قتل عام راسوها در دانمارک به دلیل انتقال ویروس کرونا!

کشتار راسوها در دانمارک
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

دولت دانمارک در اقدامی عجیب، قصد دارد 17 میلیون راسو را به دلیل احتمال انتقال ویروس کرونا از بین ببرد. تاکنون 12 نفر به دلیل ارتباط با راسوها به کووید 19 مبتلا شده‌اند. کشتار راسوها در دانمارک خشم بسیاری از طرفداران حیوانات را بر انگیخت.

چهارشنبه گذشته بود که نخست وزیر دانمارک، مِتِه فردریکسن در سخنرانی خود اعلام کرد که دولت قصد دارد 17 میلیون راسو را به دلیل احتمال ابتلا به کرونا از بین ببرد. دانمارک یکی از بزرگ‌ترین کشورهای پرورش دهنده‌ی راسو معروف به «مینک» در جهان است. صنعت پرورش راسو برای دانمارک بسیار مهم بوده و این کشور سالانه حدود 0.5 میلیون یورو از صادرات پوست راسو درآمد دارد. تصمیم به کشتار راسوها در دانمارک قطعا به ضرر این کشور خواهد بود.

کشتار مینک در دانمارک

تصمیم کشتار راسوها زمانی اتخاذ شد مقامات بهداشت و درمان این کشور از کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا خبر دادند. این ویروس کرونای جهش یافته از طریق راسوها به انسان منتقل می‌شود. محققان دانمارکی معتقدند این ویروس جهش یافته اگر شیوع پیدا کند ممکن است حتی واکسن‌هایی که در حال ساخت هستند هم روی آن‌ها تاثیری نداشته باشند.

رئیس مبارزه با بیماری‌های واگیر در دانمارک در مصاحبه‌ای گفت:

بدترین سناریو این است که ویروس این بار از دانمارک منتشر شود. تحقیقات نشان می‌دهند که پادتن تولید شده برای واکنش به ویروس انتقال یافته از راسوها از پادتن‌های عادی کم‌اثرتر است و همین می‌تواند باعث ناکارایی واکسن‌های در حال ساخت برای مبارزه با کووید-19 شود.

تصاویری از کشتار راسوها در دانمارک منتشر شده که نشان می‌دهد دولت دانمارک بخشی از تصمیم خود را عملی کرده است. اینکه بخاطر انتقال ویروس کرونا از طریق یک حیوان، تعدادی از آن‌ها را از بین ببریم تا انسان زنده بماند، موضوعی‌ست که جای تامل و تفکر دارد. پرورش راسو برای خوردن گوشت و استفاده از پوست آن و کشتار 17 میلیون حیوان، سیگنال‌های ترسناکی از زندگی عجیب انسان‌ها بر کره زمین منتشر می‌کند. انسان به عجیب‌ترین موجود کره زمین تبدیل شده که حیوانات دیگر را برای تفریح خود پرورش می‌دهد و در نهایت به راحتی می‌کشد.

جمع بندی

تصاویر زیر را با دقت مشاهده کنید. نظر شما درباره قتل عام راسوها در دانمارک چیست؟ آیا تصمیم به کشتن 17 میلیون راسو برای نجات انسان‌ها درست بود؟

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
الیناز صابری
.
18 آبان 1399، 11:19
پاسخ
0
0
واقعا آدم می‌مونه که چی درسته و چی غلط ... کشتن یک موجود زنده غلطه پخش شدن یک ورژن جدید از ویروس و ماجراهای بعدش هم وحشتناکه
avatar
مونا جلالی
.
18 آبان 1399، 11:06
پاسخ
0
0
چقدر وحشتناک!!
جدول فروش فیلم ها