فیلم های در حال ساخت در سال 99 ؛ از خائن کشی تا بدون همه چیز!

فیلم های در حال ساخت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در روزهایی که کرونا سینما را تعطیل کرده، فیلم های در حال ساخت یا در مسیر پیش‌تولید درحالیکه دارند با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، در حال تصویربرداری هم هستند. اینجا با فیلم های در دست ساخت ایرانی آشنا شوید.

این روزها که سینمای ایران تعطیل است و به نوعی سینما در کما به سر می‌برد، تعدادی از گروه‌های فیلمبرداری در مرحله پیش‌تولید یا تصویربرداری، ساخت فیلمشان را متوقف کرده‌اند و منتظر ایجاد شرایط مناسب با وجود کرونا برای ادامه کار هستند. در این میان اما خبرهای مختلفی از این فیلم های در حال ساخت در فضای مجازی منتشر و باعث کنجکاوی هر چه بیشتر سینمادوستان می‌شود. به همین دلیل بر آن شدیم تا پرونده‌ای تهیه کنیم و در آن به معرفی مهم‌ترین و جنجالی‌ترین فیلم های در حال ساخت بپردازیم. پس با پلازا همراه باشید تا با فیلم های در حال تولید سینمای ایران آشنا شوید.

فیلم در دست تولید

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


معرفی فیلم های در حال ساخت (در مرحله پیش تولید)


پیش تولید فیلم های در حال ساخت زیادی آغاز شده است. ما در اینجا به مطرح‌ترین و مهمترین فیلم های درحال ساخت که در مرحله پیش تولید قرار دارند، پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

 

خائن‌کُشی

فیلم های در حال ساخت / خائن کشی

 • کارگردان: مسعود کیمیایی
 • نویسنده: مسعود کیمیایی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: مهران مدیری، امیر آقایی، سارا بهرامی، پانته‌آ بهرام و حمیدرضا آذرنگ

در بین فیلم هایی که در حال ساخت هستند ، شاید مهمترین فیلمی که پیش‌تولید آن سر و صدای زیادی به پا کرده است، «خائن‌کُشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی باشد. حضور امیر آقایی و پانته‌آ بهرام برای اولین بار مقابل دوربین مسعود کیمیایی تا همکاری غافلگیرکننده این کارگردان باسابقه با مهم‌ترین کمدین ایران یعنی مهران مدیری در کنار پرداختن به ماجرای زندگی مهدی بلیغ (مشهورترین خلاف‌کار تهران) همه و همه دست به دست هم داده است تا خبر ساخت «خائن‌کُشی» مسعود کیمیایی در صدر اخبار رسانه‌های مختلف قرار بگیرد. مسعود کیمیایی که قصد داشت پس از «خون شد» در شبکه نمایش خانگی سریالی برای رمان معروفش «جسدهای شیشه‌ای» را با همین نام کلید بزند، فعلا از ساخت سریال منصرف شده  و سراغ ساخت «خائن‌کُشی» با تهیه‌کنندگی علی اوجی رفته است.

قصه خائن‌کُشی درباره مهدی بلیغ معروفترین گنده‌لات و خلافکار تهران است که سابقه شرارت‌های بسیاری در سال های دو دارد. او یکی از کلاهبرداران بزرگ ایران است که حتی کاخ دادگستری را هم به چندین نفر فروخته بود. به نقل از روزنامه سازندگی ماجرای قصه مسعود کیمیایی به سال 1327 برمی‌گردد. جایی که بلیغ و دو تن از دوستان نزدیکش به نامهای مهدی نظری و هوشنگ مجتبایی تصمیم می‌گیرند یک باند سرقت تشکیل دهند و با هم پیمان می‌بندند که هرکدامشان به چنگ پلیس بیفتد، دو نفر دیگر را لو ندهد. این اتفاق خیلی زود در یک سرقت از طلافروشی برای بلیغ رخ می‌دهد و مهدی دستگیر می‌شود. او طبق عهدی که بسته دوستانش را لو نمی‌دهد، غافل از اینکه دوستان در غیاب مهدی بلیغ هم طلاها و پول‌ها را برده‌اند و هم همسر او را از راه به در کرده‌اند. مسعود کیمیایی که آشنایی زیادی با زندگی بلیغ و جزئیات اتفاقاتی که بر او گذشته، دارد؛ در جدیدترین اثرش سراغ زندگینامه جذاب این شرور معروف رفته است. حال باید دید آیا کیمیایی این قصه را به زمان حال منتقل کرده یا آن را در همان اواخر دهه سی روایت خواهد کرد.

 

چشم و ابرو

چشم و ابرو / فیلم های در حال ساخت ایران

 • کارگردان: حمید نعمت‌الله
 • نویسنده: حمید نعمت الله
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: لیلا حاتمی، محمدرضا گلزار

جدیدترین فیلم سینمایی حمید نعمت‌الله که خود نویسندگی آن را برعهده داشته است، در مرحله پیش‌تولید قرار دارد. علاوه بر لیلا حاتمی که در این اثر چهارمین همکاری خود را با حمید نعمت‌الله تجربه می‌کند، یکی از جذابیت‌های اساسی فیلم همکاری دوباره این کارگردان با محمدرضا گلزار بعد از فیلم موفق «بوتیک» در سال 1382 است. نکته جالب دیگر همبازی شدن لیلا حاتمی با رضا گلزار برای اولین بار در سینمای ایران است. البته قبلا این دو ستاره سینما یک بار در فیلم «ما همه با هم هستیم» حضور داشته‌اند، اما سکانس مشترکی نداشته‌اند و عملا «چشم و ابرو» اولین همکاری این دو سوپراستار محسوب می‌شود. باید دید به این ترکیب کدام بازیگران دیگر نیز اضافه خواهند شد و نعمت‌الله چه زمانی تصویربرداری این فیلم را شروع خواهد کرد.

 

نگهبان شب

فیلم های در حال تولید سینمای ایران

 • کارگردان: رضا میرکریمی
 • نویسنده: رضا میرکریمی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: نوید محمدزاده

یکی از جدیدترین فیلم های در حال ساخت ایران ، فیلم سینمایی «نگهبان شب» به کارگردانی رضا میرکریمی است. ساخت این فیلم درحالیکه در مرحله پیش‌تولید قرار داشت و فقط فعلا حضور نوید محمدزاده در آن قطعی شده بود، به دلیل ابتلای این بازیگر و همچنین خود رضا میرکریمی به کرونا ویروس این روزها به حالت تعلیق درآمده است. آخرین فیلم رضا میرکریمی، فیلم سینمایی «قصر شیرین» با نقش‌آفرینی درخشان حامد بهداد بود که با استقبال زیادی در میان منتقدان و مخاطبان سینما دوست رو به رو شد. باید دید «نگهبان شب»  چه زمانی فیلمبرداری خود را آغاز خواهد کرد و چه کسانی با نوید محمدزاده در این فیلم همبازی خواهند شد.

 

آهک زنده

مهران غفوریان / فیلم هایی که در حال ساخت هستند

 • کارگردان: رامیار مُشایی
 • نویسنده: رامیار مُشایی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: مهران غفوریان

«آهک زنده» از جدیدترین فیلم های در حال ساخت ، اثر رامیار مُشایی به تهیه‌کنندگی وحید فتحعلی است که دو هفته قبل پروانه ساخت گرفت. این فیلم که یک موضوع اجتماعی را در بر می‌گیرد پیش‌تولید خود را آغاز کرده است و در مرحله انتخاب بازیگران قرار دارد. گفته می‌شود اگر ویروس کرونا اجازه بدهد، گروه تا آخر آبان پیش‌تولید را به اتمام می‌رسانند و بلافاصله فیلمبرداری را شروع خواهند کرد. از نکات جالب توجه، انتخاب مهران غفوریان برای یکی از نقش‌های اصلی این فیلم است و غفوریان که سال‌ها به عنوان یک کمدین کاربلد شناخته می‌شد قرار است در این فیلم نقشی جدی داشته باشد. این سومین بازی جدی مهران غفوریان پس از «ارادتمند نازنین، بهاره و تینا» و سریال «قورباغه» هومن سیدی است. باید دید آیا این کمدین می‌تواند مخاطبان و علاقه‌مندانش را غافلگیر کند یا خیر. علاوه بر مهران غفوریان، چندین بازیگر مطرح دیگر نیز قرار است در این پروژه حضور داشته باشند که هنوز نام آنها اعلام نشده است.

 

روزی روزگاری آبادان

فیلم های در حال ساخت ایران

 • کارگردان: حمیدرضا آذرنگ
 • نویسنده: حمیدرضا آذرنگ
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: فاطمه معتمدآریا، محسن تنابنده

«روزی روزگاری آبادان» یکی دیگر از فیلم های در حال ساخت و اولین تجربه فیلمسازی حمیدرضا آذرنگ بازیگر مطرح سینما، تلویزیون و تئاتر است. آذرنگ که سابقه کارگردانی در تئاتر را هم دارد، پیش تولید فیلم اولش را چند وقتی است که آغاز کرده و الان در مرحله انتخاب بازیگران و تست گریم قرار دارد. تاکنون حضور فاطمه معتمدآریا و محسن تنابنده در این فیلم قطعی شده است. «روزی روزگاری آبادان» که روایتگر داستانی در جنوب کشور است، برای نمایش در جشنواره فیلم فجر ساخته می‌شود.

 

دسته دختران

فیلم های در حال ساخت

 • کارگردان: منیر قیدی
 • نویسنده: منیر قیدی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: لیلا حاتمی

کارگردان فیلم تحسین‌شده‌ی «ویلایی‌ها»، در تدارک کلید زدن دومین فیلم بلند سینمایی خود با نام «دسته دختران» است. این فیلم به تهیه‌کنندگی محمدرضا منصوری ساخته می‌شود و ماجرای آن به ایثار و فداکاری‌های دختران و شیرزنان ایرانی در مقاومت 34 روزه شهر خرمشهر در دوران دفاع مقدس برمی‌گردد. لیلا حاتمی که به نظر می‌آید روزهای بسیار شلوغ و پرکاری را پیش رو دارد، اولین بازیگری است که برای ایفای نقش در فیلم جدید منیر قیدی قرارداد امضا کرده است و حضورش در «دسته دختران» قطعی شده است. قیدی به محض انتخاب سایر بازیگران و اتمام پیش تولید، فیلمبرداری اثر جدید خود را آغاز خواهد کرد.

 

 


معرفی فیلم های در حال ساخت (در مرحله فیلمبرداری)


فیلم های جدید در حال ساخت سعی دارند خود را برای جشنواره فیلم فجر آماده کنند. در این قسمت از بررسی آثار در حال تولید سینما، به فیلم های ایرانی در حال ساخت که در مرحله فیلمبرداری قرار دارند می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

قهرمان

قهرمان / اصغر فرهادی / فیلم های در حال ساخت ایرانی

 • کارگردان: اصغر فرهادی
 • نویسنده: اصغر فرهادی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: محسن تنابنده، امیر جدیدی و جمعی از بازیگران بومی استان فارس

«قهرمان» تازه‌ترین فیلم کارگردان صاحب‌نام ایرانی اصغر فرهادی است. درحالیکه از اواخر سال قبل زمزمه‌های مختلفی درباره فیلم جدید فرهادی منتشر می‌شد، بالاخره این اخبار رسمی شد و فیلم سینمایی «قهرمان»در شیراز کلید خورد. در این فیلم که هم‌اکنون در شیراز در حال فیلمبرداری است محسن تنابنده و امیر جدیدی نقش‌ای اصلی را ایفا می‌کنند و نقش‌های مکمل و فرعی نیز برعهده بازیگران بومی شهر شیراز و صدا و سیمای فارس است. همین نکته سبب شده برخی سودجویان در روزهای اخیر با انتار آگهی های مختلف و کلاهبرداری، به علاقه‌مندان وعده آموزش بازیگری و انتخاب بازیگر برای پروژه «قهرمان» را بدهند. اتفاقی که واکنش روابط عمومی این فیلم را برعهده داشت و بطور رسمی اعلام کردند تمام آگهی‌های منتشر شده در رابطه با جذب بازیگر فاقد اعتبار است و روابط عمومی فیلم آن‌ها را تکذیب می‌کند.

 

تفریق

تفریق / فیلم های ایرانی در حال ساخت

 • کارگردان: مانی حقیقی
 • نویسنده: مانی حقیقی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده

جدیدترین فیلم مانی حقیقی با نام «تفریق» هم در حال تولید و در مرحله فیلمبرداری است. هرچند که این روزها به دلیل مثبت شده تست کرونای نوید محمدزاده گروه کار را تعطیل کرده‌اند. این فیلم از جمله فیلم‌هایی است که از از ابتدای ساخت از حواشی و اتفاقات در امان نبوده است. علاوه بر خبر کرونا گرفتن نوید محمدزاده که فیلمبرداری «تفریق» را متوقف کرده است، ابتدا قرار بود پریناز ایزدیار نقش مقابل نوید محمدزاده را در این اثر ایفا کند، اما بنا به دلایل شخصی و مشغله کاری از این فیلم انصراف داد و ترانه علیدوستی جایگزین او شد. علیدوستی که سابقه چندین همکاری با مانی حقیقی را در کارنامه دارد، برای اولین بار با نوید محمدزاده همبازی می‌شود و همین جذابیت‌های فیلم جدید حقیقی را بالا برده است. مانی حقیقی درباره جدایی پریناز ایزدیار از گروه بازیگرانش گفت:

«پریناز ایزدیار آنقدر در جریان تمرینات ما فوق‌العاده بود که واقعا از ادامه نیافتن این همکاری متاسفم. از سوی دیگر این را خوش‌اقبالی بزرگی می‌دانم که ترانه علیدوستی فرصت همکاری با ما را داشت و در کنار ما خواهد بود.»

 

فیلم شب داخلی دیوار

فیلم های در دست ساخت ایرانی

 • کارگردان: وحید و علی جلیل‌وند
 • نویسنده: برادران جلیل‌وند
 • بازیگران: نوید محمدزاده، امیر آقایی، دایانا حبیبی، سعید داخ و علیرضا کمالی

«شب داخلی دیوار» یکی از مهمترین فیلم های در حال ساخت سینمای ایران است که فعلا به دلیل گرفتار شدن بازیگر آن نوید محمدزاده تصویربرداری‌اش متوقف شده است. محمدزاده در این فیلم نقش مردی نابینا به نام علی را ایفا می‌کند که با وارد شدن زنی به زندگی او، احوالات زندگی‌اش تغییر می‌کند. این دومین همکاری امیر آقایی، نوید محمدزاده و برادران جلیل‌وند پس از فیلم موفق «بدون تاریخ، بدون امضا» است.

 

صحنه زنی

صحنه زنی / فیلم های ایرانی در حال ساخت

 • کارگردان: علیرضا صمدی
 • نویسنده: علیرضا صمدی
 • بازیگران قرارداد بسته تاکنون: مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، مجید صالحی، لیندا کیانی، پیام احمدی‌نیا و محمد نادری

یکی دیگر از فیلم های در حال ساخت سینمای ایران که تصویربرداری آن تمام شده و در حال طی کردن مراحل فنی و صداگذاریست، فیلم علیرضا صمدی است که در آن ستارگان بزرگی حضور دارند. هنوز درباره قصه و جزئیات این فیلم خبری اعلام نشده است، اما با توجه به تصاویر منتشر شده از این فیلم و تست گریم‌های بازیگرانی چون بهرام افشاری و مجید صالحی، مشخص است که با یک فیلم خوش‌ساخت اجتماعی و جدی رو به رو هستیم و این دو کمدین مطرح حضوری کاملا متفاوت در این اثر خواهند داشت.

 

فیلم رقصنده

فیلم های در حال ساخت

 • کارگردان: بهمن گودرزی
 • نویسنده: بهمن گودرزی
 • بازیگران: امیر جعفری، امین حیایی و ریحانه پارسا

هنوز خلاصه داستان مشخصی برای فیلم «رقصنده» اعلام نشده است. البته گفته می‌شود درباره موضوع پناهندگی است. با توجه به زوج حیایی و جعفری و کارگردانی گودرزی، قطعا «رقصنده» یکی از فیلم های در دست تولید کمدی خواهد بود.

این اثر قرار بود اواخر خرداد یا نهایتا اواسط تیر در هنگ کنگ کلید بخورد. بنا بر اعلام امین حیایی در مسابقه «عصر جدید»، فیلمبرداری بخش‌هایی از این فیلم که در فیلمنامه مربوط به خارج از کشور بوده است، هنوز انجام نشده است. حال مشخص نیست اصلا گروه فیلمبرداری صلاح بدانند در کشوری که وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا نامعلوم است، فیلمبرداری را انجام دهند یا تغییراتی در فیلمنامه خواهند داد و قید حضور در خارج از کشور را می‌زنند! نکته قابل تامل، حضور ریحانه پارسا در این فیلم است که این روزها تصمیم به مهاجرت گرفته و ممکن است با فعالیتش در آن ور آبها از همین الان فیلم «رقصنده» را با مشکل مواجه کند.

 


معرفی فیلم های در حال ساخت (در مراحل پایانی-آماده نمایش)


از بین فیلم های در حال تولید سینمای ایران ، تعدادی از آنها تمامی مراحل مختلف را سپری کرده‌اند و آماده یا در انتظار دریافت پروانه نمایش هستند. البته پروانه نمایش فیلم برخی از کارگردانان هم صادر شده است و آنها مترصد فرصتی برای اکران اثر خود هستند. در ادامه این فیلم ها را با هم مرور می‌کنیم.

 

فیلم بدون همه چیز

فیلم های در حال ساخت

 • کارگردان: محسن قرایی
 • نویسنده: محسن قرایی و محمد داوودی
 • بازیگران: پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، باران کوثری، علی مصفا، مهتاب نصیرپور، پدرام شریفی، فرید سجادی حسینی و لاله مرزبان

«بدون ‌همه ‌چیز» یکی از مهم‌ترین فیلم های در دست ساخت سینمای ایران برای سال 99 است که این روزها فیلمبرداری آن به پایان رسیده و اولین تصویر از آن منتشر شده است. هنوز هیچ خلاصه داستان یا جزئیاتی از قصه منتشر نشده است، اما حضور یک دوجین بازیگر مطرح در فیلمی به نویسندگی و کارگردانی محسن قرایی که آثار قبلی‌اش بسیار دیدنی از آب درآمده، نشان‌دهنده این است که «بدون ‌همه ‌چیز» فیلم اجتماعی درجه یکی خواهد بود. فیلم «بدون ‌همه ‌چیز» دومین همکاری پرویز پرستویی و هدیه تهرانی است بعد از سریال موفق «همگناه» است و اگر شهاب حسینی به دلیل مشغله از این اثر انصراف نمی‌داد، می‌توانستیم شاهد ترکیب بسیار ویژ‌ه‌ای از سه بازیگر سوپراستار در این فیلم باشیم.

 

قاتل و وحشی

فیلم های در حال ساخت

 • کارگردان: حمید نعمت‌الله
 • نویسنده: معصومه بیات و حمید نعمت‌الله
 • بازیگران: امین حیایی، لیلا حاتمی، ستاره اسکندری، شهرام حقیقت دوست و عزت الله رمضانی‌فر

«قاتل و وحشی» آخرین فیلم کامل ساخته شده توسط حمید نعمت‌الله است. اینکه می‌گوییم آخرین فیلم کامل ساخته شده، به این دلیل است که نعمت‌الله روزهای پرمشغله‌ای را سپری می‌کند و بلافاصله پس از اتمام ساخت «قاتل و وحشی»، سراغ جدیدترین اثرش «چشم و ابرو» رفته است. «قاتل و وحشی» اولین رویارویی لیلا حاتمی و امین حیایی در مقام بازیگران نقش اصلی است و یک فیلم معمایی جنایی متفاوت در کارنامه نعمت‌الله محسوب می‌شود. این فیلم تمام مراحل فنی را طی کرده و احتمالا منتظر حضور در جشنواره فجر است. البته اگر با این شرایط کرونایی، جشنواره‌ای در کار باشد!

 

فیلم روشن

فیلم های در دست تولید

 • کارگردان: روح الله حجازی
 • نویسنده: روح الله حجازی
 • بازیگران: رضا عطاران، سارا بهرامی، سیامک انصاری و مهدی انصاری‌نیا

فیلم سینمایی «روشن» متفاوت‌ترین اثر روح‌الله حجازی است که در آن رضا عطاران بنا بر شنیده‌ها یک نقش بسیار ویژه را ایفا کرده است. در این فیلم سارا بهرامی برای دومین بار بعد از کمدی پرفروش «هزارپا» نقش مقابل رضا عطاران را ایفا کرده است و سیامک انصاری هم دیگر بازیگر شاخص این فیلم است. فیلم «روشن» آخرین مراحل فنی و تدوین را طی کرده است و منتظر فرصتی برای نمایش است. به احتمال فراوان «روشن» اولین نمایش خود را در جشنواره فیلم فجر 99 تجربه خواهد

 

فیلم کوسه

فیلم های در دست تولید

 • کارگردان: علی عطشانی
 • نویسنده: پیمان عباسی
 • بازیگران: مهدی هاشمی، پژمان جمشیدی، مهران احمدی و ریحانه پارسا

فیلم جدید علی عطشانی هم یک کمدی اجتماعی خواهد بود که از نیمه بهمن 98 پیش‌تولید جدی آن شروع شد و به تدریج انتخاب بازیگر آن انجام شده است. طبق برنامه‌ریزی‌های گروه تولید، این اثر یکی از فیلم های در حال ساخت کمدی است و بنا بر اخبار منتشر شده، قرار بود از اواسط فروردین تصویربرداری‌اش را آغاز کند؛ اما با اتفاقاتی که ویروس کرونا رقم زد، در تابستان جلوی دوربین رفت و احتمالا سازندگان فیلم را برای گیشه ساخته‌اند و کاری به جشنواره فیلم فجر نخواهند داشت. به همین دلیل ممکن است به محض دریافت پروانه نمایش، سازندگان این فیلم را راهی اکران کنند.

 

عروسی مردم

عروسی مردم / فیلم های جدید در حال ساخت

 • کارگردان: مجید توکلی
 • نویسنده: جمیله دارالشفایی
 • بازیگران: شکیب شجره، نازنین بیاتی، احترام برومند، زهرا داوودنژاد و خسرو بامداد

دومین فیلم مجید توکلی بعد از «متولد 65»، «عروسی مردم» است که تصویربرداری آن به پایان رسیده و آخرین مراحل فنی را می‌گذارند تا خود را برای اکران و یا حضور در جشنواره‌های مختلف آماده کند. البته یک نسخه نهایی برای بازبینی به شورای پروانه نمایش داده شده است تا بعد از مدت‌ها دومین فیلم مجید توکلی اجازه اکران پیدا کند. نازنین بیاتی و شکیب شجره دو بازیگر جوان نقشهای اصلی این فیلم سینمایی را ایفا می‌کنند. شکیب شجره همان بازیگری است که با نقش داوود بیزاکودیل در سریال «هیولا» به کارگردانی مهران مدیری بسیار دیده شد و بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت. «عروسی مردم» که در ابتدا «روزی دو میلیون» نام داشت یک فیلم اجتماعی با رگه‌های کمدی موقعیت است.

 

فیلم گربه سیاه

فیلم های در دست ساخت ایران

 • کارگردان: کریم امینی
 • بازیگران: بهرام رادان، ترلان پروانه و کیا رکنی
همچنین بخوانید :

«گربه سیاه» فیلمی به تهیه‌کنندگی بهرام رادان است که نکته جالبش حضور شرکت‌کننده برنامه «عصر جدید»، یعنی کیا رکنی در آن به عنوان بازیگر نقش اصلی است. این فیلم قصه‌ای اجتماعی دارد و درامی است درباره جوانان دهه هشتادی و چالش‌های آن‌ها که پیش‌بینی می‌شود با استقبال خوب قشر جوان در اکران رو به رو شود. همچنین جالب است بدانید که بهرام رادان در این اثر، نقش خودش را ایفا کرده است. فیلم «گربه سیاه» که هنوز در ایران اکران نشده است، در برخی از جشنواره‌های خارجی حضور داشته و منتظر روزهایی برای اکران است.

 

فیلم چپ راست

فیلم های در حال ساخت

 • کارگردان: حامد محمدی
 • نویسنده: حامد محمدی و پیمان قاسم‌خانی
 • بازیگران: رامبد جوان، پیمان قاسم‌خانی، سروش صحت، ویشکا آسایش، سارا بهرامی، ستاره اسکندری و مونا فرجاد

این اولین بار در سینمای ایران است که چهار کارگردان کمدی‌ساز مطرح و کاربلد در یک اثر کمدی کنار هم قرار گرفته‌اند و به همین دلیل است که مخاطبان باید منتظر اثری متفاوت از حامد محمدی باشند. «چپ راست» بعد از «اکسیدان» و «چهار انگشت» سومین فیلم محمدی در ژانر کمدی است. اولین فیلم او «فرشته‌ها با هم می‌آیند» درامی با رگه‌های طنز بود.

فیلم «چپ راست» در سکوت خبری کامل در حال فیلمبرداری بود، اما بلافاصله با اعلام ورود کرونا به کشور و توصیه‌های مسئولین وزارت بهداشت، کار خود را متوقف کرد. بعد از کاهش شیوع و بازگشایی کسب و کارها و فعالیت‌ها، «چپ راست» به کار خود پایان داد و پس از گذراندن مراحل فنی، آماده نمایش شده است. باید دید آیا ان فیلم راهی جشنواره فیلم فجر می‌شود یا در این آشفته‌بازار نابه سامان اکران، منتظر فرصتی برای اکران می‌ماند.

 

فیلم کارو

فیلم های در حال تولید سینمای ایران

 • کارگردان: احمد مرادپور
 • نویسنده: فهیمه سلیمانی
 • بازیگران: مریلا زارعی، پیمان مقدمی و علی پاینده

این فیلم داستان یک نوجوان اهل کرمانشاه است که پس از سال‌ها زحمت و تلاش به تیم ملی کشتی دعوت می‌شود، اما این موفقیت زندگی‌اش را دگرگون می‌کند. فیلم سینمایی کارو یکی دیگر از فیلم‌های آماده نمایش محسوب می‌شود و قطعا شانس خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر امتحان خواهد کرد.

 

فیلم مجوز خروج

فیلم های در دست تولید

 • کارگردان: کیارش اسدی‌زاده
 • نویسنده: کیارش اسدی‌زاده
 • بازیگران: پژمان جمشیدی، نازنین بیاتی، سروش صحت، کاظم سیاحی، ستاره پسیانی و رضا کیانیان

هنوز هیچ خبر جدیدی درباره اثر جدید کیارش اسدی‌زاده منتشر نشده است و احتمالا سازندگان فیلمبرداری را به پایان رسانده‌اند و مشغول انجام مراحل فنی و تدوین هستند. کیارش اسدی‌زاده کارگردان سریال موفق و متفاوت «کرگدن» است که بپخش آن اوایل امسال در نمایش خانگی به پایان رسید، در جدیدترین فیلم خود سراغ یک کمدی متفاوت رفته است. اسدی‌زاده پیش از «مجوز خروج»، فیلم‌های «گس»، «شکاف» و «موج اف ام، ردیف 48» را کارگردانی کرده است و «مجوز خروج» چهارمین اثر سینمایی‌اش محسوب می‌شود. در این مقاله می‌توانید بیشتر با فیلم مجوز خروج آشنا شوید.

 

فیلم شپلوتکا

فیلم های مذهبی در حال ساخت

 • کارگردان: حسین قناعت
 • بازیگران: بیژن بنفشه‌خواه، شبنم قلی‌خانی، آناهیتا همتی، رامین ناصرنصیر، شهرام قائدی، نادر سلیمانی و یوسف صیادی

این فیلم همچون تعدادی از آثار قبلی حسین قناعت در حوزه فیلم کودک و نوجوان است و ماجرای دو کودک است که از زندگی کنونی خود راضی نیستند و آرزوی زندگی بهتر دارند. برآورده شدن آرزوی این دو کودک تبعات متفاوتی برای خود و خانواده آن‌ها در پی دارد.

فیلم شپلوتکا از معدود فیلم‌هایی بود که با دستور مشخص و اکید سازمان سینمایی متوقف شد. البته با اینکه گفته می‌شود عوامل از دستور ستاد مقابله با کرونا تبعیت کرده بودند، اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که گروه سازندگان در تلاش بودند تصویربرداری کار را هر طور شده به اتمام برسانند تا جلوی ضررهای مالی را بگیرند و همین امر سبب دستور مستقیم سازمان سینمایی برای تعطیلی این پروژه شد. بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان این فیلم ساخته شد و حالا باید منتظر پروانه نمایش باشد.

 


کلام آخر


در انتهای این پرونده، می‌توان گفت در میان فیلم های در حال ساخت ایران برای سال 99 فیلم‌های جذابی به چشم می‌خورد که باعث می‌شوند بیش از پیش از کرونا و بلایی که بر سر سینما آورده عصبانی شویم. نکته جالب این فهرست اینجاست که مثل چند سال اخیر، در میان فیلم های در حال ساخت، آثار تاریخی یا مذهبی شاخصی به چشم نمی‌خورد. شاید دلیل این اتفاق کوچ تاریخی‌سازانی چون داوود میرباقری و حسن فتحی به تلویزیون و نمایش خانگی است. جای فیلم های مذهبی در حال ساخت یا فیلم های تاریخی در حال ساخت در میان فهرستی که به آن اشاره کردیم به شدت خالی است. شما نیز نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید. کدام فیلم در حال ساخت در فهرست نیامده است؟ بیشتر منتظر کدام فیلم از میان فیلم های در دست ساخت ایران هستید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
الهام زمانی
.
27 خرداد 1399، 16:26
پاسخ
1
0
لطفا اسامی فیلمهای دیگری که در حال ساخت می باشند رامعرفی کنید
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402