معرفی بازی The Forest ؛ تلاشی بی پایان برای بقا

دانلود بازی the forest برای کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی The Forest یکی از برترین و جذاب‌ترین بازی‌های Survival چند سال اخیر به شمار می‌آید. با معرفی بازی جنگل همراه پلازا باشید.

بازی The Forest با وجود آنکه فقط توسط چهار نفر توسعه یافته، اما آنقدر از لحاظ محتوا و جذابیت موفق عمل کرد که به سرعت به یکی از محبوب‌ترین عناوین سبک بقا تبدیل شد. در ادامه به بررسی کلی بازی جنگل پرداخته و بخش‌های مختلف آن مثل داستان، گیم پلی و نمراتش را با هم مرور می‌کنیم. با معرفی بازی The Forest همراه پلازا باشید. پیش از شروع این مقاله، در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر بازی The Forest را نیز تماشا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


چگونگی ساخت و توسعه بازی جنگل


بازی The Forest توسط استودیو کوچک کانادایی Endgame Games ساخته و در سال 2014 عرضه شده است. در ساخت عنوان The Forest به شدت از فیلم‌هایی با موضوعات مشابه که پیرامون مباحثی چون آدم خواری، گروه‌های مرموز و موارد مشابه در جریان هستند الهام گرفته شده است. از این جمله فیلم‌ها و بازی‌ها که سازندگان از آنها الهام گرفته‌اند می‌توان به فیلم‌هایی چون The Decent و Cannibal Holocaust و بازی نام آشنای Don’t Starve اشاره کرد. هر چند به صورت کلی عناوین Survival که دارای پیش زمینه مرموز و سیاه هستند از جوانب زیادی مشابه یکدیگرند.

آموزش بازی the forest

جالب است بدانید تیم توسعه دهنده بازی فارست سابقه کار بر روی افکت‌های تصویری در فیلم‌های مختلفی چون Tron: Legacy را در کارنامه دارد. همچنین بودجه اولیه توسعه بازی مبلغ بسیار ناچیز 125 هزار دلار بود.

 


داستان بازی The Forest


داستان بازی The Forest شروعی کلیشه‌ای مانند بسیاری از عناوین Survival دیگر دارد. داستان بازی The Forest از آنجایی آغاز می‌شود که فردی به نام اریک لبلانک همراه با پسرش تامی سوار بر هواپیما هستند که ناگهان هواپیما دچار مشکل شده و آنها در منطقه‌ای دورافتاده، مرموز و عجیب که بسیاری از آن را جنگل پوشانده است سقوط می‌کنند. همانطور که بدیهی است، اریک و پسرش از سقوط جان سالم به در می‌برند، اما در همین حین فردی مرموز که چهره‌اش با رنگ قرمز پوشیده شده پسر او را می‌رباید.

اینجا است که بازی The Forest رسماً آغاز می‌گردد و اریک همانطور که ناگفته پیداست، شروع به جست و جو برای یافتن پسرش می‌کند و در طول مسیر، با قبایل آدم خوار و بعضا موجودات جهش یافته نیز مواجه می‌گردد.

گیم پلی بازی The Forest

جنگلی که در آن منطقه وجود دارد پر است از سرنخ و اطلاعات کوچک و بزرگ که یک قدم اریک را به پیدا کردن پسرش و یافتن هویت آدم ربا نزدیک‌تر می‌سازد. در کل بخش قابل توجه‌ای از بازی The Forest در بخش داستانی، مربوط به جست و جوی اریک برای یافتن پسرش است. البته شاهد پیچش‌های داستانی مختلفی نیز در چند بخش پایانی بازی هستیم که همگی باعث شده‌اند بازی The Forest به هیچ وجه از لحاظ داستان و روایت قابل پیش بینی و سطحی نباشد.

 


گیم پلی بازی The Forest


همانطور که بدیهی به نظر می‌رسد، در بازی The Forest بازی‌بازان کنترل اریک را برعهده می‌گیرند و هدف آنها پیدا کردن پسر او یعنی تامی است. از آنجایی که آن منطقه پر شده است از موجودات جهش یافته عجیب و انسان‌های آدم‌خوار، اریک کار بسیار سختی برای بقا دارد. در طول بازی، شما می‌بایست در نقش اریک از یک طرف زنده بمانید و نیازهای خود را برطرف ساخته و از خطرات در امان بمانید و از طرف دیگر باید به جست و جو برای پیدا کردن تامی نیز بپردازید.

همانطور که احتمالا می‌دانید، گیم پلی بازی متشکل شده از پیدا کردن مواد اولیه مورد نیاز، ساخت سرپناه، سلاح‌های مختلف، وسایل ضروری و دیگر مواردی که بار‌ها در عناوین Survival دیده‌ایم.
یکی از نکات جالب در مورد مبارزات بازی این است که سازندگان قصد داشتند دشمنانی را طراحی کنند که از لحاظ عملکردی و رفتاری واقعی باشند، به همین دلیل وقتی عده‌ای دشمنان انسانی آدم خوار شما را می‌بینند، بی مهابا و بدون درنگ به شما حمله نمی‌کنند، بلکه بعضی از اوقات از فاصله شما را تماشا کرده و حرکات شما را تحت نظر می‌گیرند.

در هنگام مبارزه نیز از آنجایی که معمولا به صورت گروهی حمله می‌کنند، همواره سعی بر این دارند که با استفاده از جابجایی مداوم و دور زدن شما، موقعیت مناسب حمله را پیدا کرده و در زمانی که انتظارش را ندارید به شما حمله‌ور شوند.

پایان بازی the forest

در بازی دفورست در کنار نبرد با دشمنان و جهش یافته‌های گوناگون، با مسائل طبیعی و حیاتی مثل گرسنگی و تشنگی نیز دست و پنجه نرم خواهید کرد. بازی The Forest سیستم ساخت و ساز متنوع و نسبتا وسیعی دارد و می توانید سازه‌ها، ابزارها و سلاح‌های متعددی را Craft کنید.

در کل باید گفت مواردی که در گیم پلی بازی وجود دارند، آنچنان شما را غافلگیر نمی‌سازند؛ چرا که اگر یک یا دو بازی Survival مشابه را تجربه کرده باشید، کاملا با ساز و کار و روند بازی آشنا خواهید بود‌. شاید تم سیاه و بعضا مخوف بازی در برخی قسمت‌ها مثل غارها و مناطق دورافتاده نقشه را بتوان فرق بزرگ بازی جنگل با عناوین Survival دیگر دانست.

 


آموزش بازی The Forest


در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که تجربه بازی جنگل را برای شما ساده‌تر خواهند کرد.

 

میزان استقامت (Stamina) خود را هوشمندانه مدیریت کند

مدیریت مقدار یا خط استقامت، معمولا در عناوین هاردکور یا Survival یکی از مواردی است که بازی‌باز را محدود می‌کند و به نوعی او را مجبور می‌سازد هوشمندانه و منطقی عمل کند، بدود، بجنگد و یا فرار کند. استقامت در بازی The Forrest نیز بسیار مهم است و نقش کلیدی در روند بازی ایفا می‌کند.

در The Forest، کارهایی مانند غذا خوردن، خوابیدن، استراحت کردن و یا گوش دادن به نوارهای کاست، Stamina شما را پر می‌سازد. اما نکته مهم این است که شما می‌توانید با نوشیدن نوشابه، بسیار سریع استقامت خود را افزایش دهید. اما مسئله اینجاست که این نوشیدنی‌ها نسبتا کمیاب هستند؛ پس تا زمانی که موارد جایگزین مثل خوابیدن در دسترس شما هستند، از مصرف این نوشیدنی‌ها خودداری کرده و آنها را برای مواقع ضروری و حین مبارزه ذخیره کنید.

 

هنگام روشن کردن آتش هوشیار باشید

ساکنین محلی و آدم خوارها غالبا از آتش می‌ترسند که این مسئله آتش را به ابزار بازدارنده قوی در مقابل آنها تبدیل می‌کند. اما فراموش نکنید همیشه افراد محلی تعدادی را برای گشت زنی و جست و جو در محیط‌های مختلف می‌فرستند و این افراد اگر جایی آتش مشاهده کنند، بلافاصله واکنش نشان می‌دهند. خصوصا هنگام شب که مشاهده آتش بسیار آسان است‌. بنابراین اگر می‌خواهید آهسته و بدون جلب توجه کاری انجام دهید، این نکته را همیشه در نظر داشته باشید.

داستان بازی The Forest

از اهمیت شکار (Hunting) در بازی غافل نشوید

به عنوان بازمانده سقوط هواپیما در جزیره‌ای مرموز و ناشناس، یافتن غذا از جمله مهم‌ترین اولویت‌هاست. در ابتدای بازی مواد خوراکی و غذایی که از سقوط هواپیما و بارها و ساک‌ها به جا مانده می‌تواند به شما بسیار کمک کند، اما فراموش نکنید این مواد غذایی محدود هستند. اینجاست که شکار اهمیت خود را نشان می‌دهد. در بازی The Forest شاهد حیوانات مختلفی هستیم؛ از خرگوش و گوزن گرفته تا ماهی و گراز.

شکار حیوانات به نوعی زدن چند هدف با یک تیر است؛ چراکه هم یک منبع غذایی بسیار خوب و زیاد به شمار می‌آید و هم پوست حیوانات کاربردهای گوناگونی مثل ساخت اثاثیه مختلف دارد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هنگام شکار تمام تمرکز را بر روی طعمه قرار ندهید و حواستان به اطراف خود باشد تا توسط آدم خوارها و دشمنان دیگر غافلگیر نشوید.

 

برای پیشرفت و موفقیت صبور باشید

صبر یکی از مهمترین عوامل موفقیت هنگام تجربه عناوین هاردکور و یا Survival است؛ چراکه در ابتدای بازی شخصیت شما تقریبا دست خالی است و در دنیایی بی‌رحم و خطرناک رها می‌شود. صبر داشته باشید و آرام آرام در بازی پیشروی کنید. شاید در ابتدای بازی آیتم‌های زیادی نداشته باشید و حتی برای سرپناه نیز به مشکل بخورید، اما پس از گذشت چند ساعت از بازی و جمع آوری منابع اولیه و وسایل مختلف، کم کم در می‌یابید که انتخاب‌ها و ابزارهای شما بسیار بیشتر از قبل شده است.

تریلر بازی The Forest

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که دنیای بازی پر است از منابع جذاب و کارآمد، چیزهای بسیار عالی و موارد زیادی که بدست آوردن هر کدام از آنها بقا در بازی جنگل را برای شما به مراتب راحت‌تر می‌سازد. بنابراین از کاوش و گردش در محیط‌های مختلف مثل غارها و خانه‌های متروکه غافل نشوید.

 


سیستم مورد نیاز بازی The Forest


در ادامه حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی برای بازی جنگل را معرفی می‌کنیم.

 

حداقل سیستم مورد نیاز بازی The Forest

 • پردازنده: 2.4 GHz Dual Core
 • رم: 4 گیگابایت
 • سیستم عامل: Windows 7
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce  8800GT یا ATI Radeon HD 3850
 • فضای خالی مورد نیاز: 5 گیگابایت

نقد و بررسی بازی The Forest

سیستم پیشنهادی بازی جنگل

 • پردازنده: Quad Core Processor
 • رم: 4 گیگابایت
 • سیستم عامل: Windows 7
 • کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 560 یا ATI Radeon HD 5850
 • فضای خالی مورد نیاز: 5 گیگابایت

 


نقد و بررسی بازی The Forest


در ادامه به نمرات منتقدین به بازی The Forest می‌پردازیم.

 

Gameinformer: 90

عنوان The Forest را باید یک موفقیت و یک دست‌آورد بزرگ نامید. موفقیتی هم برای سبک بقا و هم برای تجربه‌ای ترسناک و مرموز. بازی The Forrest میزان بسیار دقیقی به مخاطب آزادی عمل می‌دهد تا از چالش‌های این دنیای کابوس‌وار لذت ببرد.

 

Gamersky: 90

بازی The Forrest را باید تجربه‌ای عجیب نامید. از یک طرف تجربه بازی به لطف اتمسفر و فضاسازی سنگین و تاریک آن جذاب است و از طرف دیگر مواردی مثل دشمنان اعصاب خورد کن و نقشه گیج کننده باعث می‌شوند آدم نتواند به طور کامل با بازی ارتباط برقرار کند.

 

Destructoid: 90

بعضی رفتارهای احمقانه آدم خوارهای جهش یافته را نادیده بگیریم، عنوان The Forrest با وجود آنکه فقط توسط چهار نفر ساخته شده کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد و بلاشک یکی از برترین بازی‌های Survival است که در چند سال اخیر تجربه کرده‌ام.

 

IGN: 84

بازی The Forest می‌داند چگونه با استفاده از اتمسفر سنگین خود لحظات دلهره‌آور را خلق سازد. دنیای بازی پر است از رازهایی که برای کشف آنها بسیار مشتاق بودم.

معرفی بازی The Forest

Darkstation: 80

باید گفت بازی The Forest با ارائه محیطی مملو از جمعیت و دشمنان مختلف در کنار گزینه‌ها و ابزارهای مختلف بقا، یک عنوان بسیار قوی به شمار می‌آید. دنیای جهان آزاد بازی به لطف وجود خط داستانی کنترل شده است و بازی در عین حالی که لحظات دلهره‌آور و ترسناک مختلفی دارد، اما آزادی مطلوبی در عملکرد به بازی‌بازان می‌دهد.

 

Gameblog.fr: 80

بدون هیچ شکی بازی The Forrest یکی از برترین بازی‌های Survival تا به امروز است، خصوصا به لطف داستان قوی و جذابش. با الهام گرفتن از فیلم‌هایی مثل The Decent، بازی The Forrest به خوبی به شما یادآوری می‌کند که محیط زندگی شما برای نابودی شما و اخلاقیات شما از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. بازی The Forrest عنوانی است که عاشقان سبک Survival حتما باید آن را تجربه کنند، حتی با وجود آنکه بازی از مشکلات مختلفی رنج می‌برد.

 


سخن پایانی


بازی The Forrest را می‌توان تجربه‌ای موفق از ترکیب المان‌های عمیق Survival و Crafting دانست. یک ماجراجویی جذاب و در عین حال فوق‌العاده دلهره‌آور و خطرناک که به لطف اتمسفر سنگین و سیاهش، حس دلهره و ناامنی را به شکلی بسیار خوب به مخاطب منتقل می‌سازد. البته که بازی از یکسری مشکلات فنی و کمبودها نیز رنج می‌برد، اما با این وجود اگر از علاقمندان سبک Survival هستید، تجربه این عنوان به شدت به شما پیشنهاد می‌شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
ali
.
17 آبان 1399، 10:04
پاسخ
1
0
خیلی وقته دنبال لینک دانلود بازی the forest برای کامپیوتر بودم که راحت نصب شه . بالاخره از یه سایتی پیداش کردم
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402