بازی Demon’s Souls remake ؛ تریلر ، گیم پلی و ویژگی های جالب بازی

بازسازی شده بازی Demon’s Souls
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چند ماه پیش بود که در مراسم رونمایی از بازی‌های پلی استیشن 5 ، بازی Demon’s Souls remake نیز برای این کنسول معرفی شد. با توجه به نزدیک بودن تاریخ انتشار، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی تریلر و گیم پلی بازسازی شده بازی Demon’s Souls بپردازیم.

بازی Demon’s Souls remake یکی از عناوین سبک اکشن نقش آفرینی است که توسط بلوپرینت گیمز (Bluepoint Games) و ژاپن استودیو (SIE Japan Studio) ساخت و توسط کمپانی سونی (Sony Interactive Entertainment) منتشر خواهد شد. این عنوان در واقع بازسازی بازی Demon’s Souls است که در اصل توسط استودیو فرام سافت‌ور (FromSoftware) ساخته و در سال 2009 برای کنسول پلی استیشن 3 منتشر شده بود. بازی ارواح شیطانی ریمیک از عناوینی است که در روز عرضه کنسول پلی استیشن 5 در نوامبر، بطور هم زمان منتشر خواهد شد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی تریلر ، گیم پلی و نکات جالب این بازی بپردازیم.

بازسازی بازی Demon’s Souls

 


داستان بازی ارواح شیطانی بازسازی شده


وقایع بازی Demon’s Souls بازسازی شده در سرزمین پادشاهی بولتاریا (Boletaria) رخ می‌دهد.

بازی Demon’s Souls بازسازی شده

در دوران باستان، به دلیل سو استفاده از جادو که به هنرهای روح (Soul Arts) معروف است، بولتاریا توسط موجودی به نام Old One مورد حمله قرار گرفت. جهان تقریباً توسط “مه عمیق” جادویی و شیاطین روح خواری که این موجود ایجاد کرده بود، فرسوده شد. Old One پس از مدتی به خواب فرو رفت و همین قضیه باعث نجات پادشاهی بولتاریا شد، در عین حال نیز تعدادی از بازماندگان تبدیل به مجسمه‌های یادبود با عمر طولانی شدند تا بدین وسیله به نسل‌های بعدی در مورد این فاجعه هشدار دهند. 

در این بازی، پادشاه بولتاریا یعنی King Allant هنرهای روح را احیا کرد و باعث بیداری Old One و ارتش شیطانی او شد. اکنون بولتاریا توسط شیاطین در حال غارت شدن است و آن دسته از انسانهای بدون روح به هیولاهای دیوانه تبدیل می‌شوند. بازیکنان نقش یک ماجراجو را بازی می‌کنند و وارد بولتاریا می‌شوند. پس از کشته شدن، بازیکن در Nexus از خواب بیدار می‌شود و با یک شیطان خیرخواه به نام Maiden in Black و همچنین شخصیت‌های مختلف دیگر ملاقات می‌کند.

تا زمانی که Old One به خواب برود، شما با Nexus متحد هستید و باید به 5 منطقه از سرزمین پادشاهی بولتاریا سفر کرده تا با کشتن شیاطین قدرتمندی که آن‌جا را کنترل می‌کنند، روح و قدرت‌شان را جذب کنید و سپس به جنگ با King Allant بروید.

 


تریلر بازی Demon’s Souls remake


در این بخش می‌توانید تریلر بازی Demon’s Souls remake را که در تاریخ 8 آبان منتشر شد، مشاهده کنید. این تریلر مربوط به بخش گیم پلی و مبارزه با دشمنان معمولی و باس فایت‌های بازی است.

 


گیم پلی بازی Demon Souls Remake


از آنجا که Bluepoint باید به بازی اصلی وفادار بماند، لازم بود موارد اضافی یا تغییراتی را که ممکن است تاثیر منفی روی تجربه کلی بازی بگذارد را با دقت زیر نظر بگیرد.

بازسازی Demon's Souls

در بازی سلاح‌ها و زره‌ها و حلقه‌های جدید به همراه یک آیتم به نام Grains اضافه شده که استفاده از آن باعث می‌شود تا مدت کوتاهی از تاثیر چیزهایی مانند زهر، آتش و یا خون‌ریزی در امان بمانید و در برابر آن مقاوم شوید. همانطور که در نسخه اصلی وجود دارد، بازیکنان باید ظرفیت حمل وسایل خود را مدیریت کنند و برخی از جنبه‌های سیستم وزن تنظیم شده است. به عنوان مثال در موارد شفابخشی معروف به گیاه شفا دهنده، دچار تغییر وزن شده. در نسخه اصلی، بازیکنان به طور بالقوه می‌توانستند صدها گیاه شفا دهنده داشته باشند. در بازسازی مقداری که بازیکنان می‌توانند حمل کنند به طور قابل توجهی کاهش یافته و در عوض، تاثیر این گیاهان بیشتر از سایرین شده است.

یکی از ویژگی‌های جدید، “دنیای شکسته” (Fractured World)، حالت آیینه‌ای است که چیدمان محیط را معکوس می‌کند. ویژگی photo mode نیز به بازی اضافه شده و اکنون بازیکنان می‌توانند در اکثر شرایط از محیط بازی عکس بگیرند. برای عکس‌ها نیز فیلترهای مختلف مانند Classic Mode درنظر گرفته شده که در گیم پلی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. فعال کردن این حالت باعث می‌شود تا ظاهر بازی مانند نسخه اصلی پلی استیشن 3 شود. اگرچه سری Souls به دشواری و درجه سختی‌اش مشهور است، Bluepoint اظهار داشت که نسخه بازسازی سطوح مختلف دشواری را ارائه نمی‌دهد.

 


نکات جالب بازی Demon’s Souls remake


در این بخش به بررسی نکات جالب و ویژگی‌هایی که باید درمورد نسخه بازسازی شده بازی ارواح شیطانی بدانید صحبت می‌کنیم.

داستان بازی از چه قرار است؟

بازی ارواح شیطانی ریمیک

بسیاری از کسانی که قرار است سراغ بازی Demon’s Souls remake بروند، حتما با کلیات این بازی از سال 2099 آشنایی دارند. اما در این بین ممکن است تعدادی گیمر جدید نیز داشته باشیم که نیازمند دانستن یک سری اطلاعات کلی از داستان بازی هستند. همانطور که در بخش ابتدایی این مقاله اشاره کردیم، شما نقش یک جنگجو را در سرزمین پادشاهی بولتاریا برعهده دارید. موجودی باستانی با نام Old One بیدار شده و این سرزمین را با جادوی مه، طلسم کرده و با فرستادن ارتش خود در حال ویران کردن آن است. پس از آنکه شما در مرگ با Nexus متحد شدید، حالا وظیفه دارید تا آرامش را بار دیگر به این سرزمین برگردانید.

 

بارگذاری و صدای سه بعدی

سری بازی های Souls به دشواری و سختی مشهور هستند؛ این بدان معناست که شما در این بازی قرار است زیاد بمیرید. مرگ زیاد نیز با Save و Loadهای پی در پی همراه است. حالا قرار است این قضیه بدون هیچ مشکلی پیش برود زیرا با تشکر از قابلیت هارد SSD ، زمان لود شدن به کمترین میزان خود رسیده. همچنین با توجه به ساختار پلی استیشن 5 ، مانند بسیاری از بازی‌های آینده، این بازی نیز از قابلیت صدای 3D پشتیبانی می‌کند. کنترلر DualSense نیز در این بازی نقش مهمی ایفا کرده و قرار است مبارزات را واقع‌گرایانه‌تر جلوه دهد.

 

پشتیبانی از قابلیت RAY-TRACING

بازی ارواح شیطانی بازسازی شده

همچنین بخوانید :
ویژگی ray-tracing کم کم تبدیل به یکی از استانداردهای بازی‌سازی نسل بعد شده و بازی Demon’s Souls remake نیز یکی از عناوینی است که از این ویژگی پشتیبانی خواهد کرد. البته ممکن است این ویژگی فقط محدود به بازتاب و سایه‌ها در بازی باشد اما چیزی که در کل شاهد آن هستیم، بازی Demon’s Souls remake درحال تبدیل شدن به یک بازی باشکوه است.

 

بهبودیابی بخش گرافیکی و بصری

همانطور که در تریلرها نیز مشاهده کردیم، با توجه به تغییرات بازی کاملا واضح است که این عنوان یک بازسازی معمولی نیست و شاهد پیشرفت گرافیکی بالایی در آن هستیم. جزئیات اضافی در همه جا وجود دارد ، از چیزهایی مانند پاشیدن خون ، حیوانات، شاخ و برگ، نور اتمسفر، شخصیت‌های بسیار دقیق، جلوه های بهبود یافته در جزئیات و موارد دیگر. این بازی همچنین از نمایش 4K با نرخ فریم 60 نیز پشتیبانی خواهد کرد. بطور کلی، بلوپرینت قرار است حداقل قدرت کنسول پلی استیشن 5 را با این بازی برایمان به نمایش بگذارد.

 

پشتیبانی از بخش چند نفره

بازسازی شده بازی ارواح شیطانی

سونی در سایت خود اعلام کرد که این بازی قرار است از بخش چند نفره تا حداکثر 6 نفر پشتیبانی کند که البته گیمرها و طرفداران نیز انتظار شنیدن آن را داشتند. البته پس از اعلام این خبر، به طرز عجیبی دیگر اشاره‌ای به آن نشد و حالا بطور رسمی نمی‌دانیم آیا این بازی دارای بخش چند نفره خواهد بود یا خیر.

 

آیتم‌های جدید

Bluepoint Games و توسعه دهنده همکارش یعنی SIE Japan Studio به وضوح در حال ساخت بازی‌ای هستند که کاملاً به نسخه اصلی وفادار بماند، مخصوصاً در مهمترین جزئیات؛ اما می‌توانید انتظار داشته باشید که آنها جزئیات را در هرکجا از بازی تغییر دهند. به عنوان مثال، در نسخه بازسازی شده Demon’s Souls آیتم‌ها ، قطعات زره پوش و اسلحه‌هایی برای استفاده بازیکنان وجود دارد که در بازی اصلی هرگز وجود نداشته است.

به عنوان مثال در بازی سلاحی وجود دارد با نام Reaper Scythe که در توضیحات آن نوشته شده ” نیزه‌ای با یک تیغه خمیده در یک سر، آن چنان تیز است که می‌گویند می‌تواند روح شما را از بدن جدا کند.” این نیزه می‌تواند در لحظه به چند دشمن ضربه بزند اما استفاده از آن سخت است و برای اجرای حرکات به هردو مهارت قدرت (strength) و زبردستی (dexterity) نیاز دارید.

 

تغییر در طراحی باس‌ها

بازی Demon’s Souls remake

مانند همه بازی های سری Souls ، در بازی Demon’s Souls remake نیز نکته‌ای که باعث افزایش ضربان قلب‌تان می‌شود، باس‌های موجود در بازی است. استودیو بلوپرینت و ژاپن نیز قرار است این ویژگی را به این نسخه نیز بیاورند. در کنار این قضیه، شاهد این نیز هستیم که در طراحی ظاهری باس‌ها، تغییراتی اعمال شده که اکثرا مثبت هستند.  به عنوان مثال در تریلرها دو باس Tower Knight و Vanguard را دیدیم. جدا از اینکه طراحی کلی آن‌ها کاملا وفادار به نسخه اصلی بوده، جزئیات شگفت‌انگیزی به هرکدام نیز اضافه شده است. از حکاکی‌ها و نقش‌های پیچیده روی سپر عظیم شوالیه برج گرفته تا ظاهر بسیار کمرنگ‌تر و بیمارگونه‌تر پوسته چرمی ونگارد.

 

انحصاری نسل بعد، حجم فایل و قیمت

بازی Demons Souls remake

همچنین بخوانید :
هنگامی که بازی Demon’s Souls remake در ماه سپتامبر به عنوان بازی هنگام عرضه PS5 تأیید شد، سردرگمی در مورد پلتفرم‌های مقصد این بازی وجود داشت. قبلا تریلری از بازی منتشر شد که می‌گفت ممکن است این بازی برای PC نیز منتشر شود، اما پس از مدتی تریلر حذف و پس از ویرایش، دوباره آپلود شد. با انتشار دوباره تریلر این قضیه تایید شد که Demon’s Souls قرار است انحصاری کنسول پلی استیشن 5 باشد.

حجم بازی نیز مشخص شده و آنطور که حدس زده می‌شد واقعا بالاست. حجم بازی Demon’s Souls برای PS5 قرار است 66 گیگ باشد. اگر برایتان سوال پیش آمده که نسخه اصلی پلی استیشن 3 در سال 2009 چند گیگ بود، باید بگوییم که تنها 8 گیگابایت حجم داشت! همچنین سونی اعلام کرد که با ورود به نسل جدید، قرار است قیمت بازی‌ها نیز به نسبت افزایش پیدا کند. نسخه استاندارد این بازی با قیمت 70 دلار عرضه خواهد شد. اگر مایل هستید برای این بازی بیشتر خرج کنید، نسخه Digital Deluxe Edition این بازی با قیمت 89.9 دلار نیز در دسترس خواهد بود. در این نسخه، موسیقی متن بازی و دسترسی به تمامی جوایز و آیتم‌های بازی از همان ابتدا امکان‌پذیر خواهد بود؛ آیتم‌هایی مانند زره Red-Eye Knight Armour و Boletarian Royalty Armour و سلاح Ritual Blade .

 


سخن پایانی


گیم پلی بازی demon souls remake

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم تا مروری بر داستان، تریلر و گیم پلی بازسازی Demon’s Souls داشته باشیم. همانطور که می‌دانید سری Souls به دشواری بالا مشهور است و بسیاری از گیمرها پس از مدتی، دست از بازی کردن این عنوان می‌کشند. بازی گاها به عنوان محک زدن میزان حرفه‌ای بودن بازیکنان نیز استفاده می‌شود و کسانی که بازی را تمام کرده‌اند، گیمر حرفه‌ای محسوب می‌شوند! در پایان نیز مروری بر ویژگی‌ها و نکاتی که درمورد بازی Demons Souls remake لازم به ذکر است داشتیم.

نظر شما درمورد بازی Demon’s Souls remake چیست؟ آیا قصد امتحان کردن آن را دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما درمورد سری Souls در بخش کامنت‌ها درمیان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402