لیست نهایی نامزدهای بهترین بازی سال 2020 توسط جف کیلی مشخص شد!

مراسم The Game Awards 2020
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چنین دوره‌ای یکی از مهم‌ترین و هیجان‌انگیزترین دوره‌های هرسال برای گیمرهاست. معرفی نامزدهای بهترین بازی سال 2020 بسیاری را شاد و بسیاری را غمگین می‌کند.

جف کیلی (Geoff Keighley) میزبان و پایه‌گزار مراسم The Game Awards طی برنامه‌ای زنده دسته‌های مختلف و البته بازی‌های هردسته را به‌عنوان نامزدهای دریافت جوایز معرفی کرد. در این بین بیش از هر بازی دیگری از چهار بازی The Last of Us Part II، Ghost of Tsushima، Final Fantasy VII Remake و Hades نام برده شد. پس از این چهار بازی ما نام‌های آشنای Animal Crossing: New Horizons، Fall Guys و Half-Life: Alyx را بسیار زیاد شنیدیم.

بدون شک تمامی این شش نامزد به‌حق خود یعنی حضور در بین نامزدهای بهترین بازی سال 2020 رسیده‌اند، ولی در این میان می‌توان گفت جای بازی مانند Half-Life: Alyx خالی‌ست. مهم‌ترین بخش این مراسم مهم بخش معرفی نامزدهای بهترین بازی سال 2020 به‌حساب می‌آید. در ادامه قصد داریم نگاهی کوتاه به نامزدهای بهترین بازی سال 2020 داشته باشیم و نامزدهای این جایزه شامل بازی‌های ذیل می‌شوند.

 

نامزدهای بهترین بازی سال 2020

بازی Animal Crossing: New Horizons

بازی Animal Crossing New Horizons

همچنین بخوانید :

نینتندو عادت دارد که در اکثریت سال‌ها حداقل یک بازی درمیان نامزدهای بهترین بازی سال داشته باشد و امسال بازی فرست پارتی آن‌ها یعنی بازی Animal Crossing: New Horizons در این لیست است. این بازی فوق‌العاده یکی از پرطرفدارترین بازی‌های دوران همه‌گیری کووید 19 به‌شمار آمده و کمک کرد که حبس شدن در خانه آسان‌تر به‌نظر برسد. این بازی با تمامی بازی‌های مبارزه‌ای این لیست متفاوت بوده و می‌تواند جهشی بزرگ برای نینتندو و ایجاد تغییراتی زیبا در سبکی قدیمی و پرطرفدار باشد.

 

بازی The Last of Us Part II

The Last of Us Part II

البته که بازی جدید استودیو Naughty Dog در لیست نامزدهای بهترین بازی سال 2020 حضور دارد. شما یا جز دسته عاشقان بازی The Last of Us Part II هستید، یا به‌اعتقاد شما این بازی هجو به‌تمام معناست. انتقادات زیادی در برابر این بازی بود و کسب عنوان بهترین بازی سال میان این نامزدها کار آسانی نیست، ولی می‌توان بهترین داستان را کاملا مناسب این بازی دانست و اینکه شما چقدر از مرگ یک نفر راضی یا ناراضی باشید تفاوت چندانی در خارق‌العاده بودن داستان این بازی ندارد. لازم به‌ذکر که بازی The Last of Us Part II با 10 نامزدی، بیشترین تعداد نامزدی را درمیان تمامی بازی‌های این مراسم کسب کرده است.

 

بازی Doom Eternal

Doom Eternal

بازی Doom Eternal دنباله نسخه ریبوت بازی Doom در سال 2016 بوده و حضور این بازی در لیست نامزدهای بهترین بازی سال 2020 کمی عجیب و غریب است. بدون شک این بازی میلیون‌ها میلیون طرفدار داشته، ولی تغییرات این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین آنچنان دل‌چسب نبوده و همین موضوع وجود این بازی در لیست نهایی را عجیب می‌کند، ولی اگر عمیق نگاه کنیم این بازی در جایگاه نسبتا درستی قرار گرفته است.

 

بازی Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

شاید از دید بسیاری حضور این بازی نیز مانند Doom Eternal عجیب به‌نظر برسد، ولی باید گفت که تیم توسعه دهنده بازی Final Fantasy VII Remake یک کار خارق‌العاده انجام داده و این بازی کاملا به حق در لیست نامزدهای بهترین بازی سال 2020 قرار گرفته است. یک بازی زیبا با دیدی متفاوت نسبت به مبارزات و پرطرفدار، بدون شک ارزش بازی کردن و حضور در لیست نهایی را دارد.

 

بازی Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

شاید با مورد انتظارترین بازی سال روبه‌رو باشیم. بازی Ghost of Tsushima نظرات بسیاری را به‌سمت خود جلب کرده و شانس زیادی برای کسب عنوان بهترین بازی سال دارد. تجربه‌ای بی‌نظیر به‌لطف استودیو Sucker Punch که بدون شک ادامه خواهد داشت و مطمئنیم یکی از پرطرفدارترین بازی‌های انحصاری پلی استیشن خواهد شد. دنیای این بازی خارق‌العاده بوده و مبارزات بازی احساسی وصف ناپذیر به بازیکنان را می‌دهد و در کنار این نکات نباید از بخش آنلاین چند نفره بازی نیز گذشت. پس بازی Ghost of Tsushima نیز کاملا برحق در این لیست حضور دارد.

 

بازی Hades

Hades

بازی Hades ساخته استودیو SuperGiant نیز شانس بالایی برای کسب عنوان بهترین بازی سال را دارد. بازی Hades نسبت به دیگر بازی‌های این استودیو متفاوت بوده و با این حال از هیچکدام از بازی‌های این استودیو نمی‌توان گذر کرد. شاید طرفدار بازی‌های مستقل و بازی‌های سبک Roguelike نباشید، ولی ما به شما اطمینان می‌دهیم که Hades را می‌پذیرید و دوست خواهید داشت. به‌نظر می‌رسد که همه بازی Hades را دوست دارند و دلیلش مبارزات زیبا، داستان عالی و صداگذاری خارق‌العاده است. بدون شک شانس این بازی بالاست.

مراسم The Game Awards در تاریخ 10 دسامبر 2020، برابر با 20 آذر ماه سال جاری به‌صورت مجاری در شهرهای لندن، لس آنجلس و توکیو برگزار می‌شود. از نظر شما بهترین بازی سال کدام یک از این بازی‌هاست؟ فکر می‌کنید به کدام بازی‌ها کم‌لطفی شده و جایشان در این لیست خالی‌ست؟ به‌نظر شما کدام بازی به ناحق در این لیست بوده و شما کدام بازی را جایگزین می‌کنید؟ پلازا منتظر نظرات شماست.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400