بازی P.T. در کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 قابل دانلود نخواهد بود

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دموی بازی Silent Hills یعنی بازی P.T. بسیاری را هیجان زده کرده و بسیاری را ترساند. طبق گفته کونامی بازی P.T. در پلی استیشن 5 قابل دانلود و اجرا نخواهد بود.

بازی P.T. در سال 2014 به‌عنوان دموی بازی Silent Hills منتشر شد. این بازی که اثر Kojima Productions بود به‌سرعت به یکی از ترسناک‌ترین تجربه‌های نسل هشتم بدل شد. البته این دموی فوق‌العاده ترسناک برای مدت کوتاهی برروی سرورهای پلی استیشن 4 قابل دانلود بود و پس از آن شرکت کونامی آن را از لیست آثار خود حذف کرد. دلیل این موضوع لغو توسعه بازی Silent Hills بود و بازیکنانی که آن را بازی کرده بودند در مسیر بی پایان بازی P.T. ماندند.

بازی P.T.

همچنین بخوانید :

مطلعیم که پلی استیشن 5 در کمتر از یک ماه به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد و اینگونه به‌نظر می‌رسد که بازی P.T. در این کنسول نسل نهمی نیز سرنوشتی مانند نسل هشتم خواهد داشت. طبق خبر وبسایت GamesRadar آن‌ها تاییدیه‌ای از شرکت کونامی مبنی بر عرضه نکردن بازی P.T. در پلی استیشن 5 دریافت کرده‌اند. یکی از مدیران اجرایی شرکت کونامی گفت:

محتوای بازی P.T. در فروشگاه پلی استیشن قابل دانلود نخواهد بود، پس بازیکنان نمی‌توانند این بازی را از طریق ویژگی Backward Compatibilty اجرا کرده و به بازی بپردازند.

بازی P.T. اولین بار در مرداد سال 1393 در فروشگاه پلی استیشن رویت شد و پس از اعلام لغو توسعه بازی Silent Hills توسط شرکت کونامی در تاریخ فروردین 1394 از روی سرورها حذف شد. در نتیجه بازیکنان قادر به دانلود کردن این اثر نبودند و بازیکنان مثل همیشه به ناچار به روش‌های فرعی برای دریافت بازی روی آوردند. در کنار این راه‌های فرعی برخی از طرفداران نسخه خود ساخته این بازی را برای رایانه‌های شخصی منتشر کردند.

بازی P.T.

با این حال در گزارش وبسایت GamesRadar سخنی درباره جلوگیری از راه‌های فرعی دیده نشده است. نمی‌دانیم که آیا بازیکنان می‌توانند این بازی را به‌صورت مستقیم یا با استفاده از درایوهای اکسترنال اجرا کنند یا خیر. طبق اطلاعات تایید شده توسط سونی، پلی استیشن 5 از درایوهای اکسترنال پشتیبانی کرده که احتمال می‌دهیم بازی‌های پلی استیشن 4 نصب شده برروی درایو اکسترنال، در پلی استیشن 5 نیز قابل اجرا باشند، ولی بطور کامل از این مسئله مطلع نیستیم و متاسفانه تا بدین لحظه قادر به دریافت اطلاعات بیشتر نبوده‌ایم.

سخن پایانی

بدون شک کونامی در نظر داشت تا به ما بازیکنان بفهماند از آنجایی که بازی P.T. در فروشگاه پلی استیشن جایی ندارد، احتمالا قادر به اجرای بازی حتی از طریق فایل‌های موجود در درایو اکسترنال نیز نباشیم. آیا شما بازی P.T. یا نسخه‌های پیشین Silent Hills را تجربه کرده‌اید؟ خاطرات ترسناک خود را با در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022