احتمال انتشار بازی های God of War 3 و God of War برای پلی استیشن 5

God of War PS5
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی های God of War 3 و God of War به‌طور ناگهانی به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کردند که نوید آماده‌سازی این دو بازی برای کنسول پلی استیشن 5 را می‌دهد.

هنوز هیچ چیز مشخص نیست، ولی نشانه‌هایی مبنی بر انتشار بازی های God of War 3 و God of War برای پلی استیشن 5 وجود دارد. سونی انتقال بسیاری از بازی‌های نسل هشتم به نسل نهم را تایید کرده و این بازی‌ها می‌توانند از قدرت کنسول پلی استیشن 5 بهره‌مند شوند. البته سونی هنوز لیست تمامی بازی‌هایی که منتقل می‌شوند را اعلام نکرده و ما نیز اطلاعات کاملی در این باره نداریم.

برخی از ناشران از بازی‌هایی چون Assassin’s Creed Valhalla، Cyberpunk 2077 و چندین بازی دیگر نام بردند و طی تایید سونی این بازی‌ها به نسل بعد نیز منتقل می‌شوند. برخی از بازی‌ها نیز نیازمند پرداخت میزان پولی علاوه بر قیمت اصلی بازی هستند تا بتوان آن‌ها را در نسل بعد اجرا کرد.

God of War والپیپر

اکثریت بازی‌هایی که پلی استیشن 5 پشتیبانی می‌کند، در ایکس باکس نیز جز بخش Smart Delivery بوده و قابل اجرا در کنسول ایکس باکس سری ایکس/سری اس خواهند بود. سونی برخلاف مایکروسافت آنچنان برنامه‌های خود را آشکار نکرده و درباره پشتیبانی بازی‌ها در نسل بعد صحبت چندانی نکرده است. بازی Gears 5 از جمله بازی‌های تایید شده شرکت مایکروسافت است و همزمان با عرضه ایکس باکس سری ایکس/سری اس یک بسته الحاقی تازه نیز دریافت می‌کند. مجموعه بازی Halo: The Master Chief Collection نیز با نرخ 120 فریم بر ثانیه برای ایکس باکس سری ایکس/سری اس منتشر می‌شود.

گرچه سونی نسبت به مایکروسافت در امر معرفی بازی‌های نسل بعد دست بسته بوده، به‌روزرسانی‌های اخیر برخی از بازی‌ها گیمرها را به فکر فرو برده است. یکی از مود سازهای معروف، لنس مک‌دانلد (Lance McDonald)، خبر از به‌روزرسانی ناگهانی بازی های God of War 3 و God of War می‌دهد. این بازی‌ها حداقل یک سال است که هیچگونه به‌روزرسانی دریافت نکرده بودند و این به‌روزرسانی به عقیده گیمرها، مراحل ابتدایی آماده سازی بازی های God of War 3 و God of War برای نسل نهم هستند.

خدای جنگ 3 پی اس فایو

لنس در پاسخ به پرسش‌های برخی کاربران توییتر از نامحدود کردن نرخ فریم بازی خدای جنگ خبر می‌دهد که این حرکت به‌معنای احتمال انتشار بازی در کنسول بعدی با نرخ 60 فریم بر ثانیه است.

سری خدای جنگ با انتشار نسخه بعدی در سال 2021 برای پلی استیشن 5 ادامه خواهد یافت. با در نظر گیری این مسائل، یعنی انتشار نسخه‌های پیشین بازی و البته نسخه جدید بازی در سال 2021، ما انتظار داریم سری بازی‌های دیگر نیز از چنین پشتیبانی برخوردار شوند. بازی Marvel’s Spider-Man نیز برای نسل بعد تایید شد و البته این بازی بطور اختصاصی برای خریداران نسخه Ultimate Edition بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales خواهد بود. با این حال ما تا به این لحظه شاهد چنین پشتیبانی برای بازی Horizon: Zero Dawn نبوده‌ایم، ولی معرفی نسخه بعدی بازی، احتمال انتشار نسخه اول با ویژگی‌های نسل نهم را افزایش می‌دهد.

Xbox Smart Delivery

کنسول پلی استیشن 5 در حدود 2 هفته دیگر به‌طور رسمی به بازار عرضه می‌شود و به‌نظر ما در بهترین زمان برای انتشار اخبار بیشتر و شگفت‌انگیز درباره بازی‌های نسل بعد مانند خدای جنگ به ‌سر می‌بریم. شرکت مایکروسافت شاید بازی تازه‌ای برای عرضه نداشته باشد، ولی اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به شرکت سونی در اختیار بازیکنان و طرفداران خود قرار داده است. آن‌ها همچنین خود را پشتیبان پر و پا قرص اجرای بازی‌های نسل پیشین برروی نسل پیش‌رو نشان داده و اگر بازی از نسل پیش در برنامه Smart Delivery پا نگذاشته، بدون شک کم لطفی شرکت توسعه دهنده نسبت به گیمرها را می‌رساند.

سخن پایانی

آیا شما با سیاست‌های پشت پرده سونی موافق هستید؟ یا فکر می‌کنید مایکروسافت با انتشار اخبار بیشتر روش درست‌تری را پیش گرفته است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401