بهترین بازی های بزن بزن یا Beat ‘em up برای کامپیوتر

بازی های بزن بزنی / بازی های بزن بزن کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تعدادی از خاطره‌انگیزترین تجربه‌هایمان در زمینه گیمینگ شامل بازی های بزن بزن بوده است. در مقاله‌ای که می‌خوانید قصد داریم بهترین بازی های بزن بزن را مورد بررسی قرار دهیم. همراه پلازا بمانید.

یکی از بهترین‌ راه‌ها جهت جلب توجه یک گیمر این پیشنهاد است که بنشیند و با شما در تجربه یک بازی بزن بزن (Beat ‘em up) سهیم شود. می‌توان گفت صرف این عمل که کاراکتر محبوب خود را انتخاب کرده و به از بین بردن موج دشمنان یکی پس از دیگری در طی مراحل بازی بپردازید آنقدر سرگرم‌کننده است که بسیاری بازی های Beat ‘em up را به عناوین دیگر ترجیح می‌دهند. بر همین اساس بر آن شدیم تا فهرستی از بهترین بازی های بزن بزنی را برای شما تهیه کنیم تا اگر هوس تجربه این عناوین را کردید از فهرستمان جهت انتخاب خود کمک بگیرید. همراه پلازا بمانید تا تعدادی از بهترین بازی های بزن بزن را با همدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین بازی های بزن بزن / بازی های beat ‘em up

همچنین بخوانید :

آنچه در ادامه می‌خوانید:


بهترین بازی های بزن بزن کامپیوتر


برای دهه‌ها ژانر بازی های بزن بزن برای کامپیوتر و پلتفرم‌های دیگر به حیات خود ادامه داده است و این حیات را مرهون استفاده از شیوه‌های متنوع در طراحی جلوه‌های بصری، مکانیزم‌های مبارزه عمیق و متفاوت و البته در استفاده از شخصیت‌های به‌یادماندنی و موارد دیگر بوده است.

چشم انداز کنونی بهترین بازی های بزن بزن کامپیوتر شامل دامنه وسیعی از عناوین گوناگون می‌شود که به شاخه‌های مختلفی از جمله مجموعه بازی‌های کلاسیک همانند بازی Double Dragon و بازی Streets of Rage و همچنین عناوین جدیدی می‌شود که عناصر خوب بازی‌های موفق قبلی را برداشته و شیوه‌های بیان جدیدی برای انتقال این عناصر به مخاطبان یافته‌اند.

تیم‌های سازنده بازی های بزن بزن برای PC در روزگار کنونی از عناوین قبلی این ژانر در گذشته الهام گرفته‌اند تا بازی‌هایی را بسازند که ژانر Beat em’ up را تا کنون زنده و پرطرفدار نگه داشته است. این تلاش برای زنده نگه داشتن ژانر بزن بزن سبب هدیه دادن بازی‌های مختلفی به گیمرها شده است که هر کدام لایق آن هستند که جایگاهی در کلکسیون بازی‌های رترو (Retro) ما داشته باشند.

بازی های بزن بزنی / بازی های بزن بزن کامپیوتر

بازی های بزن بزن زیادی در بازار گیمینگ کنونی موجود هستند و انتخاب عناوینی که در فهرست پایین برای شما معرفی خواهیم کرد با دقت و با در نظر گرفتن المان‌های مختلف دخیل در ساخت یک بازی بزن بزن خوب انجام شده است؛ بازی‌هایی که شما را وارد چالش‌های بسیاری خواهند کرد که در طی آن‌ها باید به همراه دوستان آنلاین (Online) یا شبکه‌ای (Local) خود به رویارویی با دشمنان نامحدود بپردازید.

این احتمال نیز وجود دارد که به بازی های بزن بزن گفته شده اعتیاد پیدا کرده و ساعات زیادی را صرف رویارویی با تهدید‌های مختلف، استعمال خوراکی‌ها جهت بازیابی جان خود و البته ریستارت (Restart) کردن بازی خود هنگام مرگ پس از مقابله با رئیس‌ها (Boss) کنید. این مقوله آخر شاید در ابتدا زیاد دلگرم‌کننده به نظر نرسد، اما مطمئن باشید که حتی این امر نیز بخشی طبیعی از یک ژانر شدیدا سرگرم‌کننده محسوب می‌شود. با فهرست معرفی 10 عدد از بهترین بازی های بزن بزن همراه ما بمانید.

 

10. مجموعه بازی Capcom Beat ‘Em Bundle

بازی های بزن بزن برای کامپیوتر / بهترین بازی های بزن بزن کامپیوتر

 • سال انتشار: 1989-1997

دهمین جایگاه فهرست برترین بازی های بزن بزن به مجموعه بازی Capcom Beat ‘Em Bundle اختصاص دارد. در این مجموعه بازی عناوین کلاسیک مختلفی وجود دارند که به ترتیب عبارتند از بازی Final Fight، بازی Captain Commando، بازی The King of Dragons، بازی Knights of the Round، بازی Warriors of Fate، بازی Armored Warriors و بازی Battle Circuit. نکته حائز اهمیت در رابطه با این مجموعه از بازی‌های به خصوص آن است که دو بازی آخر به یمن انتشار این مجموعه برای اولین بار برای کنسول‌ها منتشر می‌شوند.

علاوه بر این، این انتخاب به شما داده شده است که هر کدام از این بازی‌ های بزن بزن را به زبان انگلیسی و یا ژاپنی تجربه کنید. به وسیله این مجموعه از بازی‌های کلاسیک سکه‌ای (Coin-op) لذت زیادی خواهید برد. بازی Final Fight و بازی Captain Commando عناوینی ساده اما لذت‌بخش محسوب می‌شوند. از سوی دیگر بازی The King of Dragons و بازی Knights of the Round مبارزات پرهرج و مرجی دارند که با درون‌مایه‌ای قرون وسطایی همراه شده‌اند.

بازی Warriors of Fate نیز از نظر ظاهر و حس و حال شباهت زیادی به بازی Dynasty Warriors دارد. در خلال بازی Armored Warriors با ربات‌های دیگر خواهید جنگید و نهایتا بازی Battle Circuit عنوانی کاملا منحصر به فرد است که یکی از الماس‌های کمپانی کپ‌کام در زمینه گیم‌پلی محسوب می‌شود.

 

9. بازی Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

بازی های بزن بزن برای PC

 • سال انتشار: 2013

نهمین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های بزن بزن برای شما معرفی کنیم بازی Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara محسوب می‌شود. می‌توان گفت کمپانی کپ کام در دهه نود حکمرانی بی‌چون و چرایی بر بازی‌های آرکید داشت. این کمپانی موفق شد به غیر از مجموعه عناوین مبارزه‌ای خوبی که برای گیمرها منتشر کرد، یکسری بازی بزن بزن خوب نیز در این دهه عرضه کند. هنگامی که نوبت به کار روی سری بازی Dungeons & Dragons رسید کمپانی کپ‌کام دو بازی باکیفیت منتشر کرد که به ترتیب بازی Tower of Doom و بازی Shadow Over Mystara محسوب می‌شوند.

هم اکنون هر دو این بازی‌ها در قالب یک مجموعه ارزشمند برای شما ارائه شده‌اند که بازی Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara نام دارد. می‌توان گفت هیچکدام از دو بازی گفته شده تجربه‌های بزن بزن ساده «چپ به راست» نیستند. شما و دوستان خود در این بازی‌ها قادر خواهید بود که کلاس‌های شخصیتی مختلف را انتخاب کرده و در چهارچوب قوانین نقش آفرینی به افزایش لول‌هایتان بپردازید. قوانین معمول عناوین Dungeons & Dragons نیز بر بازی شما اعمال می‌شود؛ به عنوان مثال حالتی در بازی وجود دارد که بوسیله آن تمام اسلحه‌هایتان دارای پایایی (Durability) مداوم خواهند بود.

در خلال این بازی حتی می‌توانید حالتی را تجربه کنید که در طی آن هر کدام از دشمنانی که می‌کشید و هر یک از جعبه‌هایی که آن را باز می‌کنید به شما میلیون‌ها سکه طلا دهد. ارائه تجربه‌هایی از این دست سبب خواهد شد که این بازی بزن بزن را برای مدت‌ها و با همراهی سه نفر از دوستان دیگر خود به شیوه آنلاین انجام دهید.

 

8. بازی Phantom Breaker: Battle Grounds

بازی های بزن بزن

 • سال انتشار: 2013

هشتمین عنوانی که در فهرست بهترین بازی های بزن بزن قصد داریم برای شما معرفی کنیم بازی Phantom Breaker: Battle Grounds محسوب می‌شود. در این بازی بزن بزن وارد نسخه‌ای دو بعدی از شهر توکیو خواهید شد و وظیفه دارید بر قابلیت‌های هر کدام از ده قهرمان زن موجود در بازی تسلط یافته و همچنین آن‌ها را ارتقا دهید. هر کدام از کاراکترهای بازی Battle Grounds می‌توانند در طی زمان قوی‌تر شوند و این به معنای آن است که این بازی دارای برخی المان‌های نقش آفرینی نیز هست.

در بازی Battle Grounds شانس آن را پیدا می‌کنید که با استفاده از قدرت کشنده هر کدام از زن‌های قهرمان دنیا را نجات دهید. ضربه‌های مخصوص هر کدام از این کاراکترها علاوه بر کارکرد خود از نظر بصری نیز چشم‌نواز هستند. علاوه بر این با مجموعه‌ای از اژدهاهای عظیم‌الجثه و ربات‌های کشنده نیز روبرو خواهید شد که می‌توانید برای از بین بردن آن‌ها به تنهایی و یا با همراهی یکی از دوستان خود اقدام کنید. نهایتا در این بازی حالت PvP نیز وجود دارد که با سه بازیکن دیگر می‌توانید وارد آن شوید.

 

7. بازی Shank 2

بهترین بازی های بزن بزن / بازی های beat ‘em up

 • سال انتشار: 2012

هفتمین عنوانی که در فهرست بهترین بازی های بزن بزن می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم بازی Shank 2 محسوب می‌شود. کاراکتر اصلیتان در بازی Shank 2 استادی است که مجموعه‌ای مختلف از اسلحه‌های کشنده جهت از بین بردن دشمنانش دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خنجرها، اسلحه‌های دستی، شات‌گان‌ها، اره‌برقی، نارنجک‌ها و تعداد قابل توجهی از ابزار دیگر اشاره کرد که سبب می‌شوند هر کدام از مبارزه‌هایتان در این بازی به شدت سرگرم‌کننده شوند.

علاوه بر این پی بردن به این قضیه که کدام اسلحه برای رویارویی با هر کدام از دشمنان بهترین گزینه محسوب می‌شود معمای سرگرم‌کننده‌ای است که به جذابیت گیم‌ پلی بازی می‌افزاید. نهایتا جا دارد به حالت Survival Mode بازی Shank 2 اشاره داشته باشیم که در طی آن از طریق راه‌های جذاب به امتحان تاکتیک‌های حمله خود علیه موج‌ دشمنان خواهید پرداخت.

 

6. بازی Fight’N Rage

بازی های بزن بزن برای PC

 • سال انتشار: 2017

در ششمین جایگاه فهرست بهترین بازی های بزن بزن بازی Fight’N Rage قرار دارد. بازی Fight’N Rage از جمله عناوینی است که در رویکرد خود نسبت به امر مبارزه ساده عمل می‌کند و به عنوان نمونه عالی بازی بزن بزن به شیوه دهه 90 در مقابل ما حاضر می‌شود. علاوه بر این طراحی هنری این بازی نیز چشم‌نواز بوده و از عناوین زیبای دیگری الهام گرفته شده که این بازی بر اساس آن‌ها ساخته شده است.

در بازی Fight’N Rage قادر به کنترل سه قهرمان اصلی خواهید بود که هر کدام دارای حرکات‌ منحصربه‌فرد مخصوص به خود هستند. پرتاب دشمنان به هوا و همچنین تسلط بر سیستم جاخالی دادن (Parry) این بازی نیز سبب می‌شود مکانیزم‌های مبارزه‌ آن نسبت به بازی‌های Fight’N Rage دیگر عمیق‌تر شوند.

 

5. بازی Double Dragon: Neon

بازی های بزن بزن برای کامپیوتر / بهترین بازی های بزن بزن کامپیوتر

 • سال انتشار: 2012

در پنجمین جایگاه فهرست بهترین بازی های بزن بزن بازی Double Dragon: Neon قرار دارد. در بازی Double Dragon: Neon شاهد آن هستیم که ماجراجویی قهرمانان عناوین قبلی که بیلی (Billy) و جیمی (Jimmy)‌ نام دارند شکل سه بعدی به خود گرفته است. هر دو این برادرها در بازی Neon نهایت سعی خود را می‌کنند که ماریان (Marian) را باری دیگر از دشمنان بد خود که لیندا (Linda) و آبوبو (Abobo)‌ محسوب می‌شوند نجات دهند. در شکل کلی آن بازی Double Dragon: Neon را می‌توان بهترین نسخه از ماجراجویی‌های بیلی و جیمی دانست که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم‌ نگه دارد.

 

4. بازی Castle Crashers

بازی های بزن بزنی / بازی های بزن بزن کامپیوتر

 • سال انتشار: 2008

چهارمین عنوان فهرست بهترین بازی های بزن بزن بازی Castle Crashers محسوب می‌شود. اگر از گیمرهای کنسول ایکس باکس 360 باشید این بازی برای شما آشنا خواهد بود. رویکرد بازی Castle Crashers در رابطه با ژانر بزن بزن را می‌توان یک رویکرد مسخره‌آمیز و در عین حال سرگرم‌کننده نامید. چهار شوالیه‌ای که قهرمان‌های این بازی محسوب می‌شوند ماشین‌های آدم‌کشی حرفه‌ای هستند که در طول زمان قابلیت‌هایشان ارتقا پیدا کرده و حرکات جدیدی می‌آموزند. اگر به یک بازی بزن بزن طنزآمیز علاقمند هستید، بازی Castle Crashers را حتما امتحان کنید.

 

3. بازی River City Girls

بهترین بازی های بزن بزن / بازی های beat ‘em up

 • سال انتشار: 2019

در سومین جایگاه فهرست برترین بازی های بزن بزن بازی River City Girls قرار دارد. این نسخه از بازی River City Girls که در سال 2019 منتشر شده است روی دو زن قهرمان تمرکز می‌کند که ماموریت دارند از دشمنان خود انتقام بگیرند. بازی River City Girls یک بازی انیمه شده 16 بیتی جذاب است که با طراحی هنری خوب همراه شده و از نظر طراحی صوتی و نهایتا تنوع المان‌های گیم پلی نیز یکی از بهترین بازی های بزن بزن محسوب می‌شود. این بازی را می‌توان بهترین نسخه از سری بازی‌های River City Ransom نامید.

 

2. بازی The TakeOver

بازی های بزن بزن برای PC

 • سال انتشار: 2016

در دومین جایگاه فهرست بازی های بزن بزن برتر بازی The TakeOver را قرار داده‌ایم. بازی The TakeOver را می‌توان یک نامه عاشقانه به بازی های بزن بزن دهه 90 نامید. ساختار ساده بازی عناوینی همانند Final Fights را به یادمان می‌آورد و طراحی بصری منحصربه‌فرد بازی به همراه سیستم مبارزه عمیق آن این بازی را در زمره بهترین عناوین بزن بزن قرار می‌دهد. از نکات مثبت دیگر این بازی بزن بزن می‌توان به رویکرد آزاد آن نسبت به ضربات کومبو اشاره کرد که به نوبه خود پیچیدگی گیم پلی را به شکلی خوشایند افزایش داده است.

 

1. بازی Streets of Rage 4

 • سال انتشار: 2020

نهایتا به جایگاه اول فهرست بهترین بازی های بزن بزن فرا رسیدیم و این جایگاه به عنوان دیگری جز بازی Streets of Rage 4 تعلق ندارد. بازی Streets of Rage 4 را می‌توان یکی از بهترین نمونه‌های مدرن ژانر بزن بزن نامید. این بازی حیات جدیدی به مجموعه عناوینی بخشید که مدت‌ها از یاد و خاطره اکثرمان رفته بود. در بازی بزن بزن Streets of Rage 4 به عناصر قبلی این سری ادای احترام شده و با این وجود برخی المان‌ها با توجه به سلیقه کنونی ژانر بزن بزن اصلاح شده‌اند. از نکات قوت دیگر بازی می‌توان به طراحی جلوه‌های بصری زیبای دو بعدی آن اشاره کرد که با جلوه‌های صوتی خوب بازی ترکیب شده و تجربه‌ای قابل توجه را در زمینه بازی های بزن بزن برای ما ارائه کرده است.

بازی های بزن بزنی / بازی های بزن بزن کامپیوتر

در مقاله‌ای که خواندید بهترین بازی های بزن بزن را برایتان فهرست کردیم و امیدواریم از خواندن مقاله امروزمان نیز نهایت لذت را برده باشید. حقیقت امر آن است که ژانر بزن بزن به وسیله بسیاری از بازی های گفته شده در روزگار کنونی حیاتش را حفظ کرده است، اما با این وجود هنوز هم جای خالی خلاقیت در میان عناوین مختلف این ژانر احساس می‌شود. اگر از طرفداران ژانر بزن بزن هستید، توصیه می‌کنیم بازی های معرفی شده را حتما امتحان کنید.

نظر شما در رابطه با بازی های بزن بزن گفته شده چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402