معرفی بهترین بازی های شوتر اول شخص و سوم شخص

بهترین بازی های تیراندازی اول شخص کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی های تیراندازی طرفداران زیادی در سراسر جهان به خاطر اکشن بالای خود دارند؛ به همین خاطر در این مطلب می‌خواهیم به معرفی بهترین بازی های شوتر اول شخص و سوم شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox بپردازیم.

یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها میان طرفداران بازی‌های ویدیویی، ژانر شوتر است که عناوین مختلف آن مخاطبان بی‌شمار مختص خود را دارا هستند. بازی های تیراندازی سوم شخص و اول شخص مختلفی در طول تاریخ گیمینگ برای پلتفرم‌های گوناگون منتشر شده‌اند که هر یک نقش خود را در پرورش و ارتقا دادن این ژانر بازی کرده است. بر همین اساس بر آن شدیم تا تعدادی از بهترین بازی های شوتر اول شخص و سوم شخص را که برای کامپیوتر، PS4 و Xbox وان منتشر شده‌اند را برایتان معرفی کنیم.

بهترین بازی های شوتر pc

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


در ابتدا می‌خواهیم بهترین بازی های تیراندازی اول شخص را برای کامپیوتر، PS4 و Xbox معرفی کنیم. در بخش بعد هم به معرفی بازی های شوتر سوم شخص خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

بازی شوتر اول شخص Bulletstorm

بهترین بازی های شوتر اول شخص / بهترین بازی های تیراندازی

رتبه دهم لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص کامپیوتر و کنسول‌ها را به بازی Bulletstorm اختصاص داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 3، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس 360 و کامپیوتر منتشر شده است. گیم‌پلی بازی Bulletstorm بسیار خلاقانه طراحی شده و از نقاط قوت آن می‌توان به مکانیزم‌های Leash و Skillshot بازی اشاره کرد. اکشن طراحی شده برای گیم‌پلی نیز بسیار مهیج و سرگرم‌کننده است.

لازم به ذکر است که بازی از نظر جلوه‌های بصری نیز کم نمی‌آورد؛ مخصوصا در نسخه بازسازی شده 2017 آن که علاوه بر ارتقای گرافیک، تغییرات خوبی را نیز در حالت کمپین بازی به وجود آورده است. از نقاط قوت دیگر بازی Bulletstorm می‌توان به باس‌فایت (BossFight)های آن اشاره کرد. اگر به ژانر شوتر اول شخص به همراه اکشن مهیج علاقه‌مند هستید، بازی Bulletstorm را حتما تجربه کنید.

 

بازی تیراندازی اول شخص Overwatch

بازی تیراندازی اول شخص Overwatch

در رتبه نهم لیست بهترین بازی های تیراندازی، Overwatch را قرار داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن4، ایکس باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. از نقاط قوت بازی Overwatch می‌توان به مجموعه سرگرم‌کننده و متنوع قهرمان‌های آن، روایت داستانی و دنیای عمیق و درگیرکننده، گیم‌پلی اعتیادآور و پاداش‌بخش و همچنین رویدادهای فصلی اشاره کرد. از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به برخی نواقص سیستم پیشرفت (Progression) بازی و همچنین بد از آب‌درآمدن برخی از ترکیب‌های تیمی اشاره کرد. می‌توان گفت سازندگان بازی (Blizzard Entertainment) با بازی Overwatch و قدم نهادن به ژانر شوتر چندنفره آنلاین برای اولین بار ریسک بزرگی کرده‌اند که البته در ریسک خود موفق شده‌اند. بازی Overwatch یک عنوان تیمی خلاقانه با طراحی بصری زیبا و گیم‌پلی روان و سرگرم‌کننده است که در صورت خسته‌شدن از عناوینی همانند Fortnite و یا Apex Legends همواره می‌توانید آن را امتحان کنید.

 

بازی شوتر اول شخص Destiny 2

بازی شوتر اول شخص Destiny 2

رتبه هشتم لیست بهترین بازی های شوتر PC و کنسول‌ها را به بازی Destiny 2 اختصاص داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. نقاط قوت بازی Destiny 2 عبارتند از کمپین تک‌نفره عالی، حالت چندنفره قوی و اعتیادآور، طراحی بصری زیبا و همچنین تعدد محتوای خوب. از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به برخی ایرادات جزئی در سیستم لوت (Loot) بازی اشاره کرد. بازی Destiny 2 توسط سازندگان (Halo Bungie) ساخته شده است و با تجربه حالت کمپین آن چه از لحاظ سیستم لوت و چه از لحاظ تیراندازی و مکانیزم‌های دیگر، به یاد این سری بازی محبوب می‌افتیم. به طور خلاصه می‌توان گفت که بازی Destiny 2 یک عنوان شوتر درجه یک است. از نقاط قوت دیگر Destiny 2 می‌توان به ریدهای (Raid) شش نفره آن اشاره کرد.

 

بازی شوتر Far Cry 5

far-cry-5 / بهترین بازی های پلی استیشن 4

عنوان هفتم لیست بهترین بازی های تیراندازی، بازی Far Cry 5 است که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. نقاط قوت بازی Far Cry 5 عبارتند از اکشن مهیج به همراه جلوه‌های بصری ناب، چهار ضدقهرمان که هر یک شیوه شخصی خود را دارند، طبیعی جلوه‌کردن بازی به طور کلی و همچنین و دوست‌های حیوان (Animal Ally). از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به این امر اشاره کرد که بعضا احساس می‌کنیم بازی نسبت به الگوهای قدیمی سری Far Cry در برخی نقاط بیش از حد وابسته است. البته در مجموع می‌توان گفت این بازی یکی از بهترین عناوین سری محسوب می‌شود و سازندگان آن با حذف المان‌های تکراری عناوین قبلی و اضافه‌ کردن مکانیزم تیمی، قدم خوبی در راستای احیای سری محبوب Far Cry برداشته‌اند.

 

بازی تیراندازی اول شخص Doom

DOOM-Eternal

رتبه ششم لیست بهترین بازی های تیراندازی اول شخص را به بازی Doom اختصاص داده‌ایم. جدیدترین بازی سری Doom از همه جهت چشم‌نواز است؛ اما شاید مهم‌ترین قضیه در این نکته نهفته باشد که وقتی از خلال گرافیک مدرن و تمام ویژگی‌های امروزی آن عبور می‌کنیم، به همان هسته‌ای می‌رسیم که سبب شده بود نسخه اصلی بازی را که در سال 1993 منتشر شده بود، ساعت‌ها بازی کنیم. در بازی Doom شاهد برخی از بهترین مراحل کل سری هستیم و طراحی موجودات بازی نیز قابل تحسین است. البته این را هم در نظر بگیرید که بازی Doom صرفا یک بازسازی از عنوانی قدیمی با رنگ و لعاب جدید نیست و دارای مکانیزم‌های مدرنی در گیم‌پلی خود همانند ارتقاها، ماموریت‌ها و چک‌پوینت‌ها (Checkpoint) نیز هست. بدون اغراق می‌توان گفت بازی Doom جزو بهترین بازی های شوتر اول شخص پلتفرم کامپیوتر است.

 

بازی تیراندازی Call of Duty: WWII

Call Of Duty: WW2 / ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم

پنجمین عنوانی که در لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم، بازی Call of Duty: WWII است. می‌توان گفت سری بازی محبوب Call of Duty در سال‌های اخیر بیشتر با مقوله جنگ‌های آینده درگیر بود و بازی Call of Duty: WWII پس از مدت‌ها اولین عنوانی است که به نوعی این مسیر را تغییر داده و به موضوع جنگ‌ جهانی برگشته است. این عنوان از منظر گفته شده شباهت زیادی با بازی Call of Duty 2 دارد و با قدم‌های محکمی که برداشته است، موفق به تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص PC و کنسول‌ها شده است. البته فارغ از موضوع بازی، المان‌های مشخص‌کننده سری را در این عنوان نیز می‌توان تشخیص داد. جا دارد بگوییم بازی COD: WWII حالت زامبی نیز دارد؛ به همراه حالت جنگ جهانی (War Mode) که ریتم آن نسبت به ریتم اغلب عناوین COD آهسته‌تر است و در آن بیشتر روی همکاری تیمی برای به پایان رساندن ماموریت‌ها تمرکز شده است.

 

بازی شوتر Rainbow Six Siege

ترفند های rainbow six siege tips

رتبه چهارم را در لیست بهترین بازی های شوتر اول شخص به بازی Rainbow Six Siege اختصاص داده‌ایم. این بازی با مشارکت فعال خود در صحنه رقابت‌های الکترونیکی (e-Sports)، پشتیبانی مداوم سازندگان از آن و دارا بودن یکی از بهترین گیم‌پلی‌های چندنفره میان بازی‌های تیراندازیT یکی از بهترین عناوین شوتر PC محسوب می‌شود. بازی Siege از جمله عناوینی است که هر لحظه از مبارزه‌هایش با تنش و خطر همراه است؛ از آن لحظه که شروع به کاویدن یک منطقه به وسیله Drone می‌کنید بگیرید تا لحظات پایانی که در تلاشید با تیراندازی دیوارها و سقف خود را نجات دهید. بازی Rainbow Six Siege از جمله عناوینی است که باز بودن تاکتیکی گیم‌پلی آن سبب شده است که هیچ‌کدام از مراحل شبیه یکدیگر نباشند. در بازی Siege نباید به هیچ دیواری اعتماد کنید؛ چرا که تمام دیوارها قابل تخریب‌اند.

 

بازی شوتر Left 4 Dead 2

برای رتبه سوم لیست بهترین بازی های تیراندازی اول شخص بازی Left 4 Dead 2 را در نظر گرفته‌ایم. زامبی‌های کمپانی Valve در بازی Left 4 Dead 2 شبیه‌ زامبی‌های دیگر نیستند. در این بازی زامبی‌ها همانند موج‌های خروشان بر شما حمله‌ور شده و برای رسیدن به هدف خود از دیوار نیز بالا می‌روند. علاوه بر آن، آماده رویارویی با زامبی‌های مخصوص نیز باشید. برای این‌که در بازی Left 4 Dead 2 از پس زامبی‌ها بر بیایید، نیازمند کار گروهی خواهید بود. از زامبی‌های مخصوص بازی می‌توان به این موارد اشاره کرد: Smoker که با زبان دراز خود شما را به کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه بازی خواهد کشید؛ Hunter که شما را به آسفالت زمین چسبانده و حنجره‌تان را خواهد درید و Boomer که به طور مستقیم به سمت شما دویده و منفجر خواهد شد. با اینکه زمان زیادی از انتشار بازی Left 4 Dead 2 می‌گذرد، تنش موجود در آن به همراه طراحی مراحل و حالت‌های گوناگونش سبب شده‌اند که این عنوان هنوز هم یکی از بهترین بازی های شوتر PC باقی بماند.

 

بازی شوتر Counter-Strike: Global Offensive

10 بازی که بهتر است روی کامپیوتر اجرا کنید

همچنین بخوانید :

رتبه دوم لیست بهترین بازی های تیراندازی به بازی Counter-Strike: Global Offensive تعلق دارد. اگر برای اولین بار بازی Counter-Strike: Global Offensive را تجربه می‌کنید، احساس خواهید کرد که در وسط یک میدان جنگ زنده قرار دارید که همواره جریان دارد. امکان دارد با بازیکنانی روبه‌رو شوید که دهه‌هاست در نقشه‌های مختلف این سری بازی پرطرفدار، تجربه‌آزمایی کرده‌اند. ممکن است در ابتدا هدف اسنایپرهایی قرار بگیرید که نظیرشان را در هیچ بازی دیگری ندیده‌اید؛ و یا توسط بازیکنانی مجازات شوید که تمامی دستورالعمل‌های کنسول (Console Command) بازی را حفظ‌ هستند و صرفا منتظرند که یک اشتباه کوچک از سوی شما رخ دهد. با وجود این، توصیه می‌کنیم که تجربه کردن این بازی کم‌نظیر را ادامه دهید؛ چرا که بازی Counter-Strike: Global Offensive برخی از بهترین مراحل طراحی‌شده را برای بازی‌های ویدیویی در اختیارتان قرار خواهد داد.

 

بازی تیراندازی اول شخص Half-Life 2

بازی نیمه جان / Half-Life

رتبه اول این فهرست را به بازی Half-Life 2 اختصاص داده‌ایم که یکی از بهترین بازی های تیراندازی تاریخ محسوب می‌شود. نسخه اول سری Half-Life یک انقلاب در بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شد و بازی Half-Life 2 بسیار بهتر از نسخه اول است. این بازی توسط بسیاری یکی از بهترین بازی‌های تاریخ کامپیوتر قلمداد می‌شود. البته Half-Life 2 لایق این عنوان است؛ چرا که از همه‌نظر یک عنوان جاه‌طلب و خلاقانه محسوب می‌شود. تمامی ویژگی‌های بازی بزرگ‌تر از نسخه‌ قبلی‌اند: محیط‌ها، دشمن‌ها و حتی داستان آن. یارهای هوش مصنوعی شما عملکرد بسیار خوبی دارند و در نقش شخصیت‌هایی واقعی قرار گرفته‌اند که کارهای بسیار بیشتری از مردن به شیوه‌ای خنده‌دار بلدند. فیزیک بازی نیز به همراه عوامل دیگر سبب شده است دنیای Half-Life 2 تبدیل به دنیایی ملموس و واقعی شود. توجه به جزئیات در پرداخت به محیط‌های گوناگون بازی نیز در یک کلام بی‌نظیر است. هر چه از بازی Half-Life 2 گفته‌ایم کم گفته‌ایم و اگر به بازی های تیراندازی علاقه‌مند هستید این عنوان را باید تجربه کنید.

بازی شوتر Half-Life Alyx

بازی شوتر

اگر بخواهیم یک بازی شوتر کامپیوتر نام ببریم که از موردانتظارترین بازی های شوتر بوده و چندین سال است طرفدارانش منتظر نسخه جدیدش هستند، بازی Half-life خواهد بود. نسخه اول و دوم این بازی تیراندازی اول شخص به قدری کیفیت بالایی داشت و در همه جنبه‌ها خوب بود، که طرفداران فکر می‌کردند استودیو Valve، سازنده بازی، حتما به زودی نسخه سوم هم روانه بازار می‌کند. اما 13 سال گذشت و این اتفاق برای این سری دوست‌داشتنی نیافتاد. مهم‌ترین نکته در بازی های تیراندازی اول شخص، طراحی مرحله یا لول دیزاین است. این مورد در بازی‌های Half-life به قدری عالی بود که همچنان از آن تعریف می‌شنویم. خوشبختانه در سال 2019، نسخه جدیدی از این بازی اول شخص شوتر را دیدیم; Half-life Alyx.

بازی تیراندازی Half-life Alyx یکی از بهترین بازی‌ های شوتر در نسل هشتم بوده که البته تفاوت‌های مهمی با دیگر نسخه‌های این سری دارد. اول آن که در این نسخه شما کنترل آلیکس را برعهده دارید، یعنی شخصیت همراه پروتاگونیست اصلی این مجموعه Gordon Freeman. تفاوت مهم دیگر، واقعیت مجازی بودن بازی است که شاید خیلی ها را به دلیل نداشتن ابزار مخصوص VR دلسرد کند. قبل از انتشار همین دو تفاوت کافی بود تا سیل اعتراضات روانه این بازی تیراندازی اول شخص کامپیوتر شود و فکر می‌کردیم این بازی احتمالا تنها یک عنوان فرعی ضعیف خواهتد بود. اما Valve بار دیگر هنرش را در ساخت بازی های شوتر اول شخص ثابت کرد و با وجود VR بودن بازی، ساخته آن‌ها دست کمی از بهترین بازی‌های اول شخص تاریخ نداشت.

بازی Half-life Alyx به خوبی توانسته بود از اکثر قابلیت‌های VR به خوبی استفاده کند. طراحی مراحل بازی بسیار متنوع بود و حتی گرافیک بازی هم با وجود محدودیت‌های زیاد واقعیت مجازی، چشم‌نواز بود. داستان بازی بین نسخه‌های اول و دوم اتفاق می‌افتد و باید آلیکس و پدرش را در مسیر مبارزه با گروه مقاومت یاری کنید. آلیکس مثل گردن قابلیت‌های درگیری مستقیم و سنگین را ندازد و بیش‌تر باید به دنبال چیدن استراتژی، مخفی‌کاری و مبارزات از راه دور تمرکر کنید. بازی Half-life Alyx در متاکرایتیک که معتبرترین مرجع ثبت نمرات بازی‌هاست، نمره بسیار خوب 93 را کسب کرد و یکی از نامزدهای جدی بهترین بازی سال 2020 خواهد بود.

بازی شوتر اول شخص Doom Eternal

بازی تیراندازی

سری Doom آن‌قدر بزرگ است که در همین مقاله هم بیش از یک بار اسمش را بیاوریم. در موارد قبلی به یکی از بهترین بازی های اول شخص کامپیوتر، Doom اشاره کردیم. بازی Doom که ریبوتی از نسخه‌های قدیمی این سری بود، در سال 2016 منتشر شد و ادامه‌ای بر آن تحت نام Doom Eternal در سال 2020 منتشر شد. بازی سبک شوتر Doom Eternal بدون شک یکی از بهترین بازی های اول شخص شوتر در تاریخ است که نمونه ی آن را به این زودی‌ها نخواهید دید. اگر بخواهیم برترین بازی های شوتر را نام ببریم، قطعا بازی Doom Eternal در رتبات اول قرار خواهد گرفت. بازی Doom Eternal از متفاوت‌ترین بازی های اول شخص تیراندازی است که نه خبری از جنگ جهانی است نه یک انتقام شخصی، در این بازی اکشن اول شخص کامپیوتر، در یک جهنم سوزان با هیولاها نبرد می‌کنید.

در این سری اصولا اهمیت خاصی به داستان داده نمی‌ود. همواره منطق داستانی بازی مبتنی بر یک اشتباه آزمایشگاهی و و آزادسازی هیولاها به اشتباه و اجبار شما به مبارزه با آن‌ها بوده. این نسخه هم تقریبا همین داستان را دارد و بیش‌تر گیم‌پلی است که اهمیت پیدا می‌کند. گیم‌پلی در این بازی آنقدر درخشان است که با جرات می‌گویم این بازی از بهترین بازی های اول شخص است که تجربه‌اش برای هر ظرفدار ویدئوگیم واجب است. گیم‌پلی در این بازی بسیار سریع است و شما باید به سبک بازی‌های Old-School به نبرد با هیولاها در یک محیط کوچک یا بزرگ بروید و با اتمام هر استیج، به سراغ مرحله بعد بروید. عنصر جدید Grappling Hook باعث شده سرعت جابه‌جایی شما در محیط با قلاب انداختن به گوشه و کنار بیش‌تر هم بشود تا لذت بسیار زیادی از بازی ببرید.

گرافیک و موسیقی هم از دیگر عناصر درخشان Doom Eternal، که از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپوتر است می‌باشد. موسیقی متال با ترکیب گیم‌پلی سریع و گرافیک چشم‌‌نواز یک تجربه عالی را به شما القا می‌کند. تجربه این بازی شوتر کامپیوتر را از دست ندهید.

بازی سبک شوتر Valvorant

بازی سوم شخص PS4

استودیو Riot Games، با عرضه بازی League Of Legends توانایی خودش در ساخت عناوین سرویس محور آنلاین را به همه ثابت کرد. بازی که سال‌هاست از آن پشتیانی می‌شود و کم‌تر کسی هم می‌تواند از آن ایراد بزرگی بگیرد. حال این استودیو با یک بازی شوتر اول شخص پا به سال 2020 گذاشته. بازی که با سبک متفاوت، همان سیاست‌های League Of Legends را دارد. از همان ابتدا، بازی به صورت رایگان عرضه شد . رایوت گیمز اعلام کرد برنامه طولانی مدت برای پشتیبانی از آن دارد. قبل از عرضه، این بازی اول شخص کامپیوتر در اختیار استریمرها قرار گرفت تا شور اولیه برای عرضه آن به حداکثر برسد و در نهایت هم بازی بسیار راضی‌کننده از آب درآمد.

بازی اول شخص Valvorant تقریبا ترکیبی است از Counter Strike: GO و Overwatch. که به خوبی توانسته از المان‌های این دو بازی در قسمت‌های مناسب استفاده کنید. شما در این بازی در قالب دو تیم 5 نفره مقابل هم قرار می‌گیرید. شما باید علاوه بر نشانه‌گیری دقیق و داشتن استراتژی در حرکات، از توانایی‌های کاراکتر خود هم به خوبی استفاده کنید. هر کاراکتر در این بازی ویژگی‌های خاصی دارد. سه کلاس حمله، دفاع و پشتیانی وجود دارد که توانایی شخصیت‌ها بسته به نوع کلاسشان فرق دارد. مثلا شما در این بازی اول شخص PS4 می‌توانید با زدن یک دکمه و استفاده از قابلیت مخصوص کاراکترتان، محیط را برای دشمن تار کنید یا قدرت شلیک‌هایتان را چند ثانیه 3 برابر کنید. همچنین یک قدرت آلتیمیت هم مانند بازی Overwatch که از بهترین بازی‌های اول شخص PS4 است، دارا هستید که می‌توانید با استفاده از آن تعداد زیادی دشمن را از بین ببرید.

بازی تیراندازی اول شخص Valvorant هم‌اکنون از طریق لانچر رایوت‌گیمز به رایگان در دسترس است. متاسقانه این بازی در ایران تحریم بوده و برای استفاده از آن باید از نرم‌افزارهای تغییر IP استفاده کنید.

بازی اول شخص Call Of Duty Modern Warfare 2019

 

بهترین بازی های شوتر

اگر بخواهم یک سری نام ببرم که از ابتدای عرضه‌اش تا الان همواره در اوج بوده و هیچ‌گاه بازی ضعیفی ارائه نداده، آن عنوان بازی Call Of Duty است. سری Call Of Duty همواره فوق‌العاده ظاهر شده و با داشتن سه خط داستانی کاملا متفاوت در نسخه‌های مختلف، قدرت داستان‌سرایی خود را هم به رخ کشیده. در ابتدا، این بازی تیراندازی اول شخص به جنگ جهانی دوم می‌پرداخت، سپس در نسخه چهارم خط داستانی جدیدی تحت عنوان Modern Warfare معرفی کرد که به جنگ‌های مدرن می‌پرداخت. و در نهایت در نسخه هفتم جنگ‌های سرد یا Black Ops را دیدیم. هر یک از نسخه‌ها جذابیت خاص خودش را داشت و همه در بالاترین سطح قرار داشتند.

این سری در سال 2019 یک بازی جدید را به خود دید. یک بازی شوتر PS4 که از باکیفیت‌ترین‌های نسل هشتم بود. بازی Call Of Duty Modern Warfare 2019 که ریبوتی بود بر سری Call Of Duty Modern Warfare. این بازی داستانی جدید را در عین حفظ ریشه‌های سری روایت کرد. داستانی که به قبل از نسخه Modern Warfare می‌پرداخت و شاهد نبرد CIA و ارتش آمریکا با یک گروه تروریستی به نام Al-Qatala و رهبرشان، Omar Sulaman بودیم. هم‌چنین شما باید با روس‌ها هم می‌جنگیدید و کشور اورزاکستان را از وجود آن‌ها پاک می‌کردید. داستان این بازی اول شخص PS4 بسیار عالی است و مانند یک فیلم هالیوودی زیبا روایت می‌شود.

به جز بخش داستانی، این بازی از بخش چندنفره هم پشتیانی می‌کند. در واقع همین مورد است که این بازی را به یکی از بهترین بازی های تیراندازی PS4 بدل می‌کند. سرورهای خوب، محتوای عالی و زیاد و هیجان زیاد مادهای این قسمت، بازی Call Of Duty Modern Warfare 2019 را تبدیل به عنوانی شاهکار می‌کند. Modern Warfare یکی از بهترین بازی های شوتر اول شخص سال 2019 بوده است.

بازی نیراندازی اول شخص Metro Exodus

بازی اول شخص شوتر

بازی Metro 2033 در سال 2008 عرضه شد و می‌توان گفت از هر نظر یک قدم چلوتر از بازی‌ های اول شخص تیراندازی دیگر بود. گرافیک بازی بسیاری از سیستم‌ها را ذوب می‌کرد و اختلاف نسخه PC و کنسولی آن به دلیل قدرت کم کنسول‌ها در آن زمان بسیار زیاد بود و بهترین تجربه بازی روی کامپیوتر ارائه می‌شد. نسخه‌های بعدی مترو هم بسیار خوب از آب درامدند و آخرین آن Metro Exodus بود که در لیست ما هم قرار گرفته. این بازی در سال 2019 عرضه شده و با به تصویر کشیدن یک فضای آخرالزمانی و یک گیم‌پلی ترسناک و جذاب، یکی از بهترین بازی های 2019 است. بازی Metro Exodus از بهترین بازی های اول شخص نسل هشتم است که تجربه ای لذت‌بخش را برای شما دارد.

تفاوت اصلی بازی Metro Exodus با نسخه‌های قبلی، در جهان باز بودن بازی است. شما در این نسخه، برخلاف نسخه‌های Metro 2033 و Metro Last Light یک جهان پر جزئیات را دارید که حتی قادر به انجام ماموریت‌های فرعی نیز هستید. گرافیک بازی ارتقای زیادی پیدا کرده و واقعا چشم‌نواز است. این بازی شوتر اول شخص برای PS4 و PC و Xbox One در دسترس قرار دارد.


بهترین بازی های شوتر سوم شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


اگر از طرفداران بازی های شوتر اول شخص نیستید، در این بخش می‌خواهیم بهترین بازی های شوتر سوم شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox را معرفی کنیم.

 

بازی تیراندازی سوم شخص Uncharted 4

بهترین بازی های تیراندازی سوم شخص ps4

آخرین ماجراجویی بزرگ نیتن دریک در بازی Uncharted 4 رخ می‌دهد که او مجبور می‌شود برای آخرین بار و این‌بار به همراه برادرش، آخرین جستجوی گنج خود را انجام دهد. این بازی تاریک‌تر از سه بازی قبلی مجموعه بوده اما هنوز هم پر است از سربه‌سر گذاشتن‌ها و دیالوگ‌های خنداه‌دار که این مجموعه با آن‌ها شناخته می‌شود. Uncharted 4 یک پایان شایسته برای داستان دریک محسوب می‌شود و پر است از نبردهای مسلحانه با آدم‌بدهای مختلف. البته با مخفی‌کاری هم می‌توانید برخی مراحل را سپری کنید، ولی احتمال اینکه کار به شلیک بکشد زیاد است.

 

بازی شوتر سوم شخص The Division 2

بازی سوم شخص

بعد از موفقیت بازی اول در سال 2016، Tom Clancy’s The Division 2 دقیقا همان چیزی است که از یک دنباله انتظار دارید. در سیستم پیشرفت بازی چیزی به نام گرایند کردن وجود ندارد و مراحل داستانی آن هم محیط‌های مختلف با چالش‌های مناسب را ارائه می‌دهد. محتواهای فرعی و بخش چندنفره رقابتی این بازی تیراندازی سوم شخص شما را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد و علاوه بر آن، شاهد سلاح‌های واقع‌گرایانه و توانایی‌هایی هستیم که شما را مجبور می‌کنند در میانه راه، تاکتیک خود را عوض کنید.

 

بازی شوتر سوم شخص Gears 5

بهترین بازی های تیراندازی سوم شخص کامپیوتر

بعد از اینکه بازی Gears 4 فرمول قبلی مجموعه را بدون موارد جدید تکرار کرد، استودیوی کوالیشن تمام تلاش خود را به کار گرفت و با گیرز 5 دنباله بهتری را ارائه کرد. داستان این بازی روی کیت دیاز و مشکلات و ریشه‌های او تمرکز دارد. در کمپین بازی شاهد محیط‌های بازتر و حتی ماموریت‌های فرعی مختلف هستیم که عمق بیشتری به داستان آن می‌دهند. بخش چندنفره عالی این مجموعه تغییرات چندانی نداشته اما حالت جدید Escape به شما گزینه‌ای دیگر برای بازی با دوستان خود می‌دهد.

 

بازی شوتر Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

بهترین بازی های شوتر سوم شخص ps4

اگر مخالف خشونت در بازی‌های ویدیویی هستید، بازی Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این بازی، سومین شماره از اسپین‌آف‌های بازی‌های شرکت پاپ‌کپ بوده که دارای حالت‌های کمپین برای هر دو حالت گیاهان و زامبی‌ها است. در کنار این‌ها، حالت چندنفره همیشگی هم وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد در نقش‌های مختلفی در هر طرف بازی کنید. این بازی شوتر سوم شخص در هر حالتی که آن را بازی کنید، خنده را به لب‌های شما خواهد آورد.

 

بازی تیراندازی سوم شخص فورتنایت

بهترین بازی شوتر سوم شخص

فورتنایت قطعا اولین بازی بتل رویال نیست، اما فرمول بازی پابجی را به یک پدیده جهانی تبدیل کرد. اپیک گیمز در این بازی، آن سبک 100 نفری سنتی را با مکانیزم‌های مربوط به ساخت و ساز ترکیب کرد تا عنوانی عمیق‌تر و در عین حال دارای کنترل آسان را ارائه دهد که بازیکنان جوان‌تر هم به راحتی می‌توانند از آن لذت ببرند. این بازی همواره آپدیت‌های مختلفی را دریافت می‌کند تا همیشه تازگی خود را حفظ کند و مسابقات مختلفی نیز در آن برگزار می‌شود.

 

بازی شوتر سوم شخص Control

بازی تیراندازی سوم شخص

بازی Control یک فرمول بهینه‌تر را از چیزی که استودیوی رمدی در بازی Quantum Break معرفی کرده بود، ارائه می‌دهد؛ البته Control بازی عجیب‌تری نسبت به کوانتوم بریک است. این بازی که اتفاقات آن در «سازمان فدرال کنترل» رخ می‌دهد، ترکیبی از X-Files با مکس پین و Inception است. این یعنی شما دارای توانایی‌های فراطبیعی هستید و با موجودات عجیبی روبه‌رو می‌شوید و در عین‌حال، با داستانی گیج‌کننده و جذاب طرف هستید. بازی کنترل نه تنها یکی از بهترین بازی های شوتر سوم شخص سال 2019، بلکه به عنوان یکی از برترین بازی‌های سال هم شناخته شد.

 

بازی Shadow of the Tomb Raider

بهترین بازی های شوتر سوم شخص کامپیوتر

سومین بازی در سه‌گانه ریبوت شده شرکت اسکوئر انیکس، بهترین سیستم مبارزات را در خود دارد که ترکیبی از مخفی‌کاری شبیه به Splinter Cell با سبک تیراندازی سوم شخص است. لارا کرافت این بار هم در کشتن کسانی که در مسیر او قرار می‌گیرند، تردید نمی‌کند و این یعنی ما می‌توانیم دشمنان زیادی را از بین برده و انفجارهای زیادی ایجاد کنیم. اگر با خشونت مشکلی ندارید، Shadow of the Tomb Raider یکی از بهترین بازی های شوتر سوم شخص برای شما است.

بازی سوم شخص شوتر Saints Row The Third Remastered

بازی اول شخص تیراندازی

اگر نسخه اصلی بازی را در سال 2011 بازی کرده‌اید، حتما می‌دانید که نسخه سوم Saints Row از بهترین بازی های شوتر سوم شخص است. این بازی با تم کاملا متفاوتی نسبت به دو نسخه اول خود عرضه شد و کاملا حالت طنز و سرگرم‌کننده داشت. هرچقدر در نسل هشتم کمبود بازی های سوم شخص تیراندازی را داشتیم، این بازی توانست تا حدی آن خلاء را پر کند. البته این بازی عنوانی نیست که بتوانیم به همه توصیه کنیم چون محتوای بزرگسالانه نامناسبی را در آن شاهدیم؛ اما یکی از خنده‌دارترین لحظات خود را با این بازی زیبا سپری خواهید کرد. واقعا بیراه نیست که بگوییم Saints Row The Third Remastered از بهترین بازی های سوم شخص PS4 است.

در این بازی شما در نقش جانی گت قرار می‌گیرید. کسی که مراسم ریاست جمهوری‌اش با حمله تروریست‌ها به هم می‌ریزد و در سطح شهر درگیری عظیمی به وجود می‌آید. حال شما باید در عین تلاش برای برگرداندن قدرت خود، امنیت را هم در شهر برقرار کنید و گروه شرور را نابود کنید. در عصری که دورمان پر شده است از بازی های شوتر آنلاین PC، تجربه یک عنوان سوم شخص که کیفیت بالایی دارد و المان‌های گیم‌پلی‌اش بسیار سرگرم کننده است، می‌تواند غنیمت باشد. همچنین موسیقی و گرافیک زیبایی هم در این بازی سوم شخص کامپیوتر شاهد هستیم که ارزش تجربه آن را دوچندان می‌کند.

می‌توانید بازی Saints Row The Third Remastered را همین الان با قیمت 40 دلار برای تمام پلتفرم‌های نسل هشتم تهیه کنید.

بازی شوتر سوم شخص Metal Gear Solid V: THE Phantom Pain

بازی سوم شخص تیراندازی

قطعا سری Metal Gear و Metal Gear Solid از بزرگترین IPهای سوم شخص تاریخ هستند. این دو بازی با تاریخچه پربار خود از عرضه اولین کنسول نینتندو تا به امروز با ما همراه بوده و آنقدر زیبا بوده که یکی از پرطرفدارترین بازی های شوتر سوم شخص است. بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain پنجمین نسخه از این سری محسوب می‌شود که سبک و سیاقی متفاوت هم دارد. در نسخه‌های قبل، تمرکز اصلی بازی بر مخفی‌کاری بوده و اصلا نمی‌توانستید با سر و صدای زیاد این بازی‌ها را به پایان برسانید. این بازی سوم شخص تیراندازی برای کامپیوتر، در E3 2014 معرفی و در سال 2015 عرضه شد.

بازی Metal Gear Solid: The Phantom Pain داستان Big Boss را روایت می‌کند. او بعد از فرار از یک مرکز توانبخشی، با یک دست مکانیکی توانایی‌های جدیدی در مبارزات کسب کرده. بیگ باس به گروه Diamond Dogs می‌پیوندد و با جمع‌آوری سربازهای آزاد به جنگ گروه Fox می‌رود. جهان بازی Open-World بوده و این اتفاق کاملا جدیدی در دنیای متال‌گیر محسوب می‌شد. شما می‌توانستید پایگاه خود را گسترش داده و ماموریت‌های فرعی نیز انجام دهید. مثل همیشه گرافیک و موسیقی از بهترین عناصر بازی بود.

این بازی سوم شخص PS4، هم‌اکنون برای تمام پلتفرم‌های نسل هشتم در دسترس قرار دارد. عنوانی که جزو بهترین بازی های شوتر سال 2015 به شمار می‌رود.

بازی سوم شخص Mafia 1 Remake

بازی سوم شخص PS4 / بهترین بازی های شوتر

قطعا نسخه کلاسیک این بازی را با کامپیوترهای قدیمی خود بازی کرده‌اید. این بازی در سال عرضه‌اش و حتی سال‌های بعد، جزء بهترین بازی‌ های سوم شخص بوده و یک سبک نوین را به بازی‌های ویدئویی آورد. بازی Mafia با داستان‌گویی بی‌نظیرش دل خیلی‌ها را ربود و تا سال‌ها در خاطرات ماند. نسخه‌های بعدی مافیا، هرچند بازی‌های زیبایی بودند اما هرگز به سطح بازی اول نرسیده و طرفداران را تقریبا ناامید کردند. Hanger 13 با خبر عرضه نسخه بازسازی شده یا ریمیک بازی، بسیاری را به وجد آورد و هم‌اکنون این بازی چند روزی است که در اختیار گیمرها قرار گرفته و بعد از تجربه آن فقط می‌توانم لفظ عالی را برای آن به کار ببرم.

این بازی با بازسازی دقیق نسخه اول، یک ریمیک را تعریف می‌کند و به نوعی می‌تواند یک کلاس آموزشی برای ساخت ریمیک از یک بازی سوم شخص کامپیوتر باشد. داستان بازی تقریبا بدون تغییر مانده و آن چیز که ریمیک را درخشان‌تر می‌کند بازسازی بسیار خوب گیم‌پلی و لحظات خاطره‌انگیز بازی Mafia است. خوشبختانه استودیو Hanger 13 به خوبی از پس وظیفه‌اش برآمده و ما شاهد یک ریمیک زیبا هستیم. این بازی هم‌اکنون برای همه پلتفرم‌ها در دسترس قرار دارد.

بازی شوتر سوم شخص Uncharted: Lost Legacy

بازی های تیراندازی سوم شخص / بازی های تیراندازی / بازی اکشن اول شخص کامپیوتر

بازی Uncharted: Lost Legacy اولین بازی سوم شخص تیراندازی در سری Uncharted است که نیتن دریک را در خود نمی‌بیند. شما در این بازی در نقش کلویی خواهید بود; معشوقه سابق نیتن. کلوئی به همراه نیدین، آنتاگونیست نسخه چهارم، در یک بازه زمانی بین نسخه‌های سوم و چهارم، به دنبال یک گنج در یک شهر گمشده هستند. مهم‌ترین ویژگی بازی وفاداری به المان‌های اصلی بازی حتی در غیاب شخصیت اصلی خود بود. نکته مهم بعدی گیم‌پلی بسیار متنوع و البته گرافیک بسیار زیبا و چشم‌نواز که باعث می‌شد شما یک لحظه هم نخواهید از این بازی شوتر سوم شخص PS4 دست بکشید.

همچنین بخوانید :

بازی Uncharted: Lost Legacy با وجود یدک کشیدن عنوان نسخه فرعی، مدت زمان زیادی برای اتمام لازم داشت و آن هم به دلیل محیط کاملا باز و سندباکس گونه‌اش بود. شما می‌توانستید پیاده یا با ماشین، به راحتی در محیط بازی بگردید و حتی اشیاء و رازهای مخفی هم کشف کنید. تقریبا برای به اتمام رساندن کامل بازی به مدت زمانی بالغ بر 40 ساعت نیاز داشتید که برای یک بازی Spin-off بسیار خوب است.

این بازی از بهترین بازی های شوتر سوم شخص PS4 بوده که به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 عرضه شده است. شاید بتوان از Warframe به عنوان یکی از بهترین بازی های شوتر رایگان تاریخ هم نام برد.

بازی تیراندازی سوم شخص Warframe

بازی های سوم شخص شوتر / دانلود بازی شوتر اول شخص برای کامپیوتر

در این مقاله یک بازی اول شخص شوتر رایگان معرفی کردیم. حال می‌خواهیم همین کار را با یک بازی شوتر سوم شخص هم انجام دهیم. بازی Warfarame که در آخرین آپدیت خود به نام Warframe: Ninjas تغییر کرده، یک شوتر سوم شخص و رایگان است که برای تمام پلتفرم‌ها در دسترس است. بازی در ابتدای عرضه مشکلات زیادی داشت، اما به تدریج با برطرف شدن مشکلات و آپدیت‌های زیاد، توانست خود را در قامت یک بازی سوم شخص تیراندازی زیبا معرفی کند. بازی Warframe از آن دسته بازی‌ های سوم شخص تیراندازی است که متکی به پرداخت درون‌برنامه‌ای نیست و می‌توانید با تکیه بر مهارتتان پیشرفت کنید.

بازی سوم شخص Warframe گیم‌پلی متکی بر سرعت و تیراندازی دارد. در این بازی شما می‌توانید در یک جهان باز به صورت Co-op ماموریت انجام دهید و به صورت PVE ( بازیکنان در برابر هوش مصنوعی) یا PVP( بازیکن در برابر بازیکن) در قالب نبردهای انفرادی یا تیمی با دیگران رقابت یا همکاری کنید. این بازی سوم شخص کامپیوتر از پرداخت‌های درون برنامه‌ای هم بهره می‌برد، اما خوشبختانه به پوشش‌های ظاهری و موارد تزئینی خلاصه می‌شود. به دلایلی که گفته شد، Warframe یکی از بهترین بازی های شوتر رایگان چند سال اخیر است.

در این مطلب بهترین بازی‌ های شوتر اول شخص و سوم شخص را برایتان معرفی کردیم. بدون شک ممکن است برخی دیگر از بازی های تیراندازی خوب دیگر از لیست ما غایب باشند. با وجود این، با تجربه هر کدام از بازی‌های گفته شده وارد دنیایی منحصر‌به‌فرد خواهید شد که برای طراحی‌اش ساعت‌ها وقت صرف شده است تا به حدی برسد که بتوانید به طور کامل در آن غرق شوید. نظر شما در مورد فهرست بهترین بازی های شوتر سوم شخص و اول شخص برای PC ،PS4 و Xbox چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید و با ما درباره بهترین بازی های شوتر چند سال اخیر صحبت کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
avatar
MD
.
13 اردیبهشت 1401، 23:17
پاسخ
0
0
کوفتشون بشه چرا مدرن وارفار انلاینه یا انقدر حجمش زیاده؟!! راستی اسم بازی عکس اول تیتر مطلب چی بود عایا
avatar
حمید
.
15 بهمن 1400، 18:54
پاسخ
0
0
چرا فقط به دو مورد کالاف دیوتی اشاره کردین؟
avatar
arsh.programer
.
05 فروردین 1402، 17:34
پاسخ
1
0
@حمید
نویسنده کال آف دیوتی هیتر هست 😂 واقعا خریت هست که وارزون 2 تو این لیست نباشه... وارزون 2 می ارزه به نصف این لیست...
avatar
محمد عرفان
.
31 شهریور 1400، 17:05
پاسخ
0
1
سلام شما به طرز عجیبی بهترین ها رو نگفتی بازی هایی مثل فارکرای3و4 یا کرایسیس3 و خیلی از بازی ها که دنیای گیمرها رو تکون داد شما هیچی نگفتین
avatar
حمید
.
15 بهمن 1400، 18:47
پاسخ
0
0
@محمد عرفان
دقیقاً
avatar
مهدی
.
23 تیر 1400، 22:50
پاسخ
1
1
بازی call of duty warzon و battleafreid هم هست
avatar
ابوالفضل فلاح
.
23 تیر 1399، 20:24
پاسخ
0
1
مقاله عالی بود. ممنون از راهنمای تون اما کاش SPEC OP: THE LINE رو هم معرفی می کردید که کسایی که بازی نکردند تجربه کنند
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402