم، این خبر بصورت مستقیم از توییت آقای نیل دراکمن در روز جهانی The Last of Us منتشر شد. 26 سپتامبر روزی است که طرفداران برای جشن گرفتن انتشار این بازی، نام آن را به The Last of Us Day تغییر داده‌اند. امسال اولین سالی بود که روز جهانی آخرین ما را داشتیم و این خبر نیز به همین مناسبت منتشر شد. متن پیام بدین شرح است:

از همه طرفداران برای اینکه روز خارق‌العاده #TheLastofUsDay را ساخته‌اند تشکر میکنم. این انرژی مثبت و عشق و علاقه شما برای ما الهام بخش است. اوه… درمورد اون قضیه… صبور باشین. ارزشش رو خواهد داشت.❤️

در حالی که این لحن گفتار به وضوح مبهم است، تصور اینکه فکر کنیم او مستقیماً در مورد حالت چند نفره بازی لست اف اس 2 صحبت نمی‌کند، برای هرکس دشوار است. جدا از نسخه بخش چند نفره آنلاین در نسخه قبلی به شدت پر طرفدار بود، طرفداران منتظر بودند که در جشن سالگرد انتشار این بازی، خبری رسمی از اعلام ساخت بخش چند نفره بشنوند. به نظر می‌رسد که نیل دراکمن هم مستقیما همین طرفداران را مورد خطاب قرار داده است.

استودیو ناتی داگ نیز به طرز عجیبی از زمان انتشار بازی تا کنون ساکت بوده و هیچ خبری مبنی بر ساخت بخش مولتی پلیر بازی د لست اف اس ۲ اعلام نمی‌کند. اما با این حال، در لیست درخواست‌های شغلی این استودیو مشاهده می‌کنیم که برای توسعه بخش داخلی و تغییر کاراکترها، اعلامیه نوشته شده است.

 

فروش فوق‌العاده بازی لست اف اس 2 در هفته اول عرضه‌

لست اف اس

به تازگی، پلی‌استیشن آمار فروش خیره‌کننده بازی The Last of Us Part II را منتشر کرده است. مخلوق ناتی داگ موفق به فروش 4 میلیون نسخه در هفته آغازین عرضه خود گشته که رقمی فوق‌العاده به نظر می‌رسد؛ رقمی که آن را به پرفروش‌ترین بازی انحصاری کنسول PS4 در سطح جهان تبدیل می‌کند. در هفته‌های گذشته، آمار فروش بازی The Last of Us Part 2 خبر از تبدیل آن به بزرگ‌ترین عنوان سال جاری می‌دادند. در ادامه،‌ این اثر موفق به شکست بازی آنچارتد 4 به عنوان پرفروش‌ترین انحصاری پلی‌استیشن 4 در انگلستان شد. کارگردان و خالق بازی لست اف اس 2 در قالب یک توییت از میلیون‌ها هوادار خود برای تجربه این بازی تشکر کرد. او این عنوان را نتیجه تلاش‌های صدها بازی‌سازی مستعد و پرشور دانست و استقبال مخاطبان از آن را مایه افتخار خود عنوان نمود.

 

ناتی داگ برنامه‌ای برای ساخت محتوای قابل دانلود برای بازی The Last of Us Part 2 ندارد

آخرین بازمانده از ما

اگر از طرفداران نسخه اول این مجموعه باشید، بسته قابل دانلود Left Behind را به خاطر دارید؛ محتوایی که به عنوان یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های داستان آن اثر شناخته می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد که نیل دراکمن و اعضای تیم او قصد عرضه محتوای مشابهی برای نسخه دوم را ندارند. او این مسئله را در مصاحبه‌ای با کانال یوتیوب Kinda Funny عنوان کرد. این جمله را می‌توان نشانه‌ای از تمرکز استودیو ناتی داگ بر اثری دیگر دانست. با توجه به فقدان بخش چند نفره در بازی The Last of Us Part II اعضای استودیو می‌توانند تمام تمرکز خود را بر عنوانی جدید بگذارند. بسیاری از مخاطبان عقیده دارند که این عنوان جدید یک اثر چند نفره خواهد بود.

 

نیل دراکمن ساخت بازی The Last of Us 3 را حتی دشوارتر از نسخه دوم می‌داند

لست اف اس ۲

به تازگی، نیل دراکمن در مصاحبه‌ای اعلام کرده که ساخت ادامه‌ای بر بازی لست اف اس 2 امری دشوار و حتی غیر ممکن خواهد بود. با توجه به موفقیت تجاری و هنری بسیار خوب این اثر، بعید است که شاهد تلاش‌های سونی در راستای متقاعد کردن اعضای استودیو ناتی داگ برای ساخت نسخه سوم نباشیم. دراکمن مهم‌ترین نکته در خلق یک اثر جدید را ارائه مفهوم و ایده‌ای بدیع و ارزشمند دانسته و اعتراف می‌کند که در حال حاضر چنین ایده‌ای در سر ندارد.

 

ساخت سریال The Last of Us توسط شبکه HBO

بازی the last of us

به تازگی، سونی و اچ‌بی‌او خبر ساخت سریالی بر مبنای بازی لست آف آس را تایید کرده‌اند. این سریال، با اقتباس از داستان نسخه نخست و به دست نیل دراکمن و کریگ مازین، خالق مینی سریال موفق چرنوبیل، ساخته خواهد شد. از جمله دیگر عوامل این سریال می‌توان به گوستاوو سانتالالا به عنوان آهنگساز و یوهان رنک به عنوان کارگردان اشاره کرد. مخاطبان می‌توانند انتظار حضور جوئل، الی، رایلی، تس، مارلین، ماریا و دیگر شخصیت‌های مجموعه را در این سریال داشته باشند. هنوز تاریخ پخشی برای سریال لست اف اس مشخص نشده است.

 

تبریک دیگر استودیوهای انحصاری سونی به ناتی داگ

بازی لست اف اس 2

ماه گذشته، پس از انتظاری طولانی، بازی لست اف اس 2 منتشر شد. این عنوان موفق به جلب نظر منتقدان شده و تاکنون فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است. با موفقیت قابل توجه این اثر، سایر بازی‌سازان استودیوهای انحصاری سونی تبریک‌های جالبی به ناتی داگ گفته‌اند. از جمله این بازی‌سازان می‌توان به کوری بارلوگ (کارگردان بازی God of War 2018)، استودیو بند (خالق بازی Days Gone)، استودیو ساکرپانج (خالق مجموعه Infamous) و مدیا مولکول (خالق Little Big Planet و Dreams) اشاره کرد.

 

آرای منفی قابل توجه کاربران سایت متاکریتیک به بازی لست اف اس 2

د لست اف اس

بازی The Last of Us Part II را باید از جسورانه‌ترین و جنجالی‌ترین عناوین دنیای هنر در سال‌های گذشته دانست. با وجود استقبال بسیار خوب منتقدان و فروش قابل توجه این اثر، بسیاری از کاربران برای ابراز نارضایتی خود از روند داستانی به سایت‌های اینترنتی چون متاکریتیک روی آورده‌اند. آن‌ها با دادن امتیازهای بسیار پایین به این بازی، میانگین امتیازات کاربران عجیبی را به آن اختصاص دادند. درصد بالایی از این کاربران، بات بوده و اگر نگاهی به نقدهای ثبت شده آن‌ها بیندازید، با متونی سخیف و خجالت‌آور روبرو خواهید شد. در حال حاضر، امتیاز کاربران این بازی در وب‌سایت متاکریتیک بهبود یافته و به 5.2 رسیده است. در هر صورت، چنین امری برای یک بازی جریان‌سازی و جنجالی مانند د لست اف اس 2 را می‌توان منطقی دانست.

 

بازی لست اف اس 2 تریپل A بودن را دوباره توصیف می‌کند

به نظر می‌آید که ناتی داگ کاملا از بازی لست اف اس 2 مطمئن است. یکی از کارگردان‌های بازی با نام آنتونی نیومن (Anthony Newman) در توییتی اعلام کرد که آن‌ها قرار است تریپل A بودن را در سال 2020 بازتعریف می‌کنند.

 

افزایش خشونت و موارد جنسی

رده‌بندی سنی بازی آخرین بازمانده از ما قسمت ۲ اشاره به این امر دارد که در آن، شاهد موارد جدیدی نسبت به بازی قبلی هستیم. این بازی دارای درجه‌بندی سنی M یعنی بزرگسال است که تا اینجا مشکلی نیست و بازی قبلی هم چنین رده‌بندی سنی داشت. اما محتوایی که در بازی وجود دارد، کمی نسبت به قبل، متفاوت است.

گیم پلی بازی the last of us part 2

این محتوا وجود «خون و کشتار»، «خشونت شدید»، «برهنگی»، «محتوای جنسی»، «زبان گفتاری نامناسب» و «استفاده از مواد» را تایید می‌کنند. در رده‌بندی بازی قبلی، به جای محتوای جنسی، مضامین جنسی وجود داشت و خبری از برهنگی نبود. با اینکه جای تعجبی نبود که بازی د لست اف اس 2 یک بازی خشن خواهد بود، ولی این اولین بار است که در یک بازی ناتی داگ، شاهد برهنگی خواهیم بود.

 

اشاره به نکات مشترک دو بازی

طرفداران بازی آخرین بازمانده از ما قسمت ۲ متوجه شباهت‌های ظاهری بین قسمت اول و دوم بازی شده‌اند. کارگردان بازی، نیل دراکمن هم متوجه این دقت طرفداران شده است. در یکی از این مقایسه‌ها که به ابتدا و انتهای هر دو بازی اشاره دارد، دراکمن گفت که این‌ها، تنها شباهت‌های بین دو بازی نخواهد بود.

آخرین بازمانده از ما قسمت ۲

 

ضبط کردن دشوارترین صحنه بازی

گیم پلی بازی لست اف اس 2

کارگردان بازی دلست اف اس۲ یعنی نیل دراکمن، در اواخر سال 2018 و قبل از سال نو، در صفحه توییتر خود تصویری را از صحنه ضبط بازی در استودیوی موشن کپچر ناتی داگ که یکی از بهترین‌ها در این زمینه است، منتشر کرد. طبق توییت منتشر شده، ما تصویری را از شخصیت‌های این بازی، یعنی «الی» (با بازی اشلی جانسون) و «دینا» (شنون وودوارد) در لباس کامل موشن کپچر می‌بینم. در این عکس، الی در حال نواختن آهنگی با گیتار آکوستیک 12 سیم برای دینا است. نیل دراکمن درباره این صحنه فیلم‌برداری شده گفت:

صحنه‌ای بسیار سخت و طاقت‌فرسا که طی هفته گذشته فیلم‌برداری شده بود؛ باید در مورد این سکانس بگویم که یکی از پیچیده‌ترین و غم‌انگیزترین صحنه‌های زندگی‌ام را فیلم‌برداری کرده بودم. خب، بالاخره زمان تعطیلات سال نوی میلادی فرا رسیده است! تعطیلات سال نو مبارک… خبری‌های بیشتری در سال 2019 از بازی دلست اف اس 2 منتشر می‌شود.

 


سخن پایانی


لست آف آس 2

همچنین بخوانید :

در این مطلب به تمامی جنبه‌های بازی جریان‌ساز و بزرگ لست اف اس 2 پرداختیم؛ اثری احساسی و تاثیرگذار که موفقیت هنری و تجاری بسیار خوبی به دست آورده است. بحث‌های پیرامون این اثر در فضای مجازی بسیار داغ بوده و به نظر می‌رسد که تا مدت مدیدی شاهد حواشی پیرامون این اثر خواهیم بود. علاقه‌مندان به تجربه این اثر می‌توانند با دانلود بازی The Last of Us Part II یا خرید نسخه فیزیکی به تجربه آن بپردازند. آیا شما بازی The Last of Us Part 2 را تجربه کرده‌اید؟ نظرتان در مورد آن چیست؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
masinab
.
31 فروردین 1402، 13:44
پاسخ
0
0
سلام ، پات 2 بازی برای کامپیوتر ویندوز 10 اومده یا نه؟ هرجا میگردم نیست.
avatar
kamrani
.
13 آذر 1399، 11:20
پاسخ
0
0
س بازی رو انجام دادم مرحله abby با دو خواهر در جزیره بازی قفل میشه اگر کسی بلده لطفا کمکم کنه
avatar
mr
.
15 شهریور 1399، 21:15
پاسخ
0
1
قطعا بهترین بازی ساخته شده تا الان the last of us هست
avatar
amir
.
29 فروردین 1399، 16:53
پاسخ
0
1
سلام بازی the last of us partl بی تفص ترین بازی خواهد بود که عرضه میشه وبهترین بازی صنعت گیم خواهدبود من که بی صبرانه منتظر عرضه بازی هستم امیدواریم که بازی 9خرداد بازی بیاد
avatar
کوروش
.
13 فروردین 1399، 17:22
پاسخ
0
0
من منتظرم الی رو ببینم
avatar
The last of us
.
24 دی 1399، 12:39
پاسخ
0
0
@کوروش
منننن بدترررررر
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402