معرفی بازی Just Cause 3 ؛ داستان تولد یک انقلاب از دل آتش!

نقد و بررسی بازی just cause 3
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی Just Cause 3 یک عنوان جهان باز و اکشن است که در سال 2015 عرضه شد. در بازی جاست کاز 3 همیشه شخصیت اصلی داستان به دنبال رهایی مردم از دست دیکتاتوری ظالم است.

بازی Just Cause 3 که در سال 2015 برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه شد، از گرافیکی چشم‌نواز بهره می‌برد. در این بازی شما در تمام مدت به دنبال آزاد کردن مردم از زیر سلطه یک دیکتاتور ظالم هستید. شما در تمام مدت بازی به گروه‌های مقاومت کمک می‌کنید تا زمین‌های خود را پس بگیرند. در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر بازی Just Cause 3 را تماشا کنید. با بررسی بازی جاست کاز 3 همراه پلازا باشید. در ادامه «تریلر بازی Just Cause 3» را مشاهده خواهید کرد.

 

داستان بازی Just Cause 3

تریلر بازی just cause 3

داستان بازی Just Cause 3 حدود شش سال پس از رخدادهای داستانی نسخه دوم این مجموعه به وقوع می‌پیوندد؛ چیزی نزدیک به فاصله زمانی مابین انتشار نسخه دوم و سوم این سری. قهرمان همیشگی این مجموعه یعنی ریکو رودریگز در این نسخه نیز حاضر است و این بار از جزیره خیالی پانائو (واقع در آسیای جنوب شرقی) به خانه باز‌می‌گردد تا ماجراجویی‌های خود را در جزیره خیالی دیگری با نام مدیشی ادامه دهد. جزیره‌ای بزرگ و دیدنی که در دریای مدیترانه واقع شده است و تحت رهبری دیکتاتوری خونخوار به نام ژنرال سباستین دی راویو اداره می‌شود. هدف اصلی ریکو در این بازی (مشابه با آثار پیشین این سری) آزاد کردن این جزیره از نفوذ ژنرال دی راویو و بازگرداندن نقاط اشغال شده توسط ارتش او به مردم است.

 

نقد و بررسی بازی Just Cause 3

در بررسی بازی جاست کاز 3 می‌توان گفت که داستان بازی Just Cause 3 هم مانند دو نسخه پیشین این سری از چفت و بست چندان محکمی برخوردار نیست و نوع روایت آن بسیار کلیشه‌ای و دم‌دستی به نظر می‌رسد. با این حال این نکته را نمی‌توان به حساب نقطه ضعف این بازی گذاشت؛ چراکه هدف اصلی سازندگان بازی Just Cause 3 ساخت اثری با داستانی بسیار ساده و سطحی نظیر فیلم‌های اکشن عامه‌پسند هالیوودی بوده است.

نمرات بازی just cause 3

اما در عین حال از یک نکته هم نمی‌توان به همین راحتی گذشت، اینکه بازی Just Cause 3 در کل از لحاظ داستان و شخصیت ‌پردازی ماهیت چندان مشخصی نداشته و همچون دو نسخه پیشین این سری حالتی پا در هوا دارد. در واقع هیچ مشخص نیست که آیا تم کلی این بازی قرار بوده مانند سری بازی‌های Saint Row کاملاً کمدی و احمقانه طراحی شود یا اینکه همچون مجموعه بازی‌های GTA ساختاری کاملاً جدی و واقع‌گرایانه داشته باشد. به همین دلیل نمی‌توان آن‌گونه که باید با ماهیت کلی بازی Just Cause 3 ارتباط برقرار کرد و در نهایت تم داستانی ساده و دم‌دست این اثر به پارامتری بی‌معنی و پا در هوا تبدیل می‌شود که هیچ کارکرد مشخصی در ساختار کلی این عنوان ندارد.

 

گیم پلی بازی Just Cause 3

بررسی بازی جاست کاز 3

یکی از بزرگ‌ترین نکات مثبت بازی جاست کاز 3 وسعت نقشه این بازی است که برای کند‌و‌کاو در تمامی گوشه و کنار آن باید زمان فراوانی را صرف کرد. البته میزان گستردگی این نقشه تقریباً چیزی برابر با نقشه موجود در بازی Just Cause 2 است. به این معنی که جزیره مدیشی نیز درست مانند جزیره پانائو از محیطی به وسعت 1000 کیلومتر مربع بهره می‌برد. جالب اینجاست که وسعت کلی نقشه در بازی Just Cause از هر دو دنباله‌اش حدود 12 کیلومتر مربع بیشتر بود. با این حال با‌وجود گستردگی نقشه و تنوع عوارض محیطی موجود در آن، می‌توان در بازی Just Cause 3 دقیقاً همان نقایصی را مشاهده کرد که در نسخه‌های پیشین این سری نیز وجود داشتند.

به عبارت بهتر محیط این نقشه هم همچون بازی Just Cause 2 بسیار خالی و بی‌روح به نظر می‌رسد و گویی اعضای استودیو Avalanche ماکتی گسترده از یک جزیره خالی از سکنه را به معرض تماشای مخاطبان خود قرار داده‌اند که نه انسانی در آن زندگی می‌کند و نه اینکه هیچ حیوانی رغبت جست‌و‌خیز کردن در محیط‌های بکر و دست نخورده جنگلی یا کوهستانی آن را دارد. در این میان می‌توان گفت که ساختار کلی گیم پلی بازی جاست کاز 3 نیز کاستی اشاره شده را دامن می‌زند و با تکمیل کردن آن کاری می‌کند تا سرک کشیدن به گوشه و کنار جزیره مدیشی چیزی بیش از یک فرآیند تکراری و خسته‌کننده نباشد.

آموزش بازی just cause 3

البته در میان مراحل داستانی بازی Just Cause 3 می‌توان وجود مراحل جالب و پرهیجانی را هم مشاهده کرد. اما نکته قابل توجه اینجاست که برای تجربه کردن این مراحل شما باید حتماً به انجام برخی مراحل فرعی و جانبی این بازی بپردازید؛ مراحلی که به طور عمده بر نابودی پایگاه‌های ژنرال دی راویو و آزاد کردن آنها اختصاص یافته‌اند و هیچ تنوع و عمق قابل ‌قبولی را نمی‌توان در آنها مشاهده کرد.

در این میان شاید تنها نکته‌ای که بتواند از سر گذراندن این مراحل تکراری را اندکی قابل تحمل‌تر سازد، وجود قابلیت‌های ریکو برای نابودی مناطق استراتژیک دشمن است. در واقع وجود انفجارهای طبیعی و چشم‌نواز ساختمان‌های دشمن در کنار برخی موارد مربوط به فیزیک تخریبی اجسام محیط، هیجان مضاعفی به گیم‌پلی این بازی تزریق کرده است و به آتش کشیدن پایگاه‌های دشمن به شیوه‌های مختلف را به امری لذت‌بخش در بازی Just Cause 3 تبدیل ساخته است.

سوای این امر امکانات طراحی شده برای چنگک ریکو نیز در این بازی پیشرفت‌های محسوسی را نسبت به نسخه‌های پیشین سری Just Cause به خود می‌بیند و وجود ابزار جدید Wing Suit به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با تلفیق قابلیت‌های آن با ویژگی‌های موجود در ابزار پاراشوت، پروازهای هیجان انگیزتری را بر فراز جزیره مدیشی تجربه کنید.

تریلر بازی جاست کاز 3

 

نگاهی به نسخه های قبلی بازی جاست کاز 3

دو نسخه گذشته این بازی داستان‌هایی مشابه به جاست کاز 3 دارند. آن‌ها هم از گرافیک بی‌نظیری در زمان خود برخوردار بودند و مخاطبان بسیاری را جذب خود کرده بودند. بازی Just cause 1 در سال 2006 عرضه شد و نمره 10/6 را کسب کرد و همچنین نسخه دوم این بازی نیز در سال 2010 عرضه شد و منتقدان نمره 10/9 را برای این بازی در نظر گرفتند.

 

نقدها و نمرات بازی Just Cause 3

در این قسمت نگاهی به نمرات بازی جاست کاز 3 می‌اندازیم.

 

PcGamer.com: امتیاز 67 از 100

انفجارها بسیار به واقعییت نزدیک و گرافیک آب بی‌نظیر بود. اما پر از باگ‌های ناگهانی و تخریب کننده است.

 

GameSpot.com: امتیاز 8 از 10

بازی از طبیعت زیبا و متنوعی برخوردار است. اما باگ‌های بسیار و سناریو‌های مشابه گذشته بازی را تکراری کرده است.

 

Steam: امتیاز 7 از 10

این بازی از کیفیت بالایی برخوردار است، اما گاه به گاه وجود باگ‌ها و مراحل تکراری شما را آزار خواهد داد.

گیم پلی بازی جاست کاز 3

 

سیستم مورد نیاز بازی Just Cause 3

 • پردازنده: Intel Core i5-2500k, 3.3GHz یا AMD Phenom II X6 1075T 3GHz
 • رم: 6 گیگابایت
 • گرافیگ: NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) یا AMD Radeon HD 7870 2GB
 • دایرکت‌ایکس: 11
 • سیستم عامل: (OS: Vista SP2 / Windows 7.1 SP1 / Windows 8.1 (64-bit
 • فضای ذخیره: 54 گیگابایت

قبل از سخن پایانی، پیشنهاد ما به شما برای تجربه بهتر بازی‌ها، تهیه ست‌های گیمینگ مانند گیم پد، هدفون گیمینگ، کیبورد گیمینگ، ماوس گیمینگ، موس پد مخصوص بازی، پایه شارژ PS4، اسکین PS4، محافظ دسته PS4، کیف کنسول پلی استیشن، برچسب ایکس باکس و … از فروشگاه اینترنتی پلازا است.

سخن پایانی

در نگاه کلی بازی جاست کاز 3 برای لذت بردن مخاطبین ساخته شده است. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که نیاز به ذهن خلاقی برای خلق این صحنه‌های جذاب دارید. در این بازی هر جسمی را می‌توانید تخریب یا حتی به پرواز در بیاورید. تمام مراحل بازی Just Cause 3 را می‌توان در یک جمله توصیف کرد آن هم این است که هر ساختمانی را دیدید منفجر کنید.

856x482 (0x0)
115.99 KB
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
امیر
.
29 آبان 1399، 12:49
پاسخ
0
0
تریلر بازی جاست کاز 3 رو دیدم خوبه دوستش دارم
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022