تلویزیون هوشمند سامسونگ مجهز به دستیار صوتی گوگل اسیستنت می‌شود

تلویزیون هوشمند سامسونگ/samsung-smrt-tv.2
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

دستیار صوتی گوگل اسیستنت روی تلویزیون هوشمند سامسونگ فعال می‌شود. گوگل اعلام کرد که تمام تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ عرضه شده در سال 2020 در آمریکا از این قابلیت بهره خواهند جست.

گوگل به‌تازگی اعلام کرد که تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در آمریکا به دستیار صوتی گوگل اسیستنت مجهز می‌شوند. این دستیار هوش مصنوعی روی تمام مدل‌های تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در سال 2020 از قبیل مدل‌های 4K و 8K QLED سال 2020، تلویزیون‌های UHD کریستال 2020، سری‌های فریم و سریف عرضه شده در سال 2020 و مدل‌های Sero و Terrace که در سال 2020 به بازار آمدند، فعال خواهد شد. این در حالی است که بنابر اظهارات گوگل، این آپدیت ابتدا در آمریکا و سپس در دیگر کشورهای جهان انجام خواهد شد.

تلویزیون هوشمند سامسونگ/samsung-smrt-tv.2

به موجب این آپدیت کاربر می‌تواند با فشردن دکمه میکروفون ریموت کنترل تلویزیون، دستیار صوتی گوگل را فعال کند. حال فرد می‌تواند با فرمان‌های صوتی از دستیار هوشمند گوگل اسیستنت بخواهد که کانال‌ها را عوض کرده، اپلیکیشن موردنظر را باز کرده و یا صدای تلویزیون را بلند و کم کند. خاطر نشان می‌شود که تلویزیون هوشمند سامسونگ در حال حاضر نیز از تنظیمات فرمان صوتی بهره برده که به واسطه میکروفون روی ریموت کنترل قابل فعال‌سازی است، اما کاربر حق انتخاب داشته و باید بگوید که قصد استفاده از دستیار هوشمند گوگل را به جای دستیار بیکسبی دارد.

در این حالت فرد می‌تواند دیگر دستگاه‌های هوشمند خانه که به گوگل اسیستنت متصل هستند را نیز کنترل کند. برای فعال‌سازی دستیار هوشمند گوگل روی تلویزیون هوشمند سامسونگ کافی است آپدیت OTA را نصب کرده و سپس از مسیر Settings > General > Voice > Voice assistant اقدام کنید.

سامسونگ در تابستان گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد با همکاری گوگل، در دستگاه‌های خود بیشتر از دستیار هوشمند گوگل اسیستنت بهره جوید. اگرچه سامسونگ به صورت مستقیم درباره آینده دستیار صوتی بیکسبی که در سال 2017 معرفی کرد، اظهارنظر نکرده، اما به نظر می‌رسد که این اقدامات جدید کمپانی حاکی از کمرنگ‌تر شدن نقش بیکسبی در محصولات این شرکت باشد. گفتنی است سامسونگ اخیرا اعلام کرده که حذف برخی از ویژگی‌های واقعیت‌افزوده بیکسبی را آغاز کرده است.

ساعت هوشمند لنوو/Lenovo-smart-clock

گوگل همچنین اعلام کرد که ساعت هوشمند لنوو که چندی پیش رونمایی شد، اکنون با قیمت 49.99 دلار در بازار عرضه شده است که قیمتی ارزان‌تر از سایر رقیبان خود دارد. این ساعت هوشمند که از دستیار صوتی گوگل پشتیبانی می‌کند قادر است علاوه بر نمایش زمان، آب و هوا و دما، موسیقی و پادکست پخش کرده، آیتم‌های موردنظر را به لیست خرید کاربر اضافه کرده، تماس برقرار کرده و دیگر دستگاه‌های هوشمند سازگار را کنترل کند.

سخن پایانی

گوگل اسیستنت ، این دستیار هوشمند گوگل که برای بسیاری از کاربران یک دستیار کاربردی است، وارد تلویزیون‌های سامسونگ تولی سال 2020 خواهد شد. آیا شما از دستیار هوشمند گوگل استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها